πρόβλημα συμπεριφοράς
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    3

    πρόβλημα συμπεριφοράς

    χρόνια πολλά με υγεία κ ευτυχία..

    θα ηθελα τις συμβουλες σας κ ειδικα ψυχολογου...ειμαι καινουργιο μελος,χαιρομαι που υπάρχουν τετοια φορουμ:)

    ενας φιλος μου εχει χαμηλη αυτοπεποιθηση κ νομιζω πως οφειλεται στη προωρη εξπερματωση..τον ξέρω χρονια κ επειδη εχω κουραστει απο τα αρνητικα σχολια των γυρω μου θα ηθελα να μου πειτε πως μπορω να τον βοηθησω να ξεπερασει το προβλημα...επισης εχει απογοητευτει ..τον εχουν απατησει 2,3 φορες

    πιο συγκεκριμένα οταν ειμαστε με παρεα επιδεικνυεται για τις επιδοσεις του κ τις κατακτησεις του.προσπαθει να γινεται το επικεντρο της προσοχης..μιλαει μιλαει συνεχεια για να τον προσεξουν κ λεει μπαρουφες συνηθως.

    δε λεω τιποτα γιατι δε θελω να παρεξηγηθει.οταν βγαινουμε μονοι μας ειναι ηρεμος κ μπορουμε να συζητησουμε κατι σοβαρο..
    τι να κανω?

  2. #2
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Κατα πρωτο λογο δεν βλεπω να μπορεις να κανεις εσυ κατι, αλλα η συντροφος του.
    Το θεμα της προωρης εκσπερματωσης εινια ζητημα που λυνεται με συζητηση απο την ερωτικη μας συντροφο.
    Προερχεται κατα βαση απο αγχος και μη καλη επικοινωνια των συντροφων.

    Δεν βλεπω τι αλλο θα μπορουσες να κανεις περα απο το να συμβου7λεψεις (και τους αν εισαι και με τους φιλους) οτι θα πρεπει να ανοιξουν ανοικτη συζητηση γυρω απο το θεμα αυτο.

    Για το αλλο ζητημα της επιδειξης, πιστευω οτι μπορεις να κανεις περιστοερα αρκει να θελει να το συζτησει ο ιδιος.
    Απο οσο διαβασα ομως δεν παιζει τετοια φαση....

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    3
    Originally posted by krino
    Κατα πρωτο λογο δεν βλεπω να μπορεις να κανεις εσυ κατι, αλλα η συντροφος του.
    Το θεμα της προωρης εκσπερματωσης εινια ζητημα που λυνεται με συζητηση απο την ερωτικη μας συντροφο.
    Προερχεται κατα βαση απο αγχος και μη καλη επικοινωνια των συντροφων.

    Δεν βλεπω τι αλλο θα μπορουσες να κανεις περα απο το να συμβου7λεψεις (και τους αν εισαι και με τους φιλους) οτι θα πρεπει να ανοιξουν ανοικτη συζητηση γυρω απο το θεμα αυτο.

    Για το αλλο ζητημα της επιδειξης, πιστευω οτι μπορεις να κανεις περιστοερα αρκει να θελει να το συζτησει ο ιδιος.
    Απο οσο διαβασα ομως δεν παιζει τετοια φαση....
    μα αυτο ζηταω συμβουλες!!!:)δεν εχει συντροφο αυτη τη περιοδο.τον ξερω 8 χρονια ημουν παλιοτερα συντροφος του για αυτο κ ξερω για το σεξουαλικο προβλημα.για το θεμα της επιδειξης.....σαν τι να του πω....:( δε ξερω

  4. #4
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Δεν ξερω πως μπορεις εσυ να τον ξε-αγχωσεις....
    Αν μπορεις να κανεις σεξ μαζι του και να τον χαλαρωσεις χωρις να αγχωνεται ειναι και αυτο ενας τροπος συμβουλης....

    Οι αντρες εχουν μια ταση να φανουν οτι μπορουν να ικανοποιήσουν μια γυναικα προσπαθωντας να μην τελειωσουν γρηγορα - κατι που μπορει να συμβει - οποτε καταβαλωντας αυτη την προσπαθεια τελικα πρατουν το χειροτερο....
    Η ενοχη που κουβαλεν για αυτο, σε συνδιασμο με το πως το παιρνει η Χ συντροφος μεγενθυνει η οχι το προβλημα.


    Σε καλυψα?

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    γεια σου Αντωνια
    δεν μας ειπες τις ηλικιες σας
    μας λες οτι νομιζεις οτι η χαμηλη του αυτοπεποιθηση οφειλεται στο προβλημα εκσπερματισης που (νομιζεις οτι) εχει..σκεφτηκες οτι ισως η προωρη εκσπερματιση να οφειλονταν στην χαμηλη αυτοπεποιθηση κι οχι το αντιστροφο?
    αληθεια, αφου δεν ειστε πια μαζι πως το ξερεις οτι το εχει ακομα η οτι το ειχε και με αλλες συντροφους εκτος απο σενα το προβλημα αυτο??
    σε καθε περιπτωση,εγω δεν νομιζω οτι μπορεις να βοηθησεις καποιον να ξεπερασει ενα σεξουαλικο προβλημα αν δεν εισαι ερωμενη του, οσο για τα γενικοτερα προβληματα που πιστευεις οτι εχει, το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να φροντισεις να ξερει οτι εισαι διπλα του και φιλη του κι αν θελει να μοιραστει κατι μαζι σου θα το κανει..
    με το ζορι κανεις δεν βοηθιεται και κανεις δεν σε εμπιστευεται απλα γιατι εσυ θες να βοηθησεις...

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    3
    γεια κ σε σενα.ειμαι 23 κ εκεινος 30...με μπερδεψεις λιγο;) δε ξερω αν ειναι το αντιστροφο η αυτο που λεω εγω, για αυτο κ ειπα νομιζω.
    απλα δε πιστευει στον ευατο του δε πιστευει καν οτι ειναι εμφανισιμος.δειχνει αλλον ευατο σε μενα κ αλλον στους αλλους
    τον ξερω αρκετα χρονια οπως ξερω κ τις πρωην του.thanks για τη βοηθεια.με καλυψατε:)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •