θεμα διαχειρισης ;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 33
  1. #1

    θεμα διαχειρισης ;

    καλημερα
    εδω κ 7,5 μηνες ειμαι σε σχεση με καποια κοπελα χωρισμενη με παιδι κ εγω χωρισμενος στην αρχη ολα καλα αυτο που λενε ερωτας με την πρωτη ματια ,απο την αρχη συζητησαμε τι θελει ο ενας απο τον αλλον απο την αρχη μου ξεκαθαρισε για το παιδι οτι ειναι πρωτεραιοτητα τις λογικο , εγω ειμαι ξεκαθαρος οσο αφορα το κοματι τι νιωθω τη αισθανομαι κ τις το δειχνω , εχω γνωρισει το παιδι της περναμε χρονο ολοι μαζι φυσικα σαν φιλος κτλ προσεχουμε οσο αφορα το κομματι με το παιδι ,τον τελευταιο καιρο γυρω το πασχα μου ειπε οτι μπορει να μου δημιουργει ανασφαλια λογο οτι δεν μπορει να εκφρασει τα συναισθηματα τις το προβλημα ειναι κ δεν μπορω να το χειριστω οτι εκει που θα μου πει οτι ειναι ερωτευμενη μαζι μου κανει ονειρα για μας οτι αρχιζει κ με αγαπαει την επομενη μερα ειναι ψυχρη λες κ δεν θελει να με ακουσει να με δει σαν να μην υπαρχω κ αυτο μπορει ναα γινει μεσα σε λιγες ωρες φοβαμαι οτι υπαρχει κατι αλλο κ επειδη εχει αρχισει κ δενεται το παιδι τις με εμενα δεν ξερει τι να κανει ,δεν γινεται τηην μια μερα να σου λεει εισαι οτι καλυτερο υπαρχει στην ζωη μου κ μακαρι να σε ειχα γνωρισει στην ζωη μου αλλα παραλληλα να ψαχνομαι κ αλλου , εχω προσπαθησει να κανω καποιες κουβεντες σε θεματα ανασφαλιας εμπιστοσυνης αλλα δεν μπορω να κατλαβω γιατι δεν γυριζει να μου πει ξεκαθαρα ξερεις μου τελειωσες κατι κ μου το δειχνει μερικες φορες δεν ξερω πως να το διαχειριστω κ ειμαι πολυ ερωτευμενος με την κοπελα αυτη νιωθω πραγματα προσπαθω ειμαι καθρεπτης σε ολα αλλα σηκωνει τοιχος χωρις να ξερω το λογο

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    24,016
    Quote Originally Posted by gilm View Post
    καλημερα
    εδω κ 7,5 μηνες ειμαι σε σχεση με καποια κοπελα χωρισμενη με παιδι κ εγω χωρισμενος στην αρχη ολα καλα αυτο που λενε ερωτας με την πρωτη ματια ,απο την αρχη συζητησαμε τι θελει ο ενας απο τον αλλον απο την αρχη μου ξεκαθαρισε για το παιδι οτι ειναι πρωτεραιοτητα τις λογικο , εγω ειμαι ξεκαθαρος οσο αφορα το κοματι τι νιωθω τη αισθανομαι κ τις το δειχνω , εχω γνωρισει το παιδι της περναμε χρονο ολοι μαζι φυσικα σαν φιλος κτλ προσεχουμε οσο αφορα το κομματι με το παιδι ,τον τελευταιο καιρο γυρω το πασχα μου ειπε οτι μπορει να μου δημιουργει ανασφαλια λογο οτι δεν μπορει να εκφρασει τα συναισθηματα τις το προβλημα ειναι κ δεν μπορω να το χειριστω οτι εκει που θα μου πει οτι ειναι ερωτευμενη μαζι μου κανει ονειρα για μας οτι αρχιζει κ με αγαπαει την επομενη μερα ειναι ψυχρη λες κ δεν θελει να με ακουσει να με δει σαν να μην υπαρχω κ αυτο μπορει ναα γινει μεσα σε λιγες ωρες φοβαμαι οτι υπαρχει κατι αλλο κ επειδη εχει αρχισει κ δενεται το παιδι τις με εμενα δεν ξερει τι να κανει ,δεν γινεται τηην μια μερα να σου λεει εισαι οτι καλυτερο υπαρχει στην ζωη μου κ μακαρι να σε ειχα γνωρισει στην ζωη μου αλλα παραλληλα να ψαχνομαι κ αλλου , εχω προσπαθησει να κανω καποιες κουβεντες σε θεματα ανασφαλιας εμπιστοσυνης αλλα δεν μπορω να κατλαβω γιατι δεν γυριζει να μου πει ξεκαθαρα ξερεις μου τελειωσες κατι κ μου το δειχνει μερικες φορες δεν ξερω πως να το διαχειριστω κ ειμαι πολυ ερωτευμενος με την κοπελα αυτη νιωθω πραγματα προσπαθω ειμαι καθρεπτης σε ολα αλλα σηκωνει τοιχος χωρις να ξερω το λογο
    καλησπερα.
    ειναι πολυ πιθανον να συμβαινει αυτο ακριβως που φοβασαι, να υπαρχει δλδ και κατι αλλο...
    απο την μια η παγωμαρα που πεφτει, απο την αλλη αυτες οι εξηγησεις της, οτι ισως δεν σου δειχνει αισθηματα, μπορει να σημαινουν οτι δεν υπαρχουν ιδιαιτερα αισθηματα για να τα δειξει..

    στο γιατι δεν στο λεει καθαρα;
    μα για να σε κραταει καβαντζα..
    να μην φυγεις πρωτος αν δεν δει τι θα κανει.
    ισως να σε θεωρησε "καλη περιπτωση" επειδη ειναι χωρισμενη με παιδι και στην θεση της ειναι λιγο δυσκολο να βρει ανδρα που να δεχτει σωστα και το παιδι και αυτην και ακομα πιο δυσκολο να συμβαινουν ολα αυτα και να ειναι και ερωτευμενη μαζι του..
    οποτε, ισως σε σενα να βρισκει τον καταλληλο ανθρωπο για οικογενεια, αλλα οχι απαραιτητα αυτον που ποθει κιολας...

    αντι να περιμενεις να στο πει εκεινη, γιατι δεν την ρωτας ξεκαθαρα αντι να μιλας αοριστα για εμπιστοσυνη;
    γιατι δεν της λες οτι παραξενευεσαι που ξαφνικα δειχνει να μην σε θελει καθολου και πεφτει παγωμαρα; δεν ειναι λογικο να απορεις; δεν ειναι λογικο να ζητας εξηγησεις;

  3. #3
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    καλησπερα.
    ειναι πολυ πιθανον να συμβαινει αυτο ακριβως που φοβασαι, να υπαρχει δλδ και κατι αλλο...
    απο την μια η παγωμαρα που πεφτει, απο την αλλη αυτες οι εξηγησεις της, οτι ισως δεν σου δειχνει αισθηματα, μπορει να σημαινουν οτι δεν υπαρχουν ιδιαιτερα αισθηματα για να τα δειξει..

    στο γιατι δεν στο λεει καθαρα;
    μα για να σε κραταει καβαντζα..
    να μην φυγεις πρωτος αν δεν δει τι θα κανει.
    ισως να σε θεωρησε "καλη περιπτωση" επειδη ειναι χωρισμενη με παιδι και στην θεση της ειναι λιγο δυσκολο να βρει ανδρα που να δεχτει σωστα και το παιδι και αυτην και ακομα πιο δυσκολο να συμβαινουν ολα αυτα και να ειναι και ερωτευμενη μαζι του..
    οποτε, ισως σε σενα να βρισκει τον καταλληλο ανθρωπο για οικογενεια, αλλα οχι απαραιτητα αυτον που ποθει κιολας...

    αντι να περιμενεις να στο πει εκεινη, γιατι δεν την ρωτας ξεκαθαρα αντι να μιλας αοριστα για εμπιστοσυνη;
    γιατι δεν της λες οτι παραξενευεσαι που ξαφνικα δειχνει να μην σε θελει καθολου και πεφτει παγωμαρα; δεν ειναι λογικο να απορεις; δεν ειναι λογικο να ζητας εξηγησεις;
    καλημερα χθες συναντηθηκαμε κ μιλησαμε τις ειπα αν την προβληματιζει κατι αν την ξενερωσα σε κατι κτλ κ οι απαντησει που πηρα ηταν οτι οχι δεν συμβαινει κ αν γινει κατι θα μου το πει δεν μπορει να το κραταει μεσα της θα σκασει , κοιμηθηκαμε μαζι ολα καλα απο το πρωι εξαφανισμενη αν δεν επικοινωνισω εγω μαζι της δεν εμφανιζετε να πω την αληθεια δεν εχω αποδειξεις οτι υπαρχει περα οτι περναει αρκετες πολλες ωρες μεσα σε ενα mesenger κ ειναι ενεργη συνεχεια κ κανει ολο φιλους τωρα καποιες φορες αν μου λεει παω πχ για ψωνια κ ειναι με καποιον δεν το ξερω τωρα να την ρωτησω χυμα αν υπαρχει κ κατι αλλο δεν γινεται αυτη η ερωτηση νομιζω

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    24,016
    Quote Originally Posted by gilm View Post
    καλημερα χθες συναντηθηκαμε κ μιλησαμε τις ειπα αν την προβληματιζει κατι αν την ξενερωσα σε κατι κτλ κ οι απαντησει που πηρα ηταν οτι οχι δεν συμβαινει κ αν γινει κατι θα μου το πει δεν μπορει να το κραταει μεσα της θα σκασει , κοιμηθηκαμε μαζι ολα καλα απο το πρωι εξαφανισμενη αν δεν επικοινωνισω εγω μαζι της δεν εμφανιζετε να πω την αληθεια δεν εχω αποδειξεις οτι υπαρχει περα οτι περναει αρκετες πολλες ωρες μεσα σε ενα mesenger κ ειναι ενεργη συνεχεια κ κανει ολο φιλους τωρα καποιες φορες αν μου λεει παω πχ για ψωνια κ ειναι με καποιον δεν το ξερω τωρα να την ρωτησω χυμα αν υπαρχει κ κατι αλλο δεν γινεται αυτη η ερωτηση νομιζω
    μα αν σε κραταει καβαντζα, αυτο που θα σου πει, θα στο πει μονο την ωρα που θα φυγει.
    δεν προκειται να σου πει οτι ψαχνεται...
    και προφανως, ακομα και να την ρωτησεις για αλλον, απλα δεν θα στο πει. οποτε σαφως δενε χει νοημα ηε ρωτηση.
    η τοσο μεγαλη δραστηριοτητα στο μεσεντζερ, για μενα ειναι ενδειξη οτι ψαχνεται...

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    συνηθως οσοι εχουν αερα στο ωροσκοπιο τους ειναι καπως ασταθεις στη συμπεριφορα τους και τη μια μερα θα ειναι θερμοφορα και την αλλη παγακι και σε τρελαινουν λιγο αυτη ετσι ειναι αν θες το δεχεσε αν το παρεξηγεις....

    ειναι πολυ απλο το τι θα κανεις θα καθεσε στ αυγα σου και θα περιμενεις να γυρισει ο τροχος ολα αυτα που λες μπορει να μη σημαινουν και τιποτα και απλα να χρονοτριβει στο μασεντζερ η οπου αλλου αφου ολοι αυτοι σιγουρα δε τη γνωριζουν γι αυτο ειναι φιλη τους

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    συμφωνα με οτι περιγραφεις παντως η σχεση που εχεις ειναι απλα για διασκεδαση και λεει σε αλλους τα ψυχολογικα της γι αυτο μιλαει εκει μεσα αν επειχηρησεις να το ψαξεις αυτο μπορει να ξενερωσει και να φυγει αρα σε βολευει να κανεις τη παπια να απαντας μονο σε οτι σου λεει και να την αφηνεις να παει και να ερχετε

    οι ανθρωποι που ενωνουν τις ψυχες τους σπανια ερχονται κοντα σαρκικα αρα κοιτα να περασεις καλα και αν αποφασισει να σου πει τιποτα για τα ψυχολογικα της εχει καλως

  7. #7
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    μα αν σε κραταει καβαντζα, αυτο που θα σου πει, θα στο πει μονο την ωρα που θα φυγει.
    δεν προκειται να σου πει οτι ψαχνεται...
    και προφανως, ακομα και να την ρωτησεις για αλλον, απλα δεν θα στο πει. οποτε σαφως δενε χει νοημα ηε ρωτηση.
    η τοσο μεγαλη δραστηριοτητα στο μεσεντζερ, για μενα ειναι ενδειξη οτι ψαχνεται...
    κ εγω αυτο πιστευω τωρα πως το κανει την μια να ειμαι οτι καλυτερο τις εχει τυχη κ μου λεει οτι με αγαπαει κ δεν θελει κρατησει η σχεση μας για παντα κ παμε μαζι σε κοινονικες εκδηλωσεις σαν ζευγαρι εννοω βαπτισης κτλ μετα ψαχνεται εγω ξερω οταν σε καλυπτει ενας ανθρωπος δεν ψαχνεσαι κ εκτος αυτου εγω ειμαι ξεκαθαρος απο την αρχη μαζι της σε ολα, επισης οσο περναει ο καιρος δενεται κ το παιδι της μαζι μου εχουμε πολυ καλη σχεση ουτε αυτο δεν σκεφτεται

  8. #8
    μιλαμε για προβληματα γενικως κ σε θεματα ψυχολογιας κ ακομα για το μελλον μας μαζι κτλ. σιγουρα κραταει πραγματα μεσα της κ δεν μπορω να ειμαι στο μυαλο της αλλα παντα κοιταω να ειμαι διπλα της οτι κ αν χρειαστει

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,809
    Quote Originally Posted by gilm View Post
    ειμαι πολυ ερωτευμενος με την κοπελα αυτη νιωθω πραγματα προσπαθω ειμαι καθρεπτης σε ολα αλλα σηκωνει τοιχος χωρις να ξερω το λογο
    σοβαρεψου.
    εαν δεν εχεις και εσυ ενα παιδι δεν εχεις κανεναν λογο να ασχοληθεις με μια γυναικα που εχει.
    η καθε γυναικα απο ενστικτο θα γινει κανονικη βεντουζα σε εναν αντρα σαν και εσενα τωρα ειδικα αυτη εχει και καποιο σοβαρο θεμα

  10. #10
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    σοβαρεψου.
    εαν δεν εχεις και εσυ ενα παιδι δεν εχεις κανεναν λογο να ασχοληθεις με μια γυναικα που εχει.
    η καθε γυναικα απο ενστικτο θα γινει κανονικη βεντουζα σε εναν αντρα σαν και εσενα τωρα ειδικα αυτη εχει και καποιο σοβαρο θεμα
    φιλε μου αν διαβασεις τα παραπανω μονο βεντουζα δεν ειναι σε μενα , κ εκτος αυτου δεν με πειραζει το παιδι το ειχαμε ξεκαθαρισει το θεμα με το παιδι απο την αρχη κ αν ηταν βεντουζα δεν θα ψαχνοταν

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    107
    μάλλον καταλαβαίνει πως σοβαρεύει το μεταξύ σας και ίσως την τρομάζει αυτό εφόσον λες αρχίζει δένεται και το παιδί της μαζι σου... μίλησε τής ξεκάθαρα τι ακριβώς θέλει....

  12. #12
    Quote Originally Posted by xaraaaa View Post
    μάλλον καταλαβαίνει πως σοβαρεύει το μεταξύ σας και ίσως την τρομάζει αυτό εφόσον λες αρχίζει δένεται και το παιδί της μαζι σου... μίλησε τής ξεκάθαρα τι ακριβώς θέλει....
    οσο μπορω συζηταμε κ εγω τις εχω ξεκαθαρισει καποια πραγματα ειμαι καθρεφτης απεναντι τις οτι δεν παιζω μαζι της κτλ, ακομα κ στο θεμα με το παιδι το συζηταμε παντα απο την πρωτη στιγμη , αλλα κ κουβεντα που κανουμε μεσα σε μιση ωρα που λεει ο λογος παλι τα ιδια , αν δεν γινεται πιο ξεκαθαρη τι θελει κ τι νιωθει μεσα τις οτι κ να λεω εγω ,απο την μια ειμαι ερωτευμενη κ εισαι ο συντροφος μου κ "απο την αλλη δεν σε ξερω δεν σε ειδα" κ ψαχνομαι

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Λες είναι χωρισμένη με παιδί, δεν ξέρω πόσα χρόνια έχει χωρίσει κιόλας, αλλά 7μιση μήνες είστε μαζί, ίσως την τρομάζει κάπου που το σοβαρεύεις πολύ. Είμαι σίγουρη ότι εκτιμάει τη στάση σου κι ότι είσαι σοβαρός άνθρωπος και πιθανότατα να ήταν έρωτας από την πρώτη ματιά όπως λες, αλλά ο έρωτας δεν κρατάει σώνει και καλά για πάντα.
    Μπορεί να έχει αρχίσει να ξενερώνει και να είναι μπερδεμένη κι αυτή, άλλο η λογική κι άλλο ο έρωτας, το συναίσθημα δεν μπορείς να το εκβιάσεις. Λογικό να προβληματίζεσαι, αλλά νομίζω ότι το να την πιέζεις να ξεκαθαρίσει τι θέλει και γιατί είναι έτσι όταν κι αυτή μπορεί να μην το έχει ξεκαθαρίσει μέσα της, χειρότερα τα κάνει τα πράγματα. Εγώ θα έδινα λίγο χρόνο στην όλη φάση να δω πως θα πάει, αν εξακολουθεί να είναι μία ζέστη μία κρύο και να σε ξενερώνει κι εσένα, κάθεσαι και σκέφτεσαι αν σε καλύπτει αυτή η κατάσταση και παίρνεις κι εσύ τις αποφάσεις σου. Το ξαναλέω όμως, μέσα σε 7-8 μήνες σχέση δεν βιάζεσαι να κάνεις κι όνειρα για μια ζωή, το θεωρώ πολύ πρόωρο.

  14. #14
    δεν την πιεζω ψυχολογικα ισα ισα κ οι δυο μας οτι νιωθουμε λεμε κ ακομα με το παιδι μονη τις αποφασισε κ μπηκε στην διαδικασια να το γνωρισω κοιταμε βα παιρναμε καλα καθε μερα μας στιγμη μας , εγω αυτο που εννοω ειναι απο την μια εισαι ο συντροφος μου κ απο την αλλη ξαχνομαι αυτο θελω να μου ξεκαθαρισει ,αν θες εναν ανθρωπο κ σε γεμιζει σε ολα δεν ψαχνεσαι αν σου τελειωνει το λες κ πας παρακατω τωρα το ειμαι μαζι σου αλλα ειμαι κ μονη μου κ αν τυχη κατι καλυτερο εγω δεν θα το εκανα δεν παιζω με καρδιες συναισθηματα κτλ

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Δεν το κάνω, δεν το πολυκαταλαβαίνω και διαφωνώ, ωστόσο πολύς κόσμος κάθεται και χαζολογάει στα social media, δεν σημαίνει σώνει και καλά ότι ψάχνεται ή ότι δίνει τη βαρύτητα που δίνεις εσύ κι εγώ σε αυτό. Εκτός δηλαδή του ότι περνάει πολλές ώρες στο messager και κάνει καινούριους φίλους, έχεις άλλα δείγματα γραφής ότι κάτι τρέχει; Της το σχολίασες το συγκεκριμένο θέμα ότι σε ενοχλεί κι αν ναι πως αντέδρασε; Μήπως δεν έχει συνειδητοποιήσει το πόσο σε ενοχλεί αυτό και τι μηνύματα εκπέμπει; Δεν ξέρω, λέω να της δώσουμε και ένα ελαφρυντικό της αμφιβολίας.
    Εγώ έδωσα μία εξήγηση ότι μπορεί ακόμα να μην είναι έτοιμη για κάτι πιο σοβαρό και ότι είναι μπερδεμένη στα μεταξύ σας. Αν εσύ όμως είσαι πεπεισμένος ότι ψάχνεται κι αλλού, αυτό είναι κάτι διαφορετικό. Αν αυτό εισπράττεις σαν "κλίμα", μπορεί και να έχεις δίκιο. Αν όμως όντως έχεις δίκιο, δεν έχω καταλάβει γιατί κάθεσαι και περιμένεις αυτή τι θα σου πει. Εσύ θα έπρεπε να την έχεις κάνει με ελαφρά. Άλλο το είμαι σε μεταβατική φάση και δεν είμαι σίγουρη για τη σχέση μου και τι θέλω να κάνω κι άλλο το είμαι σε σχέση, δεν είμαι σίγουρη για αυτή και ψάχνομαι αλλού.

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 212
    Last Post: 03-09-2016, 11:32
  2. ανευθυνοτητα διαχειρισης
    By kostas1983 in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 0
    Last Post: 07-05-2016, 22:04
  3. Ο τίτλος του θέματος τροποποιήθηκε από την ομάδα διαχείρισης
    By deleted-member-09-05-2016-2 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 15
    Last Post: 30-07-2011, 22:29
  4. Ο τίτλος του θέματος τροποποιήθηκε από την ομάδα διαχείρισης
    By deleted-member-09-05-2016-2 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 219
    Last Post: 28-07-2011, 12:33

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •