Καταθλιψη ή οχι¿?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 3 of 3
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    12

    Καταθλιψη ή οχι¿?

    Εδώ και 1 χρόνο νιωθω μια στεναχωρια λογω οικογενειακων προβληματων και είμαι 13 χρονών...Έχω ζητήσει βοηθεία από τους γονείς μου αλλά δν με ακουν. Κάθομαι όλη μερα κλεισμενη μεσα στο δωμάτιο μου και κλαίω...οι μονες φορες που μπορεί να νιώσω καλύτερα είναι όταν βγαίνω με φίλους. Όταν γυρνάω σπίτι όμως πάλι τα ίδια. Καταθλιψη ή όχι? Can anybody relate to this??? :(

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    990
    Quote Originally Posted by demy View Post
    Εδώ και 1 χρόνο νιωθω μια στεναχωρια λογω οικογενειακων προβληματων και είμαι 13 χρονών...Έχω ζητήσει βοηθεία από τους γονείς μου αλλά δν με ακουν. Κάθομαι όλη μερα κλεισμενη μεσα στο δωμάτιο μου και κλαίω...οι μονες φορες που μπορεί να νιώσω καλύτερα είναι όταν βγαίνω με φίλους. Όταν γυρνάω σπίτι όμως πάλι τα ίδια. Καταθλιψη ή όχι? Can anybody relate to this??? :(
    Αν δεν την παλεύεις καθόλου υπάρχει να ξέρεις το χαμόγελο του παιδιού για να πάρεις τηλ, επίσης μπορείς να μιλήσεις με κάποιο δάσκαλο σου.

    Να θυμάσαι ότι όταν είσαι μικρή (όπως εσύ) τα προβλήματα μοιάζουν πιο μεγάλα αποτι είναι στην πραγματικότητα, να μη κλαίς και να μη στεναχωριέσαι, όλοι οι μεγάλοι άνθρωποι που πέρασαν χρόνια εμπειρίας θα σου το πουν αυτό. Μιλά όμως , ότι τα έγραψες εδώ είναι μια αρχή, καλά έκανες :)

    Μη χάνεις χρόνο καθόλου με στεναχώριες , πάρε στον οργανισμό που σου είπα η σε καθηγήτρια σου , θα σε κατευθύνει , εκτός αν έχεις κάποιον πολύ έμπιστο μεγάλο πχ παπού γιαγιά να μιλήσεις. Μη τα κρατάς μέσα σου, λύνονται αυτά :)

    Να μας ενημερώνεις γιατι εδώ μέσα ο κόσμος νοιάζεται ίσως και πιο πολύ αποτι ο έξω :)

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    12
    Ευχαριστώ πολύ :)

Similar Threads

  1. Η καταθλιψη φερνει καταθλιψη
    By howtodream8 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 12
    Last Post: 21-12-2012, 09:21
  2. Replies: 16
    Last Post: 23-12-2009, 00:38
  3. Replies: 5
    Last Post: 20-12-2009, 04:57
  4. Replies: 7
    Last Post: 19-03-2006, 15:16

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •