Απελπίστηκα και δεν ξέρω πως να βοηθήσω τον εαυτό μου - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 18 of 18
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    Quote Originally Posted by Fuzzy Zebra View Post
    SSRI είναι τα αντικαταθλιπτικά; Μάλλον έτσι όπως τα λες είναι! Ίσως ένας άλλος γιατρός μπορέσει να με βοηθήσει με άλλον τρόπο! Απλά ο συγκεκριμένος νομίζω έδινε το ίδιο φάρμακο σχεδόν σε όλους τους ασθενείς του! Σίγουρα σε τέσσερις κοπέλες που κάναμε μαζί ομαδική θεραπεία, έδινε αυτό! το είχαμε συζητήσει και μας έκανε εντύπωση που ενώ έχουμε διαφορετικά χαρακτηριστικά, παίρνουμε το ίδιο φάρμακο!
    Το να ξεκιναει ενας γιατρος ολους απ' το ιδιο φαρμακο δε λεει κατι απαραιτητα, το θεμα ειναι μετα τι κανει, οταν βγουν παρενεργειες σοβαρες η πολυ απλα τζιφος το συγκεκριμενο και παμε στο επομενο. Δυστυχως κανεις δεν ειναι σε θεση σημερα να γνωριζει ποιο φαρμακο θα πιασει ουτε ποιες παρενεργειες θα βγουν. Το Χ φαρμακο αλλος βλαστημαει την ωρα και τη στιγμη που το δοκιμασε, αλλος σωζεται απο αυτο κυριολεκτικα μαλιστα. Οποτε ειναι λιγο τυφλοσουρτης. Σιγουρα αξιζει ομως τον κοπο γιατι τα συμπτωματα σου δεν τα λες και αμελητεα... Γενικα παντως κανε και μια ερευνα γυρω απ' τα φαρμακα να ξερεις τι υπαρχει κλπ. Κι εδω μεσα αν ρωτας πχ για παρενεργειες θα σου απαντησουν σιγουρα. Επισης περα απο αντικαταθλιπτικα στην οριακη γραφουν και σταθεροποιητες πολυ συχνα. Χωρις αυτο να σημαινει οτι χρειαζεσαι, απλα για να ξερεις οτι γενικα υπαρχουν επιλογες.

    Παντως κι εγω παρατηρησα οτι σημερα γραφεις πιο κεφατα. Εχεις διακυμανσεις γενικα στη διαθεση; (θετικο οτι εχεις καλυτερη διαθεση βεβαια, μην το παρεις στραβα που ρωταω χεχε)
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

  2. #17
    Junior Member
    Join Date
    May 2019
    Location
    North of Athens
    Posts
    6
    Ναι πράγματι έχω καλύτερη διάθεση σήμερα, παρόλο που είναι δύσκολη μέρα με αρκετό στρες! Για αυτό λέω ότι δεν μπορώ να καταλάβω τι μου συμβαίνει! Αλλάζει πολλές φορές χωρίς λόγο η ψυχολογία μου! Ενδεχομένως να υπάρχει λόγος, απλά δεν μπορώ να τον καταλάβω...
    Εντυπωσιακό πάντως που φαίνονται τόσα πολλά μόνο από τον τρόπο που γράφω! χαχαχα

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    Quote Originally Posted by Fuzzy Zebra View Post
    Ναι πράγματι έχω καλύτερη διάθεση σήμερα, παρόλο που είναι δύσκολη μέρα με αρκετό στρες! Για αυτό λέω ότι δεν μπορώ να καταλάβω τι μου συμβαίνει! Αλλάζει πολλές φορές χωρίς λόγο η ψυχολογία μου! Ενδεχομένως να υπάρχει λόγος, απλά δεν μπορώ να τον καταλάβω...
    Εντυπωσιακό πάντως που φαίνονται τόσα πολλά μόνο από τον τρόπο που γράφω! χαχαχα
    Δεν τις εχεις συνδεσει τις διακυμανσεις με την οριακη δηλαδη, σαν πιθανοτητα; Η εννοεις οτι δε ξερεις ποια συγκεκριμενα περιστατικα οδηγουν σε καθε αλλαγη;
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Δεν ξέρω πώς να βοηθήσω/συμπεριφερθώ
    By Alexandra1985 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 20
    Last Post: 16-10-2013, 22:49
  2. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΚΑΙ ΑΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΩ
    By NILADMIRARI in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 04-08-2012, 22:51
  3. απελπιστηκα!
    By sisyphus_ed in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 1
    Last Post: 14-11-2011, 23:17
  4. Replies: 6
    Last Post: 04-10-2011, 03:37
  5. Θέλω να βοηθήσω κ δεν ξέρω πως....
    By lazy in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 43
    Last Post: 07-04-2011, 21:27

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •