ΑΓΧΟΣ!!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 72

Thread: ΑΓΧΟΣ!!!

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    100

    ΑΓΧΟΣ!!!

    Καλησπερα παιδια!! Ειμαι στη 15η μερα αγωγης με zoloft...ολα μου τα συμπτωματα αγχος, φοβιες, κρισεις πανικου εχουν τριπλασιαστει!!! Αν βγω εξω χωρις λεξοτανιλ η ζαναξ παθαινω κρισαρες...ειναι φυσιολογικο να νιωθω ακομα ετσι μετα απο 15 μερες; ξυπναω με αγχος κ φοβο το πρωι

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    100
    κανεις βρε παιδια?

  3. #3
    Nefeli28
    Guest
    Τα ίδια κι εγώ κάθε πρωί. Με αγωγή 2 μήνες τα πρωινά είναι τραγικά με πιάνουν κρίσεις πανικού και τάσεις αυτοκτονίας

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    100
    κ ο γιατρος σου τι σου λεει? ειναι φυσιολογικο αυτο με την αγωγη?

  5. #5
    Nefeli28
    Guest
    Όλο λέει κάνε υπομονή. Αλλά πόση πια;;;
    Δυο μήνες είναι. Επίσης σε κάθε παρενέργεια που λέω μου ψιλό αλλάζει η τη δοσολογια η το φάρμακο. Έχω αλλάξει 3 φορές ήδη.
    Εγώ πάντως όχι μόνο καλύτερα δεν είμαι αλλά χειρότερα.
    Και κρισαρες όπως λες κ αυτοκτονικές σκέψεις και από όλα ....

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    100
    Δν σου εχει δωσει καποιο αγχολυτικο μαζι; εγω σημερα εχω ραντεβου να δω τι θα μου πει...παντως αφου εφτασα μεχρι εδω θα το συνεχισω να δω μηπως τις επομενες μερες κανει διαφορα!!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    990
    Quote Originally Posted by Nefeli28 View Post
    Τα ίδια κι εγώ κάθε πρωί. Με αγωγή 2 μήνες τα πρωινά είναι τραγικά με πιάνουν κρίσεις πανικού και τάσεις αυτοκτονίας
    Να κάνω μια ερώτηση μεταξύ σοβαρού και αστείου έτσι για να σπάσουμε και λίγο το κακό mood? Εγώ είμαι λίγο αρρωστοφοβικος και φυσικά άγχος από εκει, εσείς που λέτε έχετε τάσεις αυτοκτονίας, φοβάστε καθόλου μη νοσησετε από πχ καρκίνους κτλ γενικά θανατηφόρα πράματα ,

    Φυσικά όχι απλά προτείνω να μην έχετε τέτοιες σκέψεις αλλά πραγματικά είναι ρόδα και γυρίζει , υπομονή και κάποια μέρα στα κοντά ούτε καν θα περνάει από το μυαλό σας αυτό το πράγμα, τώρα είναι δύσκολα ίσως αλλά σε 5 χρόνια μπορεί να εισαι πανευτυχής, ο χρόνος γιατρεύει πολλές φορές

    Αισιοδοξία βρε !

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    117
    Καλησπέρα. Με τον γιατρό μίλησες; 15 μέρες είναι λίγες για να δράσουν τα αντικαταθλιπτικά. Λογικά για αυτό σου έγραψε και ζαναξ συνδυαστικά. Το ερώτημα σου θα στο απαντήσει ο γιατρός αν πρέπει να συνεχίσεις η να αλλάξεις κάτι

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    100
    Καλημερα φιλαρετε...ναι μιλησα..φυσιολογικα ειναι ολα αυτα...σημερα θα αυξησω κ τη δοση κ ειδωμεν

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    κ γω με ζολοφτ σημερα 28η μερα, ακου.. τις πρωτες 3 εβδομαδες το αγχος ειναι τρομερο...εγω ειχα κ τρομο ακρων κ τρομερα ασχημα πραματα, μου δινει μαζι κ λυρικα για ηρεμια μεχρι να πιασει...απο την 20η μερα μερα περιπου, ξεκινησα κ να τρωω γτ δεν ετρωγα καθολου (παρενεργεια του ζολοφτ) κ το αγχος μυο περιοριστηκε μονο τα πρωινα αλλα πολυ λιγοτερο....τωρα ας πουμε σημερα ξυπνησα κ ειχα ελαχιστο εως μηδεν αγχος το πρωι..η διαθεση ουδετερη...αλλα δεν εχω κλεισει μηνα ..συνηθως θελει 40 μερες κ ισως κ παραπανω..ποσα mg παιρνεις? εγω παινρω 100mg...θελει υπομονη κ αγχολυτικο μαζι.

  11. #11
    Member
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    Αθήνα
    Posts
    60
    Καλησπερα παιδιά και εγώ άρχισα θεραπεία με Effexor 37,5 mg για 7 μέρες και στην συνέχεια 75 mg και βράδυ remeron 15mg για τον ύπνο. νιωθο πολύ άγχος όλη μέρα τα χέρια μου μονίμως ιδρωμένα ταχυκαρδία σχεδόν όλη μέρα και όταν βγαίνω έξω νιώθω σαν χαμένος σαν ζομπι όταν περπατάω

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    100
    Anxious4ever οντως οι 3 βδομαδες ηταν βασανο...εδω κ μια βδομαδα ξεκινησα αγχολυτικο πιο πολυ γτ μου αυξησε την αγοραφοβια...σημερα 21η μερα αυξησα τη δοση στα 75mg κ μπορω να σου πω οτι εχω λιγοτερο αγχος ολη μερα σε σχεση με πριν κ γενικα πιο ανεβασμενη...ελπιζω να συνεχισω ετσι κ να μην πεσω...

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    100
    Κ εγω ετρωγα με το ζορι κ σημερα ειδα κ σε αυτο βελτιωση

  14. #14
    Member
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    Αθήνα
    Posts
    60
    Quote Originally Posted by Zelda215 View Post
    Κ εγω ετρωγα με το ζορι κ σημερα ειδα κ σε αυτο βελτιωση
    Γεια σου Zelda εγώ νιώθω παρά πολύ άσχημα δεν μπορώ να ηρεμήσω μέσα στην μέρα καθόλου το κεφάλι μου το νιώθω καζάνι σήμερα περπάτησα βγηκα έξω με το ζόρι περπαταγα θα με βλέπανε οι άλλοι Και θα λέγαν πως πάει έτσι αυτός γενικά μου μιλάνε δεν μπορώ να συγκεντρωθώ,νιώθω αστάθεια ζαλη,πονοκεφαλους νιώθω σαν να χάνω το μυαλό μου

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    100
    Καλημερα liako....σου εχει δωσει καποιο αγχολυτικο μαζι για να παλεψεις τις παρενεργειες;; εγω με effexor ξεκινησα αλλα μου εκανε τρομερη αναγουλα κ το σταματησα απο την πρωτη μερα...το ρεμερον ειναι κορυφη για μενα...απλα θελει πολυ υπομονη στην αρχη...κ εγω φρικαρα με τις παρενεργειες...μιλα κ με το γιατρο σου αν δεις οτι δν αντεχεις

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Αγχος,κριση πανικου,αγχος προσμονης
    By manolis23 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 0
    Last Post: 19-02-2019, 00:39
  2. Άγχος εργασίας..πως να διώξω το άγχος???
    By giorgos35 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 17
    Last Post: 07-10-2018, 22:53
  3. Άγχος, άγχος και πάλι άγχος..
    By nikos04 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 14-03-2017, 22:06
  4. ΑΓΧΟΣ πανω στο αγχος
    By sogoku in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 15
    Last Post: 11-06-2015, 11:39
  5. ΑΓΧΟΣ ΑΓΧΟΣ ΑΓΧΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΣ
    By SILIA in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 24
    Last Post: 19-02-2009, 22:32

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •