ποναω και κλαιω συνεχως...τι να κανω???
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197

    ποναω και κλαιω συνεχως...τι να κανω???

    παιδια ειμαι σε τραγικη φαση.Γιατι ποναω τοσο πολυ???ΚΛΑΙΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ.Μου εχει κοπει η ορεξη νερο με το ζορι πινω.Νιωθω φοβο ,απαθεια,στεναχωρια,ανικαν� �τητα.Φοβαμαι ακομα και στο σπιτι .Θελω συνεχεια να κοιμαμαι για να μη καταλαβαινω τιποτα.Οι σκεψεις αυτοκτονιας υπαρχουν αλλα οχι τοσο επιμονες οσο πριν.Νιωθω ασφαλεια μονο μεσα στο σπιτι με τους γονεις μου και με τη κολλητη μου.Θελω συνεχως να τους κανω αγκαλιτσα ειδικα με το μπαμπα μου ο οποιος ειναι σε καθε στιγμη διπλα μου και φοβαμαι συνεχως αν τον παρει οΘεος τωρα εγω τι θα κανω???Γιατι δεν εχω ορεξη να φαω τιποτα???ΦΟΒΑΜΑΙ ΠΟΛΥ.Εσεις πως ησασταν τις πρωτες μερες ?τι να κανω???Ποναω!!!Δεν αντεχεται τετοια κατασταση.Δεν περιποιουμαι τον ευατο μου, τα μαλλια μου πεφτουν, το δερμα εχει γινει χαλια .Δε μπορω να κουνηθω .Δε ζητω τιποτα μονο αγαπη και προσπαθω να κανω υπομονη αλλα δεν αντεχω.Οι ιδεες γινονται εντονοτερες αισθανομαι ασχημη οσο ποτε και δε θελω να βγαινω και γιαυτο εξω.Νιωθω ολα τα βλεμματα πανω μου οποιος χαμογελασει γελασει με κοιταξει περιεργα νομιζω οτι με βλεπει ασχημη.Δεν αντεχω τη λυπηση ειμαι υπερηφανο ατομο αλλα αφου ετσι νιωθω.Τη μια θελω να κλαψω τοσο πολυ και την αλλη να τα σπασω ολα.ΟΙ γονεις μου το χουν παρει αποφαση οτι ειμαι τρελλη και ετσι θα μαι παντοτε.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Απο την Θεσσαλονικη με αγαπη
    Posts
    2,855
    ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΑΠΑΛΛΑΓΕΙΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΕΝΟΧΕΣ ΠΟΥ ΣΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙ Η ΕΝΤΟΝΗ ΣΧΕΣΗ ΣΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΘΡΗΣΚΕΙΑ.
    ΠΕΡΙΠΟΙΗΣΟΥ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΑΛΛΑΞΟΥΝ.
    ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΙΚΟΝΑ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕΣ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ. Η ΠΙΣΤΗ ΣΕ ΜΙΑ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ ΗΡΕΜΙΑ ΕΝΩ ΕΣΕΝΑ ΣΕ ΚΑΤΑΠΙΕΖΕΙ ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΤΗΝ ΖΕΙΣ.
    ΙΣΩΣ ΝΑ ΘΥΜΩΣΕΙΣ ΜΕ ΑΥΤΑ ΑΛΛΑ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΑΙΣΘΗΣΗ ΜΟΥ ΕΧΕΙΣ ΔΩΣΕΙ.
    ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ
    Παρεα με την μοναξια πως να περασει η βραδια, που να ΄σαι σημερα και νιωθω σιδερα να σφιγγουν την καρδια

    http://www.youtube.com/watch?v=ScnQDRkJpJI

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Θεσ/νικη
    Posts
    2,195
    αφρουλα,εχεις απωθημενα;πραγματα που εσωτερικα θελεις να κανεις αλλα ντρεπεσαι η δεν τα θεωρεις σωστο να τα κανεις;

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    οχι τι σχεση εχει αυτο?

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    παιδια συγγνωμη δεν καταλαβα .τι σχεση εχει η θρησκεια με την αρρωστια μου?οχι δεν εχω ενοχες για κατι εξομολογηθηκα και ησυχασα οσον αφορα αμαρτιες να με στεναχωρουσαν .Ισα ισα που κανω προσευχη και ηρεμω για λιγο.Αλλα τι να κανω με αυτη τη κατασταση καταθλιψη και ιδεες μαζι πως να το αντεξω ολο αυτο.Και επακολουθο ειναι και η μοναξια γιατι εχω απομονωθει στο σπιτι.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Απο την Θεσσαλονικη με αγαπη
    Posts
    2,855
    Εστειλα U2U και σου ανελυσα το σκεπτικο μου. Δεν ειχε νοημα να το γραψω εδω ουτε θελω να μου απαντησεις. Απλα πες αν εχω δικαιο ή οχι
    Παρεα με την μοναξια πως να περασει η βραδια, που να ΄σαι σημερα και νιωθω σιδερα να σφιγγουν την καρδια

    http://www.youtube.com/watch?v=ScnQDRkJpJI

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    οχι .Μονο στην αγαπη εχεις δικιο.Γιατι χωρις αγαπη και κατανοηση και υποστηριξη δε γινεται τιποτα.Αλλα που να τη βρω?Μονο ο Θεος με καταλαβαινει.Κανεις αλλος.Ολοι μου λενε ειμαι μια χαρα μονη μου τα προκαλω .Αφου δεν ειμαι .Θελω υποστηριξη αλλα φιλους δεν εχω τους εδιωξα σιγα σιγα με τη συμπεριφορα μου.Και απο την αλλη εχω μια φιλη αλλα ειναι στο κοσμο της δε καταλαβαινει τι εστι καταθλιψη αλλα αν τη χασω τοτε ειναι που θα τρελλαθω.Ειμαι δυναμικη ανεξαρτητη προσπαθουσα τουλαχιστον τωρα τι ειμαι???Ενα τιποτα...τους εχω αναγκη ολους τωρα.ειναι κακο?Θελω αγαπη αλλα φοβαμαι να βγω εξω.Επαθα και κοινωνικη φοβια τωρα.Ποσο αλλο Παναγια μου ποσο??Τι να κανω?Δε θελω να πεθανω βλακεια ηταν θελω να ζησω αλλα πως???κατεληξα να φοβαμαι το κοσμο να μην τους κοιταω στα ματια να ειμαι συνεχεια στο δωματιο μου και να ειμαι αχρηστη!

  8. #8
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by afrula

    Μονο ο Θεος με καταλαβαινει.Κανεις αλλος.

    ορθον.....
    αλλα εδω γιατι συνομιλεις με ατομα που δεν σε καταλαβαινουν???

    Γιατι δεν πας σε μια εκκλησια μηπως και βρεις τις απαντησεις που θες?

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    αυτο καταλαβες?Εννοειται για σας αλλα μιλησα για τον κοσμο το περιβαλλον μου και στην Εκκλησια πηγαινω προσπαθω να βρω και καποιον πνευματικο για ψυχολογικα .Προς το παρον ο δικος μου με υποστηριζει και ειναι καλος.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •