Δίλημμα με παλιό έρωτα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 8 of 8
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    270

    Δίλημμα με παλιό έρωτα

    Καλησπέρα πρόσφατα είχα ένα reunion με παλιό κόλλημα που δεν το περίμενα ούτε εγώ ούτε εκείνος έγινε τελείως από το πουθενά... Πριν 3 χρόνια ξεκίνησε αυτό το κόλλημα γνωριστήκαμε στην δουλειά εκείνος προϊστάμενος βέβαια είχε δείξει πολλά σημάδια ενδιαφέροντος μέχρι και να βγούμε και τ λοιπά και εγώ το ίδιο δεν το έκρυψα και ας με πέρναγε και 10 χρόνια δεν προχωρήσαμε ποτέ όμως γτ εγώ συκωθηκα κ έφυγα γ δικούς μ λόγους από την δουλειά που εκείνος δεν είχε σχέση χαθήκαμε από τότε στεναχωρηθηκα γτ μ είχε τραβήξει πολύ το ενδιαφέρον για 1 χρόνο και δεν μπορούσα ν ξεκολλήσω και ας είχα κάνει και κατι με άλλους είναι αυτό το κόλλημα που πιστεύω όλοι μας το έχουμε πάθει δεν μπορείς ν το διαχειριστεις... Μετά τέλος πάντων τον ξέχασα καθώς πέρασε ο καιρός το είχα πάρει απόφαση ότι πρέπει ν συνεχίσω δεν θ τον ξαναδώ και τον ξεπέρασα κατά κάποιο τρόπο... Πριν 2 μήνες καθως έψαχνα δουλειά είχα βάλει μια ανάρτηση στο ίντερνετ ότι ψάχνω δουλειά χωρίς να φαίνεται το όνομα μου η φώτο απλά τηλέφωνο έβαλα και με πήρε τηλέφωνο χωρίς να το ξέρει ότι είμαι εγώ... Από όσο ξέρω τουλάχιστον γτ δεν ειν δύσκολο μέσω τηλεφώνου να δεις πως ειν ο άλλος έστω από viber φαίνεται άμα βάλεις έναν αριθμό... Αφού έκανε τον έκπληκτο και αυτά μου ζήτησε να γυρίσω πίσω αλλά εγώ εχωντας ήδη βρει κάτι άλλο του έριξα άκυρο αλλά από τότε σκέφτομαι αν έκανα λάθος θα μπορούσα να είχα πάει να μου περάσει ένα μεγάλο αποθυμενο θα άξιζε όμως πρέπει να γυρνάμε στα παλιά επειδή αφήσαμε κάτι στην μέση ενώ δεν το θέλαμε; από άποψη δουλειάς και αποθυμενου με τον συγκεκριμένο μιλάω βέβαια αλλά εγώ έχω την ευκαιρία να ξαναπάω σε αυτόν ακόμα και του χρόνου θα αξίζει όμως η να κάνω την καρδιά μ πέτρα να προχωρήσω γτ υπάρχουν τόσες άλλες ευκαιρίες και γνωριμίες που μπορώ να κάνω;

  2. #2
    Καλησπερα!εγώ δεν κατάλαβα γιατί τότε δεν βγηκατε αφού λες είχατε αμοιβαίο ενδιαφερον.εφυγες από την δουλειά για δικούς σου λόγους λες ασχετους με αυτον.Οκ.Τι σας εμποδισε τότε να βγειτε?εγώ παντως βλεπω χλιαρα συναισθήματα και συμπεριφορες.οποιος θέλει βρισκει τρόπους πολλους για να βγει με κάποιον που θέλει και δεν το αφηνει έτσι στην τύχη.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    131
    Lenale σορρυ αλλα δεν εχω καταλαβει που ειναι το προβλημα... αφου εφαγες τοσο κολλημα και σου αρεσει και ειχες δει ενδιαφερον γιατι δεν του προτεινες να βγειτε για ενα ποτο οταν σταματησε να ειναι ο προισταμενος σου?

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,603
    Quote Originally Posted by Αποστολια View Post
    Καλησπερα!εγώ δεν κατάλαβα γιατί τότε δεν βγηκατε αφού λες είχατε αμοιβαίο ενδιαφερον.εφυγες από την δουλειά για δικούς σου λόγους λες ασχετους με αυτον.Οκ.Τι σας εμποδισε τότε να βγειτε?εγώ παντως βλεπω χλιαρα συναισθήματα και συμπεριφορες.οποιος θέλει βρισκει τρόπους πολλους για να βγει με κάποιον που θέλει και δεν το αφηνει έτσι στην τύχη.
    συμφωνω απολυτα.
    τι σχεση εχει η δουλεια με το οτι δεν επεδιωξε ουτε ο ενας ουτε ο αλλος να βρεθειτε ασχετως και εκτος, δουλειας;;
    μηπως ειναι παντρεμενος και επιδιωκει ενα κωλοτριψιμο χωρις να εκτεθει και χωρις να το εκφρασει ξεκαθαρα; εκ του ασφαλους;
    διαφορετικα, απλα ειναι χλιαρος..

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    270
    εγω γενικα ειμαι ατομο πολυ ανεξαρτητο που εχει αφοσιωθει στην καριερα του και δεν κοιταει τους ερωτες τοσο εντονα και να κανει μακροχρονια σχεση ειναι κατι που δεν με ενδιαφερει ουτε εχω σκοπο να δεσμευτω αλλα παροτι εχω αυτες τις νοοτροπιες ο συγκεκριμενος δεν βγαινει απο το μυαλο μου...περα απο αυτο οταν εφυγα ειχα τους δικους μ λογους αλλα επισης εβαλα αυτους τους λογους πανω απο αυτο το φλερτ και τον εκανα στην ακρη και οταν ειδε οτι απομακρυνομαι και εχω βαλει αλλους στοχους στην ζωη μ δεν συνεχισε να το προσπαθει με πιεζε να μην φυγω εννοειται αλλα πιστευω κατανοησε οτι λογω ηλικιας εγω εχω αλλα πλανα...ημουν 19 οταν ξεκινησε ολο αυτο τωρα κλεινω 23...απλα δεν το κυνηγησα και κακως γτ δεν βλεπω να φευγει συντομα αυτο το κολλημα εκτος αν κανω κατι εφοσον εχω την ευκαιρια

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    .............................
    Last edited by αλεξανδρος_77; 31-05-2019 at 02:05.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    131
    ε παρτον ενα τηλ και πες του να πατε για ποτο αφου σ αρεσει...
    τι δουλεια ειναι αυτη π ησουν κ εσυ αν πχ ειναι μια καφετερια ενα μπαρ κατι μπορεις ν περασεις μια βολτα..
    το να μην ηθελε ν φυγεις επειδη ησουν καλη στην δουλεια σου δεν σημαινει οτι σε γουσταρε απαραιτητα

  8. #8
    Miliva21
    Guest
    Επιδίωξε το εφόσον σου αρέσει
    Και βλέπεις πως θα βγει.......
    Δεν σε εμποδίζει κάτι.... ούτε είχε δείξει ποτε κάποια συμπεριφορά να σε ξενερώσει του στυλ ότι δεν ταιριάζετε και δεν σου κάνει σαν άνθρωπος σαν χαρακτήρας κτλ
    Άρα όλα τα ενδεχόμενα είναι ανοικτά....
    Αφού τον σκέφτεσαι ακόμα και σου έχει μείνει κηνυγησε το

Similar Threads

  1. Παλιό απωθημένο
    By rainbow96 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 2
    Last Post: 11-06-2017, 00:17
  2. Παλιο αλλα επικερο
    By WeakbutPowerfull in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 0
    Last Post: 10-01-2011, 21:01
  3. Παλιό φόρουμ - αρχείο
    By NikosD. in forum Νέα, ανακοινώσεις
    Replies: 0
    Last Post: 15-11-2010, 15:09
  4. κομμάτι από παλιό γραπτό..
    By STARAKI_ed in forum Ψυχογενής Ανορεξία
    Replies: 1
    Last Post: 06-11-2010, 23:44
  5. Ενα πιο παλιο θεμα ψαχνω.
    By νικος32 in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 1
    Last Post: 10-11-2007, 18:44

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •