Εθισμός στα πάντα. Ειμαι διπολικος; Έχω OCD; Τζόγος, επιδειξιομανια! - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 32
  1. #16
    Junior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    13
    Πιστευω οτι οι ψυχιατροι και ψυχολογοι με τοσα αρρωστα που ακουνε ανα καιρους, σιγουρα θα εχουν OCD και θα κανουν συνεχως κακες σκεψεις. Δεν ειναι δυνατον να υπαρχει καποιος που να μην τον εχει αγγιξει τιποτα..

    Τωρα πηγα να κανω μπανιο, κοιταω απο το παραθυρακι του μπανιου και την βλεπω να μιλαει στο κινητο με ανοιχτα φωτα και να φοραει ενα στρινγκ. Λεω θα μπω δυνατα θα την κοιταω να δω αν το κανει επιτηδες ή αν με δει σταματησει. Ε λοιπον συνεχισει να κοβει βολτες γυρω απο το δωματιο της για κανα 5λεπτο. Μετα πηρε το πατελονι της απο το κρεβατι της και εφυγε.. Τι στο καλο ρε γαμ@το, θα με τρελανει! Μου φαινεται θα παραγγειλω κυαλια αυριο!

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    131
    elpaso για να μπηκες εδω να πεις το θεμα σου μαλλον και εσυ πιστευεις οτι χρειαζεσαι βοηθεια .. εγω λεω ν πας πρωτα σε ενα ψυχολογο να του πεις αυτα που ειπες και σε εμας εδω και ν αφησεις τα κυαλια ...

  3. #18
    Junior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    13
    Αμα ειναι καμια ομορφη ψυχολογος, ισως παω! Σεξυ ψυχοθεραπεια!

  4. #19
    Quote Originally Posted by Elpaso1 View Post
    Αμα ειναι καμια ομορφη ψυχολογος, ισως παω! Σεξυ ψυχοθεραπεια!
    Να βοηθησεις θες τον εαυτο σου ή να γίνεις χειροτερα?εκτός κι αν μας δουλευεις.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    (Ειναι ενα ερωτημα κι αυτο.)
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

  6. #21
    Junior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    13
    Εγω θελω απλα πανω-κατω να ξερω εαν αυτο ειναι διπολικη διαταραχη ή κατι πιο ελαφρυ.

  7. #22
    Quote Originally Posted by Elpaso1 View Post
    Εγω θελω απλα πανω-κατω να ξερω εαν αυτο ειναι διπολικη διαταραχη ή κατι πιο ελαφρυ.
    Εμεις από εδώ όπως καταλαβαίνεις δεν μπορουμε να κάνουμε διαγνωση γιατί δεν είμαστε γιατροι.η κατάσταση σου για μένα χρηζει μιας ιατρικης γνωμης.δεν μπορεί να κάνεις σεξ μόνο και μόνο για να σε βλέπει η γειτονισσα και να την χαζευεις με τις ωρες και μετά να λες θες να βρεις ομορφη ψυχολογο για να κάνεις σεξυ ψυχοθεραπεία.
    Και να έχεις αυτο το θέμα με την επιδειξια σου που σε ταλαιπωρει τόσα χρόνια. Όλο αυτό είναι αρρωστημενη κατάσταση και πρέπει να το καταλαβεις και να ζητησεις άμεσα βοήθεια και κατά προτιμηση σε άντρα ψυχοθεραπευτη.η γυναίκα σου γνωριζει όλα αυτά και παρολα αυτα μένει απαθης στην όλη κατασταση?

  8. #23
    Junior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    13
    Τι να κάνει; Μου είπε να πάω για ψυχοθεραπεία και αυτή. Κοίτα οι περισσότεροι εθισμοι μου αν διάβασες έχουν σταματήσει. Απλά τώρα πάλι άρχισα να τρελαίνομαι με αυτή την γειτόνισσα, που μάλλον και αυτή είναι επιδειξίας.

  9. #24
    Quote Originally Posted by Elpaso1 View Post
    Τι να κάνει; Μου είπε να πάω για ψυχοθεραπεία και αυτή. Κοίτα οι περισσότεροι εθισμοι μου αν διάβασες έχουν σταματήσει. Απλά τώρα πάλι άρχισα να τρελαίνομαι με αυτή την γειτόνισσα, που μάλλον και αυτή είναι επιδειξίας.
    για το καλο της οικογενειας σου και του παιδιου σου να πας να μιλησεις σε καποιον ειδικο.

  10. #25
    Junior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    13
    Και τι θα αλλαξει; Θα σταματησω να θελω να κοιταω απεναντι οταν η αλλη κυκλοφορει φατσα φορα με το στρινγκ; Γιατι τα υπολοιπα τα εχω σταματησει εαν διαβασες.

  11. #26
    Quote Originally Posted by Elpaso1 View Post
    Και τι θα αλλαξει; Θα σταματησω να θελω να κοιταω απεναντι οταν η αλλη κυκλοφορει φατσα φορα με το στρινγκ; Γιατι τα υπολοιπα τα εχω σταματησει εαν διαβασες.
    ε αμα στα υπολοιπα δεν εχεις θεματα τι να σου πω κατσε και κοιτα την καθε μια που κυκλοφορει με το στρινγκ αντι να κοιτας την γυναικα σου.γιατι απο οτι διαβασα εχεις θεματα και με την γυναικα σου.αν το προβλημα σου ειναι μονο αυτη η μια γειτονισσα τοτε αλλαξε γειτονια.δεν νομιζω σε καθε γειτονια να βρισκεις και μια επιδειξια.

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    Βασικα εγω βλεπω οτι ο ιδιος παραδεχοσουν στα πρωτα σου ποστ ποσο σε ανησυχουν ολες αυτες οι εκδηλωσεις και τα συμπτωματα, μεχρι που σου προτειναν να επισκευτεις ειδικο οπωσδηποτε. Τοτε αποτομα το εριξες στην πλακα και στο σιγα μωρε τι εγινε. Το χιουμορ ειναι πολυ συχνος αμυντικος μηχανισμος. Οπως και η αρνηση.

    Τι να πω... Για τις εκρηξεις θυμου προς τη συζυγο σου και τα επεισοδια που χασκεις στο κενο εχεις καμια ατακα;
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

  13. #28
    Junior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    13
    Απλα δε νομιζω οτι μπορουν να με βοηθησουν. Δλδ τι, θα σταματησω να σκεφτομαι το σεξ; Και στο κατω-κατω δεν εχω και την καλυτερη ερωτικη ζωη τα τελευταια χρονια. Εγω φταιω καθως ραγισα το γυαλι με ολα αυτα που εκανα στο παρελθον και η γυναικα μου προφανως και δεν μπορει να ξεχασει, αλλα και εγω δε μπορω αλλο. Μια ζωη την εχουμε.
    Last edited by Elpaso1; 29-05-2019 at 18:14.

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    378
    Διαταραχή έχεις όταν έχεις συμπτώματα που σου προκαλούν άγχος ή/και δυσφορία και σε κάνουν να μην είσαι λειτουργικός σε κάποιον έως όλους τους τομείς της ζωής σου. Αν ένα ατόμο είναι πρακτικά λειτουργικό, δεν τιθεται θέμα διαταραχής.
    Γενικότερα η διπολική διαταραχή που αναφέρεις είναι ναι κληρονομική αλλά για να διαγνωστείς πρέπει να έχεις περάσει τουλάχιστον ένα επεισόδιο μανίας ή υπομανίας κατα το οποίο έχεις απίστευτη ενέργεια δεν μπορείς να κοιμηθείς κλπ.
    Η οριακή διαταραχή πάλι είναι όταν επηρεάζεσαι υπερβολικά από τα εξωτερικά ερεθίσματα και δεν μπορείς να ελέγξεις τα συναισθήματά σου, συν χρόνια αίσθημα κενού, αστάθείς σχέσεις, ασταθής εικόνα εαυτού κλπ.Ομως η αλήθεια είναι ότι όλοι μας έχουμε στοιχεία που μοιάζουν με κάποια/ες διαταραχές, το ότι μπορεί να μοιάζει με διπολική η οριακή ή κάποια άλλη δεν σημαίνει οτι έχεις εφόσον τα κριτήρια είναι πολύ συγκεκριμένα για την διάγνωση.

    Αυτό που θεωρώ προβληματικό στην περίπτωσή σου είναι ότι οι απολαύσεις σου ειναι φαντασιακές. Δηλαδή αντί να ρυθμίσεις τη ζωή σου με το τι πραγματικά θέλεις και σε γεμίζει, εκτονώνεσαι φαντασιακά σε σενάρια και σκέψεις. Είναι πολύ θετικό που έχεις κόψει τα περισσότερα απόσα ανέφερες και μεγάλη πρόοδος αλλά είναι σημαντικό στην καθημερινότητά σου να βρεις ενισχυτικά ερεθίσματα που θα σου προσφέρουν αδρεναλίνη με υγιή τρόπο και δεν θα σκέφτεσαι σενάριο που ποτέ δεν θα βιώσεις κιόλας!

  15. #30
    Junior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    13
    Από το τελευταίο ποστ μέχρι και σήμερα παίζει να έχω κάνει μια ή δυο φορές σεξ με την γυναίκα μου και αυτές με το ζορι.

    Γενικά έχουν αλλάξει τα φετίχ μου στο σεξ. Τα τελευταία χρόνια βλέπω μόνο τσόντες pegging και exhib/yoveur. Αλλά δεν μου αρέσουν οι gay τσόντες.

    Επισης έχω πάθει ψύχωση με τις γειτονισσες, εάν δω κάποια κίνηση σε κάποιο παράθυρο, αμέσως πηγαίνω να δω. Άλλες φορές πάλι βγαζω έξω το πέος και περπατάω γυμνός στο σπίτι για να με δουν. Γενικότερα πρέπει να κοιτάω πάνω από 200 φορες την ημέρα στα απέναντι παράθυρα ακόμα και εάν μπορεί να λείπουν από το σπίτι. Και δεν αναφέρομαι μόνο στην γειτόνισσα που είχε δώσει δικαιώματα, αλλά σε όλες.

    Βέβαια ακόμα και η συγκεκριμένη, αφού τον έβγαλα έξω 2,3 φορές και με είδε, έχει κόψει τα πολλά πολλά, λογικά επειδή με είδε και η συγκατοίκος της.

    Ακόμα και σεξ να κάνω με την γυναίκα μου, θέλω να είμαστε στο παράθυρο, μπας και μας δει καμία.

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. Ο μπαμπας μου ηταν διπολικος...
    By takecareofyourself in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 27-01-2018, 16:22
  2. Replies: 16
    Last Post: 03-03-2015, 00:51
  3. Ειμαι διπολικος η οχι? Βοηθηστε με σας παρακαλω!
    By VanGogh in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 54
    Last Post: 02-01-2015, 07:01
  4. παντα μια καινουργια αρχη κ παντα ενα μπλεξιμο....
    By _kassandra_ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 45
    Last Post: 07-04-2013, 19:37
  5. Θα είμαι καταδικασμένος να ζω για πάντα έτσι;
    By Byronc22 in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 21-12-2012, 18:25

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •