Πώς βιώνει κανείς το πένθος; - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 17 of 17
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by taxpemy View Post
    καλησπέρα .. αυτο με τη μισή χαρά το έχω αισθανθεί και εγώ μετά την απώλεια του συντρόφου μου . νιώθω ότι θέλω να τον πάρω τηλέφωνο αλλά μετά καταλαβαίνω ότι δε χρειάζεται. αλλά είναι μαζί σου κορίτσι μου και νιώθει τη χαρά σου . Αυτό είναι σαν να τη δίνεις . Επίσης το κλάμα όταν σου βγαίνει μη το πνιγείς . κλάψε και εκτονώσου. δε μπορεί κανείς να καταλάβει πως νιώθεις εκείνη την ώρα αν δε το νιώσει . και εγώ όταν ξυπνήσω η αισθανθώ έτσι απομονώνομαι και κλαίω . τα βγάζω από μέσα μου και μετά πιο ανάλαφρη συνεχίζω . το γράψιμο επίσης δεν χρειάζεται να είναι κάτι με νόημα . Η αυτόματη γραφή είναι κάτι που θα σε βοηθήσει να βγάλεις στο χαρτί αυτά που πραγματικά σκέφτεσαι . γράψε ότι θέλεις και κράτα τα . Είναι έργο σου και μετά θα νιώθεις πολύ υπερήφανος άνθρωπος ακόμα και γι αυτά .
    Σ ευχαριστώ taxpemy
    Διαβασα και γι ατην δική σου απώλεια κι εύχομαι να είσαι δυνατή και να θυμάσαι τον άνθρωπο σου με χαμόγελο και αγάπη.

    Ακόμα δεν το χω συνειδητοποιήσει νομίζω. Νιώθω τον πόνο να έρχεται σε κύματα, μια είμαι καλά , μια όχι. Νομίζω είναι φυσιολογικό.
    Είναι λες κι ακούω την φωνή του να λέει "θα περάσει.."

  2. #17
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2019
    Posts
    6
    είναι σαν να είναι δίπλα σου . Εγώ από τότε που έχασα τον Γιάννη μόυ ,βασικά και από τότε που οι γιατροί είπαν ότι σβήνει έβγαινα έξω από την εντατική με μια γαλήνη ότι είναι δίπλα μού . μπορεί να είναι παρεξηγησιμο αυτό αλλά ένιωθα την παρουσία του συνεχώς να μου δίνει δύναμη . στην εξοδιο ακολουθία ήθελαν να μου δώσουν ηρεμιστικά αλλά δεν πήρα τίποτα ήμουν εκεί δίπλα του και ήρεμη. Υπάρχουν φυσικά μερη που θα αργήσω να πάω . δε μπορώ το νεκροταφείο η μερη που έχουμε περάσει ευχάριστες στιγμές . εκεί ακόμα δυσκολεύομαι να πάω . νιώθω βασικά τη μοναξιά μου. είχα και έχω πολλούς ανθρώπους που είναι δίπλα μού . αλλά μόνος σου το περνάς αυτό . και μετά μόνος στέκεσαι στα πόδια σου.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Βιωνει κανεις!!
    By andreas86 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 22
    Last Post: 26-09-2017, 14:25
  2. Πώς βιώνει κάποιος τη διπολική διαταραχή;
    By oti in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 13
    Last Post: 17-04-2015, 21:58
  3. ΠΕΝΘΟΣ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ
    By BALERIS in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 1
    Last Post: 11-10-2013, 23:46
  4. πενθος
    By BALERIS in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 0
    Last Post: 08-10-2013, 23:28
  5. πένθος
    By θωμα in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 2
    Last Post: 25-12-2011, 01:02

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •