xanax
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 24

Thread: xanax

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741

    xanax

    καλησπέρα τι γνώμη έχετε για την μακροχρόνια χρήση του xanax σε μικρές δοσολογίες? πολύ γιατροί που έχω ρωτήσει εδώ στο εξωτερικό που είμαι μου λένε ότι είναι απόλυτα ασφαλές μέχρι 0.5 την ημερα

    εσείς έχετε πάρει ποτε μακροχρόνια το xanax? αν ναι σε τι δοσολογία και πείτε μου αν σας προκάλεσε κάποια παρενέργεια..

    εγώ το περνώ 2χρονια.....

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    120
    Έχω πάρει περίπου 5 κουτιά σε διάστημα 5 ετών. Το ξέρω είναι λίγο. Αυτό που κατάλαβα είναι ότι ΤΕΛΙΚΑ εθίζει και σε μικρές ποσότητες.. Δε σού έχει ακόμα γεννηθεί το ερώτημα γιατί παίρνεις κάθε μέρα για δύο χρόνια? Την απάντηση την ξέρεις.Θα 'θελες να μην το πάρεις για 3 έστω μέρες αλλά δύσκολα το ρισκάρεις.Κατά τη γνώμη μου στοχεύει καλύτερα στις κρίσεις πανικού..Το περισσότερο συνεχόμενο διάστημα που έχω πάρει είναι 4 μήνες απο 0, 25mg κάθε βράδυ. Και ναι, υπήρξε εθισμός.. Έκανα τάχα να το κόψω και δεν μπορούσα να κοιμηθώ συν ότι πολλαπλασιάζονταν οι σκέψεις. Ναι μού έλειπε ακόμα κι αυτό το 0, 25.. Μού είχε διαφύγει με τα χρόνια εκείνη η κόκκινη γραμμή..

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    δεν έχω κρίσης πανικού..... δεν ξέρω αν το κόψω τι θα πάθω.... προσπάθησα πολλές φορες με αποτέλεσμα να νιώθω βαριά άρρωστος.... πονάγανε τα κόκαλα μου ένιωθα κομμάτια... έτσι το ξεκίνησα ξανά....

    το περνώ γιατί έχω σπασμούς.... δεν νομίζω πως ύπαρxει κάτι άλλο με τόσο καλο αποτέλεσμα όπως το xanax... από παρενέργειες δεν ξερω αλλα η μέρες περνάνε και είναι όλα θολά.... δεν θυμάμαι τίποτα...! αυτό φτάνει.....

    εχω ρισκαρει πολλες φορες να το κοψω αλλα δεν γινεται.....!

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    120
    Quote Originally Posted by akis1 View Post
    δεν έχω κρίσης πανικού..... δεν ξέρω αν το κόψω τι θα πάθω.... προσπάθησα πολλές φορες με αποτέλεσμα να νιώθω βαριά άρρωστος.... πονάγανε τα κόκαλα μου ένιωθα κομμάτια... έτσι το ξεκίνησα ξανά....

    το περνώ γιατί έχω σπασμούς.... δεν νομίζω πως ύπαρxει κάτι άλλο με τόσο καλο αποτέλεσμα όπως το xanax... από παρενέργειες δεν ξερω αλλα η μέρες περνάνε και είναι όλα θολά.... δεν θυμάμαι τίποτα...! αυτό φτάνει.....

    εχω ρισκαρει πολλες φορες να το κοψω αλλα δεν γινεται.....!
    Εμένα το seroquel με γλίτωσε από όλες τις βενζο..Πάλι καλά..

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    Quote Originally Posted by Shotheshit80' View Post
    Εμένα το seroquel με γλίτωσε από όλες τις βενζο..Πάλι καλά..
    μαλιστα..! εγω αν παρω Seroquel θα παρω κιλα.. και θα ειμαι χαλια απο θεμα διαθεσης... δεν ειναι για μενα τα αντιψυχοσικα... μπορει να παρω καπιο αντιεπιλιπτικο ισως οπως το lyrica... προς το παρων καθημερινα xanax 0.25 και αλλες φορες 0.5

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    120
    Quote Originally Posted by akis1 View Post
    μαλιστα..! εγω αν παρω Seroquel θα παρω κιλα.. και θα ειμαι χαλια απο θεμα διαθεσης... δεν ειναι για μενα τα αντιψυχοσικα... μπορει να παρω καπιο αντιεπιλιπτικο ισως οπως το lyrica... προς το παρων καθημερινα xanax 0.25 και αλλες φορες 0.5
    Καλή συνέχεια τότε

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Εχω παρει χιλιαδες ζαναξ σε 17 χρονια , εχω αριστη μνημη ........ ο ενας ψυχιατρος λεει οτι οξυνουν την κτθλψη μακροπροθεσμα , ο αλλος λεει οτι δεν εχουν καμμια σχεση με κατθλψη ........ εχω πτωση της λιμπιντο μεγαλη , αλλος λεει οτι οφειλεται στην καταχρηση των ζαναξ , αλλος λεει οτι οφειλεται στην κτθλψη .......... αλλη παρενεγεια δεν εχω ......

    κι εγω προσπαθβω να τα μειωσω με την βοηθεια του σεροκουελ , πολυ δυσκολο να τα διακοψω, θελει πολυ σταδιακα ......

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    404
    Μια ψυχίατρος μου εχει πει ότι καταστρέφει τους νευροδιαβιβαστές. Άκη έχεις δοκιμάσει φυτικά αγχολυτικα όπως Βαλεριανα? Κι εγώ παίρνω ζαναξ γιατί δεν αντέχω τα αντικαταθλιπτικά. Παρατηρώ ότι έχω λίγο πιο οξυμένα νεύρα. Κι εγώ 0.25 παίρνω αλλά αραιά. Έχω ένα κουτί των 0.50 από τελος Οκτώβρη και δεν τον έχω τελειώσει ακόμη. Παιρνω όμως και Βαλεριανα , μαγνήσιο και τελευταία και τρυπτοφάνη. Α και ωμέγα τρία . Όχι όλα μαζί .

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    120
    το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση.
    Last edited by Aeon; 22-05-2019 at 16:07.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    404
    Παρακαλώ? Δεν σε καταλαβαίνω πραγματικά . Ο τρόπος σου είναι απαράδεκτος αλλά δεν θα έρθω σε αντιπαράθεση μαζι σου γιατί θέλω να πιστεύω ότι δεν ειχες κακή πρόθεση . Να είσαι καλά

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    120
    το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση.
    Last edited by Aeon; 22-05-2019 at 16:07.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2018
    Posts
    464
    Quote Originally Posted by Shotheshit80' View Post
    το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση.
    Ρε φίλε,

    Η Demi είναι από τα πιο μετριοπαθή άτομα στο φόρουμ.

    Ποιος ο λόγος για τέτοια επίθεση;

    Και στο κάτω κάτω, μια ερώτηση έκανε. Δεν νομίζω να ζημίωσε κανέναν. Αυτή νομίζω άλλωστε είναι και η δύναμη του φόρουμ. Η πολυφωνία του.

    Ας είμαστε όλοι λίγο πιο καλόβολοι στην γνώμη των άλλων.
    Last edited by Aeon; 22-05-2019 at 16:07.
    "Life is 10% what happens to you and 90% how you react to it" - Charles R. Swindoll

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    404
    Quote Originally Posted by GoldenM View Post
    Ρε φίλε,

    Η Demi είναι από τα πιο μετριοπαθή άτομα στο φόρουμ.

    Ποιος ο λόγος για τέτοια επίθεση;

    Και στο κάτω κάτω, μια ερώτηση έκανε. Δεν νομίζω να ζημίωσε κανέναν. Αυτή νομίζω άλλωστε είναι και η δύναμη του φόρουμ. Η πολυφωνία του.

    Ας είμαστε όλοι λίγο πιο καλόβολοι στην γνώμη των άλλων.
    Σε ευχαριστώ πολύ Golden . Δεν πειράζει. Ας μην συνεχιστεί . Ότι έγινε έγινε

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2018
    Posts
    464
    Quote Originally Posted by Demi71 View Post
    Σε ευχαριστώ πολύ Golden . Δεν πειράζει. Ας μην συνεχιστεί . Ότι έγινε έγινε
    Ελπίζω να είσαι κάθε μέρα και καλλίτερα από πριν.

    Θεωρώ ότι όλοι έχουμε χρέος να υπερασπιζόμαστε την ομαλή και ευγενική ανταλλαγή απόψεων. Η μετριοπάθεια θα βοηθήσει πρώτα από όλα εμάς τους ίδιους, πέρα από τα υπόλοιπα μέλη και επισκέπτες που θα διαβάσουν.

    Να προσέχεις και να σου πάνε όλα καλά
    "Life is 10% what happens to you and 90% how you react to it" - Charles R. Swindoll

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    404
    Quote Originally Posted by GoldenM View Post
    Ελπίζω να είσαι κάθε μέρα και καλλίτερα από πριν.

    Θεωρώ ότι όλοι έχουμε χρέος να υπερασπιζόμαστε την ομαλή και ευγενική ανταλλαγή απόψεων. Η μετριοπάθεια θα βοηθήσει πρώτα από όλα εμάς τους ίδιους, πέρα από τα υπόλοιπα μέλη και επισκέπτες που θα διαβάσουν.

    Να προσέχεις και να σου πάνε όλα καλά
    Σε ευχαριστώ πάρα πολύ. Το ίδιο εύχομαι και για σένα . Είναι δύσκολη περίοδος αυτή για μένα αλλά το παλεύω.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Xanax
    By φύλλο στον άνεμο in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 14-07-2017, 17:02
  2. xanax
    By ferro in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 11
    Last Post: 29-06-2016, 16:59
  3. xanax
    By Maraki007 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 13-09-2012, 14:24
  4. xanax
    By elirene in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 02-06-2010, 15:17
  5. xanax
    By positivecreep21 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 27-10-2009, 16:19

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •