Καταστροφολογία - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 91
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    939
    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post
    Και παλαιοντολογία ή φιλοσοφία να σπούδασε, όσο γραμμένες κι αν έχουν τις σπουδές αυτές οι έλληνες, άμα κάποιος έχει την ισχυρή θέληση, θα κάνει τη γη πηγή για να τιμήσει τα λεφτά των γονιών του, όχι απλά για να τα ανακτήσει αλλά και για να αναδειχθεί στον τομέα της επιστήμης αυτής, είτε στην Ελλάδα είτε οπουδήποτε αλλού.
    Οικονομικά και διοίκηση σπούδασα σε πανεπιστήμιο.

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2018
    Location
    This fish has left the forum. 08/2019
    Posts
    350
    Quote Originally Posted by tzimani View Post
    Οικονομικά και διοίκηση σπούδασα σε πανεπιστήμιο.
    το ποστ ηταν για να ειρωνευτει εμενα,οχι εσενα

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    990
    Μια δουλιτσα απλη δε μπορεις να βρεις εκει που εισαι? να βγαζεις εστω λίγα?
    (σε ολους απευθύνομαι, αν και κυρίως στη garida) αυτο εννοω "οπτικη", φυσικα για καριερα παντα ειναι καλυτερα εξω, αλλα αν θες μια απλοτητα μια ζωη λιτή, σε μια χώρα που ίσως παρεις και ενα δικο σου σπιτι (γιατι εξω ειναι πανακριβα συνηθως) μιας και υπαρχουν και αλλοι λογοι για να μειενις, ψαξε μια δουλεια έστω και ασχετη με τις σπουδες αν δεν εχεις αλλη επιλογη και βλπέπεις. Σιγουρα κι εγω θα διαλεγα να ειμαι με τους δικούς με σε τετοιες στιγμες... σκασιλα μου οι καριερες και τα λεφτα.

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2018
    Location
    This fish has left the forum. 08/2019
    Posts
    350
    οχι δεν βρισκω. και ποιος θα παρει γραμματεα με τη δικη μου προυπηρεσια.
    τπτ. αστα. με μια κλωστη κρατιεμαι

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    939
    Quote Originally Posted by garida View Post
    το ποστ ηταν για να ειρωνευτει εμενα,οχι εσενα
    Να ειρωνευτει??

    Επισης στο thread μου θελω απαντησεις προς εμένα μόνο.

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2018
    Location
    This fish has left the forum. 08/2019
    Posts
    350
    δεν μπορω να σβησω τα ποστ αρχηγαρα δυχτυχως. θα μεινουμε κ μεις στο θρεντ οι πληβειοι

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    939
    Quote Originally Posted by garida View Post
    δεν μπορω να σβησω τα ποστ αρχηγαρα δυχτυχως. θα μεινουμε κ μεις στο θρεντ οι πληβειοι
    Δεν είναι ανάγκη να σβήσεις τίποτα. Peace

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    990
    Quote Originally Posted by garida View Post
    οχι δεν βρισκω. και ποιος θα παρει γραμματεα με τη δικη μου προυπηρεσια.
    τπτ. αστα. με μια κλωστη κρατιεμαι
    Σε ποια πόλη είσαι; Εννοώ είναι επαρχία είναι μικρη; Ξερωγω , σε σουπερμάρκετ ταμείο? Κάτι δικό σου? Μικρό μαγαζάκι?
    Ε βέβαια μόνο για συντάξεις μιλάνε, για τα παιδιά που είναι στο 0 ούτε σύνταξη ούτε ζωή , ας φύγουμε δε μας νοιάζει, τι να πω θλίβομαι.

    Όσο για την 50 γεροντοκόρη του αρχικού post μη το λες καταντια/κατάληξη ο κάθε άνθρωπος έχει το δικό του σταυρό και στόχο, είναι πολύ σχετικές έννοιες, δεν είναι πάντα στόχος ή επιτυχία η καριέρα μια τα λεφτα ή ακόμα και η οικογένεια για μερικούς ανθρώπους, πιστεύεις ότι ο Τραμπ ο Ωνάσης η ο Steve Jobs είναι/ηταν πιο ευτυχισμένοι ή πετυχημένοι από ένα μοναχό στο Άγιο όρος ασκητή μέσα σε ετοιμόρροπο καλύβι που τρώει ελάχιστα και προσεύχεται όλη μέρα ?

    Είναι περίεργη η ζωή, δεν είναι τόσο απλά, πρόσεχε την κενοδοξια και ματαιοδοξία, κι εγώ την πάτησα με διδακτορικά και επιστήμες εταιρίες και χαζα. Μη τρελενεσαι που δεν είσαι μεγαλοδικηγόρος ή καρδιοχειρουργός :)

    Ηρεμία στην ψυχή πρώτα, ο κάθε άνθρωπος έχει τους δικούς του χρόνους, κι εγώ έλεγα είμαι 35 και δεν έχω 2 παιδιά και γυναίκα αλλά τι να κάνουμε , ζούμε ο καθένας το δικό του χρονισμό.

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    939
    Quote Originally Posted by oboro View Post
    Κανεις δε χρειαζεται, ουτε ειναι δουλεια του, να καθησυχασει κανεναν οτι ειναι 100% στρεϊτ, τζωρτζ.


    Τζιμανι εγω θα εστιασω σ' οσα σου εχει πει η γιατρος για τα παρανοειδη συμπτωματα. Πιστευω οτι πρεπει να τους δωσεις προτεραιοτητα γιατι οσο και αν αμφοτερες ομοφοβια και ανεργια ειναι θηριωδη και δυσεπιλυτα ζητηματα, δεν εδραζονται στο ατομο σου και δε μπορεις να τα ελεγξεις αμεσα. Αφου την εχεις τη διαγνωση για εκεινο το περιστατικο στις ΗΠΑ, νομιζω οφειλω να σου πω οτι παρομοιες σκεψεις εκανες και σε ανρτησεις σου σε καποια φαση και στο μεγαλο θρεντ που ειχες ανοιξει πριν λιγο καιρο. Η γιατρος σου τι λεει για ολα αυτα; Παιρνεις/σου εχει προτεινει καποια αγωγη για τις παρανοϊκες σκεψεις; Αυτου του ειδους τα θεματα δεν οδηγουν μονο σε σκεψεις παραλογες αλλα και σε κοινωνικο αγχος και αυτο-αποκλεισμο, επιπροσθετα με αυτον που επιβαλλει η κοινωνια της επαρχιας/ομοφοβιας/ανεργιας.
    Ποιες σκέψεις μου ήταν παρανοϊκές στο μεγάλο thread ??

    Είναι σημαντικό να τις αναγνωρίσω και εξαλείψω.

    Είμαι και σε φάση τώρα καλύτερα να το κάνω.

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    Quote Originally Posted by tzimani View Post
    Ποιες σκέψεις μου ήταν παρανοϊκές στο μεγάλο thread ??

    Είναι σημαντικό να τις αναγνωρίσω και εξαλείψω.

    Είμαι και σε φάση τώρα καλύτερα να το κάνω.
    Δεν ξερω ακριβως πως το εννοεις αυτο... Απ' το παρελθον του φορουμ ας πουμε, σε περιπτωσεις που καποιος εδω μεσα εγραφε σε κατασταση ακομα και ψυχωσικη, δεν ηταν δυσκολο κανεις να ξεχωρισει τα μηνυματα τα συγκεκριμενα απο τα υπολοιπα. Δεν αισθανομαι οτι ειναι καλη ιδεα να δωσω περιγραφη του πως ειναι αυτος ο τροπος σκεψης και γραφης γιατι οπως ειπα ξεχωριζει ανεξαρτητα ποσω μαλλον αν ηδη σταχυολογει κανεις παλιοτερες καταχωρησεις του.

    Περισσοτερο απ' ολα δε νομιζω οτι οι παλαιοτερες παρανοίκες σκεψεις "διορθωνονται" με καποιον τροπο, αυτο που συμβαινει περισσοτερο ειναι οτι υποχωρουν τα συμπτωματα και μαζι και οι σκεψεις οι ιδιες. Το να ξαναπιασεις ενα παλιοτερο θρεντ για να δεις την τοτε συμπεριφορα σου με αλλο ματι κατανοητο μεν, αλλα να τις αλλαξεις τις σκεψεις με ποιον τροπο;

    Βασικα τις εφερα σαν παραδειγμα τις καταχωρησεις αυτες για να επιστησω την προσοχη σου σ' αυτο που εμενα μου φαινοταν οτι εχει τη μεγαλυτερη βαρυτητα σε αυτη τη φαση. Χαρηκα που εχεις επιληφθει με τη γιατρο του ζητηματος οπως και για τα αλλα θετικα που ανεφερες στα ποστ σου. Κατα τα αλλα δυσκολη φαση η τωρινη που εισαι αναμφιβολα, να πρεπει να καταρτισεις ενα σχεδιο τοπικο για την υγεια σου και παραλληλα να μη χασεις το πλανο για μελλοντικες κινησεις προς Αμερικη, αλλα πιστευω οτι μπορεις να τα καταφερεις γιατι ειναι προφανες οτι εχεις ψυχικους, διανοητικους και αλλους πορους που μονο αμελητεοι δεν ειναι!
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    939
    Quote Originally Posted by Georgewww View Post
    Οικονομικά όλοι χάσαμε με σπουδές :)
    Τα ίδια λεφτά αν τα δίναμε να πάρουμε σπίτια στην Αθήνα, σήμερα με Airbnb θα βγάζαμε αρκετά για να είμαστε άνετοι εισοδηματιες , αλλα
    1ον δες το σαν επένδυση στο εαυτό σου και όχι οικονομικά
    2ον κοιτάμε το μέλλον, ότι έγινε , έγινε.
    Και τέλος, δεν είναι και το πιο σημαντικό στη ζωή η δουλειά καριέρα λεφτά, μας το έχουν περάσει έτσι, αλλά στο τέλος μάλλον η στάση μας απέναντι στην ζωή είναι πιο σημαντικη.
    Για να απαντήσω και στο φίλο μας άλλη μια φορά, φίλε ο,τι και να κάνεις όποια απόφαση και να πάρεις, στο τέλος από σένα εξαρτάται αν θα είσαι ευτυχισμένος, είτε Ελλάδα είτε Αμερική ή άλλου , μπορείς να είσαι ευτυχισμένος, κάθε απόφαση σου είναι σωστή :)
    Λάθος είναι μόνο το καμιά απόφαση, κάθομαι και βλέπω τηλεόραση όλη μέρα ;)
    Α και είσαι straight 100% είμαι σίγουρος.
    Προχωρά σε αυτό το δρόμο.
    Στην αρχή σε δουλέψεις και για λιγότερα χρήματα, δε πειράζει, Αμερική είναι έχει ευκαιρίες και μέλλον.

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
    Μόνο τη βλακεία που έφυγα να μην είχα κάνει. Με πήγε Μάνι Μάνι κάνα δυο χρόνια πίσω. Συμφωνώ πάντως με πολλά που λες. Κάθε απόφαση είναι σωστή. Κάνε ότι νιώθεις σωστό. Έτσι θέλω να νιώσω. Δυνατός και προς μια κατεύθυνση όχι αλλού για αλλού. Να ξέρεις είναι σημαντικό για εμένα να διαβάζω απαντήσεις από συνομηλίκους γιατί βάζει τα πράγματα σε επίκαιρη βάση. Επίσης βέβαια χαίρομαι και έχω ανάγκη την έμπειρη γνώμη των μεγαλύτερων.

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    939
    Πρώτη φορά νιώθω τόση αβεβαιότητα. Σαν ψάρι έξω από το νερό και μέσα σε όλη την κατάσταση αυτή να προσπαθώ να βρω τον εαυτό μου, να προσπαθώ να περνάω και λίγο καλά. Αν δεν είχα φύγει εξωτερικό δεν αποκλείω να είχα και σοβαρότερα ψυχολογικά. Από την άλλη όλα αυτά είναι γερό μάθημα και καμπανάκι κινδύνου. Όλα τα λάθη ανήκουν στο παρελθόν και είναι εκεί να μας διδάσκουν τίποτα άλλο.

  13. #43
    Quote Originally Posted by tzimani View Post
    Οικονομικά και διοίκηση σπούδασα σε πανεπιστήμιο.
    Quote Originally Posted by tzimani View Post
    Να ειρωνευτει??

    Επισης στο thread μου θελω απαντησεις προς εμένα μόνο.
    Quote Originally Posted by tzimani View Post
    Μόνο τη βλακεία που έφυγα να μην είχα κάνει. Με πήγε Μάνι Μάνι κάνα δυο χρόνια πίσω. Συμφωνώ πάντως με πολλά που λες. Κάθε απόφαση είναι σωστή. Κάνε ότι νιώθεις σωστό. Έτσι θέλω να νιώσω. Δυνατός και προς μια κατεύθυνση όχι αλλού για αλλού. Να ξέρεις είναι σημαντικό για εμένα να διαβάζω απαντήσεις από συνομηλίκους γιατί βάζει τα πράγματα σε επίκαιρη βάση. Επίσης βέβαια χαίρομαι και έχω ανάγκη την έμπειρη γνώμη των μεγαλύτερων.
    Quote Originally Posted by tzimani View Post
    Πρώτη φορά νιώθω τόση αβεβαιότητα. Σαν ψάρι έξω από το νερό και μέσα σε όλη την κατάσταση αυτή να προσπαθώ να βρω τον εαυτό μου, να προσπαθώ να περνάω και λίγο καλά. Αν δεν είχα φύγει εξωτερικό δεν αποκλείω να είχα και σοβαρότερα ψυχολογικά. Από την άλλη όλα αυτά είναι γερό μάθημα και καμπανάκι κινδύνου. Όλα τα λάθη ανήκουν στο παρελθόν και είναι εκεί να μας διδάσκουν τίποτα άλλο.
    Δεν είχα σκοπό να ειρωνευτώ φίλε μου, λάθος κατάλαβε η garida. Απλά ήθελα να αναδείξω τη δύναμη της θέλησης και του πείσματος, που μπορεί δλδ να φτάσει κάποιος αξιοποιώντας το άπαν των εσωτερικών του δυνάμεων, αν και κατανοώ πλήρως τις δυσκολίες στην εποχή που ζούμε. Ακόμα κι αυτη η θέληση που περιέγραψα να υπάρχει το σύστημα έχει καλύψει σχεδόν κάθε κενό εγκλωβίζοντας τον κόσμο κι έτσι οι ευκαιρίες δημιουργίας είναι ακόμα πιο δύσκολες εν σχέσει με παλαιότερες εποχές.

    Όμως αυτές οι δυσκολίες εργοδότησης και αμοιβής που υπάρχουν στον τομέα των σπουδών μας δεν πρέπει μέσα μας να επενεργούν ως δικαιολογία για να μην επιδιώξουμε, για να μην καταβάλουμε προσπάθεια για να βρούμε δουλειά/απασχόληση στον τομέα που σπουδάσαμε. Κι αυτό είναι καταφανές άμα μας μέσα μας υπάρχει άσχημη ψυχολογία. Διότι η άσχημη ψυχολογία, πχ χαμηλή αυτοπεποίθηση, φόβος, άγχος, ψάχνει για δικαιολογίες για να μας αποτρέψει να κάνουμε βήματα.

    Κατανοώ και τη δυσκολία, οικονομικής κυρίως φύσης, στο να πας πίσω στην Αμερική. Χαίρομαι όμως που σχετικά από νωρίς συνειδητοποίησες το πρόβλημα ψυχολογίας και απευθύνθηκες σε ειδικό και έχοντας γνώση του θέματος μπήκες στην πορεία για να το λύσεις, και μάλιστα από νωρίς. Απλά δεν καταλαβα στο τελευταίο σου ποστ αυτό το "αν δεν είχα φύγει εξωτερικό". Πάντα θα σε συνοδεύει η αμφιβολία αν καλά έκανες και έφυγες και ήρθες πίσω. Όμως άμεσα η σκέψη σου πρέπει, πέραν της επίλυσης των θεμάτων ψυχολογίας, να επικεντρωθεί και στο θέμα επαγγελματική αποκατάσταση (εφόσον αν κατάλαβα καλά δεν σκοπεύεις να συνεχίσεις με σπουδές), ήτοι ψάξιμο που υπάρχουν ευκαιρίες και τι απαιτούν, βήματα (πχ αιτήσεις και να μη σε πτοεί η απόρριψη όσες φορές κι αν συμβεί) κι όπως σου ξανάπα το ψάξιμο να αφορά δουλειά/απασχόληση συναφή με τις σπουδές σου. Απλά χρησιμοποίησε τις δυνάμεις που σου πα για τις οποίες έπαιρνες καλή ανατροφοδότηση από τους άλλους και κυρίως τις φρέσκες γνώσεις σου. Ιδίως τις γνώσεις και προσόντα που απέκτησες με την αναμόχλευση τους στη σκέψη σου κάνε τις πηγή ψυχικής δύναμης, κυρίως δε για τον αγώνα να βρεις κάτι καλο. Νοείται ότι το να βρεθεί κάτι πάντα ανεβάζει τη ψυχολογία μας.

    Η δική μου εμπειρία λέει πως όποιος, έστω κι αν έχει θέματα ψυχολογίας, δεν τα βάζει κάτω, στο τέλος, έστω κι αν δεν βρει αυτό που ονειρευόταν, θα βρεθεί σε κάτι σχετικά καλό, αξιοπρεπές και όχι και άσχετο με τις σπουδές του.
    γιάννης

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    939
    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post
    Δεν είχα σκοπό να ειρωνευτώ φίλε μου, λάθος κατάλαβε η garida. Απλά ήθελα να αναδείξω τη δύναμη της θέλησης και του πείσματος, που μπορεί δλδ να φτάσει κάποιος αξιοποιώντας το άπαν των εσωτερικών του δυνάμεων, αν και κατανοώ πλήρως τις δυσκολίες στην εποχή που ζούμε. Ακόμα κι αυτη η θέληση που περιέγραψα να υπάρχει το σύστημα έχει καλύψει σχεδόν κάθε κενό εγκλωβίζοντας τον κόσμο κι έτσι οι ευκαιρίες δημιουργίας είναι ακόμα πιο δύσκολες εν σχέσει με παλαιότερες εποχές.

    Όμως αυτές οι δυσκολίες εργοδότησης και αμοιβής που υπάρχουν στον τομέα των σπουδών μας δεν πρέπει μέσα μας να επενεργούν ως δικαιολογία για να μην επιδιώξουμε, για να μην καταβάλουμε προσπάθεια για να βρούμε δουλειά/απασχόληση στον τομέα που σπουδάσαμε. Κι αυτό είναι καταφανές άμα μας μέσα μας υπάρχει άσχημη ψυχολογία. Διότι η άσχημη ψυχολογία, πχ χαμηλή αυτοπεποίθηση, φόβος, άγχος, ψάχνει για δικαιολογίες για να μας αποτρέψει να κάνουμε βήματα.

    Κατανοώ και τη δυσκολία, οικονομικής κυρίως φύσης, στο να πας πίσω στην Αμερική. Χαίρομαι όμως που σχετικά από νωρίς συνειδητοποίησες το πρόβλημα ψυχολογίας και απευθύνθηκες σε ειδικό και έχοντας γνώση του θέματος μπήκες στην πορεία για να το λύσεις, και μάλιστα από νωρίς. Απλά δεν καταλαβα στο τελευταίο σου ποστ αυτό το "αν δεν είχα φύγει εξωτερικό". Πάντα θα σε συνοδεύει η αμφιβολία αν καλά έκανες και έφυγες και ήρθες πίσω. Όμως άμεσα η σκέψη σου πρέπει, πέραν της επίλυσης των θεμάτων ψυχολογίας, να επικεντρωθεί και στο θέμα επαγγελματική αποκατάσταση (εφόσον αν κατάλαβα καλά δεν σκοπεύεις να συνεχίσεις με σπουδές), ήτοι ψάξιμο που υπάρχουν ευκαιρίες και τι απαιτούν, βήματα (πχ αιτήσεις και να μη σε πτοεί η απόρριψη όσες φορές κι αν συμβεί) κι όπως σου ξανάπα το ψάξιμο να αφορά δουλειά/απασχόληση συναφή με τις σπουδές σου. Απλά χρησιμοποίησε τις δυνάμεις που σου πα για τις οποίες έπαιρνες καλή ανατροφοδότηση από τους άλλους και κυρίως τις φρέσκες γνώσεις σου. Ιδίως τις γνώσεις και προσόντα που απέκτησες με την αναμόχλευση τους στη σκέψη σου κάνε τις πηγή ψυχικής δύναμης, κυρίως δε για τον αγώνα να βρεις κάτι καλο. Νοείται ότι το να βρεθεί κάτι πάντα ανεβάζει τη ψυχολογία μας.

    Η δική μου εμπειρία λέει πως όποιος, έστω κι αν έχει θέματα ψυχολογίας, δεν τα βάζει κάτω, στο τέλος, έστω κι αν δεν βρει αυτό που ονειρευόταν, θα βρεθεί σε κάτι σχετικά καλό, αξιοπρεπές και όχι και άσχετο με τις σπουδές του.
    Εμένα η κύρια ανησυχία μου ήταν στο κομμάτι του χρόνου. Ότι χάθηκαν κάποια χρόνια της καριέρας μου, όποια κι αν θα είναι αυτή. Αυτό προσπαθώ ακόμα να έχω υπό έλεγχο. Ενώ νιώθω και είμαι πολύ νέος, είχα έντονη φοβία ότι θα με απορρίπτουν λόγω ηλικίας. Και έγινε εν μια νυκτί. Από εκεί που ένιωθα ότι έχω όλη την ζωή μπροστά μου, την υγεία μου, κάποιες γνώσεις και σπουδές, κάποια εφόδια εν πάσει περιπτώσει, ένιωσα χαμένος, ξοφλημένος, αβοήθητος και ο χαμένος της υπόθεσης... Ήρθαν και κάποια προσωπικά προβλήματα και με αποτελείωσαν. Αυτό για το εξωτερικό φίλε Ιωάννη που σε μπέρδεψε το είπα εννοώντας πως ήρθε η ευκαιρία να βγω έξω την κατάλληλη στιγμή. Το ότι γύρισα δεν κάθομαι πλέον να το ψάξω πολύ γιατί μόνο υποθέσεις θα κάνω και όπως είμαι μάλλον θα κάνω τις λάθος υποθέσεις.

  15. #45
    Banned
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    634
    Quote Originally Posted by tzimani View Post
    ... αλλά εγώ θέλω να ρολάρει η ζωή όχι να κάθομαι σαν τον μαλάκα.
    Φαντασου τωρα, να γνωριζομασταν σε μια παρεα (μαλλον χλωμο, γιατι ειμαι 53αρης)
    να τα βρισκαμε σε αρκετα θεματα, να σε θεωρουσα (και να με θεωρουσες) ενδιαφερον ατομο
    ... και να καναμε 5-10 χρονια παρεα μεχρι να μου ξεφουρνισεις το παραπανω.

    Eιναι, η δεν ειναι, εργαλειαρα η φορουμιστικη δικτυωση ?
    Too bad we don't read any of our closest friends οpinions ... (or, do we ?)

    Παντως, απο πρωτο ξαδελφο που εχω στο Tucson-Arizona ... 35 χρονια εκει ...
    συμφωνω απολυτα για την εκτιμηση που εχεις περι ΗΠΑ. Μην σου πω οτι εισαι
    και λιγο μετριοπαθης.

Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast

Similar Threads

  1. Καταστροφολογία και άγχος
    By girl1988 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 19
    Last Post: 08-02-2017, 18:14

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •