Δεν μου αρέσει το σεξ με το σύντροφό μου όμως με καλύπτει σε όλα τα αλλα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 7 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 95
  1. #1

    Δεν μου αρέσει το σεξ με το σύντροφό μου όμως με καλύπτει σε όλα τα αλλα

    Καλησπέρα σας,
    Είμαι 32 χρ κ είμαι με έναν άντρα 40χρ εδώ Κ δύο μήνες. Θέλουμε κ οι δυο κάτι σοβαρό, να δημιουργήσουμε οικογένειά. Αρεσουμε πολύ ο ένας στον αλλο όμως εγω εξ αρχης δεν τρελαίνομαι με το σεξ μας. Ωστόσο κάνει προσπάθειες να με ευχαριστήσει Αλλά κ πάλι μου είναι δύσκολο. Πρώτη φορά νιώθω τόσο αταίριαστα στο κρεβάτι. Δεν έχω κανένα παραπονο κατά τα άλλα. Με λατρεύει με φροντίζει. Αλλά αυτό το θέμα το ερωτικοδεν ξερω πως να το κάνω να καλυτερέψει. Κ πέρα από το ότι δε το ευχαριστιέμαι το θέλει κ κάθε μέρα!!

    Εστάλη από SM-J330F στο E-Psychology.gr Mobile App

  2. #2
    Γεια σου γιωτα!
    Το κρεββατι ειναι σοβαρος λογος να κρατηθει ηγιης μια σχεση!
    Απο την στιγμη που το βλεπετε σοβαρα κ εχετε επικοινωνια μεταξυ σας...καθηστε κ αναλυστε τι θελετε,στο κρεββατι βασικα οπου υπαρχει το εν λογω θεμα σου!
    Πες του θελω αυτο κ αυτο να μου κανεις κ το αναλογο απο αυτον...δεν ειναι ντροπη!
    Καποιες φορες υπαρχει χημεια εξαρχης κ αλλες ερχεται με τον καιρο...το καλο κρεββατι ειναι αλληλενδετος συνδεσμος με το ποσο καλα επικοινωνειτε...αρα λοιπον κανε κουβεντα μαζι του...κ αν εχεις ηδη κανει...να ξανακανεις αλλα αυτη τη φορα να βγει αποτελεσμα!
    Το οτι θελει κ καθε μερα να το κανετε...ειναι καλο σημαδι...τον ελκεις με λιγα λογια!
    Ξεδιπλωσου κ συ λοιπον κ αφησου στο παιχνιδι σας!
    Ισως πρεπει να τον παρεις απο το χερακι εκεινη την ωρα να του δειξεις τι ακριβως θελεις απο αυτον...μην ντρεπεσαι...ισως ειναι ο χαρακτηρας του τετοιος!...αν καταφερεις κ τον κανεις να σε ευχαριστει...τοτε αντε γεια!
    Δεστο σαν δασκαλα του...βαλε ρολο στο ερωτικο κομματι κ δεν θα χασετε!
    Ειναι νωρις ακομα κ 2 μηνες σχεση μεταξυ σας κ γενικοτερα πιστευω ακομα ψαχνετε τα πατηματα σας σε ολους τους τομεις της σχεσης σας!
    Αντε κ καλη επιτυχια

  3. #3
    Miliva21
    Guest
    Πιστεύω πως το σεξουαλικό κομμάτι είναι σημαντικό σε μια σχέση.......αν έχετε από τώρα προβλήματα σε αυτό το τομέα ή Εσύ από τώρα νιώθεις ότι βαριέσαι μπορεί να μην τον θες τόσο ή να μην ταιριάζεις μαζί του........
    Σκέψου αν η δική σου χλιαροτητα οφείλεται στο ότι δεν σε ενθουσιάζει σαν χημεία- σαν έλξη ο ιδιος ή αν δεν σε ενθουσιάζει λόγω του ότι είστε λίγο καιρό μαζί και δεν ξέρει τα κουμπιά σου......Μήπως τον συγκρίνεις με προηγούμενους συντρόφους σου ;

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Εγώ θα σου έλεγα να τον πεις εσύ τι θέλεις στο κρεβάτι..μην ντρέπεσαι λογικό είναι να έχεις προτιησεις ...αν δεις ότι αρχίζεις να το ευχαριστιεσαι έχει καλώς .αλλιώς θα πρέπει να το σκέφτης
    σοβαρά.το σεξ είναι πολύ σοβαρό θέμα σε μια σχέση..

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    .................................
    Last edited by αλεξανδρος_77; 22-05-2019 at 22:48.

  6. #6
    Quote Originally Posted by Leukos_lotos View Post
    Γεια σου γιωτα!
    Το κρεββατι ειναι σοβαρος λογος να κρατηθει ηγιης μια σχεση!
    Απο την στιγμη που το βλεπετε σοβαρα κ εχετε επικοινωνια μεταξυ σας...καθηστε κ αναλυστε τι θελετε,στο κρεββατι βασικα οπου υπαρχει το εν λογω θεμα σου!
    Πες του θελω αυτο κ αυτο να μου κανεις κ το αναλογο απο αυτον...δεν ειναι ντροπη!
    Καποιες φορες υπαρχει χημεια εξαρχης κ αλλες ερχεται με τον καιρο...το καλο κρεββατι ειναι αλληλενδετος συνδεσμος με το ποσο καλα επικοινωνειτε...αρα λοιπον κανε κουβεντα μαζι του...κ αν εχεις ηδη κανει...να ξανακανεις αλλα αυτη τη φορα να βγει αποτελεσμα!
    Το οτι θελει κ καθε μερα να το κανετε...ειναι καλο σημαδι...τον ελκεις με λιγα λογια!
    Ξεδιπλωσου κ συ λοιπον κ αφησου στο παιχνιδι σας!
    Ισως πρεπει να τον παρεις απο το χερακι εκεινη την ωρα να του δειξεις τι ακριβως θελεις απο αυτον...μην ντρεπεσαι...ισως ειναι ο χαρακτηρας του τετοιος!...αν καταφερεις κ τον κανεις να σε ευχαριστει...τοτε αντε γεια!
    Δεστο σαν δασκαλα του...βαλε ρολο στο ερωτικο κομματι κ δεν θα χασετε!
    Ειναι νωρις ακομα κ 2 μηνες σχεση μεταξυ σας κ γενικοτερα πιστευω ακομα ψαχνετε τα πατηματα σας σε ολους τους τομεις της σχεσης σας!
    Αντε κ καλη επιτυχια
    Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου! Η αλήθεια είναι ότι μιλάμε κ ευτυχώς ακούμε ο ένας τις αλήθειες του άλλου!
    Του έχω ξεκαθαρίσει ότι αυτός δεν είναι λόγος χωρισμού για μένα εφόσον πλέον είμαι σε φάση να δημιουργήσω κ οικογένειά. Το πρωτοφανές για μένα είναι ότι Δ διεγείρεται το σώμα μου... Οπότε Αργώ πολύ Κ να ερθω σε οργασμό.
    Σήμερα το συζητήσαμε πάλι γτ μου παραπονέθηκε ότι Δ παίρνω πρωτοβουλία να έρθουμε σε επαφή κ ότι Δ το κυνηγάω, πράγμα που είναι πρωτεύον στο αρχικό στάδιο μιας σχέσης. Οποτε παραδέχτηκα ότι Δ διεγείρεται το σώμα μου ώστε να αποζητάω την επαφή. Το αντιμετώπισε ψύχραιμα ομολογώ. Μου είπε ότι σαφώς Δ θέλει να με χάσει Αλλά ούτε κ να με εγκλωβίσει γτ είμαι νέα γυναίκα κ πρέπει κ εγω να το ευχαριστιέμαι εξίσου. Θέλω να πιστεύω ότι με τον καιρο κ με προσπάθεια θα στρώσουμε.

    Εστάλη από SM-J330F στο E-Psychology.gr Mobile App

  7. #7
    Quote Originally Posted by Miliva21 View Post
    Πιστεύω πως το σεξουαλικό κομμάτι είναι σημαντικό σε μια σχέση.......αν έχετε από τώρα προβλήματα σε αυτό το τομέα ή Εσύ από τώρα νιώθεις ότι βαριέσαι μπορεί να μην τον θες τόσο ή να μην ταιριάζεις μαζί του........
    Σκέψου αν η δική σου χλιαροτητα οφείλεται στο ότι δεν σε ενθουσιάζει σαν χημεία- σαν έλξη ο ιδιος ή αν δεν σε ενθουσιάζει λόγω του ότι είστε λίγο καιρό μαζί και δεν ξέρει τα κουμπιά σου......Μήπως τον συγκρίνεις με προηγούμενους συντρόφους σου ;
    Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου!
    Πάντα υπάρχουν προβλήματα σε μια σχεση. Το θέμα είναι ποια μπορείς να διαχειριστείς κ να αντέξεις να ζεις με αυτά. Όντως νιώθω ότι δεν έχουμε χημεία. Δεν τον συγκρίνω με προηγούμενες σχέσεις μου, αν κ από τη στιγμή που έχουμε προηγούμενες εμπειρίες η σύγκριση είναι αναπόφευκτη. Κ Όχι σύγκριση συντρόφων, αλλά σύγκριση του τότε εαυτού μας κ του τώρα. Σίγουρα Δ έχει βρει τα κουμπιά μου, τον τρόπο μου. Πράγμα πρωτοφανές βεβαια. Ελπίζω να τα καταφερουμε

    Εστάλη από SM-J330F στο E-Psychology.gr Mobile App

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Εγώ πάλι νομίζω ότι σε έχει πιάσει το άγχος να βρεις έναν άνθρωπο να κάνεις οικογένεια, αυτός φαίνεται να θέλει τα ίδια και έχει καλά στοιχεία σαν χαρακτήρας και σου φέρεται καλά, αλλά από εκεί και πέρα δεν είσαι ερωτευμένη μαζί του, δεν αισθάνεσαι έλξη και το πας συγκαταβατικά και συμβιβαστικά το όλο πράγμα, σαν να γνωριστήκατε σε προξενιό ας πούμε. Δεν νομίζω ότι μία σχέση στο 2019 μπορεί να λειτουργήσει έτσι μακροχρόνια για να είμαι ειλικρινής...

  9. #9
    Καλημέρα Σόνια, σε ευχαριστώ για την απάντηση σου! Δε με έχει πιάσει άγχος να κανω οικογένειά, εκείνος μου το έβγαλε τόσο γρήγορα επειδή ξέρει τι θέλει. Σχετικά με τα περί έρωτα κ προξενιου στο 2019 εχω μόνο να πω ότι κ οι έρωτες με την έννοια που το λες φθείρονται αλλιώς δε θα χώριζαν οι άνθρωποι. Μένουμε ήδη μαζί Κ το όλο πράγμα πάει γρήγορα οπότε γι αυτό ίσως Δε σε πειθώ για τα αισθήματα μου για κείνον. Γιατί τα στάδια τρέχουν.

    Εστάλη από SM-J330F στο E-Psychology.gr Mobile App

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Καλημέρα, Αν έβλεπες τα προηγούμενα μηνύματά μου θα καταλάβαινες ότι είμαι η τελευταία που λέει κάντε σοβαρές σχέσεις και οικογένεια αν υπάρχει απλά έντονη έλξη και δεν υπάρχουν άλλες βασικές προϋποθέσεις. Είναι σημαντικό και να βλέπεις την ζωή με τον ίδιο τρόπο σε βασικά πράγματα και να υπάρχει αλληλοκατανόηση και σεβασμός και μία κοινή βάση να αρχίσεις, αλλά είναι εξίσου σημαντικό να σου βγάζει ο άλλος κάτι ερωτικό. Σε άλλους ανθρώπους μετράει το ένα σε μεγαλύτερο ποσοστό από το άλλο, αλλά είναι και τα δύο σημαντικά Κι ο ξαδερφός σου κι ο μπαρμπα-Γιώργος από απέναντι και ο παπάς της ενορίας μπορεί να σε σέβεται και να σε κάνει να νοιώθεις ασφάλεια και να συνεννοείσαι, αλλά δεν σημαίνει ότι κάνει και για σύντροφός σου. Εσύ δεν γράφεις ότι σε έλκει και θες να κάνεις σεξ μαζί του συνεχώς όπως είναι το λογικό σε μία τόσο φρέσκια σχέση, αλλά ότι στο ζητάει κάθε μέρα και σου φαίνεται αγγαρεία.

  11. #11
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Καλημέρα, Αν έβλεπες τα προηγούμενα μηνύματά μου θα καταλάβαινες ότι είμαι η τελευταία που λέει κάντε σοβαρές σχέσεις και οικογένεια αν υπάρχει απλά έντονη έλξη και δεν υπάρχουν άλλες βασικές προϋποθέσεις. Είναι σημαντικό και να βλέπεις την ζωή με τον ίδιο τρόπο σε βασικά πράγματα και να υπάρχει αλληλοκατανόηση και σεβασμός και μία κοινή βάση να αρχίσεις, αλλά είναι εξίσου σημαντικό να σου βγάζει ο άλλος κάτι ερωτικό. Σε άλλους ανθρώπους μετράει το ένα σε μεγαλύτερο ποσοστό από το άλλο, αλλά είναι και τα δύο σημαντικά Κι ο ξαδερφός σου κι ο μπαρμπα-Γιώργος από απέναντι και ο παπάς της ενορίας μπορεί να σε σέβεται και να σε κάνει να νοιώθεις ασφάλεια και να συνεννοείσαι, αλλά δεν σημαίνει ότι κάνει και για σύντροφός σου. Εσύ δεν γράφεις ότι σε έλκει και θες να κάνεις σεξ μαζί του συνεχώς όπως είναι το λογικό σε μία τόσο φρέσκια σχέση, αλλά ότι στο ζητάει κάθε μέρα και σου φαίνεται αγγαρεία.
    Σονια μου τις πρωτες μερες ειχα πολυ επιθυμία. Επαφή με την επαφή όμως που έβλεπα ότι Δ ένιωθα τα ερεθίσματα που χρειαζόμουν σωματικά μου έφευγε. Γι αυτό Δ αναφέρω την έλξη. Προφανώς επειδή κ εγω το ζω πρώτη φορά αυτό εχω αγχωθεί!!

    Εστάλη από SM-J330F στο E-Psychology.gr Mobile App

  12. #12
    Γιωτα κοριτσαρα μου σε βλεπω μια χαρα κοπελα...που βρηκες καποιον να θελει η τουλαχιστον να εχετε κοινο τροπο σκεψης κ να πορευτειτε για το υπολοιπο της ζωης σας!
    Στα λογια ολοι καλοι ειμαστε αλλα πρεπει διαρκως να προσπαθουμε κ με πραξεις!
    Απο την στιγμη που του το λες κ το δεχεται ωραια κ ηρεμα...πιστευω εχετε κανει καλη αρχη!
    Εσυ ως κοπελα τον ερεθιζεις?τι σου λεει δηλ τον ευχαριστεις στο κρεββατι?
    Επισης γνωριζουμε ολοι μας οτι εσεις οι γυναικες,καποιες τουλαχιστον αργειτε να ερθετε σε σημειο οργασμου...οι περισσοτερες ομως εχετε τα κουμπια σας...πες του διοτι δεν ειναι υποχρεωμενος να τα ξερει αλλα εχοντας την καλη διαθεση...να τα μαθει...
    Μπορει θελω να πω να συμπεριφερεται οπως στις προηγ σχεσεις του...κ σε εσενα αυτα να μην αποδιδουν για παραδειγμα!
    Δοκιμασε να δεις μια τσοντα στο κιν σου πχ.
    Να δεις πως νιωθεις μονη σου?εχεις ερεθισματα?
    Αν νιωθεις ωραια προτεινε του να την δειτε μαζι να ανεβει λιγο η διαθεση...δεν ειναι ντροπη!
    Ξεμπλοκαρισμα θελει η ολη φαση...κ μακρυα απο αγχος!
    Να σου πω επισης οτι εισαι σε "καλυτερη ψυχολογικη θεση" απο τον αντρα...
    Φανταζεσαι δηλ να σου ελεγε ο συντροφος σου δεν μπορει να ερθει σε στυση?
    Εσεις οι γυναικες ειστε σε πλεονεκτικη θεση...
    Το εχετε καλως κακως προχωρησει γρηγορα μιας κ αναφερεις οτι μενετε μαζι!
    Μπορεις να το εκμεταλλευτεις αναλογα ξερεις πχ.δες μια τσοντα λιγο προν γυρισει σπιτι...κ.με το που μπει...αρχιστε τα δικα σας κ μακρυα απο την κρεββατοκαμαρα!οπουδηποτε αλλου ναι!με πιανεις!
    Βαλε κ βαλτε φαντασια...κ παιχνιδι!
    Τωρα που ειναι αρχη ακομα γιατι αν απο τωρα εχεις ενδιασμους στο ερωτικο κομματι...αργοτερα θα βαρεθεις κ μπορει να σου περασουν 1.000 σκεψεις απο το μυαλο...απο το να τον κερατωσεις η ακομα κ να τον χωρισεις!
    Αντε κουκλα κ ολα καλα!
    Μην τα υπερ αναλυεις ολα γιατι γινεται το κεφαλι σου μπλεντερ...

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    ετσι οπως παει βλεπω να το συνεχιζεις καπως ετσι οπως αρχισες το θρεντ ετσι και αλλιως δε σε κοβω να θες σεξ για πολυ.

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    11
    Εγώ θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει να κάνει με το μέγεθος ή απλά δεν σε ερεθίζει όσο θα ήθελες για να αντιδρά κ το σώμα σου όπως λες κ να το ζητάς.

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    εχει να κανει στο ΟΤΙ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ οτι του λεει. αλλα εχει βαλει το μοτερακι και συνεχιζει μεχρι να κοψει το νημα στο finish

Page 1 of 7 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. μ'αρεσει αλλα δεν ξερω τι να κανω....
    By manosthess in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 8
    Last Post: 08-07-2014, 01:46
  2. ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΑΛΚΟΟΛΙΚΗ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΠΙΝΩ
    By fragile in forum Εξάρτηση από Αλκοόλ, Τζόγο
    Replies: 11
    Last Post: 01-01-2013, 22:20
  3. ΤΙ ΜΑΣ ΑΡΕΣΕΙ ΚΑΙ ΤΙ ΔΕΝ ΜΑΣ ΑΡΕΣΕΙ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΑΣ
    By tweetaki15 in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 26
    Last Post: 06-08-2011, 21:53
  4. Μ'ΑΡΕΣΕΙ, ΑΛΛΑ ΜΕ ΚΑΤΑΣΤΡΕΦΕΙ
    By seleios in forum Εξάρτηση από Αλκοόλ, Τζόγο
    Replies: 15
    Last Post: 03-01-2011, 01:52
  5. ...τα χειρότερα έρχονται μετά αλλά μ΄αρέσει!!!!
    By eimaiok in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 6
    Last Post: 29-05-2010, 00:44

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •