ZOLOFT 29 ΜΕΡΕΣ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 37
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537

    ZOLOFT 29 ΜΕΡΕΣ

    καλημερα... παιρνω ζολοφτ 100 mg εδω κ 29 μερες, καποιοι το ξερετε ηδη.. εχει βελτιωθει η φαση σχετικα με κινητρα κλπ..πχ θελω να τρωω, πριν δεν ετρωγα καθολου λογω αγχωδους καταθλιψης, παω χορο, κανω το αθλημα μου οκ...αλλα παιρνω λυρικα το πρωι κ το βραδι συνολο 100mg την μερα, το πρωι σημερα ειχα αρκετο αγχος που ξυπνησα ...κ τρομαξα.. δλδ.. εχω αγχωθει οτι δεν θα με πιασει το ζολοφτ ποτε κ εκανα αγχος... θα ηθελα καλες ιστοριες μιας κ ειμαι ευαλωτη ακομα.
    επισης απο διαθεση θα ελεγα ουδετερη.... επικοινωνω βεβαια καλυτερα..βγαινω ευκολα απο το σπιτι χωρις φοβο, αλλα η διαθεση παραμενει ουδετερη.. δεν νιωθω ακομα κανονικα..κανονικα νιωθω μονο οταν κανω το αθλημα μου κ τον χορο μου..πιστευετε οτι ειναι νωρις για το φαρμακο?
    σας ευχαριστω πολυ!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    100
    Καλημερα!!! Εγω αν καταφερνα να βγω απο το σπιτι χωρις φοβο κ χωρις λεξοτανιλ η διαθεση μου θα πεταγε!!! Εγω το παιρνω 21 μερες το ζολοφτ 50 mg...χτες αυξησα τη δοση στα 75mg κ ενιωσα καπως καλυτερα...λιγοτερο αγχος...εφαγα...βγηκα με λεξο βεβαια αλλα χωρις να ερθει κριση πανικου..κ σημερα ξυπνησα σχετικα με λιγοτερο αγχος απο τις αλλες μερες...εφοσον κανεις πραγματα μη φρικαρεις γτ αυτο σε κανει χειροτερα...στο λεω εμπειρικα γτ μεχρι χθες αγχωνομουν παρα πολυ σε σημειο να με πιανουν τα κλαμματα...κ μολις ειδα οτι ενιωσα εστω κ ενα 10% καλυτερα απο το μεσημερι κ μετα για ολη την υπολοιπη μερα παρατηρησα οτι δν σκεφτηκα τπτ που να με αγχωσει...μιλα κ με το γιατρο σου...εμενα με ηρεμει

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    ναι η αληθεια ειναι οτι κανω πραματα... δεν εχω θεμα πια, κ στην δουλεια ερχομαι κανονικα... απλα νιωθω λιγο αποκομμενη, λιγο οχι κανονικα κ με ανησυχει κ η αληθεια ειναι οτι ολο σκεφτομαι "ποτε θα με πιασει"....κ μου προσθετει αγχος κ αυτο... πφφφφ... ευχομαι να μας πιασει κ να μαστε καλα... εσυ μονο κρισεις πανικου εχεις? η εχεις κ καταθλιψη? εγω εκανα κ μια καταθλιψουλα αρκετη θα ελεγα... απλα ακομα φοβαμαι μηπως δεν με πιασει το χαπι ....κανω κ ψυχοθεραπεια εννοειται ...αλλα ακομα ειναι αρχη κ γι αυτο ωστε να δω αποτελεσματα. Επισης η ψυχολογος μου εχει πει να επικοινωνω μαζι της μονο σε κατι σοβαρο, για να μην δημιουργηθει εξαρτητικη σχεση κ το βρισκω λογικο... αυριο θα μιλησω κ με τον γιατρο μου, εχουμε τηλεφωνικο ραντεβου... κοιτα το 50 που επαιρνες ειναι πολυ χαμηλη δοση, ειναι δοση εναρξης..το 75 πιστευω θα σε βοηθησει πιο πολυ.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    100
    Κ καταθλιψη αλλα κυριως κρισεις πανικου και αγοραφοβια...πιστευω οτι θα πιασει το φαρμακο απο τη στιγμη που ειδαμε κ μια ελαχιστη βελτιωση..κ εγω ειμαι πολυ αγχωδης για τα παντα...δηλ τωρα φαντασου ενιωσα μια ψιλοζαλαδα κ αγχωθηκα οτι να παλι τα ιδια κ δν θα περασει ποτε κ τετοια!!!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    ναι ακριβως τα ιδια...εχω παλι αγχος..δεν θα περασει ποτε... δε ξερω αν πιασει με φοβιζει πολυ αν δεν πιασει...αλλα γμτ ειναι φαυλος κυκλος αυτες οι σκεψεις... κ γω παντως εκει στις 15 με 20 μερες ξεκινησα τις δραστηριοτητες μου... τωρα σημερα δεν ειμαι πολυ καλα..τι συμβαινει δε ξερω..διαβαζω απο δω κ απο κει οτι θελει καιρο αυτο το φαρμακο, περιπου 8 εβδομαδες... απο την 6η κ μετα νιωθεις νορμαλ..αλλοι απο την 5η ... δε ξερω ανησυχω.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    100
    Αυτο ειναι το λαθος...οτι διαβαζουμε απο δω κ απο εκει κ αν δν δουμε βελτιωση φρικαρουμε...εγω την πρωτη φορα που πηρα αντικαταθλιπτικο πριν 6 χρονια ειχα μια μινι καταθλιψη ζαλαδες κ ατονια..ξεκινησα με ρεμερον..δν ειχα παρενεργειες δν διαβασα τπτ κ σε δυο βδομαδες απλα ξυπνησα κ ημουν καλα...τωρα εχω διαβασει οτι κυκλοφορει στο ιντερνετ κ φυσικα αγχωνομαι παραπανω...

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    αστα!!! τι εχω διαβασει δε λεγεται..τα παντα για το ζολοφτ....βλακεια εκανα..για να δουμε τι θα δουμε.... κ γω ειχα τρομερο αγχος, δεν εκανα κρισεις, απλα αγχος υπερβολικο κ ανησυχια...κ παιρνω λυρικα κ διορθωθηκε αυτο...απλα πιστευω ειναι νωρις ακομα για την θεραπεια... πραγματικα πολυ νωρις..

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    100
    Καλα εμενα οι κρισεις αυτες τις βδομαδες επιασαν ταβανι..κ μονο στη σκεψη να βγω εξω παθαινα κριση...δν παω πουθενα μονη μου...θα φτιαξουν ολα...εγω παρατηρησα οτι χτες βραδυ ηταν η μονη φορα που δν ανοιξα να διαβασω κατι κ ημουν καλα...σημερα με μια ψιλοζαλαδα διαβαζω τα παντα κ κοντευω να σκασω!!! Χαχα

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    οποτε απλα ας σταματησουμε να διαβαζουμε.... εγω θα το εφαρμοσω γιατι καθομαι κ διαβαζω reviews για ζολοφτ κ εχω τρομαξει..ο.τι βρεξει ας κατεβασει πρεπει να μαστε...

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    100
    Ε ναι...παντως σκεψου οτι το θετικο ειναι οτι βλεπουμε βελτιωση...αν δν επιανε δν θα ειχαμε...

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    κ γω το σκεφτομαι αυτο...απλα σκεφτομαι κ το αλλο " μεχρι εδω φτανει?" .. εσυ τι ειχες παρει στο παρελθον αλλο χαπι?

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    100
    Επαιρνα μονο ρεμερον...το οποιο εκανε πολυ καλη δουλεια..αλλα τοτε δν ειχα δυνατες κρισεις πανικου...τωρα επειδη το ρεμερον μονο του δν εκανε δουλεια μου εδωσε αρχικα deprevix το οποιο μου εκανε τρομερη αναγουλα κ το πηρα μονο μια μερα κ μετα ζολοφτ...κ αγχολυτικο φαντασου δν μου δωσε με το ζολοφτ αλλα μου χε γραψει ζαναξ σε περιπτωση που θελω να βγω εξω λογω αγοραφοβιας. Το ζαναξ με ζαμπονιαζε οποτε πηρα λεξο. Κ τις πρωτες βδομαδες ζολοφτ παρολο που ημουν χαλια δν επαιρνα γτ φοβομουν τον εθισμο κ καθομουν κ υπεφερα...κ της τα πα κ εδω κ μια βδομαδα μου πε να παιρνω λεξο πρωι μεσημερι κ μετα ζολοφτ κ βραδυ παιρνω ρεμερον.για υπνο...αλλα λεξο παιρνω μονο ενα κ δευτερο πολυ σπανια..τωρα θα προσπαθησω μηπως δν παιρνω κανενα..αλλα με ενοχλει η ζεστη πολυ τωρα...δηλ αν βγω κ ζεσταθω λιγο αμεσως με πιανει δυσφορια κ κριση

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    να παιρνεις αγχολυτικο μεχρι να πιασει για τα καλα το ζολοφτ.. δεν παθαινεις εξαρτηση μεχρι κ 3 μηνες... 2 λεξο την μερα δεν ειναι κ κατι τρομερο... εμενα μου δινει αντιεπιληπτικο πρωι βραδι το λυρικα, γτ κανει αγχολυση χωρις εξαρτηση, με βοηθησε πολυ..παλι καλα σταματησες το ρεμερον γτ παχαινει απειρα κ χωρις να τρως..το χα παρει κ γω παλιοτερα για 1 μηνα...κ πηρα 4 κιλα κ μου το εκοψε...ρεμερον μισο για υπνο αν παιρνεις δεν προκειται να παχυνεις μην ανησυχεις...κ αλλωστε ειναι προσωρινο μεχρι να πιασει το ζολοφτ.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    100
    Α δν εχω θεμα..ισα ισα που μου το χε ξεκινησει για να παρω κιλα...κ τωρα απο 60 που ημουν εχω φτασει 52 γτ δν ετρωγα...οποτε θελω να παρω κανα 3αρι σιγουρα

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    100
    Εχεις παρατηρησει αν το ζολοφτ σου ριχνει η σου ανεβαζει την πιεση;; γτ ειμαι υποτασικη γενικα το καλοκαιρι κ μεχρι χτες ειχα 9...η γιατρος ειπε οτι την ανεβαζει

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Zoloft
    By Panteloss in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 7
    Last Post: 28-05-2017, 07:54
  2. zoloft
    By mariostdm900 in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 15
    Last Post: 11-04-2017, 23:26
  3. ZOLOFT
    By koukouvagia in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 26
    Last Post: 01-06-2014, 11:52
  4. zoloft
    By Katerinaaaaaaaaaa in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 0
    Last Post: 14-12-2013, 23:01
  5. ZOLOFT
    By Eleni Morfid in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 8
    Last Post: 24-04-2012, 14:38

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •