Ειμαι οριακος?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    939

    Ειμαι οριακος?

    Αυριο εχω ραντεβου με ψυχιατρο και θα θιξω το θεμα. Μου το ανεφερε ενας φιλος.

    Οριακος εισαι οταν νιωθεις να μην μπορεις να σταθεις μονος και γενικα πηγαινεις απο το ενα ακρο στο αλλο?

    Πχ με την διατροφη το κανω. Μου αρεσει το φαι και παχαινω. Μετα το ριχνω στην πεινα....

    Το κανω με ανθρωπους. Νιωθω ανικανος μονος μου τελευταια και αρχιζω να ανησυχω. Ειμαι 35 χρονων, αντρας και ζω ακομα με γονεις.

    Μια θεοποιω καποιον μια τον θαβω με το παραμικρο. Οι φιλοι με αποφευγουν πια.

    Δεν ξερω τι θα γινει. Ειμαι και ανεργος με αυτοκτονικες σκεψεις (οχι πραξεις).

    Ο γιατρος μου εγραψε αντικαταθλιπτικο μαζι με αντιψυχωσικο.

    Προσπαθω τελευταια να χασω βαρος και να γυρισω εξωτερικο και μου λενε πως δεν θα τα καταφερω μονος μου.

    Εγω παλι θελω να εξαφανιστω απο εδω. Μενω επαρχια και εχω βαρεθει τη ζωη μου.

    Εχω πτυχιο στα οικονομικα με μικρη εμπειρια. Ειμαι ξοφλημενος? Θα βρω το κουραγιο να αυτοκτονησω αν τα πραγματα φτασουν στο απροχωρητο???


    ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΕΧΩ ΒΑΡΕΘΕΙ ΝΑ ΥΠΟΦΕΡΩ

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2018
    Location
    This fish has left the forum. 08/2019
    Posts
    350
    δεν ξερω τι να σου πω, αλλα κανε υπομονη. αυτο που τωρα βλεπεις και βιωνεις ως δυσβασταχτο η δυσκολο, ειναι μονο για λιγο. δεν ειναι μια μονιμη κατασταση.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    939
    Quote Originally Posted by garida View Post
    δεν ξερω τι να σου πω, αλλα κανε υπομονη. αυτο που τωρα βλεπεις και βιωνεις ως δυσβασταχτο η δυσκολο, ειναι μονο για λιγο. δεν ειναι μια μονιμη κατασταση.
    Όχι η γιατρός με διαβεβαίωσε ότι δεν έχω αυτή τη διαταραχή. Αυτό μου έλειπε κιόλας....

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    12
    το μήνυμα διαγράφηκε, το μέλος έχει αποκλειστεί από τη συμμετοχή του στο φόρουμ ψυχολογικής υποστήριξης
    Last edited by Aeon; 24-06-2019 at 12:46.

  5. #5
    Σημασία δεν έχει και τόσο η διάγνωση ως ταμπέλα όσο το να νιώσεις καλύτερα. Επιπροσθέτως στο φόρουμ απαγορεύεται να δίνουμε διαγνώσεις. Καλή αρχή με την αγωγή σου, δώσε στον εαυτο σου το περιθώριο τουλάχιστον ένα μήνα να δεις διαφορά και κατόπιν εάν μπορείς βρες ψυχοθεραπευτη. Οι συνθήκες ζωής δεν βοηθούν για να βγεις από το τέλμα άμεσα. Το να αλλάξεις απλώς περιβάλλον είναι δίκοπο μαχαίρι. Μπορεί να νιώσεις καλά μπορεί να νιώσεις και απαίσια. Καλή δύναμη και υπομονή... Ίσως ξεκινήσεις με κάποιες μικρές αλλαγές στην καθημερινότητα σου και να δεις πως ενώ τώρα όλα φαίνονται μάταια χωρίς ελπίδα όλα να γίνουν λίγο καλυτερα.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

Similar Threads

  1. Μέχρι που μπορεί να φτάσει ένας οριακός;;;
    By MariaBalabanova in forum Οριακή - Μεταιχμιακή Διαταραχή Προσωπικότητας
    Replies: 59
    Last Post: 04-03-2017, 16:07
  2. Replies: 3
    Last Post: 22-01-2015, 00:00
  3. Ή ΕΙΣΑΙ ΟΡΙΑΚΟΣ Ή ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ
    By Kassi in forum Οριακή - Μεταιχμιακή Διαταραχή Προσωπικότητας
    Replies: 10
    Last Post: 15-08-2011, 16:10
  4. οριακος
    By d_o in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 25
    Last Post: 24-01-2011, 11:42
  5. οριακος
    By d_o in forum Οριακή - Μεταιχμιακή Διαταραχή Προσωπικότητας
    Replies: 2
    Last Post: 24-01-2011, 00:23

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •