Herbalife
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 3 of 3

Thread: Herbalife

  1. #1
    Member
    Join Date
    Apr 2018
    Posts
    42

    Herbalife

    Καλησπερα παιδιά,
    Λοιπον θα σας τ γράψω όσο πιο αναλυτικά μπορω...αρχικα ζυγιζω 100κιλα κ είμαι 1.64 παχύσαρκη δηλαδή...
    Δουλεύω αρκετές ώρες την ημερα κ γενικώς έχω πολλές υποχρεώσεις π μ κανουν ν μην μπορω ν ακολουθησω ενα προγραμμα διατροφής συγκεκριμένο καο να χω σκαμπανεβασματα στ κιλά χανω 5 περνώ 5 κάπως έτσι... Εχω κανει πολλές προσπαθειες γενικότερα ν χάσω κιλά κ μονη μ κ μ διατροφολογο αλλά παντα φτανω να τα παραταω και ν μένω εδώ η ακόμη χεοροτερα ν περνώ περισσοτερα κιλά πχ ν χάνω 2 κ ν περνώ 4 μετα...
    Χαζευοντας στ ινστα σημερα ειδα ενα μαγαζί στην πόλη μ κ μ άρεσε πολύ κ μετα σκεφτηκα πως αν πάω δεν θα χω τ ν φορέσω αρα δεν μπορω ν πάω καο γενικώς εμφάνιζω μια αρνητικη στάση στ να βγαινω απο το σπίτι και πιθανοτατα φταίει αυτό ακόμη το ψάχνω δλδ...
    Θα ηθελα να ρωτηδω υπάρχει κάποιος εδώ που να χεο δοκιμασει Πρόιοντα Herbalife καο να είδε αποτέλεσμα;το σκέφτομαι παρα πολύ σε συνδιασμο μ γυμναστήριο.....(μην μ πείτε γ διατροφή δυστυχώς δεν θ τ καταφέρω κ θ τ παράτησε ξανά κ μονο αυτό δεν είναι π θέλω τώρα)
    ΥΓ γενικοτερα είμαι οκ μ τ κιλά μ και χαλαρή δεν δεοχνω κατι σε αλλους αλλά βλέποντας οτι κολησα ν παω κάπου λόγω κιλών κ συνειδοποιησα οτι γενικά δεν πολυβγαινω μ δημιουργήθηκε αυτός ο προβληματισμός κ ήθελα ν τον μοιραστω μαζί σας!!

    Εστάλη από Redmi Note 4 στο E-Psychology.gr Mobile App

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    η herballife με είπε ενοχλητικό.....

    μην περιμένεις να χάσεις έτσι κιλά... χρειάζεσαι έναν διατροφολόγο να σου πει ακριβώς τι να κανεις...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Γνωστός μου γυμναστής λέει συχνά "Κορίτσια όσο και να χτυπιόμαστε εδώ, αν δεν το ράψουμε το στοματάκι, κιλά μην περιμένετε να 'χάσετε." Κι έχει δίκιο.
    Δες πόσες θερμίδες έχει π.χ. ένα αναψυκτικό και πόση γυμναστική για πόση ώρα και σε τι ένταση πρέπει να κάνεις για να χάσεις τις αντίστοιχες θερμίδες.
    Χωρίς διατροφή δεν γίνεται τίποτα. Όλα τα άλλα είναι να 'χαμε να λέγαμε. Τώρα φαντάζομαι ότι αυτά που αναφέρεις είναι υποκατάστατα διατροφής. Ακόμα κι αν υποθέσουμε ότι κάποιος αντέχει και δεν τρώει τίποτε άλλο για κάποιο διάστημα και υποθετικά όντως χάνει κάποια κιλά, ειλικρινά, πόσος κόσμος αντέχει να ζει μια ζωή με υποκατάστατα;;; Με το που το γυρίσεις σε φυσιολογική διατροφή, όσο καλή κι αν είναι, ο μεταβολισμός έχει καταστραφεί και θα ξαναπάρεις κιλά σε χρόνο dt. Άσε που συνήθως μόνο ισορροπημένα δεν είναι αυτά τα γεύματα, η υγεία δεν είναι μόνο θέμα βάρους.

Similar Threads

  1. HERBALIFE ΠΡΟΙΟΝΤΑ
    By REDROSE_ed in forum Παχυσαρκία
    Replies: 8
    Last Post: 25-03-2011, 00:38

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •