διαθεση στις γιορτες
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 25
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    306

    διαθεση στις γιορτες

    παιδια πως νιωθετε παραμονες χριστουγεννων????εγω μελαγχολια...ψαχνω αφορμες για να αρχισω να κλαιω....πολυ κλαμα για τα παντα....δε μου αρεσουν τελικα καθολου οι γιορτες...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    491
    Mια απεραντη θλιψη

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    κόλαση
    Posts
    218
    λογικο ειναι.απορω πως υπαρχουν ανθρωποι που χαιρονται με αυτο το ψευτικο κλιμα χαρας που μας πουλανε.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    306
    συμφωνω...ολοι χαιρονται,κλεινουν ρεζερβε για κεντρα και με πιανει περισσοτερο...μελαγχολω με ολο αυτο το οτι πρεπει να ημαστε ντε και καλα χαρουμενοι...αυριο θα βγειτε???

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    491
    θα καθησω σπιτι

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    24
    Originally posted by mariafound82
    θα καθησω σπιτι
    γεια σας και χρονια πολλα με ψυχικη και σωματικη υγεια.τελικα δεν ειμαι μονο εγω που εχω αυτη την κακη διαθεση για τις γιορτες και το μονο που βλεπω ειναι ενα αγχος με αυτα που μας σερβιρουν στην τηλεοραση και ολους να ειναι μεσα στην τρελη χαρα.λες και πρεπει αυτες τις μερες να κανουμε οτι δεν κανουμε στην καθημερινη μας ζωη .ευτυχως που υπαρχουν και αλλοι με αυτη τη διαθεση και ανακουφιζομαι......

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    306
    krystalia moy ειναι πολλοι στη θεση σου?πως θα περασεις τη μερα σου σημερα?

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    24
    Originally posted by ζωζα
    krystalia moy ειναι πολλοι στη θεση σου?πως θα περασεις τη μερα σου σημερα?
    καλη μερα σου εχω ερθει για τις γιορτες των χριστουγεννων στο πατρικο μου.αυτη την ωρα σερφαρω στον ιντερνετ και βγαζω τα εσωψυχα μου.στο σπιτι γιατι περιμενουμε καποιες απο τις βαρετες επισκεψεις.αναλογα την διαθεση αργοτερα.εσυ πως θα περασεις αυτες τις μερες;

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    1,522
    Εγω επειδη ειμαι καλο κοριτσι και περνω τα φαρμακακια μ νιωθω αρκετα καλα μπορω να πω.Ενταξει δεν πεταω και στα συννεφα αλλα δεν νιωθω θλυψη καθολου.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    491
    Kαλημερα.Μηπως πρεπει να αρχισουμε να κανουμε αυτο που μας αρεσει ?

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    18
    Γεια σας και από εμένα..Και χρόνια πολλά..
    Χτες παραμονή Χριστουγέννων έμεινα στο σπίτι, με την μελαγχολία μου και την μάνα μου..
    Σέρφαρα στο ίντερνετ,όταν μπήκε η μάνα μου, μουρμουρώντας, μια για το ένα, μια για το άλλο που δεν έκανα, αλλά με έναν τρόπο, που μου έκανε κάπως..Αδιάθετη κιόλας και με κατάθλιψη (παίρνω φάρμακα).Τα παίρνω στο κρανίο και με την φράση της μάνας μου, \"θα πιάσω τον υπολογιστή και θα τον κάνω κομματάκια\",σηκώνομαι σε έξαλλη κατάσταση και αρχίζω να ουρλιάζω, έπιασα ένα βάζο και το σπάω και επιτίθομαι λεκτικά στην μάνα μου, με άσχημο τρόπο..(τα θυμάμαι σήμερα και λέω τι ήταν όλο αυτό).
    Μου λέει μετά από λίγο θα μαζέψεις τα σπασμένα, λέω όχι εσύ να τα μαζέψεις..Έκλαιγε και έλεγε ότι θα πάθει εγκεφαλικό και τα γνωστά που λένε μερικές για να νοιώθουν ενοχές τα παιδιά τους..Έχω μαζέψει πολύ θυμό και πόνο μέσα μου παιδιά,γιατί τίποτα δεν μου πάει καλά..Χωρίς δουλειά,χωρίς σχέση..Μια 35χρονη αποτυχημένη είμαι..Σήμερα Χριστούγεννα θα πηγαίναμε επίσκεψη στην νύφη μου που γιόρταζε ..Της είπα, θα πας μόνη σου,εγώ θα κάτσω σπίτι..Δεν θέλω να βλέπω ευτυχισμένα ζευγαράκια στους δρόμους, και εγώ να πηγαίνω επίσκεψη με την μαμά μου..Δεν θέλω πια να βλέπω ευτυχισμένους ανθρώπους, χαίρομαι να βλέπω δυστυχία,σαν την δική μου..Σήμερα 25 του μήνα είμαι σπίτι κατάμονη,χωρίς χαρά, χωρίς αίσθηση γιορτής..Δεν γιορτάζω..Για τίποτα! Τώρα λέω να ψάξω να βρω και ένα μπουκάλι κρασί να πιώ για να μην σκέφτομαι..Να μην σκέφτομαι..

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    491
    Φωτεινη γεια σου .Ξερω πολυ καλα πως νιωθεις,για χρονια ενιωθα ετσι.Τωρα πια κοιταζω τα χρονια που εφυγαν κ σκεφτομαι γιατι δεν αντεδρασα πιο νωρις.Τωρα ειναι αργα.Μην κανεις σε παρακαλω το ιδιο λαθος.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    1,522
    και μενα ο πατερας μ γκρινιαζει κλπ και με ροσβαλει αλλα δεν δινω σιμασια.
    δεν ειναι κακος ανθρωπος απλα γκρινιαρης ειναι.αποφασισα να μην χαλιεμαι για αλλους.στο εξης ειναι το μαρακι κ το παιδακι της πανω απο ολους κ ολα.πρωτα αντιδρουα χαλια με την υπερπροστατευτικη του σιμπεριφορα και μετα ενιωθα τυψεις.τωρα νιωθω πολυ ηρεμη με τα φαρμακα και δνε θελω να του μιλισω ασχημα γιατι θα χαλαστω.εξαλου ξερω οτι για το καλο μ γκρινιαζει κιας μην καταλαβαινει οτι ωρημασα πλεον.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    306
    koritsia εγω μολις γυρισα ειχαμε παει με τον αρραβωνιαστικο μου επισκεψη στους γονεις μας...μπορω να πω περασα καλα...να δουμε απο τωρα που αρχιζει και να βραδιαζει...φωτεινη γιατι δεν εχεις σχεση?χωρισες προσφατα?θα ηθελες να ησουν παντρεμενη?πιστεψε με ειναι πολλοι ελευθερι και σχετικα μονη οπως εσυ

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    306
    αλλαζει ο χρονος αποψε ευχομαι υγεια και καλη διαθεση να φερει το 2009!τι θα κανετε αποψε?εγω σπιτι με τον αρραβωνιαστηκο μου.δεν εχω ορεξη να βγω..ειμαι κουρασμενη και ψιλο νταουν...ολο σκεφτομαι τι θα φερει αραγε ο καινουργιοσ χρονος...πειτε μου εσεισ πως ειστε?

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •