Δεν μου αρέσει το σεξ με το σύντροφό μου όμως με καλύπτει σε όλα τα αλλα - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 95
  1. #31
    Quote Originally Posted by Giota87 View Post
    Το παραδέχομαι, μάλλον έτσι είναι. Γτ δε μπορεί μια φορά να είναι όλα τέλεια κ πρέπει πάντα να λείπει κάτι? Είμαι στεναχωρημενη γαμωτο κ προβληματισμενη. Παραιτήθηκα κ από τη δουλεια μου την οποία είχα βαρεθεί κ με είχε κουράσει βέβαια, για να δουλεύω στο μαγαζί του κ να τον βοηθάω Κ το καλοκαίρι στις διακοπές μας να προσπαθήσουμε για εγκυμοσύνη. Αν με τραβούσε πιο πολύ θα ήταν όλα ονειρικά. [emoji20][emoji20][emoji20][emoji20][emoji20]

    Εστάλη από SM-J330F στο E-Psychology.gr Mobile App
    Πολυ κριμα που τα βρηκες όλα σε αυτόν τον αντρα και δεν είσαι ερωτευεμενη μαζί του.το έχω βιωσει και εγώ και είναι πολύ άσχημο.αλλα τι έννοεις γιατί δεν καταλαβα?ειπατε να μείνεις εγκυος το καλοκαιρι?
    Last edited by Αποστολια; 25-05-2019 at 22:53.

  2. #32
    Quote Originally Posted by Αποστολια View Post
    Πολυ κριμα που τα βρηκες όλα σε αυτόν τον αντρα και δεν είσαι ερωτευεμενη μαζί του.το έχω βιωσει και εγώ και είναι πολύ άσχημο.αλλα τι έννοιες γιατί δεν καταλαβα?ειπατε να μείνεις εγκυος το καλοκαιρι?
    Ναι έτσι έχουμε πει αποστολια

    Εστάλη από SM-J330F στο E-Psychology.gr Mobile App

  3. #33
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Αν δεις ότι συνεχίζεται αυτο το πράγμα,τότε σκέψου και τον χωρισμό.
    (Δεν στο λέω επιθετικά).

  4. #34
    Quote Originally Posted by Giota87 View Post
    Ναι έτσι έχουμε πει αποστολια

    Εστάλη από SM-J330F στο E-Psychology.gr Mobile App
    Κατάλαβαινώ την επιθυμία σου να κάνεις παιδί και οικογένεια.απλά για μένα πρέπει να το σκεφτείς περισσότερο γιατί δεν είναι απλή υπόθεση ένα παιδί. Ειδικά όταν ο άλλος δεν σε καλυπτει στο σεξουαλικο κομμάτι που για σένα όπως λες ηταν αρκετα σημαντικό στο παρελθον.

  5. #35
    Nefeli28
    Guest
    Δώσε λίγο χρόνο, αλλά αν δεις ότι δεν υπάρχει χημεία, να ξέρεις ότι πολύ δύσκολα θα έρθει στη συνέχεια. Αυτό ή το νιώθεις ή δεν το νιώθεις με τον αλλον. Σεξουαλικα εννοώ.

  6. #36
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by Giota87 View Post
    Καλημέρα. Δε θέλω με τίποτα να χωρίσω για αυτό το λόγο, για το σεξ δλδ. Είμαι αποφασισμένη να το παλέψω μέχρι τέρμα.

    Εστάλη από SM-J330F στο E-Psychology.gr Mobile App
    παλεψε το ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
    Last edited by αλεξανδρος_77; 26-05-2019 at 00:40.

  7. #37
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by Αποστολια View Post
    Πολυ κριμα που τα βρηκες όλα σε αυτόν τον αντρα και δεν είσαι ερωτευεμενη μαζί του.το έχω βιωσει και εγώ και είναι πολύ άσχημο.αλλα τι έννοεις γιατί δεν καταλαβα?ειπατε να μείνεις εγκυος το καλοκαιρι?
    παντα ετσι γινεται ο ερωτας δε κρατα πολυ το τελειο ειναι περιστασιακο και το ανουσιο ιδανικο απλα για να το καταφερει καπιος πρεπει να σχεδιαζει να εχει κατι μετριο χωρις αξιωσεις για υψη και βαθη και εμενα δε με καλυπτει και πολυ

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    1,137
    Εγώ λέω να μείνεις μαζί του, το μη ικανοποιητικό σεξ δεν είναι σημαντικός λόγος χωρισμού!

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Xρειαζεστε καποια φαντασιωση που θα σας ενθουσιασει.

  10. #40
    Quote Originally Posted by Giota87 View Post
    Leukos_lotos είσαι εδώ?

    Εστάλη από SM-J330F στο E-Psychology.gr Mobile App
    Γιωτα μου καλησπερα!
    Ειχα κανα 2 μερες να μπω στο φορουμ...
    Διαβασα κ την απαντηση σου κ τα λοιπα σχολια ολων σας!
    Προσωπικα πιστευω εχεις βαλθει σωνει κ καλα να κανεις κατι σοβαρο...κ καλα κανεις αλλα δεν μπορεις μεσα σε 2 μολις μηνες να πεφτεις με τα μουτρα!
    Ισως σε καταβαλλει το αγχος κ προσπαθεις να δρομολογησεις καταστασεις με το καλημερα!
    Το κρεββατι ειναι σημαντικος παραγοντας σε μια σχεση αλλα σου τονισα οτι ερχεται με την επαναληψη κ την κουβεντα!
    Το οτι εισαι προθυμη να το προσπαθησετε ειναι προς τιμη σου!
    Αν μου λες δεν την βρισκεις ουτε μονη σου οπως παλια...πιστευω ξεκαθαρα οφειλεται σε αγχος!
    Αγχωνεσαι κουκλα διχως λογο,ξεκομπλοκαρε τον ευατον σου κ αν ειναι να εισαι με αυτον τον ανθρωπο καλως,αν οχι κατσε .μονη σου κ ξανα οργανωσου μεσα σου!
    Σημαδι αγχους ειναι επισης οτι αποφασισες ξαφνικα φανταζομαι να αφησεις τη δουλεια σου κ να εργαστεις στην δικη σου?
    Κ αν δε σ αρεσει ο τροπος με τον οποιον διευθυνει?το εργασιακο περιβαλλον?τοτε τι γινεται μενεις ανεργη...
    Επισης αλλο να θελεις να κανεις παιδι κ αλλο να προσπαθεις με το ζορι!
    Εδω καλα καλα δεν ευχαριστιεσαι το κρεββατι μαζι του...πως θελεις να το ευχαριστηθεις κ να πιασεις παιδι?
    Ισως παρει καιρο,εχει κ αυτη η διαδικασια το δικο της αγχος!
    Περιοδο εχεις κανονικα η εχεις τελευταια αστατο κυκλο?σε ρωταω γιατι το αγχος μπλοκαρει πολλα πραγματα!
    Εν ολιγοις αποφασισε αν δεν ερχεσαι σε ερωτικη διαθεση λογω του ευατου σου η λογω του συντροφου σου...
    Αν ισχυει το πρωτο προσπαθησε να διαχειρισεις το αγχος σου κ μια καλη ιδεα ειναι να εχετε μια αποχη στο ερωτικο...μηπως λειτουργησει θετικα,μηπως δηλ σου ξυπνησει το παθος!
    Αν σου φταιει το 2ο δηλ ο συντροφος σου πολυ λυπαμαι αλλα ισως πρεπει να τον χωρισεις!
    Αν δεν σε καλυπτει απο τωρα στους πρωτους μηνες κ ενω προσπαθεις αλλα χαλιεσαι...πως περιμενεις να μπεις σε φαση οικογενειας!
    Ισως αργοτερα δοκιμασεις κατι εξωσυζυγικο να επιβεβαιωσεις τις ερωτικες ορμες σου!
    Το οτι εισαι συνειδητοποιημενη να κανεις οικογενεια στα 32 σου...ειναι η αρχη κ πρεπει να θεσεις γερες βασεις...
    Το οτι βρηκες καποιον που να εχετε κοινα σημεια αλλα ενδεχομενως δεν ταιριαζουνε τα χναρια σας...δεν σημαινει οτι ειναι αυτος ο 1!
    Πιστευω να εγινα κατανοητος κ να μην στα εκανα χειροτερα στο μυαλο σου!
    Σκοπος ολων μας μεσα εδω ειναι να βοηθησουμε με γνωμονα την αντικειμενικη πλευρα κ αληθεια!

  11. #41
    Quote Originally Posted by Leukos_lotos View Post
    Γιωτα μου καλησπερα!
    Ειχα κανα 2 μερες να μπω στο φορουμ...
    Διαβασα κ την απαντηση σου κ τα λοιπα σχολια ολων σας!
    Προσωπικα πιστευω εχεις βαλθει σωνει κ καλα να κανεις κατι σοβαρο...κ καλα κανεις αλλα δεν μπορεις μεσα σε 2 μολις μηνες να πεφτεις με τα μουτρα!
    Ισως σε καταβαλλει το αγχος κ προσπαθεις να δρομολογησεις καταστασεις με το καλημερα!
    Το κρεββατι ειναι σημαντικος παραγοντας σε μια σχεση αλλα σου τονισα οτι ερχεται με την επαναληψη κ την κουβεντα!
    Το οτι εισαι προθυμη να το προσπαθησετε ειναι προς τιμη σου!
    Αν μου λες δεν την βρισκεις ουτε μονη σου οπως παλια...πιστευω ξεκαθαρα οφειλεται σε αγχος!
    Αγχωνεσαι κουκλα διχως λογο,ξεκομπλοκαρε τον ευατον σου κ αν ειναι να εισαι με αυτον τον ανθρωπο καλως,αν οχι κατσε .μονη σου κ ξανα οργανωσου μεσα σου!
    Σημαδι αγχους ειναι επισης οτι αποφασισες ξαφνικα φανταζομαι να αφησεις τη δουλεια σου κ να εργαστεις στην δικη σου?
    Κ αν δε σ αρεσει ο τροπος με τον οποιον διευθυνει?το εργασιακο περιβαλλον?τοτε τι γινεται μενεις ανεργη...
    Επισης αλλο να θελεις να κανεις παιδι κ αλλο να προσπαθεις με το ζορι!
    Εδω καλα καλα δεν ευχαριστιεσαι το κρεββατι μαζι του...πως θελεις να το ευχαριστηθεις κ να πιασεις παιδι?
    Ισως παρει καιρο,εχει κ αυτη η διαδικασια το δικο της αγχος!
    Περιοδο εχεις κανονικα η εχεις τελευταια αστατο κυκλο?σε ρωταω γιατι το αγχος μπλοκαρει πολλα πραγματα!
    Εν ολιγοις αποφασισε αν δεν ερχεσαι σε ερωτικη διαθεση λογω του ευατου σου η λογω του συντροφου σου...
    Αν ισχυει το πρωτο προσπαθησε να διαχειρισεις το αγχος σου κ μια καλη ιδεα ειναι να εχετε μια αποχη στο ερωτικο...μηπως λειτουργησει θετικα,μηπως δηλ σου ξυπνησει το παθος!
    Αν σου φταιει το 2ο δηλ ο συντροφος σου πολυ λυπαμαι αλλα ισως πρεπει να τον χωρισεις!
    Αν δεν σε καλυπτει απο τωρα στους πρωτους μηνες κ ενω προσπαθεις αλλα χαλιεσαι...πως περιμενεις να μπεις σε φαση οικογενειας!
    Ισως αργοτερα δοκιμασεις κατι εξωσυζυγικο να επιβεβαιωσεις τις ερωτικες ορμες σου!
    Το οτι εισαι συνειδητοποιημενη να κανεις οικογενεια στα 32 σου...ειναι η αρχη κ πρεπει να θεσεις γερες βασεις...
    Το οτι βρηκες καποιον που να εχετε κοινα σημεια αλλα ενδεχομενως δεν ταιριαζουνε τα χναρια σας...δεν σημαινει οτι ειναι αυτος ο 1!
    Πιστευω να εγινα κατανοητος κ να μην στα εκανα χειροτερα στο μυαλο σου!
    Σκοπος ολων μας μεσα εδω ειναι να βοηθησουμε με γνωμονα την αντικειμενικη πλευρα κ αληθεια!
    Καλημέρα!

    Όλα είναι πολύ καλύτερα τις τελευταίες μερες Κ είμαι χαρούμενη! Σας ευχαριστώ όλους για τις απόψεις σας Κ τη βοήθεια σας!

    Εστάλη από SM-J330F στο E-Psychology.gr Mobile App

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,857
    Quote Originally Posted by Giota87 View Post
    Το παραδέχομαι, μάλλον έτσι είναι. Γτ δε μπορεί μια φορά να είναι όλα τέλεια κ πρέπει πάντα να λείπει κάτι? Είμαι στεναχωρημενη γαμωτο κ προβληματισμενη. Παραιτήθηκα κ από τη δουλεια μου την οποία είχα βαρεθεί κ με είχε κουράσει βέβαια, για να δουλεύω στο μαγαζί του κ να τον βοηθάω Κ το καλοκαίρι στις διακοπές μας να προσπαθήσουμε για εγκυμοσύνη. Αν με τραβούσε πιο πολύ θα ήταν όλα ονειρικά. [emoji20][emoji20][emoji20][emoji20][emoji20]

    Εστάλη από SM-J330F στο E-Psychology.gr Mobile App
    Quote Originally Posted by Giota87 View Post
    Καλημέρα!

    Όλα είναι πολύ καλύτερα τις τελευταίες μερες Κ είμαι χαρούμενη! Σας ευχαριστώ όλους για τις απόψεις σας Κ τη βοήθεια σας!

    Εστάλη από SM-J330F στο E-Psychology.gr Mobile App
    !!!!! τοσος προβληματισμος, ξενερα και στεναχωρια και τελικα λυθηκε μεσα σε δυο μερες;;;
    κανει μαγια το φορουμ, τελικα!!
    μακαρι, βρε παιδι μου.
    ολα καλα και ερωτικα, σου ευχομαι...

  13. #43
    Quote Originally Posted by Giota87 View Post
    Καλημέρα!

    Όλα είναι πολύ καλύτερα τις τελευταίες μερες Κ είμαι χαρούμενη! Σας ευχαριστώ όλους για τις απόψεις σας Κ τη βοήθεια σας!

    Εστάλη από SM-J330F στο E-Psychology.gr Mobile App
    Γεια σου γιωτα κ μπραβο για την ωραια εξελιξη των πραγματων!!!
    Πολυ χαρηκα που πηγανε καλα τα πραγματα!
    Αξιζεις να γευτεις ολα τα καλα αυτης της σχεσης κ αυτο γιατι απο την 1η στιγμη μεσα εδω ανεφερες οτι αγαπας τον ανθρωπο σου κ εισαι διαθετιμενη να προσπαθησεις κ για τους 2 σας!
    Σε κανενα σχολιο σου δεν υπηρχε παραιτηση απο μερους σου κ αξιζεις πολλα μπραβο!
    Κλεινοντας απλα να σου πω οτι κ απο μονη σου το γνωριζεις...θα ερθουν καποιες ασχημες στιγμες...λογικο κ ανθρωπινο ειναι...το αλατοπιπερο σε καθε σχεση...αλλα αν υπαρχει αυτο το δυνατο δεσιμο μεταξυ σας,με συζητηση ολα λυνονται...αυτο να θυμασαι κ ολοι μας!
    Καλο απογ κ καλη συνεχεια στην σχεση σας!
    Μπραβοοοοο!!!

  14. #44
    Καλησπέρα παιδιά.
    Όλα πάνε μια χαρά με τη σχέση μου. Όμως υπάρχει κάτι που με απασχολεί κ θέλω να ακούσω γνώμες.

    Έχω κάνει ένα λάθος. Έχω πει ψέμματα από ντροπή φόβο σχετικά με τους ερωτικούς μου συντρόφους από την τελευταία μου σχέση μέχρι την τωρινή.
    Το θέμα είναι πως νιώθω ενοχές γι αυτό το ψέμα κ άλλη μια φορά που ένιωσα ενοχές στη ζωή μου έπαθα κατάθλιψη. Γενικά έχω ιστορικό κατά θλίψεων όταν ζορίζομαι πολύ.

    Έχω αποφασίσει να μην ξανασκαλισω αυτό το θέμα των ερωτικών συντρόφων αλλαθελωτη γνώμη σας. Είναι τόσο χοντρό; αξίζει να πάθω κατάθλιψη για αυτό; κ το κυριότερο πως να ξεπεράσω τις ενοχές μου;;;;;;

    Εστάλη από ANE-LX1 στο E-Psychology.gr Mobile App

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,857
    Quote Originally Posted by Giota87 View Post
    Καλησπέρα παιδιά.
    Όλα πάνε μια χαρά με τη σχέση μου. Όμως υπάρχει κάτι που με απασχολεί κ θέλω να ακούσω γνώμες.

    Έχω κάνει ένα λάθος. Έχω πει ψέμματα από ντροπή φόβο σχετικά με τους ερωτικούς μου συντρόφους από την τελευταία μου σχέση μέχρι την τωρινή.
    Το θέμα είναι πως νιώθω ενοχές γι αυτό το ψέμα κ άλλη μια φορά που ένιωσα ενοχές στη ζωή μου έπαθα κατάθλιψη. Γενικά έχω ιστορικό κατά θλίψεων όταν ζορίζομαι πολύ.

    Έχω αποφασίσει να μην ξανασκαλισω αυτό το θέμα των ερωτικών συντρόφων αλλαθελωτη γνώμη σας. Είναι τόσο χοντρό; αξίζει να πάθω κατάθλιψη για αυτό; κ το κυριότερο πως να ξεπεράσω τις ενοχές μου;;;;;;

    Εστάλη από ANE-LX1 στο E-Psychology.gr Mobile App
    καλησπερα.
    γιατι του ειναι τοσο σημαντικο να ξερει ΑΚΡΙΒΩΣ τους ερωτικους σου συντροφους πριν απο αυτον;
    ας ξεκινησουμε απο κει.

Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast

Similar Threads

  1. μ'αρεσει αλλα δεν ξερω τι να κανω....
    By manosthess in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 8
    Last Post: 08-07-2014, 00:46
  2. ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΑΛΚΟΟΛΙΚΗ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΠΙΝΩ
    By fragile in forum Εξάρτηση από Αλκοόλ, Τζόγο
    Replies: 11
    Last Post: 01-01-2013, 21:20
  3. ΤΙ ΜΑΣ ΑΡΕΣΕΙ ΚΑΙ ΤΙ ΔΕΝ ΜΑΣ ΑΡΕΣΕΙ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΑΣ
    By tweetaki15 in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 26
    Last Post: 06-08-2011, 20:53
  4. Μ'ΑΡΕΣΕΙ, ΑΛΛΑ ΜΕ ΚΑΤΑΣΤΡΕΦΕΙ
    By seleios in forum Εξάρτηση από Αλκοόλ, Τζόγο
    Replies: 15
    Last Post: 03-01-2011, 00:52
  5. ...τα χειρότερα έρχονται μετά αλλά μ΄αρέσει!!!!
    By eimaiok in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 6
    Last Post: 28-05-2010, 23:44

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •