Έχω μακροχρόνια σχέση αλλά Τι συμβαίνει με τον συνάδελφο μου
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 13 of 13
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    5

    Έχω μακροχρόνια σχέση αλλά Τι συμβαίνει με τον συνάδελφο μου

    Καλησπερα.Έχω μακροχρόνια σχέση με ένα παιδί τον αγαπώ παρά πολυ εχει τα ελαττώματα του αλλά έχουμε βιώσει πολλα μαζι. Τον τελευταίο μήνα στην δουλειά έχω έναν συνάδελφο ο οποίος δείχνει σημάδια να του αρέσω-έτσι μου λένε και οι συναδέλφισσες μου. Συνέχεια με πειράζει και μου μιλάει πολυ χύμα.Εδω και δυο εβδομάδες ξεκίνησε μια περίεργη κατάσταση όπου μιλάμε κάθε μέρα στο τηλέφωνο και πειράζομαστε και όποτε τον βλέπω στην δουλειά γελάμε, πειράζουμε ο ενας Τον άλλον λες και είμαστε στο σχολείο και Νοιώθω ένα περίεργο συναίσθημα τοσο ερωτικο όσο και φιλικό οταν ειμαι σε επαφή μαζι του. Σημειώστε ότι το αγόρι μου δουλεύει στην ίδια εταιρεία με τους δυο μας αλλά σε διαφορετική τοποθεσια στην ίδια πόλη. Ο συνάδελφος μου αυτός στο τέλος της κουβέντας μας πάντα αναφέρει τον φίλο μου και ποσό τον συμπαθεί. Βρίσκομαι σε ένα πολυ περίεργο φαύλο κύκλο όπου από την μια αγαπώ τον φίλο μου και δεν θέλω να του κανω βλακεία και από την άλλη Νοιώθω ένα φλερτ από έναν άλλον άντρα που μπορεί και να ειναι παρεξηγημένο και εκ μερουσ Του ξεκάθαρο φιλικό αλλά Νοιώθω ότι μου αρέσει σαν προσωπικότητα. Χρειάζομαι βοήθεια να διαχειριστώ την κατάσταση.Εννοειται στον φίλο μου δεν έχω πει ότι με τον συνάδελφο μου μιλάμε τόσο διαχυτικα γιατί τον ζηλεύει αλλά από την άλλη γιατί να σκεφτομαι τον συνάδελφο και να με βάζει σε σκέψεις η όλη στάση του;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Να κατσσεις στ αυγα σου ........ πονηρουλα !!

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    5
    Δηλαδή πιστεύεις ειμαι κι εγω υπαίτια σε όλο αυτό γιατί θέλω να κανω απιστία;

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by KatB View Post
    Καλησπερα.Έχω μακροχρόνια σχέση με ένα παιδί τον αγαπώ παρά πολυ εχει τα ελαττώματα του αλλά έχουμε βιώσει πολλα μαζι. Τον τελευταίο μήνα στην δουλειά έχω έναν συνάδελφο ο οποίος δείχνει σημάδια να του αρέσω-έτσι μου λένε και οι συναδέλφισσες μου. Συνέχεια με πειράζει και μου μιλάει πολυ χύμα.Εδω και δυο εβδομάδες ξεκίνησε μια περίεργη κατάσταση όπου μιλάμε κάθε μέρα στο τηλέφωνο και πειράζομαστε και όποτε τον βλέπω στην δουλειά γελάμε, πειράζουμε ο ενας Τον άλλον λες και είμαστε στο σχολείο και Νοιώθω ένα περίεργο συναίσθημα τοσο ερωτικο όσο και φιλικό οταν ειμαι σε επαφή μαζι του. Σημειώστε ότι το αγόρι μου δουλεύει στην ίδια εταιρεία με τους δυο μας αλλά σε διαφορετική τοποθεσια στην ίδια πόλη. Ο συνάδελφος μου αυτός στο τέλος της κουβέντας μας πάντα αναφέρει τον φίλο μου και ποσό τον συμπαθεί. Βρίσκομαι σε ένα πολυ περίεργο φαύλο κύκλο όπου από την μια αγαπώ τον φίλο μου και δεν θέλω να του κανω βλακεία και από την άλλη Νοιώθω ένα φλερτ από έναν άλλον άντρα που μπορεί και να ειναι παρεξηγημένο και εκ μερουσ Του ξεκάθαρο φιλικό αλλά Νοιώθω ότι μου αρέσει σαν προσωπικότητα. Χρειάζομαι βοήθεια να διαχειριστώ την κατάσταση.Εννοειται στον φίλο μου δεν έχω πει ότι με τον συνάδελφο μου μιλάμε τόσο διαχυτικα γιατί τον ζηλεύει αλλά από την άλλη γιατί να σκεφτομαι τον συνάδελφο και να με βάζει σε σκέψεις η όλη στάση του;
    Quote Originally Posted by KatB View Post
    Δηλαδή πιστεύεις ειμαι κι εγω υπαίτια σε όλο αυτό γιατί θέλω να κανω απιστία;
    καλημερα.
    μας λες ποσο αγαπας τον φιλο σου και ποσα περασατε, δεν μας λες ομως αν τον ποθεις ακομα, η αν σου εχει τελειωσει το σεξουαλικο μαζι του.

    ο συναδελφος με αυτο που σου λεει, δυο πραγματα μπορει να εννοει.
    ή νομιζει οτι του την πεφτεις και σου θυμιζει οτι εχεις σχεση και δεν θελει να κανει τετοια πραματα, η νομιζει οτι και οι δυο φλερταρετε, αλλα σου θυμιζει οτι εχεις σχεση...
    εκεινος, ειναι ελευθερος;

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    5
    Καλημέρα, η αλήθεια ειναι ότι το ερωτικο εχει πέσει αρκετά τον τελευταίο καιρό-είμαστε 6 χρόνια μαζι- και είχαμε κάποια θεματάκια το τελευταίο διάστημα που με έκαναν να ξενερώσω. Ο συνάδελφος μου ναι ειναι ελεύθερος. Το θέμα ειναι ότι εκείνος το ξεκίνησε όλο αυτό και συνέχεια βρίσκει αφορμές να μου στείλει στα social media.

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    τι σχεση εχει αυτο το αν εχει τελειωσει το ερωτικο δε καταλαβαινω ετσι και αλλιως δε ξερεις πως καιρο θα κρατησει σχεδον παντα ενας απο τους δυο θα το ληξει και οταν το σκεφτεσαι ετσι εξ αρχης παραμενεις ηρεμος
    αχ σχεδιαζε κατι πονηρο δε θα παρλαρε συνεχως γιατι το πολυ μπλαμπλα δε συμβαδιζει με τον ερωτα γιατι οσο πιο πολυ τοσο περισσοτερα ψευγαδια θα βρεις
    πονηρια ειναι να λες λιγα και να ακους πολα αρα ο ερωτας δε φαινετε να τον ενδιαφερει γιατι αλλιως θα ακουθουσε καπια στρατηγικη

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    11
    Καλησπέρα! Μέσα σε αυτά τα 6 χρόνια, έτυχε να σε φλερτάρει άλλος;; Ή/και να φλερτάρεις κι εσύ;; Τουλάχιστον με τον τρόπο αυτό; Μήπως επειδή έχουν γίνει σκηνικά τα οποία σε έκαναν να ξενερώσεις, στην πραγματικότητα "ψάχνεσαι"; Εννοώντας να φλερτάρεις, να δεις αν έχεις πέραση κλπ. Γιατί ο φίλος σου ζηλεύει το συνάδελφο;

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    δεν υπαρχει λογικη σ αυτο το θεμα του σεξ οπου βγαλει ο δρομος

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    5
    Ναι έτυχε αλλά δεν ενοιωσα ποτε την ανάγκη να κανω τιποτα και με κανέναν ..αυτό που ανυσηχει ειναι ότι τωρα για τον συγκεκριμένο συνάδελφο Νοιώθω μια περίεργη έλξη ερωτική. Ο φίλος μου τον ζηλεύει γιατί παρατήρησε σε ένα πάρτυ που είμασταν όλοι μαζι ένα περίεργο βλέμμα του πάνω μου και από τότε ειναι προκατειλημμένος και δεν θέλει να έχω πολλές σχέσεις μαζι του.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by KatB View Post
    Καλημέρα, η αλήθεια ειναι ότι το ερωτικο εχει πέσει αρκετά τον τελευταίο καιρό-είμαστε 6 χρόνια μαζι- και είχαμε κάποια θεματάκια το τελευταίο διάστημα που με έκαναν να ξενερώσω. Ο συνάδελφος μου ναι ειναι ελεύθερος. Το θέμα ειναι ότι εκείνος το ξεκίνησε όλο αυτό και συνέχεια βρίσκει αφορμές να μου στείλει στα social media.
    Quote Originally Posted by KatB View Post
    Ναι έτυχε αλλά δεν ενοιωσα ποτε την ανάγκη να κανω τιποτα και με κανέναν ..αυτό που ανυσηχει ειναι ότι τωρα για τον συγκεκριμένο συνάδελφο Νοιώθω μια περίεργη έλξη ερωτική. Ο φίλος μου τον ζηλεύει γιατί παρατήρησε σε ένα πάρτυ που είμασταν όλοι μαζι ένα περίεργο βλέμμα του πάνω μου και από τότε ειναι προκατειλημμένος και δεν θέλει να έχω πολλές σχέσεις μαζι του.
    μπορει να το ξεκινησε, αλλα οπως λες, εκεινος ειναι ελευθερος και σου θυμιζει οτι εσυ ΔΕΝ εισαι.
    αυτο δεν σημαινει οτι εχει στο μυαλο του καποια "σχεση". εκεινος, σαν ελευθερος μπορει να κανει οτι θελει. ειτε περιστασιακες γνωριμιες , ειτε σχεσεις.
    απλα σου θυμιζει οτι δεν ειναι σωστο αυτο που γινεται, επειδη εισαι δεσμευμενη.
    γιατι δεν το σταματαει;;
    μα γιατι, βρισκει ανταποκριση.
    εσυ εισαι η δεσμευμενη, εσυ πρεπει να αποφασισεις αν θα ξεκαθαρισεις με τον δικο σου, αν θα τον κερατωσεις, η αν θα κοψεις τα φλερτ.
    ο συναδελφος δεν εχει τπτ να χασει, φλερταροντας.
    και εχε υποψη, οτι τα φλερτ στο γραφειο, γινονται πιο αντιληπτα απ οσο νομιζεις. καλυτερα αποφασισε τι θα κανεις, πριν σε προλαβουν οι εξελιξεις, του σφυριξουν δλδ του φιλου σου οτι κατι γινεται με εσας κι εχετε δραματα...

    αν θες πες μας, αυτο που σε ξενερωσε με τον φιλο σου τι ηταν;; εχει να κανει με πιστη η αλλου ειδους διαφωνιες;

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    5
    Διάφορες διαφάνειες αλλά μικρές όπως σε όλα τα ζευγάρια. Προβλήματα ρουτίνας και πολλα νευρα αν είμαστε πιεσμένοι. Άρα θεωρείς ότι όλο αυτό το υποκινω κι εγω έμμεσα γιατί μπορεί να θέλω μια περιστασιακή σχέση με τον συνάδελφο μου; Και εάν έχω παρεξηγήσει την όλη κατάσταση και ειναι απλά φιλικό;

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by KatB View Post
    Διάφορες διαφάνειες αλλά μικρές όπως σε όλα τα ζευγάρια. Προβλήματα ρουτίνας και πολλα νευρα αν είμαστε πιεσμένοι. Άρα θεωρείς ότι όλο αυτό το υποκινω κι εγω έμμεσα γιατί μπορεί να θέλω μια περιστασιακή σχέση με τον συνάδελφο μου; Και εάν έχω παρεξηγήσει την όλη κατάσταση και ειναι απλά φιλικό;
    ε σαφως το υποκινεις κι εσυ! υπαρχει αμφιβολια γι αυτο;;
    μονος του μιλαει στα κινητα; αν δεν ανταποκρινοσουν η αν του απαντουσες "ξερεις εχω σχεση και δεν θελω να μιλαω πισω απ την πλατη του με αλλους", θα το συνεχιζε μονος του;
    γιατι δεν το ειπες;
    επειδη ηθελες να εχεις πριβε συνομιλιες και φλερτ μαζι του! ε , δεν το υποκινεις;;

    δεν ξερω αν θελεις σχεση περιστασιακη η μονιμη!
    εσυ μας ειπες οτι νοιωθεις ερωτικη ελξη γι αυτον!
    αν μας ελεγες οτι τον βλεπεις μονο ανθρωπινα και κοινωνικα, δεν θα καναμε αυτην την συζητηση.

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    δεν υπαρχει λογικη στην ελξη η αντιστασεις ειναι εικονικες και συνηθως φερνουν το αντιθετο αποτελεσμα

Similar Threads

  1. Μακροχρόνια σχέση, μπερδεμένος και ανησυχίες
    By Michael21gr in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 13
    Last Post: 22-09-2018, 22:18
  2. μακροχρόνια σχέση ή ενθουσιασμός
    By katerinaki17 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 41
    Last Post: 14-09-2017, 09:55
  3. Όμορφη και μακροχρόνια σχέση, αλλά με σεξουαλικά προβλήματα
    By fractal11 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 66
    Last Post: 26-10-2016, 12:29
  4. Χωρισμός από μακροχρόνια σχέση
    By Aggelikh26 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 15
    Last Post: 25-12-2015, 01:42
  5. Χωρισμος μετα απο μακροχρονια σχεση.
    By pngts in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 77
    Last Post: 08-11-2015, 17:11

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •