Εθισμός στα πάντα. Ειμαι διπολικος; Έχω OCD; Τζόγος, επιδειξιομανια!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 32
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    13

    Εθισμός στα πάντα. Ειμαι διπολικος; Έχω OCD; Τζόγος, επιδειξιομανια!

    Η ιστορία μου κρατάει από τότε που ήμουν μικρό παιδί, αλλά για να γλυτώσω χρόνο θα αναφέρω μόνο τα σημεία κλειδιά.

    Έπαιζα αρκετά στοίχημα μέσω ίντερνετ σε βαθμό αρρώστιας και έχω χάσει κοντά στα 15.000. Το είχα κόψει 2 χρονια, αλλά το καλοκαίρι που μας πέρασε έπαιξα ξανά 1 μηνα και έχασα 180 ευρώ. Μικρό ποσό αλλά η γυναίκα μου ήταν έγκυος και περάσαμε δύσκολη φάση με τσακωμούς.

    Γενικά είχα την τάση από μικρός να είμαι επιδειξίας. Το κλασσικό που έκανα ήταν να τραβάω το βρακι μου ενώ φοράω φόρμα για να φαίνεται το πέος πιο έντονα μέσα από την φόρμα. Αυτό το έκανα από το δημοτικο/γυμνάσιο στην καθαρίστρια της πολυκατοικίας και συνεχίζε και μέχρι πριν λίγο καιρό στον δρόμο, σουπερμάρκετ,, όταν πλήρωνα τα κοινόχρηστα κτλ. Ακόμα εβγάζα και το πέος μου κάποιες φορές όταν οδηγούσα σε κοπέλες. Ή και στο σπίτι για να με βλέπουν οι κοπέλες στα απέναντι σπίτια. Πλέον έχω σταματήσει τα extreme sport, δεν θέλω να βρεθώ και με μηνύσεις ενώ έχω παιδάκι.

    Άλλες φορές πάλι μου αρεσει να παρακολουθώ κοπέλες που βρίσκονται σε απέναντι σπίτια. Τώρα έτυχε να φτιάξουν μια πολυκατοικία ακριβώς απέναντι από την δική μας και στον ίδιο όροφο με εμενα είναι μια κοπέλα η οποία δεν έχει κουρτίνες και αλλάζει μπροστά μου. Σίγουρα ξέρει ότι φαίνεται. Εμένα με έχει επηρεάσει πάρα πολύ αυτό, σε βαθμό να κοιτάω συνέχεια από το παράθυρο. Έχω έντονη επιθυμία να κάνω σεξ με την γυναίκα μου και να μας βλέπει και διάφορα άλλα.

    Επισης γενικά ανά καιρούς μαλωνω με την γυναίκα μου, σεξ είχαμε να κάνουμε 15 μήνες, από τότε δλδ που έμεινε έγκυος. Εντάξει προφανώς και εγώ δεν ήθελα, αλλά και πριν μείνει έγκυος κάναμε αραιά και που. Είχαμε άγχος και για το αν θα μείνει έγκυος βεβαια και περιμέναμε γόνιμες ημέρες και τα συναφή. Ίσως για αυτό.. Αλλα γενικά έχω πλέον άλλες απαιτήσεις στο σεξ και δεν ξέρω αν μπορεί να τις ικανοποιήσει και νευριαζω. Ίσως δεν θα έπρεπε;

    Επισης πρέπει να έχω και αρκετό άγχος στην καθημερινότητα μου. Βγάζω και αφθες ανά καιρούς και έχω και δερματικα θέματα.

    Επισης είχα εθισμό και με τα online games, το οποίο εναλλασσοταν με τον τζόγο παλαιότερα. Δλδ μπορεί 1 χρόνο να έπαιζα παιχνίδια και μετά 1 χρόνο στοίχημα και πάει λέγοντας. Πλέον βέβαια τα έχω κοψει και τα δύο από τότε που γεννήθηκε το κοριτσάκι μας. Όπως έχω κοψει και το τσιγάρο εδώ και αρκετά χρόνια.. Δλδ δεν είναι να πεις ότι δεν μπορώ με τπτ να κόψω κάποια πράγματα.

    Αλλά με το σεξ έχω θέμα. Το σκέφτομαι όλη την ώρα. Ούτε εθισμό στην πορνογραφία έχω. Δλδ μπορεί να βλέπω και κάθε ημέρα για μια εβδομάδα, αλλά μπορεί να κάνω να δω και άλλο τόσο, όπως τώρα πχ. Αλλά σεξ θελω συνέχεια, αν και δεν κάνω.

    Δεν ξέρω αν έχω διπολική, αλλά υπάρχουν αρκετά σημάδια. Επίσης είχε και η γιαγιά μου, δεν ξέρω αν παίζει κάποιο ρόλο.

    Πριν κάνα διμηνο πάλι είχα ένα 5ημερο που έτρεχαν στο μυαλό μου κακές σκέψεις συνεχως, επειδή είχα δει κάτι περίεργα στο underground internet. Από τα ίδια πιθανόν να έπασχε και ο αδερφός μου μικρός αλλά και ο πατέρας μου. Δεν γνωρίζω λεπτομέρειες. Ευτυχώς μου έφυγαν πλέον, αλλά ήταν αρκετά έντονα τότε. Σκεφτόμουν συνεχώς άσχημα πράγματα για το μωράκι μας και την γυναίκα μου. Μάλλον κάποια κρίση OCD; Μίλησα με την γυναίκα μου και με βοήθησε να το ξεπεράσω.

    Πραγματικά δεν ξέρω τι μπορεί να εχω και αν υπάρχει θεραπεία. Το σίγουρο είναι ότι επηρεάζομαι πάρα πολύ από εξωτερικά ερεθίσματα, είτε είναι κοπέλες από απέναντι πολυκατοικία, είτε ένα άρθρο στο ιντερνετ.

    Πολλές φορές επηρεάζει την σχέση μου με την γυναίκα μου, και πλέον ακόμα και με το μωράκι μας, κάθομαι κλεινομαι στο δωμάτιό από τα νεύρα μου και δεν δίνω σημασία. Θέλω μόνο να παρατηρώ την κοπέλα απέναντι. Η οποία μπορεί και να το κάνει εν' άγνοια της ή να μην την νοιάζει και καθόλου. Δεν είναι ότι την έχω δει γυμνή καθαρά, γιατί έχω κουρτίνες, αλλά έτσι και λίγο σουτιέν να βλέπω, τρελαίνομαι.

    Γενικά πρέπει να έχω διάφορα απωθημένα από την παιδική μου ηλικία και μου αρέσει και η αδρεναλίνη. Για αυτό και εχω τα σημάδια της επιδειξιομανιας ή μου αρέσει να κάνω σεξ στο παράθυρο. Αλλά πλέον γίνεται αρρώστια. Δλδ είχαμε να κάνουμε σεξ 15 μήνες και το μόνο που με ένοιαζε ήταν να πάμε κοντά στο παράθυρο να το κάνουμε και κοιτούσα αν μας βλέπει κανείς.

    Τέλος να πω ότι η γυναίκα μου γνωρίζει σχεδόν τα πάντα από αυτά που έχω κάνει. Στο τέλος της τα λέω όλα. Τώρα το μόνο που δεν ξέρει είναι για την ψύχωση που έχω πάθει με την κοπέλα απέναντι. Αφού μέχρι και κυαλια σκέφτομαι να αγοράσω για να παρακολουθώ καλύτερα.

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    13
    Επίσης θέλω να προσθέσω ότι γενικά δεν είμαι κοινωνικός, πιο πολύ την βγάζω σπίτι τα τελευταία χρόνια.

    Επισης τωρα τελευταία τρελαίνομαι και θυμώνω με το παραμικρό. Αφού και η γυναίκα μου λλει ότι φοβάται να πει πράγματα μήπως και θυμωαω πάλι.

    Τέλος, διάβαζα για την οριακή διαταραχή και βρίσκω κάποιες ομοιότητες σε ότι αφορά την εναλλαγή χαράς και θυμού. Δλδ την μια ημέρα θα είμαι μια χαρά με την γυναίκα μου την επόμενη θα είμαι θυμωμένος και πάει λέγοντας. Και χωρίς να μου εχει κάνει κάτι το ιδιαίτερο. Απορώ πως με αντέχει τοσα χρόνια με όλα αυτά που έχω κάνει. Ακόμα και τώρα έχει λιγε; ημέρες που δεν της μιλάω, δεν ξέρω γιατί.. Είμαι στην φάση μου πάλι.. Και αυτή παραμένει ήρεμη..

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    645
    Επειδη τζογαρεις και σ αρεσει το ματι δεν εχεις ενα καρο ψυχιατρικες αρρωστιες. Κανε ψυχαναλυση ψυχοθεραπεια αν θες και φτιαξε τη ζωη σου.

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    645
    Και να εχεις ολα αυτα που λες πιστεψε με τα εχει τοτε και ενα τεραστιο μερος του πληθυσμου. Απλα πραγματα αναφερεις.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    131
    εδω δεν μπορει κανεις να σου πει τι εχεις ή οτι τι δεν εχεις.. λογικο να θες να κανεις σεξ αφου εχεις να κανεις 1 χρονο
    κανε με την γυναικα σου και ξεκολλα απο το παραθυρο .. το να εχεις φαντασιωσεις και με αλλες ειναι φυσιολογικο αλλα να μην φτανει και σε επιπεδο εμμονής.. κανε καμια ψυχοθεραπεια ισως σε χαλαρωσει γιατι απο οτι καταλαβαινω τρως κολληματα με κατι π σ αρεσει και μετα ασχολείσαι εμμονικα με αυτο ειτε ειναι η κοπελα απεναντι ειτε τα παιχνιδια ειτε ο τζογος... επισης μην ψαχνεις μονος σου στο ιντερνετ να βγαλεις μονος σου διαγνωση τι εχεις αν θες τοσο πολυ να εχεις ενα τιτλο πηγαινε σε ενα ψυχολογο να στον δωσει αλλα η ουσια ειναι να φτιαξεις τον ευατο σου και την ζωη σου είτε εισαι ενας ανθρωπικος με διπολικη , Ocd κτλπ είτε οχι

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    13
    Ναι αλλα και η αλλη χωρις κουρτινες στα 10 μετρα απο εμενα, που παει; Δεν μπορω να μην κοιταω. Γενικα μου αρεσει να κοιταω τα αλλα σπιτια, αμα εχουν γυναικες.

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    645
    Κοιτα τα φιλε φυσιολογικο ειναι αυτο απλα αναλωνεις τη ζωη σου και κυαλια να παρεις φυσιολογικο ειναι απλα ενταξει δε ειναι και σπουδαιο πραγμα.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    131
    τι που παειιι? πρεπει να καθομαστε δηλαδη να προσεχουμε ποσο ανοιχτα εχουμε τα παραθυρα μας για να κυκλοφορουμε στο σπιτι μας? αν ειναι δυνατον? και εσυ τι του λες ν παρει κυαλια δηλαδη ειναι οκ να καθομαστε να παρακολουθουμε την ζωη του απεναντι? κοιτα την δικια σου ζωη με τα κυαλια μηπως καταλαβεις τι φταιει και εχει δημιουργηθει ολο αυτο

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    645
    να παρει κυαλια οι αλλοι που εχουν καμερες παντου δηλαδη και παρακολουθουν δε καταλαβα γιατι τους επιτρεπεται. Σιγα το πραγμα κυαλια θα παρει που εσυ λες οτι το πα γιατι δε το πα και επισης δε του ειπα να της ανοιξει το κινητο να βλεπει απο τη καμερα της και να ηχογραφει 24 ωρες το 24ωρο τα παντα. Αμα εισαι σπιτι σου φιλε κοιτα οπου θες οσες ωρες θες.

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    13
    Ενταξει δεν ειναι και πολυ νορμαλ ολοι αυτοι που παρακολουθουν τους αλλους με τις καμερες, ουτε εγω ειμαι και νορμαλ με ολα αυτα που εχω κανει και κανω. Αλλιως δεν θα εγραφα και στο φορουμ.

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    645
    Αμα εβγαινες στα μπαρ και επινες και εκανες καμακι ασταματητο θα ησουν νορμαλ ενω τωρα που μονο βλεπεις δεν εισαι. Νορμαλ εισαι ενεργος δεν εισαι μη τα μπερδευεις εδω βλεπεις τους αλλους κοιταν τα μικρα κοριτσακια παπουδες πραγμα οχι εσυ που απλα ειναι στα δεκα μετρα η αλλη τι θες δηλαδη να μη τη κοιτας. Τα εχουμε παρεξηγησει να τα λεγαμε αυτα το 90 θα μαζευαμε σφαλιαρες. Ρε φιλε τι κανεις δηλαδη κοιτας μια κοπελα απεναντι ακριβως δηλαδη που το περιεργο αλλος θα πηγαινε να κανει και γνωριμια.

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    645
    Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση.
    Last edited by Aeon; 29-05-2019 at 14:58.

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    πρωτον, σχετικα με την γειτονησσα αν ειναι ομορφη τι να σου πω?? οποος πει οτι δεν θα την κοιταγε απλα δεν ειναι ετεροφυλος ανδρας! η αν ειναι καμια ξαδερφη του!!
    Οσο για τις εξαρτηεις οπου μας αναφερεις δεν τις εχεις ολες!! και μαλον χανεις τις δυο καλητερες!!!
    Τριτων,, συγνωμη που θα στο πω, αλλα αυτη η επηδηξομανια σου ειναι πολυ φρικιαστηκο πραμα!! αλλα υπαρχουν δυστυχως αρκετοι σαν εσενα!δυστυχως το εχω ξανα ακουσει!!
    Αυτο που διαβασα πρωτη φορα ειναι οτι πας να πληρωσεις τα κοινωχρηστα και εισαι καυλομενος!! ημαρτον ποιος πληρωνει και γουσταρει/?? αυτο δεν το εχω ξανα ακουσει πωτες!!

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    13
    Όλα για την αδρεναλίνη γίνονται. Εκείνη την στιγμή η καρδιά μου χτυπάει σαν τρελή. Δεν το κανω επειδή θέλω να γαμησω. Άσε που μετά ντρέπομαι κιόλας αν το παρατηρησαν. Βέβαια και αυτό εχω να το κάνω πανω από μισό χρόνο.

    Αλλά τώρα το τελευταίο διάστημα είμαι απότομος με την γυναίκα μου. Την μια είμαι οκ και μετά ξαφνικα τρελαίνομαι. Δεν είναι διπολικό κάτι τέτοιο; Πολλές φορές κοιτάω στο κενό χωρίς λόγο.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    Αντι να κανεις αυτο-διαγνωσεις νομιζω οτι πρεπει να επισκευτεις ψυχιατρο η ψυχολογο, καλυτερα και τους δυο για να εχεις πιος σφαιρικη γνωμη. Αλλο εμμονες ιδεες και διακυμανσεις διαθεσης κι αλλο προβλημα στον ελεγχο παρορμησεων και μαλιστα απο μικρη ηλικια. Δεν βασανιζεσαι μονο απο σκεψεις αλλα πραττεις κιολας βασει αυτων νομιζω πρεπει να το παρεις πολυ στα σοβαρα ολο αυτα που συμβαινουν και να δεις ειδικο.
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Ο μπαμπας μου ηταν διπολικος...
    By takecareofyourself in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 27-01-2018, 17:22
  2. Replies: 16
    Last Post: 03-03-2015, 01:51
  3. Ειμαι διπολικος η οχι? Βοηθηστε με σας παρακαλω!
    By VanGogh in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 54
    Last Post: 02-01-2015, 08:01
  4. παντα μια καινουργια αρχη κ παντα ενα μπλεξιμο....
    By _kassandra_ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 45
    Last Post: 07-04-2013, 20:37
  5. Θα είμαι καταδικασμένος να ζω για πάντα έτσι;
    By Byronc22 in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 21-12-2012, 19:25

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •