Dumyrox
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6

Thread: Dumyrox

  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    21

    Dumyrox

    Καλησπέρα ξεκίνησα πριν λίγες μέρες φλουβοξαμίνη (dumyrox).Mόλις το παίρνω νιώθω ένα καψιμο στον οισοφάγο σαν να έφαγα κοτρόνα ένα πράγμα.Παίρνω και ζαντακ για το στομάχι.Ο γιατρός είπε οτι θα περάσει αυτή η παρενέργεια αλλά κοντευει βδομάδα που το παίρνω και τίποτα ακόμα και έχω αρχίσει να ανησυχώ.Είχε κάποιο άλλο μέλος παρόμοιο πρόβλημα με το εν λόγω φάρμακο και αν ναι όντως έφυγε μετά από καποιο διάστημα η παρενέργεια;Παίρνω το βράδυ 50 mg,Kάποιος με παρόμοιο πρόβλημα ας πει την γνώμη του παρακαλώ.Ευχαριστώ!

  2. #2
    MikeStam 3
    Guest
    Quote Originally Posted by Kerk View Post
    Καλησπέρα ξεκίνησα πριν λίγες μέρες φλουβοξαμίνη (dumyrox).Mόλις το παίρνω νιώθω ένα καψιμο στον οισοφάγο σαν να έφαγα κοτρόνα ένα πράγμα.Παίρνω και ζαντακ για το στομάχι.Ο γιατρός είπε οτι θα περάσει αυτή η παρενέργεια αλλά κοντευει βδομάδα που το παίρνω και τίποτα ακόμα και έχω αρχίσει να ανησυχώ.Είχε κάποιο άλλο μέλος παρόμοιο πρόβλημα με το εν λόγω φάρμακο και αν ναι όντως έφυγε μετά από καποιο διάστημα η παρενέργεια;Παίρνω το βράδυ 50 mg,Kάποιος με παρόμοιο πρόβλημα ας πει την γνώμη του παρακαλώ.Ευχαριστώ!
    Για ποιον λογο το παίρνεις;

    Εστάλη από ALE-L21 στο E-Psychology.gr Mobile App

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    21
    Quote Originally Posted by MikeStam 3 View Post
    Για ποιον λογο το παίρνεις;

    Εστάλη από ALE-L21 στο E-Psychology.gr Mobile App
    Για ΙΨΔ μου το έδωσε.

  4. #4
    Nefeli28
    Guest
    Σε βοηθάει; Σου μειώνονται οι σκέψεις; Νιώθεις καλύτερα; Εκτός από την παρενέργεια που λες.
    Έχω κι εγώ ξηροστομία

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    21
    Quote Originally Posted by Nefeli28 View Post
    Σε βοηθάει; Σου μειώνονται οι σκέψεις; Νιώθεις καλύτερα; Εκτός από την παρενέργεια που λες.
    Έχω κι εγώ ξηροστομία
    5 μέρες το πήρα, ήταν πολύ ενοχλητική παρενέργεια.Με εκαιγε ο οισοφάγος ενω έπαιρνα και ζαντακ για το στομάχι.Ξαναγύρισα στο velpine(βενλαφαξίνη) που το άλλαξα γιατί δε με βοηθούσε τόσο στους ψυχαναγκασμούς αλλά τουλάχιστον δεν είχα παρενέργειες!Οπότε το σταμάτησα το Dumyrox μην εκτός απο ψυχίατρους τρέχω στα καλά καθούμενα και σε γαστρεντερολόγους.

  6. #6
    Ξεκίνησα και εγώ την προηγούμενη Τρίτη dumyrox και Μ έχει διαλυσει. Καούρες στο στομάχι, αίσθημα καυσου και στον οισοφάγο, ξηροστομια, ναυτία. Το πήρα για κατάθλιψη- δυσθυμία αυτή τη φορά. Και βέβαια πάει πακέτο με ζαντακ. Αν κάποιος ξέρει τίποτα για το πότε περίπου παρέχονται αυτές οι παρενέργειες , η έχει παρόμοια εμπειρία, θα με βοηθούσε , γιατί πραγματικά έχω τρομάξει και ο γιατρός μου επιστρέφει την επόμενη εβδομάδα

Similar Threads

  1. DUMYROX
    By REDC in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 29-07-2020, 00:33
  2. Dumyrox
    By το αγχος προσωποποιημενο! in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 10-07-2014, 12:02
  3. Dumyrox!!
    By Nantina in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 0
    Last Post: 16-09-2011, 21:33
  4. Dumyrox
    By Konstantinoss in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 5
    Last Post: 19-04-2011, 11:27
  5. dumyrox
    By gamder11 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 14-08-2008, 14:52

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •