Φοβάμαι τις επιπτώσεις του gay sex - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 45 of 45
  1. #31
    [QUOTE=Remedy;1047510 η ερωτηση για τον αμοιβαιο ερωτα ηταν γιατι εχω την υποψια οτι αν ερωτυτεις αμοιβαια καποιον ισως αυτο ειναι κινητρο για να ξεπερασεις τις φοβιες σου.[/QUOTE]
    Ίσως. Σε ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σου, μου έδωσαν αρκετό θάρρος η αλήθεια είναι :)

  2. #32
    Banned
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    645
    Του λεω του παιδιου αυτα: Θελει προσοχη λογο του ειδους της επαφης. Η επαφη στους ομοφυλοφιλους ειναι διαφορετικη απο αντρα με γυναικα γι αυτο και θελει προσοχη γιατι ο κινδυνος ειναι μεγαλυτερος οχι καθολικα αλλα στατιστικα αμα το παρεις. Σιγουρα επισης εχει πολυ σημασια να ξερεις αν ο αλλος ειναι φορεας η οχι καποιου νοσηματος και τα προφυλακτικα ειναι οτι καλυτερο αλλα δε σε προφυλασουν καθολικα γιατι σπανε ειδικα στην επαφη τον ομοφυλοφυλων. Απλα αν το σκεφτεις και οι ετεροφυλοφυλοι κανουν κι αυτη ιδια επαφη με τους ομοφυλοφυλους καποιες φορες. και μετα αυτο:Δεν ειναι ετσι στην πρωκτικη επαφη υπαρχει αυξημενος κινδυνος να κολλησει κατι και οχι μονο ειντς οπως συν οτι οι γυναικες με τους αντρες δε κανουν μονο πρωκτικη επαφη συν οτι οι αντρες κανουν και εναλλαξαν πολλες φορες. Τωρα να μη με πουν και ομοφυλοφοβικο αλλα υπαρχει μεγαλη μεριδα ομοφυλοφυλων που ειναι οτι να ναι στη προστασια και το σεξ κανουν πραγματικα οτι να ναι. Οποτε αυτο που λεει ο φιλος ειναι ευλογο και εχει μεγαλη βαση και ενας επιστημονας θα το εξηγουσε απλα θελουν να τα ισοπεδωσουν ολα και να μας πουν πως το σεξ μεταξυ αντρων και το σεξ μεταξυ αντρα και γυναικας ειναι το ιδιο πραγμα, πραγμα ψευδες που δεν ισχυει. Προταση μου ειναι να ενημερωθεις απο ειδικο για τους κινδυνους της επαφης που θες. Ψυχολογικο δε ξερω αν ειναι αλλα ειναι ευλογο και ευστοχο το ερωτημα σου. Και συ Ρεμεντυ φανταστικες και μου λες :τι "κατι" να κολλησει δηλαδη; ιλαρα;
    μονο για ειντς εχει περισσοτερο κινδυνο ενας ομοφυλοφιλος και αυτο προλαμβανεται με το προφυλακτικο.
    ολα τα αλλα κολλανε μια χαρα απο ολους και απο παντου...

    το να μην κανει σεξ με παρτενερ που δεν παιρνουν μετρα, επαφιεται στην δικη του υπευθυνοτητα, οπως συμβαινει και σε ετεροφυλοφιλους.. Ιλαρα το φανταστικε το κατι ειναι οι ασθενεις που μπορει να κολλησει μετα ολα τα αλλα κολλανε μια χαρα και απο ολους οχι δε κωλανε απο ολους καθολικα και στα εξηγω και μετα βρισκει αλλα και αλλα και πεταγεται ο ομπορο και το τελειωνει το ζητημα, εσυ μπηκες στο θεμα του αλλου και μου λες εμενα ενω τα ειπα σωστα να πω οτι να ναι, αλλο να σχολιασεις αυτα που ειπα και αλλο να λες οταν λεω για σεξουαλικα μεταδιδομενα απο προκτικη επαφη αν εννοω την ιλαρα. Δε θα συνεχισω γιατι χρειαζομαι τρεις σελλιδες να απαντησω στο καθετι αλλα προσεχω τι λεω και στη χειροτερη να μην εξηγω απλα κατι η αντε κατι να παραλειψω αλλα οχι να λεω οτι να ναι και εγω βρισκω σε αυτα πιυ λες καποια λαθοι αλλα ενταξει λεω τα δικα μου τα σωστα και μου φτανει δε καθομαι να πιασω ακριβως τι λες και να σε διορθωνω με τη διαφορα οτι εσυ δε με διωρθωνεις μονο αλλα λες και ανυποστατα και εκτος αυτων που ειπα πραγματα. Μπορω να καταλαβω καποια πραγματα που λες και οτι μαλιστα εχεις λογο και τα λες αλλα ας πουμε στην ιλλαρα και οτι τα κολλαν ολοι σου εξηγησα στην ιλαρα εισαι λαθος προφανως και εννοουσα ολα τα σεξουαλικα νοσηματα που κολλανε απο τη πρωκτικη επαφη τωρα οτι ολοι τα κολλανε ανεξαρτητα ισχυει αλλα οχι παντα γιατι απλουστατα η μια περιπτωση ειναι ουι οι ομοφυλοφιλοι μπορει και να κανουν και να τους κανουν οπως και οι ετετοφυλοφιλοι μπορει να μη κανουν καν η το πολυ να κανει ο ενας στον αλλον. Να στα συνεχισψ και τα επομενα δε το κανω να σαι καλα ετσι κι αλλιως εχω λογους να μεινω πολυ λιγο ατο φορουμ και ειλικρινα δε μπηκα να μαλλωσω ουτε να δηνιουργησω εντυπωσεις ουτε να λεω βλακειες. Ειτσζ επισης κολλανε ολοι ανεξαρτητου γενους. Θα μπορουσα να εμβαθυνω στο ζητημα αλλα δεν απανταω καν στο θεματοθετη και δεν απανταω καν σε ευλογα ερωτηματα αλλα σε αυτα που θελετε εσεις να θεσετε και δε α εχω πει ουτε τα εννοω εγω μιλαω απλα και η πρωκτικη επαφη ειναι επικυνδηνη περισσοτερο απο τη κολπικη λογο της φυσης της περιοχης και της διαφορετικοτητα στη λυπανση. Και πολλα αλλα ζητηματα αλλα δε θα σας κανω σεξολογικη αναλυση εδω τωρα. Ας παει ο φιλος σε ενα σεξολογο και αν θελει πολυ και σε ενα πρωκτολογο να τον ενημερωσει ακδημαικα για υη περιοψη και τελειωνει εδω το ζητημα. Για το ψυψολογικο δε μιλησα και ενταξει τωρα μετα απο ολα αυτα θα ειναι πλεονασμος ρεμεντυ με βρισκεις συμφωνο σε αυτα που του ειπες για το ψυχολογικο.

  3. #33
    Banned
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    645
    Και το προφυλακτικο σπαει και σπαει ευκολοτερα στη πρωκτικη επαφη.

  4. #34
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2019
    Posts
    8
    Μην ανησυχείς το πολυ να πεθάνεις απο AIDS και αλλα αφροδισιακα νοσήματα, τα οποία είναι μια απο τις πολλές αποδείξεις οτι κατι παει λάθος με τους ομοφυλόφιλους (FAN FACT: το aids ξεκίνησε απο τους ομοφυλόφιλους, ψάξτε το αν φεν με πιστεύεται) αλλα ο καθένας όπως την βρίσκει, δεν κρίνω εγώ

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by STELLA_OFFICIAL View Post
    Μην ανησυχείς το πολυ να πεθάνεις απο AIDS και αλλα αφροδισιακα νοσήματα, τα οποία είναι μια απο τις πολλές αποδείξεις οτι κατι παει λάθος με τους ομοφυλόφιλους (FAN FACT: το aids ξεκίνησε απο τους ομοφυλόφιλους, ψάξτε το αν φεν με πιστεύεται) αλλα ο καθένας όπως την βρίσκει, δεν κρίνω εγώ
    Εισαι απαράδεκτη και εμετική. Παρε τον ρατσιστικό σου εμετο και καλό δρόμο
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2018
    Location
    Ελλάδα
    Posts
    839
    Quote Originally Posted by STELLA_OFFICIAL View Post
    Μην ανησυχείς το πολυ να πεθάνεις απο AIDS και αλλα αφροδισιακα νοσήματα, τα οποία είναι μια απο τις πολλές αποδείξεις οτι κατι παει λάθος με τους ομοφυλόφιλους (FAN FACT: το aids ξεκίνησε απο τους ομοφυλόφιλους, ψάξτε το αν φεν με πιστεύεται) αλλα ο καθένας όπως την βρίσκει, δεν κρίνω εγώ
    Το aids μεταπήδησε από τους πιθήκους στους ανθρώπους στις αρχές του 20ου αιώνα στην Αφρική. Καμιά σχέση με αυτό που λες που έχει καθαρά ομοφοβικά και ρατσιστικά κίνητρα..
    "Of course I talk to myself. Sometimes I need expert advice."

  7. #37
    Πες το μου και αυτό
    Guest
    Quote Originally Posted by STELLA_OFFICIAL View Post
    Μην ανησυχείς το πολυ να πεθάνεις απο AIDS και αλλα αφροδισιακα νοσήματα, τα οποία είναι μια απο τις πολλές αποδείξεις οτι κατι παει λάθος με τους ομοφυλόφιλους (FAN FACT: το aids ξεκίνησε απο τους ομοφυλόφιλους, ψάξτε το αν φεν με πιστεύεται) αλλα ο καθένας όπως την βρίσκει, δεν κρίνω εγώ
    Ρε συ Στέλλα νέο παιδί τι μ*λακιες κάθεσαι και λες?
    Δεν κρίνεις αλλά λες ότι κάτι παει λαθος με τους ομοφυλοφιλους.
    Τίποτα δεν πάει λάθος απλά έχουν διαφορετική σεξουαλικη Ταυτότητα από ένα στρειτ.

  8. #38
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    η αληθεια ειναι, οτι οι σχετικες οδηγιες λενε οτι ΚΑΙ το στοματικο σεξ πρεπει να γινεται με προφυλακτικο..
    δεν ειναι υποχρεωτικο το στοματικο σεξ ομως. αν δεν μπορεις/θελεις να το κανεις με προφυλακτικο, μην το κανεις καθολου (για να εισαι προφυλαγμενος).
    ο "πρωκτολογος" (γαστρεντερολογος δηλαδη),ειναι για παθησεις του εντερου. δεν ειναι συμβουλος σεξ...

    επομενως απο οσα λες προκυπτει οτι τα διια θεματα θα ειχες κι αν ηθελες να κανεις σεξ με γυναικα..
    αυτο ειπα κι εγω.
    το θεμα σου δεν ειναι η ομοφυλοφιλια, αλλα η αρρωστοφοβια.
    μονο που, ενδεχεται να εχεις 'ανακαλυψει" την αρρωστοφοβια γιατι εχεις βαθυτερο προβλημα με την ομοφυλοφιλικη σου προτιμηση και προσπαθεις να απεμπλακεις...
    Ο πρωκτολόγος δεν είναι γαστρεντερολόγος με την γενική έννοια. Είναι ακριβώς για τις παθήσεις της περιοχής του πρωκτού και τους τραυματισμούς της.
    Αν ο θεματοθέτης θέλει να είναι "καλυμμένος" για όλες τις ανησυχίες του, θα ήταν καλό να επισκευθεί έναν γιατρό αυτής της ειδικότητας και να λύσει τις απορίες του. Διότι το πρωκτικό σεξ είναι το κύριο και βασικό στις σχέσεις μεταξύ των ανδρών.
    Στις ετεροφυλικές σχέσεις υπάρχει, όχι όμως στην συχνότητα που υπάρχει στο ομοφυλοφιλικό σεξ. Οπότε, θα πρέπει να γνωρίζει κανείς τί πρέπει και τί δεν πρέπει να κάνει, όπως και την συχνότητα των επαφών. Μπορεί κάποιος να πάθει από τραυματισμό, ραγάδα, ρήξη, ακόμα και ακράτεια από αυτού του είδους την επαφή όταν γίνεται σε μεγάλη συχνότητα και χωρίς την απαιτούμενη προσοχή. Ο σφικτήρας μυς της πρωκτικής περιοχής είναι φτιαγμένος για να δέχεται πίεση από μέσα προς τα έξω και όχι το αντίθετο. Θέλει αρκετή προσοχή, ιδιαιτέρως στις πρώτες επαφές.
    Κατά την γνώμη μου, πολύ καλά θα κάνει να ρωτήσει πρώτα τους ειδικούς.

  9. #39
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2018
    Posts
    7
    Ερευνα του '16 βρηκε οτι για τους παθητικους ομοφυλοφιλους υπαρχει αυξημενος κινδυνος για καρκινο του προστατη ή του εντερου.. ισως λογω τραυματισμου κατα την επαφη..
    εδω και η σχετικη ερευνα:
    https://mforum.cari.com.my/forum.php...18106&mobile=2

  10. #40
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    1
    Quote Originally Posted by Sakis290 View Post
    Ερευνα του '16 βρηκε οτι για τους παθητικους ομοφυλοφιλους υπαρχει αυξημενος κινδυνος για καρκινο του προστατη ή του εντερου.. ισως λογω τραυματισμου κατα την επαφη..
    εδω και η σχετικη ερευνα:
    https://mforum.cari.com.my/forum.php...18106&mobile=2
    Δε λεει ακριβώς αυτο η έρευνα. Αν τη διαβασεις λεει οτι υπαρχει πιθανότητα για όσους ειχαν πανω απο 20 συντρόφους στη ζωή τους.

  11. #41
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    οπως λεει η Κασσανδρα ειναι αλλος ο γιατρος προκτολογος και αλλο ο γαστρεντερολογος. Για να μην τσακονομαστε σε ξενο "προκτο" - αχυρονα λεει η παροιμια αλλα- υπαρχει στο Συγγρος (απεναντι απο το καραβελ, μετα το χιλτονδλδ δεξια - υπαρχουν παρα πολλλοι και πολυ καλοι γιατροι ολων των ειδικοτητων οπως και δερματολογοι οπου και αυτοι εχουν μεγαλη σχεση με τα αφροδισια νοσηματα, εκει υπαρχει τμιμα στο ειμιοροφο οπου μπορει ο φιλος μας να ρωτησει οτι θελει αλλα και να κανει τις απετουμενες εξετασεις χωρις να νιωσει καμια απολυτος ντροπη-επειδη τον κοβω για αρκετα ντροπαλο - εκει να ξες φιλε μου πανε κοσμος κι κοσμακις εχω παει αρκετες φορες κι εγω ντρεπομουν παρα πολυ μαλιστα για τον λογο αυτο πωτες δεν σε βλεπει ο ιδιος γιατρος εκτως αν το θελησεις ο ιδιος , λοιπον οι ανθρωποι εκει ειναι παρα πολυ διακριτικοι και παρα πολυ ευγενικοι πηγαινε εκει κι μην ρωτας τοσοσοβαρα πραγματα ενα φορουμ απο πολυτικους μηχανικους και απο λογηστες!! ημαρτον ,ειναι σαν να ρωτας γιατρο για φορολογικη δηλωση !!
    Οσο για το αν ειναι καλο να κανεις σεξ με ανδρες η οχι, η αν η φυση το εχει προβλεψη ηοχι θα σου πω κατις, ουτε το στωματικο σεξ ειχε προβλεψη η φση αλλα ολοι μας οι ανδρες το θελουμε!! ουτε το σεξ στον προκτο με γυναικες ειχε προβλεψει η φυση αλλα ολοι οι ανδρες αυτο κανουνε - δεν βαζω εμενα διοτις το καμω πολυ σπανια αποφευγω τετοια πραματα οπου τα ατυχηματα θα λεροσουν οτι πιο πολυτιμο εχει μεινει πανω μου - ουτε τα ερωτικα βοηθηματα και του ηλεκτρονικους δωνητες ειχε προβλεψει η φυση αλλα τα πουλανε μια χαρα στο ιντερνετ, ουτε το σκουορτ με το σωληνακι ειχε πρβλρψη η φυση , ουτε το δαχτυληδι στο πεος ειχε προβλρψη η φυση αλλα ολοι οι μικροτσουτσουνοι τα αγοραζουνε αρα ας μην λεμε οτι οι γκεοιδεν ειναι "προβλεπομενοι" στην τελικοι δικαιωμα τους το τι κανουν στο κρεβατι τους!

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    714
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    ουτε το σκουορτ με το σωληνακι ειχε πρβλρψη η φυση , ουτε το δαχτυληδι στο πεος ειχε προβλρψη η φυση αλλα ολοι οι μικροτσουτσουνοι τα αγοραζουνε αρα ας μην λεμε οτι οι γκεοιδεν ειναι "προβλεπομενοι" στην τελικοι δικαιωμα τους το τι κανουν στο κρεβατι τους!
    το δαχτυλιδι ηξερα οτι ειναι βοηθημα για τη στυση, το σκουορτ με το σωληνακι τι ειναι? πρωτη φορα το ακουω

  13. #43
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by Nikolas73 View Post
    το δαχτυλιδι ηξερα οτι ειναι βοηθημα για τη στυση, το σκουορτ με το σωληνακι τι ειναι? πρωτη φορα το ακουω
    νικολα! πανω στη βιασυνη εκαμα λαθος, το δαχτυλιδι με την ντρομπ εννοουσα! αυτο οπου μπαινει μεσο το,,, και σφυγκει απο κατω σαν δαχτυλιδι ενω απο πανω εχει εναν μηχανισμο οπου ειτε ηλεκτρονικα ειτε χειροκινητα αυτο καπως σαν τρομπα ρουφαει τον αερα -μαλον δλδ- και ετσι λεει μεγαλωνει το πεος.
    οσο για το σωληνακι ,υπαρχει μια επεμβαση οπου κανουν οι γυναικες και τις βοηθαει να εχουν συχνα σκουρτ, αυτο γινετε με την προσθικη ενος μικρου σταντ που μοιαζει με σωληνακι δεν ειναι ακριβως σωληακι εγω το λεω ετσι.
    λεφτα να εχεις ,αυτο εχει σημασια κι προσωπικα δεν τα βρησκω καθολου λαθος ολα αυτα, εφοσον βεβαια ειναι ιατρικα υγειες κι ασφαλης πανω απο ολα, προσωπικα εαν αποκτησω τοσο περιττα χρηματα σκεφτομαι να ασχοληθω με τετοια πραγματα, πιο πολυ με το θεμα της στυσης οπου δυστυχως με τα τοσα αντικαταθληπτικα που παιρνω εχω αποκτησει προβλημα δυστυχως!

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    714
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    πιο πολυ με το θεμα της στυσης οπου δυστυχως με τα τοσα αντικαταθληπτικα που παιρνω εχω αποκτησει προβλημα δυστυχως!
    φαίνεσαι εξπέρ πάντως, εγώ δεν τα ήξερα. Για το πρόβλημα, μην περιμένεις να αποκτήσεις λεφτά, μπορείς να δοκιμάσεις με τα κλασικά βοηθήματα, μέλι με καρύδια, θαλασσινά, καρυκεύματα στο φαγητό τύπου κάρρυ, πάπρικα κλπ. Και ...καλές βολές!

  15. #45
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by Nikolas73 View Post
    φαίνεσαι εξπέρ πάντως, εγώ δεν τα ήξερα. Για το πρόβλημα, μην περιμένεις να αποκτήσεις λεφτά, μπορείς να δοκιμάσεις με τα κλασικά βοηθήματα, μέλι με καρύδια, θαλασσινά, καρυκεύματα στο φαγητό τύπου κάρρυ, πάπρικα κλπ. Και ...καλές βολές!
    χαχαχα, μπα το καρυδι και το μελι δεν νομιζω να κανουν κατις! προσωπικα επαιρνα ολο το καλοκαιρι το κουτακι που εχει μεσα 2 χαπακια αν θυμαμαι καλα ,βιαγκρα το αποφευγα διοτις μου εφερνε τα επηθυμιτα αποτελλεσματα αλλα ηταν καπως υπερβολικο , καπως ξενερωτο ,βλεπεις ειμαι κι λιγο ρομαντικος , ποσο μαλον οταν συνεβρισκομουν με την κοπελα μου! ηθελα να ειναι ρωμαντικα τα πραματα , δεν ειμουν με καποια γκομενα που γνωριζα σε καποιο κλαμπ εκει ναι το βιαγκρα κανει.Το προβλημα ειναι οτι σχεδον καθε φαρμακειο εχει και την δικη του μαρκα! σπανια εβρισκα την ιδια μαρκα , λογο του οτι επαιρνα φυτικα και οχι στυλ βιαγκρα! τα καλητερα κατα την γνωμη μου ειναι αυτα που ειναι σε φαση συροπιου.Γενικα το σημαντικο κατα εμενα ειναι να εχεις απλετο χρονο μπρωστα σου διοτις αργει να στα "σκασει" πρωτιτος και δευτερευον κραταει αρκετες ωρες ,τελος εμενα με ενοχλουσαν και στο στομαχακι μου λιγο αρα ηθελα απολυτη ηρεμια.Προσωπικα παντα, ο καθε ενας ειναι αλλιως, μην ξεχνας ομως οτι εγω δυστυχως παιρνω κι αλλα 3 χαπια καθε μερα αντικαταθλυπτικα, κ.α.
    Προσωπικα απο μικρος που αρεσε να τα δοκιμαζω ολα αυτα! γενικα εχω θεμα με την περιεργια ,αυτο μου καταστρεψε εν μερη την ζωη μου, απο πολυ νεος ειχα δοκιμασει το βιαγκρα χωρις να το εχω αναγκη μονο κι μονο για την εμπειρια, οπως και οτι αλλο σεξουαλικο παιχνιδι δεχωταν η συντροφος μου να παρουμε οταν "παιζαμε" προσπαθουσα να το παρω .

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Similar Threads

  1. bespar:επιπτωσεις
    By teatree in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 32
    Last Post: 30-04-2019, 17:08
  2. Κεφαλι και επιπτωσεις αγχους
    By True lie in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 4
    Last Post: 15-09-2017, 22:33
  3. αμα πεις πραγματα-επιπτωσεις
    By deleted_member27-11-2015 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 3
    Last Post: 11-08-2015, 14:01
  4. \'Αγχος κ επιπτώσεις
    By Konstantinoss in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 15-10-2010, 12:59
  5. Επιπτωσεις αγχους..
    By Ifigeneia24 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 24
    Last Post: 07-05-2006, 12:18

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •