Φλερτ - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 35

Thread: Φλερτ

  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    107
    σύμφωνω απόλυτα με τον gilm να είσαι ο εαυτός σου και ειλικρινεις... πάντα τα πιο απλά λόγια και κινήσεις είναι τα καλύτερα...

  2. #17
    Miliva21
    Guest
    Καλησπέρα θεματοθετη
    Όταν λες να τη πέσεις σε μια κοπέλα τι εννοείς για σεξ ; Ή για σχέση;

    Όπως και να έχει για μένα ο πιο βασικός κανόνας είτε το πας για σεξ είτε για σχέση είναι να μην μιλήσεις ΠΟΤΕ πρόστυχα τις πρώτες φορές που θα βρεθείτε ξέρεις πρώτο δεύτερο ραντεβού.....πχ αυτά τα έχεις κωλ@ρ@ και είσαι μουν@ρ@ απαγορεύονται δια ροπάλου.....για μένα....

    μπορείς να βγεις μια δυο φορές με τη κοπέλα που σου αρέσει...να της μιλάς όμορφα να κουβεντιασετε ..να δειξεις ενδιαφερον για αυτη....μπορείς να της πεις ότι είσαι όμορφη και μου αρέσεις πχ Αλλά μέχρι εκεί....Μετά από τις μια δυο φορές που θα βγείτε μπορείς να της πεις θα ήθελες να πάμε κάπου βράδυ έτσι να χαλαρώσουμε για ποτάκι;; θα δεις πως θα αντιδράσει αν δείξει πρόθυμη και ενδώσει γρήγορα πάει να πει ότι είναι έτοιμη και το θέλει....

    Αναλόγως με τη συμπεριφορά της....Κάθε κοπέλα είναι διαφορετική...θα δεις πως φέρεται...αν τη βλεπεις πολυ ανετη και δεκτικη αν σε προκαλεί με ατάκες και σου πετάει υπονοούμενα και το πάει μόνη της στο σεξουαλικό μπορείς να της πεις και πιο νωρίς ότι θα ήθελες να βρεθείτε βράδυ κάπου οι δύο σας........αν όμως είναι Ναι μεν γλυκιά και ομιλητικη αλλα είναι πιο συγκρατημένη και σεμνή και μόλις της προτείνεις για βράδυ σου πει ότι θα ήθελε να σε γνωρίσει καλύτερα...σημαίνει ότι θέλει να το πάει λαού λαου και δεν είναι έτοιμη για σεξ μαζί σου ακόμα......Οπότε εκεί είναι καθαρά στο χέρι σου...αν σου αρέσει η κοπέλα πολύ και τη σκέφτεσαι για μια σχέση η κάτι πιο σοβαρό θα σεβαστείς την επιθυμία της και θα την περιμένεις αν θες απλώς να κάνεις σεξ μαζί της και μόνο αυτό μπορείς να μην ξανά ασχοληθείς μαζί της ...μπορείς και να της πεις ξεκάθαρα για ποιο λόγο δεν είναι κακο.... αρκεί να είσαι ειλικρινής μεν αλλά ευγενικός δε.....

    Όμως ποτέ να μην πιέσεις γυναίκα να κάνει κάτι που δεν θέλει η ίδια...είτε άμεσα με λόγια και με πράξεις είτε έμμεσα με μπηχτές και υπονοούμενα....άμα δεν σου κάνει καλύτερα φύγε

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    Greece
    Posts
    1,459
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    κλειδια απο ακριβο αυτοκινητο νομιζω οτι αρκουν
    χαχχαχχαχα.
    Εχει μια δοση αληθειας αυτο.Αλλα ευτυχως δεν ειναι ολες οι γυναικες ετσι.

  4. #19
    Miliva21
    Guest
    Οπότε όπως κατάλαβες η κατάσταση για τα δύο τρία πρώτα ραντεβού μένει στη γενική κουβέντα και δεν πάει στο σεξουαλικό ενδιαφέρον....
    Γνώμη δική μου...
    αν όμως η κοπέλα βιάζεται σχετικά και εκείνη... θα είναι πιο επιθετική θα πετάει σεξουαλικά υπονοούμενα μπορεί να σου πει και η ίδια ότι θα ήθελε να πάτε κάπου οι δύο σας....αν από εκείνη έχεις το πράσινο φως για κάτι παραπάνω εννοείται χώνεσαι

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    Quote Originally Posted by Miliva21 View Post
    Οπότε όπως κατάλαβες η κατάσταση για τα δύο τρία πρώτα ραντεβού μένει στη γενική κουβέντα και δεν πάει στο σεξουαλικό ενδιαφέρον....
    Γνώμη δική μου...
    αν όμως η κοπέλα βιάζεται σχετικά και εκείνη... θα είναι πιο επιθετική θα πετάει σεξουαλικά υπονοούμενα μπορεί να σου πει και η ίδια ότι θα ήθελε να πάτε κάπου οι δύο σας....αν από εκείνη έχεις το πράσινο φως για κάτι παραπάνω εννοείται χώνεσαι
    σαν τι ειδους υπονοουμενα μπορει να λεει?
    στο ποστ #17 που λες ''αρκεί να είσαι ειλικρινής μεν αλλά ευγενικός δε.....'' πως το εννοεις το ευγενικος δηλαδη απο την δικια μας πλευρα πως μπορουμε να το χειριστουμε?

  6. #21
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by panos19 View Post
    σαν τι ειδους υπονοουμενα μπορει να λεει?
    στο ποστ #17 που λες ''αρκεί να είσαι ειλικρινής μεν αλλά ευγενικός δε.....'' πως το εννοεις το ευγενικος δηλαδη απο την δικια μας πλευρα πως μπορουμε να το χειριστουμε?
    Δεν έχω ιδέα τι υπονοούμενα μπορεί να λέει..... γιατί προσωπικά σαν γυναίκα δεν είμαι τόσο επιθετική και εκδηλωτικη σε πρώτα ραντεβού

    Πχ μπορεί να λέει....σε θέλω πολύ...Θέλω να βρεθουμε οι δύο μας.....Θέλω να σε νιώσω ...ποτέ θα πάμε κάπου πιο ήσυχα ...Και τέτοια....

    Δεν θα κάτσω να αναλύσω για ευνόητους λόγους.....

    Κάποιες μπορεί να γίνουν και πιο τολμηρές/πρόστυχες και να λένε και άλλα......
    Αναλογα τη γυναικα

    το θέμα είναι ότι ΠΟΤΕ ένας άντρας δεν πρέπει να υιοθετεί την τεχνική των προστυχολογων στην αρχή της γνωριμίας μόνο και μόνο επειδή κάποτε κάποια γυναίκα ήταν τολμηρή και του είχα φερθεί αναλόγως .....γιατί δεν είναι όλες οι γυναίκες ίδιες και μπορεί να του έρθει κάνα τηγάνι στο κεφάλι (Και δικαιολογημένα)

    Ούτε σημαίνει ότι αν κάποιες γυναίκες του έκατσαν κάποιου από το πρώτο δεύτερο ραντεβού ότι πρέπει να περιμένει από κάθε γυναίκα που θα γνωρίσει το ίδιο....

    Όταν γνωρίζεις έναν νέο άνθρωπο είναι ένας ξένος....Τον γνωρίζεις από το μηδέν....Δεν πρέπει να πηγαίνουμε με στάνταρ τεχνικές ούτε με τυποποιημένες συμπεριφορές γιατί δεν αρέσουν σε όλους μας τα ίδια ούτε κάθε γυναίκα ανταποκρίνεται με τον ίδιο τρόπο με αυτό που θα της κάνεις ή θα της πεις για να τη πλησιάσεις....

    Σημαντικός κανόνας!

    Βλέποντας και κάνοντας πας......μιλώντας με τον αλλο καταλαβαίνεις πράγματα για τον εαυτό του και τα θέλω του

    Άλλες είμαστε πιο περιπετειώδεις πιο ανοικτές και πιο αποφασιστικές και θέλουμε να περνάμε καλά
    άλλες είμαστε πιο κλειστές και θέλουμε πιο σταθερά πράγματα
    Ο κάθε άντρας θα πάει εκεί που θέλει και του ταιριάζει....
    Και να ρωτάμε στα πρώτα ραντεβού τον αλλο η την άλλη...τι της αρέσει και τι όχι και τι θέλει από τη ζωή της σε επίπεδο σχέσεων δεν είναι κακο
    Πολλές φορές επιβάλλεται κιόλας

  7. #22
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by panos19 View Post
    σαν τι ειδους υπονοουμενα μπορει να λεει?
    στο ποστ #17 που λες ''αρκεί να είσαι ειλικρινής μεν αλλά ευγενικός δε.....'' πως το εννοεις το ευγενικος δηλαδη απο την δικια μας πλευρα πως μπορουμε να το χειριστουμε?
    Όταν λέω να είμαστε ευγενικοί όταν γνωρίζουμε κάποιον η κάποια εννοώ να μην πουμε κάτι που θα προσβάλει τον αλλο....
    Ούτε μιλάμε πρόστυχα σε γυναίκες ούτε χωρίς σεβασμό και υποτιμητικά με σεξιστικά υπονοούμενα.
    Ούτε γενικά είμαστε απότομοι με τον αλλο ούτε λέμε κάτι που θα μπορούσε να τον φέρει σε δύσκολη θέση

    Ακόμα και αν δεν ταιριάζουμε μαζί του.. ακόμα και αν δεν θέλουμε τα ίδια πράγματα με αυτόν τον άνθρωπο ...ακόμα και αν αυτός έχει κάνει κάτι που μας έχει φέρει σε δύσκολη θέση

    Κρατάμε ένα επίπεδο....!!

    Δεν προσβάλλουμε ούτε βρίζουμε τον αλλο....του λέμε ξέρεις κάτι αυτο που ειπες η εκανες με ενόχλησε και δεν θα ήθελα να ξαναγίνει.... ή όταν θέλουμε να απορρίψουμε τον αλλο είμαστε ευγενικοί....Πχ θεωρώ ότι θα ήταν καλύτερο να σταματήσουμε εδώ τη γνωριμία μας γιατί νιώθω πως δεν ταιριάζουμε ή θέλουμε αλλα πράγματα...

    Όχι πχ γιατί μωρή κότα δεν μου έκατσες ακόμα και ποτε θα μου κάτσεις βαρεθηκα

    Ή ρε μαλακα που εξαφανίστηκες τόσο καιρό ούτε ένα μνμ δεν έστειλες....

    Τι άλλο να γράψω........

    Βέβαια δεν λέω στη περίπτωση που ο άλλος σε βρίσει άσχημα χωρίς λόγο...εννοείται ότι θα τον βρίσεις και εσυ..
    Δεν θα κάτσεις να υπομείνεις βρισιές και προσβλητικά λόγια από το πουθενά παριστάνοντας τον τζέντλεμαν η την μαντάμ....

    Αυτοί είναι γενικοί κανόνες συμπεριφοράς
    Πράγματα αυτονόητα....

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    απο το ντυσιμο τις γυναικας μπορεις να καταλαβεις αν θελει αν βρεθητε μονοι σας?
    αν με φερει σε εμενα σε δυσκολη θεση και μου πει αν ειχα καποιες σχεσεις στο παρελθον και αν εχω βρεθει σεξουαλικα με γυναικα τι να τις απαντησω?η αληθεια ειναι οτι δεν εχω κανει τιποτα απο τα 2

  9. #24
    Πανο γεια σου
    Θυμαμαι εχεις ξανα σχολιασει σχετικως σε αλλο ποστ!
    Γνωμη μου να ανοιξεις ενα νεο ποστ...αναλυτικο με το πως χαρακτηριζεις τον ευατον σου,τι ζητας κ τι θελεις απο μια γυναικα!
    Ετσι με το να ρωτας κ να σου απαντανε...δεν βγαινει ακρη κ η συζητηση παει προς το μερος σου αλλα διχως επιθυμητο αποτελεσμα κ το προτιστως σημαντικο χαλας το αρχικο ποστ του θεματοθετη!
    Λογια φιλικα κ μην τα παρεξηγησεις!
    Ποσταρε κ θα σε βοηθησω καλοπροαιρετα...οπως ολα τα παιδια μεσα δω αλλωστε...

  10. #25
    Επισης...ο martinh97 που πρωτοανοιξε το εν λογω θεμα...ακουει?
    Εχουν γραφτει καποια αξιοσημειωτα σχολια...που δεν εχουν απαντηθει απο τον ιδιο!
    Καλο ειναι οταν καποιος/α ποσταρει...να ειναι ανοιχτος προς γνωμες τριτων αλλα κ διαθεσιμος σε απαντησεις προς αυτων...να υπαρξει αρμονικα μια ηγιης συζητηση...

  11. #26
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by panos19 View Post
    απο το ντυσιμο τις γυναικας μπορεις να καταλαβεις αν θελει αν βρεθητε μονοι σας?
    αν με φερει σε εμενα σε δυσκολη θεση και μου πει αν ειχα καποιες σχεσεις στο παρελθον και αν εχω βρεθει σεξουαλικα με γυναικα τι να τις απαντησω?η αληθεια ειναι οτι δεν εχω κανει τιποτα απο τα 2
    Όχι !!!
    από το ντύσιμο δεν μπορείς να καταλάβεις αν μια γυναίκα θέλει να κάνει σεξ μαζί σου
    Μπορεί να ντύνεται σεμνά Αλλά να θέλει να κάνει σεξ εκείνη τη στιγμή μαζί σου και απλά δεν την αντιπρόσωπευει το έξαλλο ντύσιμο
    Επίσης μια κοπέλα που ντύνεται αποκαλυπτικά μπορεί να το κάνει για να τραβάει τα βλέμματα και τη προσοχή ΜΟΝΟ
    Χωρίς να σημαίνει ότι θέλει μόνο να πηδιέται με όλους όπως νομίζουν λανθασμένα οι περισσότεροι άντρες

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    Quote Originally Posted by Miliva21 View Post
    Όχι !!!
    από το ντύσιμο δεν μπορείς να καταλάβεις αν μια γυναίκα θέλει να κάνει σεξ μαζί σου
    Μπορεί να ντύνεται σεμνά Αλλά να θέλει να κάνει σεξ εκείνη τη στιγμή μαζί σου και απλά δεν την αντιπρόσωπευει το έξαλλο ντύσιμο
    Επίσης μια κοπέλα που ντύνεται αποκαλυπτικά μπορεί να το κάνει για να τραβάει τα βλέμματα και τη προσοχή ΜΟΝΟ
    Χωρίς να σημαίνει ότι θέλει μόνο να πηδιέται με όλους όπως νομίζουν λανθασμένα οι περισσότεροι άντρες
    κάτι ήξεραν και έβγαλαν την έκφραση τα φαινόμενα απατούν
    αλλά όπως το είπες όλοι μαζί και εγώ με αυτούς δεν βγάζω το εαυτό μου απέξω, έτσι θεωρούμαι με το προκλητικό ντύσιμο
    είναι και οι celebrity τώρα που θα μας ανατιναξουν τα gossip site πατήστε για να δείτε την Χ με αποκαλυπτικά εσώρουχα, μαγιό

    για το άλλο με το αν μου πει αν είχα σχέση και αν έχω ολοκληρώσει σεξουαλικα τι της απαντάω?

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    Quote Originally Posted by Leukos_lotos View Post
    Πανο γεια σου
    Θυμαμαι εχεις ξανα σχολιασει σχετικως σε αλλο ποστ!
    Γνωμη μου να ανοιξεις ενα νεο ποστ...αναλυτικο με το πως χαρακτηριζεις τον ευατον σου,τι ζητας κ τι θελεις απο μια γυναικα!
    Ετσι με το να ρωτας κ να σου απαντανε...δεν βγαινει ακρη κ η συζητηση παει προς το μερος σου αλλα διχως επιθυμητο αποτελεσμα κ το προτιστως σημαντικο χαλας το αρχικο ποστ του θεματοθετη!
    Λογια φιλικα κ μην τα παρεξηγησεις!
    Ποσταρε κ θα σε βοηθησω καλοπροαιρετα...οπως ολα τα παιδια μεσα δω αλλωστε...
    συγνώμη δεν είχα κάποια πρόθεση να χαλάσω την συζήτηση
    πάνω-κατω στα ποστ μου αναφέρω τα χαρακτηριστικα μου
    αν θες να μιλάμε στα πμ

  14. #29
    Quote Originally Posted by panos19 View Post
    συγνώμη δεν είχα κάποια πρόθεση να χαλάσω την συζήτηση
    πάνω-κατω στα ποστ μου αναφέρω τα χαρακτηριστικα μου
    αν θες να μιλάμε στα πμ
    Χαιρομαι που το κατανοησες θετικα κ εννοειται δεν στην ειπα κακοβουλα!
    Θεωρω σωστο ενα αρχικο ποστ απο μερους σου με μαζεμενες προσωπικες ινφος σου...να σου πουμε τι κ πως...ετσι λαμβανεις απαντησεις εσυ απο 3ους...αντι για τον αρχικο θεματοθετη!
    Ο οποιος σε αυτο το ποστ...εγινε αφαντος...
    Παντως απο τα λιγα που εχω διαβασει κατα καιρους απο τα λεγομενα σου...ειναι οτι δεν εχεις ολοκληρωσει ερωτικα κ δεν εχεις συναψει σχεση με κοπελα!
    Χαριτολογωντας κ εν συντομια απλα σου λεγω...καλυτερα!κ μεις που εχουμε τι καταλαβαμε?να μας μενει το πικρο φαρμακο του χωρισμου!
    Τεσπα...προφανως το 19 διπλα στο ονομα να ειναι η χρονια που γεννηθηκες-1999...η εισαι 19 ετων...
    Εισαι μικρος ακομα κ εχεις καιρο μπροστα σου να μεγαλωσεις...
    Ενα ποστ απο μερους σου πιστευω να σε βοηθησει λαμβανοντας απαντησεις τυπου σχολια κ γνωμης!δεν ειναι απαραιτητα να ειναι σωστες κ ολες οι γνωμες!
    Μην μεταξυ μας δεν μπορουμε ακομα να αλλαξουμε!
    Εγω τουλαχιστον δεν εχω κλεισει ακομα τα 50 σχολια να εχω αυτη τη δυνατοτητα,βασικα δε ξερω καν τον αριθμο τους...λογικα καπου στην μεση με κοβω να ειμαι...

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    το 98 είμαι το panos19 που βλέπεις είναι ότι έφτιαξα τον λογαριασμό όταν ήμουν 19χρονων
    ναι σωστά κατάλαβες δεν έχω σύναψη κάποια σχέση με κοπέλα αλλά ούτε και ερωτική για τον λόγο το ότι δεν έχω τα κότσια να μιλήσω στην κοπέλα

    υγ απο ότι είδα γίνεται να σου στείλω μήνυμα, αν είναι θα σου στείλω το πρωί

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. Διαδικτυακο φλερτ
    By rainbow96 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 21
    Last Post: 17-10-2020, 20:33
  2. ''φλερτ''
    By cdeleted29517 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 37
    Last Post: 02-09-2016, 11:25
  3. φλερτ
    By Zahl in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 6
    Last Post: 31-05-2014, 00:02
  4. Φλερτ στο fb
    By Χρίστος in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 19-09-2013, 01:30
  5. φλερτ στη δουλεια
    By kaity in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 22
    Last Post: 30-03-2012, 12:51

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •