ΤΡΟΜΟΣ - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 21 of 21

Thread: ΤΡΟΜΟΣ

  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    Quote Originally Posted by Zelda215 View Post
    Aκη κρισεις πανικου ειχα πολυ εντονες κ για το εξω ναι με ειχε πιασει μια φοβια επειδη ομως ενιωθα πολυ ατονη με αποτελεσμα να βγαινω φοβισμενη κ μερικες φορες να παθαινω κ κριση πανικου...με το ζολοφτ αυτα επιδεινωθηκαν πολυ...αλλα σιγα σιγα παρατηρω οτι μειωνονται οι παρενεργειες...τωρα η φοβια για το εξω υπαρχει ακομα αλλα το παλευω...πιστευω σιγα σιγα να κανει πληρη δραση κ να μαι τελειως καλα!
    καταλαβα... ξερω πολυ καλα απο κρισης πανικου.... της ξεπερασα πλεον.... τωρα απλα εχω διαφορα περιεργα απο ζαλαδες και αδυναμια στα χερια και ο γιατρος μου λεει να παρω αντιψυχοσικα.... χαχαχα δηλαδη με λιγα λογια οτι να ναι..... δεν εχω ανχος ειμαι καλα... το μονο που εχω ειναι σπασμοι... δηλαδη παω να φαω και τρεμουν τα χερια μου οχι εσωτερικο τρεμουλο... μιλαμε για κανονικους σπασμους μια φορα νομιζαν οτι επαθα επιλιψια... ενω ημουν μια χαρα.... αυτο το πραγμα το εχω 1.5 χρονο τωρα.... ολο λεω να παρω σε καποιο νευρολογο... αλλα δεν εχω παει... πριν 1 χρονο ειχα παει να κανω μαγνιτικη... και αφου ηταν ολα καλα δεν το εψαξα περισσοτερο... αλλα βλεπω οτι τωρα με την ζεστη κλπ αρχισα να εχω πιο πολυ σπασμους... δεν εχω ιδεα τι ειναι αυτο το πραγμα.... παντως ειναι σπαστικο... αυτο θυμαμαι καλα οτι ξεκινησε οταν εκοψα σταδιακα πριν 1.5 χρονο το cipralex.. αντικαταθλιπτικο... και ειναι λες και ακομα περναω στερητικα απο αυτο το φαρμακο.... η μαλλον χειροτερα μου αφησε μονιμο νευρολογικο προβλημα..... αυτο που παλευω τωρα ειναι να σταματησω το xanax... ωστε να παρω φαρμακευτικη κανναβη... ηταν το μοναδικο πραγμα που με εκανε ενα νορμαλ ατομο... χωρις ανχος... μου εδιωξε ολες της φοβιες και ειχα φοβερη διαθεση.... τωρα ειμαι χαλια και δεν μπορω να παρω ουτε καν cbd..... εξαιτιας του xanax...... γιατι μου προκαλει εντονες ζαλαδες.... δεν παλευετε αυτο...... αν δω οτι δεν αλλαζει τιποτα στην τελικη να δοκιμασω καποιο αντικαταθλιπτικο.... αλλα δεν νομιζω να πεσω ξανα στα φαρμακα....

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    100
    Ειναι σπαστικο το ξερω...κ εγω ειχα τρεμουλο σαν παρενεργεια κ με φρικαρε...πως αντεχεις εσυ δν ξερω? Εδω κατι ψιλοζαλαδες εχω κ κρατιεμαι να μην παρω σβαρνα τους γιατρους παλι....το καλοκαιρι ειναι δυσκολη εποχη για μας δυστυχως....αν κ περισυ ημουν τελεια φετος μας τα χαλασε....δες το παντως μην το αφηνεις..

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    Quote Originally Posted by Zelda215 View Post
    Ειναι σπαστικο το ξερω...κ εγω ειχα τρεμουλο σαν παρενεργεια κ με φρικαρε...πως αντεχεις εσυ δν ξερω? Εδω κατι ψιλοζαλαδες εχω κ κρατιεμαι να μην παρω σβαρνα τους γιατρους παλι....το καλοκαιρι ειναι δυσκολη εποχη για μας δυστυχως....αν κ περισυ ημουν τελεια φετος μας τα χαλασε....δες το παντως μην το αφηνεις..
    τα παντα αντεχω... χαχα

    κανω ακριβως οτι προκαλει ανχος για να ξεπερασω το ανχος.... δηλαδη πινω 6 espresso την ημερα για να εχω ανχος... ετσι εφτασα στο σημειο να ξεπερασω της κρισης πανικου....! ειναι λιγο τρελο ετσι? :p

    πήγαινα σε μαγαζιά που έχουνε πολύ κόσμο και σε συναυλίες... πίνοντας energy drink για να προκαλέσω την κρίση πανικού και όντως πάθαινα τρελες κρίσης πανικού...... πλέον όμως με αυτή την δίκια μου ηλίθια τεχνική δεν έχω κρίσης πανικού χαχαχαα

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    100
    Χαρα στο κουραγιο σου!!!

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    Quote Originally Posted by Zelda215 View Post
    Χαρα στο κουραγιο σου!!!
    μην περιμενεις απο κανενα φαρμακο να κανει θαυματα... κανε ακριβως οτι φοβασαι να κανεις.....

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    επισης βοηθαει πολυ στην χαλαρωση τα brainwaves delta 1.5Hz μπορεις να ακουσεις αυτο εδω με earphones/headphones

    https://www.youtube.com/watch?v=xzzrdGaqjkY

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Τρόμος για hiv
    By Nefeli28 in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 272
    Last Post: 16-10-2019, 14:34
  2. τρομος της αιωνιοτητος
    By Macgyver in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 29
    Last Post: 06-07-2016, 19:14
  3. Νυχτερινος Τρομος
    By sogoku in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 12-06-2015, 07:52
  4. ΤΡΟΜΟΣ ΓΙΑ AIDS
    By chesire in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 05-01-2014, 18:40
  5. ΤΡΟΜΟΣ
    By HaMLeT-MachiNe in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 23
    Last Post: 16-09-2012, 14:13

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •