Φοβία με τα περιπολικά και την αστυνομία - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 56
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Όπως και να έχει πάντα θα υπάρχουν χώροι να κάνεις την αναγκη σου. Αν βγάλεις και νέα ταυτοτητα δε θα έχεις λογο να φοβασαι κατι
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  2. #32
    Banned
    Join Date
    May 2018
    Posts
    183
    Χα! Και στο Μενίδι όταν μας μάζεψαν που η ταυτότητα ήταν σε κάπως καλύτερη κατάσταση, πάλι τα ίδια έγιναν. Και επίσης υπάρχουν και μερικά σημεία που είναι φόβος και τρόμος να περάσεις γιατί την στήνουν εκεί και άμα περάσεις μόνος σου "περίεργες" ώρες θα σε σταματήσουν. Παράδειγμα στη Μουσών και Κηφισίας στην είσοδο του Ψυχικού, και στην Αγίας Γλυκερίας στα σύνορα Δήμου Γαλατσίου με Δήμο Αθηναίων πάντα θα δεις να την έχουν στημένη ένα μάτσο μπάτσοι.

    Υπάρχουν και αυτοί στο Σύνταγμα αλλά δεν θα σε πειράξουν γιατί είναι σημείο που διέρχεται πολύς κόσμος. Το πρόβλημα είναι σε πιο αποκεντρωμένα σημεία.

    Και άμα δεν είσαι της περιοχής θα σε ρωτήσουν τι κάνεις εδώ ως πρώτη ερώτηση . Λες και απαγορεύεται κάποιος να βγει εκτός της περιοχής του. Άμα σε πιάσουν να κουβαλάς μαρκαδόρο που γράφει σε τοίχους πάλι θα σε μαζέψουν ακόμα και με καλή ταυτότητα. Με λίγα λόγια θέλουν να πας με τα νερά τους, και να τους πεις και ευχαριστώ από πάνω που σε μάζεψαν και χάλασαν το πρόγραμμα σου.

    Μόνο κακές εμπειρίες έχω να θυμάμαι από το σινάφι τους. Μια φορά όταν είχα πέσει θύμα ληστείας μικρός και έτρεξα να το δηλώσω με είχαν ταλαιπωρήσει τσάμπα και μετά από μήνες με κάλεσαν να πάω για αναγνώριση. Φυσικά ο δράστης δεν ήταν αυτός. Από τότε έχω πει ότι άμα ξαναπέσω θύμα ληστείας ούτε λέξη δε θα πω στους μπάτσους, όπως έκανα και πρόσφατα.

    Το αποτέλεσμα είναι να μου δημιουργήσουν φοβίες, σε φάση που όταν βλέπω ταξί να το περνάω για περιπολικό (μετά διαπιστώνω ότι είναι όντως ταξί), όταν βλέπω μοτοσυκλετιστές με λευκά κράνη να τους περνάω για μπάτσους, όταν βλέπω λευκό τζιπ να νομίζω ότι είναι περιπολικό και άλλα τέτοια.

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Από τη στιγμή που δε κάνεις κατι παρανομο γιατί φοβάσαι τόσο; οκ ουτε εγω τους συμπαθω αλλα δε με χαλαει τους δω δε τους δω
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,605
    Quote Originally Posted by DrugUser View Post
    Κράτα τα 10-12 ώρες άμα μπορείς τότε. Τόσες ώρες είμαι στο δρόμο πάνω κάτω. Μέσα σε αυτό το διάστημα 5-6 κατουρήματα τα θες, δε τα θες; Αναλόγως και το πόσα υγρά έχεις καταναλώσει βέβαια. Και επειδή δε μπορώ να τρέχω να βρίσκω κάποιο μαγαζί ανοικτό μέσα στη νύχτα για να αδειάσω , το κάνω έξω. Αν αυτό είναι παράνομο τότε κάτσε να σου σπάσει η φούσκα.

    Και ναι κουβαλάω μαντηλάκια πάντα μαζί μου, δεν είμαι κανένας λέτσος.
    τα μαντηλακια τα παιρνεις για σενα. τον δρομο που βρωμοκοπαει, τον καθαριζεις;;;
    να πας εκει που αγοραζεις να πιεις και να φας. κι αν δεν αγοραζεις απ εξω, να πας σπιτι σου και να ξαναβγεις.
    κι αν δεν σε βολευουν ολα αυτα, καλα κανουν και σε μαζευουν.
    ακου απαιτηση , να κατουραει στον δρομο!!

    κι εγω περναω απ τον δρομο και δεν εχω καμια διαθεση να βλεπω καποιον να κατουραει, η να βρωμομοκοπαει ο δρομος.
    εχεις δει καμια γυναικα να κατουραει στους δρομους; νομιζεις οτι οι γυναικες εχουν μεγαλυτερη χωρητικοτητα κυστης;;; οχι, δεν εχουν. απλα φροντιζουν να βρουν τουαλετα.
    ΟΤΙ ΚΑΝΟΥΝ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΠΟΛΙΤΙΣΜΕΝΕΣ ΧΩΡΕΣ.

    οσον με αφορα, μακαρι να μαζευαν ολους οσους κατουρανε στους δρομους και να του εκοβαν τεραστιες κλησεις να τους τσουξει και θα σου ελεγα μετα για ποτε θα εβρισκαν τουαλετες.
    ακου απαιτηση...

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,605
    ρε συ χρηστηναρκωτικων, πλακα μας κανεις;
    αν δεν κανουν ελεγχους στο μενιδι που γινεται πολεμος καθε μερα για τα ναρκωτικα και πυροβολουν στους δρομους, που θα κανουν ελεγχους; στην μεγαλη βρετανια;
    ΚΑΛΑ ΚΑΝΟΥΝ. να κανουν και πιο πολλους! μπορουνε;
    αν δεν εισαι της περιοχης και δεν το ξερεις, ειναι περιοχη διακινησης εκει και γι αυτο ψαχνουν.
    αν δεν εισαι της περιοχης, τι θες εκει; παρακολουθεις τα κυνηγητα;

    κι αν ειναι δικαιωμα σου να εισαι οπου θελεις, (που σαφως και ειναι δικαιωμα σου), τοτε να καθεσαι να σε ελεγχουν μαζι με τους υπολοιπους. κι αυτοι εχουν το δικαιωμα να κανουν ελεγχους.

  6. #36
    Quote Originally Posted by DrugUser View Post
    Χα! Και στο Μενίδι όταν μας μάζεψαν που η ταυτότητα ήταν σε κάπως καλύτερη κατάσταση, πάλι τα ίδια έγιναν. Και επίσης υπάρχουν και μερικά σημεία που είναι φόβος και τρόμος να περάσεις γιατί την στήνουν εκεί και άμα περάσεις μόνος σου "περίεργες" ώρες θα σε σταματήσουν. Παράδειγμα στη Μουσών και Κηφισίας στην είσοδο του Ψυχικού, και στην Αγίας Γλυκερίας στα σύνορα Δήμου Γαλατσίου με Δήμο Αθηναίων πάντα θα δεις να την έχουν στημένη ένα μάτσο μπάτσοι.

    Υπάρχουν και αυτοί στο Σύνταγμα αλλά δεν θα σε πειράξουν γιατί είναι σημείο που διέρχεται πολύς κόσμος. Το πρόβλημα είναι σε πιο αποκεντρωμένα σημεία.

    Και άμα δεν είσαι της περιοχής θα σε ρωτήσουν τι κάνεις εδώ ως πρώτη ερώτηση . Λες και απαγορεύεται κάποιος να βγει εκτός της περιοχής του. Άμα σε πιάσουν να κουβαλάς μαρκαδόρο που γράφει σε τοίχους πάλι θα σε μαζέψουν ακόμα και με καλή ταυτότητα. Με λίγα λόγια θέλουν να πας με τα νερά τους, και να τους πεις και ευχαριστώ από πάνω που σε μάζεψαν και χάλασαν το πρόγραμμα σου.

    Μόνο κακές εμπειρίες έχω να θυμάμαι από το σινάφι τους. Μια φορά όταν είχα πέσει θύμα ληστείας μικρός και έτρεξα να το δηλώσω με είχαν ταλαιπωρήσει τσάμπα και μετά από μήνες με κάλεσαν να πάω για αναγνώριση. Φυσικά ο δράστης δεν ήταν αυτός. Από τότε έχω πει ότι άμα ξαναπέσω θύμα ληστείας ούτε λέξη δε θα πω στους μπάτσους, όπως έκανα και πρόσφατα.

    Το αποτέλεσμα είναι να μου δημιουργήσουν φοβίες, σε φάση που όταν βλέπω ταξί να το περνάω για περιπολικό (μετά διαπιστώνω ότι είναι όντως ταξί), όταν βλέπω μοτοσυκλετιστές με λευκά κράνη να τους περνάω για μπάτσους, όταν βλέπω λευκό τζιπ να νομίζω ότι είναι περιπολικό και άλλα τέτοια.
    Α. δηλαδή γράφεις και λερώνεις και τους τοίχους με μαρκαδόρο, εκτός οτι κατουράς στους δρόμους!

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ρε συ χρηστηναρκωτικων, πλακα μας κανεις;
    αν δεν κανουν ελεγχους στο μενιδι που γινεται πολεμος καθε μερα για τα ναρκωτικα και πυροβολουν στους δρομους, που θα κανουν ελεγχους; στην μεγαλη βρετανια;
    ΚΑΛΑ ΚΑΝΟΥΝ. να κανουν και πιο πολλους! μπορουνε;
    αν δεν εισαι της περιοχης και δεν το ξερεις, ειναι περιοχη διακινησης εκει και γι αυτο ψαχνουν.
    αν δεν εισαι της περιοχης, τι θες εκει; παρακολουθεις τα κυνηγητα;

    κι αν ειναι δικαιωμα σου να εισαι οπου θελεις, (που σαφως και ειναι δικαιωμα σου), τοτε να καθεσαι να σε ελεγχουν μαζι με τους υπολοιπους. κι αυτοι εχουν το δικαιωμα να κανουν ελεγχους.
    Συμφωνώ απόλυτα.. Ειδικά για το μενιδι που είναι εμπόλεμη ζωνη
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  8. #38
    Banned
    Join Date
    May 2018
    Posts
    183
    Μάλλον δεν έχετε καμία επαφή με τον Δήμο Αχαρνών έτσι; Έχει κάποιες κωλογειτονιές, όπως στον Πλάτωνα και στα στενά πέριξ της οδού Μόρνου, αλλά ο υπόλοιπος Δήμος είναι νορμάλ περιοχή. Άμα εξαιρέσεις τα καγκούρια (που υπάρχουν και στην Πετρούπολη και στο Περιστέρι παρόμοια περιστατικά) ο Δήμος θυμίζει αρκετά Κηφισιά λόγω μεγάλου όγκου πρασίνου. Άμα τώρα πιστεύετε τις μπούρδες που λένε τα ΜΜΜ ότι στο Μενίδι "βρέχει σφαίρες" τότε δικό σας πρόβλημα.


    Και όσο για τον τύπο που λέει να γυρίσω σπίτι και να ξαναβγώ, μάλλον δεν έχεις καμία επαφή με την πραγματικότητα. Όταν είσαι 20 χιλιόμετρα μακριά από το σπίτι θα γυρίσεις για να κατουρήσεις; Πάμε καλά; Και τι σας κάνει να πιστεύετε ότι ο κόσμος βγαίνει μόνο στην περιοχή του; Εγώ μέσα στην ίδια ημέρα μπορώ να βρεθώ και στο Χαϊδάρι και στο Παλαιό Φάληρο και στην Παιανία, σημεία άσχετα μεταξύ τους. Ποιος με εμποδίζει να το κάνω αυτό; Σαν μπάτσοι συμπεριφέρεστε να το κοιτάξετε αυτό. Αυτοί ρωτάνε τι γυρεύεις εδώ άμα δεν είσαι της περιοχής.

    Και να σας πω και κάτι; Να τις βράσω τις πολιτισμένες χώρες άμα είναι να μου σπάσει η φούσκα.

    PS: Μάλλον είστε κανονικοί άνθρωποι (και το λέω σαν βρισιά, γιατί δεν υπάρχει χειρότερο πράγμα από την κανονικότητα) που καταπιέζετε τους εαυτούς σας κυριολεκτικά και μεταφορικά για να ακολουθείσετε τους κοινωνικούς κανόνες. Όπως το κατούρημα σε εξωτερικούς χώρους καλή ώρα. Δεν είναι κοινωνικά αποδεκτό, αλλά καταπιέζεις τον εαυτό σου με το να κρατιέσαι. Το να τρως στα ΜΜΜ δεν είναι κοινωνικά αποδεκτό, αλλά καταπιέζεις τον εαυτό σου άμα πείνας και μένεις νηστικός για να μη λερώσεις το χώρο. Το να ζητάς νερό τσάμπα από καφετέρια ενώ δεν κάθεσαι σε κάποιο τραπέζι επίσης δεν είναι, αλλά γιατί να δώσεις 50 λεπτά στο περίπτερο ενώ το βρίσκεις τσάμπα; Γιατί στα ΜΜΜ να παραχωρείς τη θέση σου στους ηλικιωμένους εφ'όσον πρόλαβες και το δικαιούσαι; Και τόσα άλλα....

    Και όπως λέμε εμείς οι Αγγλομαθείς... Rules are made to be broken. Society Rules στη συγκεκριμένη περίπτωση.
    Last edited by DrugUser; 24-06-2019 at 23:41.

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by DrugUser View Post
    Μάλλον δεν έχετε καμία επαφή με τον Δήμο Αχαρνών έτσι; Έχει κάποιες κωλογειτονιές, όπως στον Πλάτωνα και στα στενά πέριξ της οδού Μόρνου, αλλά ο υπόλοιπος Δήμος είναι νορμάλ περιοχή. Άμα εξαιρέσεις τα καγκούρια (που υπάρχουν και στην Πετρούπολη και στο Περιστέρι παρόμοια περιστατικά) ο Δήμος θυμίζει αρκετά Κηφισιά λόγω μεγάλου όγκου πρασίνου. Άμα τώρα πιστεύετε τις μπούρδες που λένε τα ΜΜΜ ότι στο Μενίδι "βρέχει σφαίρες" τότε δικό σας πρόβλημα.


    Και όσο για τον τύπο που λέει να γυρίσω σπίτι και να ξαναβγώ, μάλλον δεν έχεις καμία επαφή με την πραγματικότητα. Όταν είσαι 20 χιλιόμετρα μακριά από το σπίτι θα γυρίσεις για να κατουρήσεις; Πάμε καλά; Και τι σας κάνει να πιστεύετε ότι ο κόσμος βγαίνει μόνο στην περιοχή του; Εγώ μέσα στην ίδια ημέρα μπορώ να βρεθώ και στο Χαϊδάρι και στο Παλαιό Φάληρο και στην Παιανία, σημεία άσχετα μεταξύ τους. Ποιος με εμποδίζει να το κάνω αυτό; Σαν μπάτσοι συμπεριφέρεστε να το κοιτάξετε αυτό. Αυτοί ρωτάνε τι γυρεύεις εδώ άμα δεν είσαι της περιοχής.

    Και να σας πω και κάτι; Να τις βράσω τις πολιτισμένες χώρες άμα είναι να μου σπάσει η φούσκα.

    PS: Μάλλον είστε κανονικοί άνθρωποι (και το λέω σαν βρισιά, γιατί δεν υπάρχει χειρότερο πράγμα από την κανονικότητα) που καταπιέζετε τους εαυτούς σας κυριολεκτικά και μεταφορικά για να ακολουθείσετε τους κοινωνικούς κανόνες. Όπως το κατούρημα σε εξωτερικούς χώρους καλή ώρα. Δεν είναι κοινωνικά αποδεκτό, αλλά καταπιέζεις τον εαυτό σου με το να κρατιέσαι. Το να τρως στα ΜΜΜ δεν είναι κοινωνικά αποδεκτό, αλλά καταπιέζεις τον εαυτό σου άμα πείνας και μένεις νηστικός για να μη λερώσεις το χώρο. Το να ζητάς νερό τσάμπα από καφετέρια ενώ δεν κάθεσαι σε κάποιο τραπέζι επίσης δεν είναι, αλλά γιατί να δώσεις 50 λεπτά στο περίπτερο ενώ το βρίσκεις τσάμπα; Γιατί στα ΜΜΜ να παραχωρείς τη θέση σου στους ηλικιωμένους εφ'όσον πρόλαβες και το δικαιούσαι; Και τόσα άλλα....

    Και όπως λέμε εμείς οι Αγγλομαθείς... Rules are made to be broken. Society Rules στη συγκεκριμένη περίπτωση.
    Εγραψες ολόκληρη εκθεση για να μας πεισεις οτι ειναι νορμαλ να κατουρας εξω λες κ εισαι σκύλος. Ε τι να κάνουμε δε το βλέπουμε ολοι ετσι. Δε λεω ειναι μια φυσικη αναγκη αλλα πάντα υπαρχουν λύσεις.δεν εισαι ο μόνος που εισαι ολη μερα στον δρομο. Λες και όλοι οσοι σου γράψαμε δεν εχουμε ζωή ζούμε κλεισμένοι σε υπόγεια τρωγοντας πατατακια και γραφοντας εδώ. Μάντεψε. Και εμείς βγαίνουμε, και εμείς μπορούμε ολη μερα να είμαστε στο ποδι. Ξαναμαντεψε δε σημαδευουμε τη περιοχή μας οποτε μας έρθει. Αυτά, φιλικα πάντα.
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  10. #40
    Quote Originally Posted by DrugUser View Post
    Μάλλον δεν έχετε καμία επαφή με τον Δήμο Αχαρνών έτσι; Έχει κάποιες κωλογειτονιές, όπως στον Πλάτωνα και στα στενά πέριξ της οδού Μόρνου, αλλά ο υπόλοιπος Δήμος είναι νορμάλ περιοχή. Άμα εξαιρέσεις τα καγκούρια (που υπάρχουν και στην Πετρούπολη και στο Περιστέρι παρόμοια περιστατικά) ο Δήμος θυμίζει αρκετά Κηφισιά λόγω μεγάλου όγκου πρασίνου. Άμα τώρα πιστεύετε τις μπούρδες που λένε τα ΜΜΜ ότι στο Μενίδι "βρέχει σφαίρες" τότε δικό σας πρόβλημα.


    Και όσο για τον τύπο που λέει να γυρίσω σπίτι και να ξαναβγώ, μάλλον δεν έχεις καμία επαφή με την πραγματικότητα. Όταν είσαι 20 χιλιόμετρα μακριά από το σπίτι θα γυρίσεις για να κατουρήσεις; Πάμε καλά; Και τι σας κάνει να πιστεύετε ότι ο κόσμος βγαίνει μόνο στην περιοχή του; Εγώ μέσα στην ίδια ημέρα μπορώ να βρεθώ και στο Χαϊδάρι και στο Παλαιό Φάληρο και στην Παιανία, σημεία άσχετα μεταξύ τους. Ποιος με εμποδίζει να το κάνω αυτό; Σαν μπάτσοι συμπεριφέρεστε να το κοιτάξετε αυτό. Αυτοί ρωτάνε τι γυρεύεις εδώ άμα δεν είσαι της περιοχής.

    Και να σας πω και κάτι; Να τις βράσω τις πολιτισμένες χώρες άμα είναι να μου σπάσει η φούσκα.

    PS: Μάλλον είστε κανονικοί άνθρωποι (και το λέω σαν βρισιά, γιατί δεν υπάρχει χειρότερο πράγμα από την κανονικότητα) που καταπιέζετε τους εαυτούς σας κυριολεκτικά και μεταφορικά για να ακολουθείσετε τους κοινωνικούς κανόνες. Όπως το κατούρημα σε εξωτερικούς χώρους καλή ώρα. Δεν είναι κοινωνικά αποδεκτό, αλλά καταπιέζεις τον εαυτό σου με το να κρατιέσαι. Το να τρως στα ΜΜΜ δεν είναι κοινωνικά αποδεκτό, αλλά καταπιέζεις τον εαυτό σου άμα πείνας και μένεις νηστικός για να μη λερώσεις το χώρο. Το να ζητάς νερό τσάμπα από καφετέρια ενώ δεν κάθεσαι σε κάποιο τραπέζι επίσης δεν είναι, αλλά γιατί να δώσεις 50 λεπτά στο περίπτερο ενώ το βρίσκεις τσάμπα; Γιατί στα ΜΜΜ να παραχωρείς τη θέση σου στους ηλικιωμένους εφ'όσον πρόλαβες και το δικαιούσαι; Και τόσα άλλα....

    Και όπως λέμε εμείς οι Αγγλομαθείς... Rules are made to be broken. Society Rules στη συγκεκριμένη περίπτωση.
    Υπακούς σε κάποιους νόμους για να έχεις την στοιχειώδη κοινωνικότητα ενός ανθρώπου πολιτισμένου, που σημαίνει οτι δεν κάνεις πράγματα που ευχαριστούν ή διευκολύνουν εσένα, ενοχλώντας όμως τους άλλους.
    Όταν κατουράς στους δρόμους ενοχλείς με την βρώμα σου, όταν λερώνεις τους τοίχους με συνθήματα βανδαλίζεις και ασχημαίνεις δημόσιους χώρους που είναι για όλους, όταν τρως σε ΜΜΜ λερώνεις εκεί που θα πάει να κάτσει ο άλλος, όταν κάθεσαι στην θέση για ηλικιωμένους είναι γαϊδουριά και αντοκοινωνικότητα.
    Όταν βρεθείς εσύ ανήμπορος, θέλω να δω πώς θα θέλεις να σου φερθούν μπαίνοντας σε ένα λεωφορείο. Ένας ηλικιωμένος άνθρωπος μπορεί με ένα φρενάρισμα του λεωφορείου να πέσει και με ένα κάταγμα να μείνει κατάκοιτος.
    Δεν έχεις δίκιο καθόλου !!!

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Κι εγω την φοβαμαι την αστυνομια , κυριως για τροχαιες παραβασεις.......................εχω πολλες παραβασεις κανει .......και ειναι κατι σκατομπατσοι , οχι οτι δεν υπαρχουν καλοι βεβαια , αλλα την φοβια την εχω .....σε νοσηρο βαθμο ......

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,605
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Κι εγω την φοβαμαι την αστυνομια , κυριως για τροχαιες παραβασεις.......................εχω πολλες παραβασεις κανει .......και ειναι κατι σκατομπατσοι , οχι οτι δεν υπαρχουν καλοι βεβαια , αλλα την φοβια την εχω .....σε νοσηρο βαθμο ......
    αυτο δεν ειναι φοβια βρε μαγκ. ειναι φοβος. ειναι λογικος φοβος. εφοσον ειχες προβληματα, λογικο ειναι να φοβασαι.
    προσωπικα ειμαι σιγουρη οτι και ο χρηστηςναρκωτικων, φοβο εχει κι οχι φοβια, επειδη εχει η ΕΙΧΕ μπλεξιματα με την αστυνομια.

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,605
    Quote Originally Posted by DrugUser View Post
    ...

    PS: Μάλλον είστε κανονικοί άνθρωποι (και το λέω σαν βρισιά, γιατί δεν υπάρχει χειρότερο πράγμα από την κανονικότητα) που καταπιέζετε τους εαυτούς σας κυριολεκτικά και μεταφορικά για να ακολουθείσετε τους κοινωνικούς κανόνες. Όπως το κατούρημα σε εξωτερικούς χώρους καλή ώρα. Δεν είναι κοινωνικά αποδεκτό, αλλά καταπιέζεις τον εαυτό σου με το να κρατιέσαι. Το να τρως στα ΜΜΜ δεν είναι κοινωνικά αποδεκτό, αλλά καταπιέζεις τον εαυτό σου άμα πείνας και μένεις νηστικός για να μη λερώσεις το χώρο. Το να ζητάς νερό τσάμπα από καφετέρια ενώ δεν κάθεσαι σε κάποιο τραπέζι επίσης δεν είναι, αλλά γιατί να δώσεις 50 λεπτά στο περίπτερο ενώ το βρίσκεις τσάμπα; Γιατί στα ΜΜΜ να παραχωρείς τη θέση σου στους ηλικιωμένους εφ'όσον πρόλαβες και το δικαιούσαι; Και τόσα άλλα....

    Και όπως λέμε εμείς οι Αγγλομαθείς... Rules are made to be broken. Society Rules στη συγκεκριμένη περίπτωση.
    προφανως εσυ δεν θελεις να καταπιεζεις τον εαυτο σου σε τπτ, χωρις να σε νιαζει το οτι με τις ενεργειες σου καταπιεζεις τους γυρω σου, και υποβιβαζουν το επιπεδο της ζωης τους, επειδη εισαι ατομακι και εαυτουλης.
    μην πας σε τουαλετα και κουραστεις να την ψαχνεις και βρωμησε τον τοπο με τις βρωμερες εκκρισεις σου να τις μυριζει ο επομενος που θα περασει, η παρουσιαζε το θεαμα ενος λετσου που την βγαζει μεσα στους δρομους σαν τελειωμενος..
    μην αργησεις να φας 5 λεπτα οταν κατεβεις απο το λεωφορειο, ασε τους υπολοιπους να κινουνται μεσα στις βρωμιες που δημιουργεις με την συμπεριφορα σου. σκασιλα σου.
    βρωμησε τον τοιχο του επαγγελματια που θελει το μαγαζι του καθαρο, σκασιλα σου.
    υποθετω οτι η αδιαφορια σου για τους υπολοιπους και το βολεμα του εαυτου σου σου προκαλουν τα προβληματα σου, οχι μονο με τους μπατσους αλλα και γενικοτερα. προσπαθησε να τα λυσεις, γιατι στον εαυτο σου θα κανεις κακο. η κοινωνια, θα επιβιωσει και χωρις εσενα.
    αν σε ενδιαφερει μονο ο εαυτος σου μεσα στην κοινωνια που ζεις, και η κοινωνια με το δικιο της θα σε πεταξει στο περιθωριο, για να προστατευθει, εφοσον εσυ δεν νιαζεσαι.
    παρε - δωσε ειναι η κοινωνικη συμβιωση οπως και ολες οι συμπεριφορες στην ζωη
    ,..

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    αυτο δεν ειναι φοβια βρε μαγκ. ειναι φοβος. ειναι λογικος φοβος. εφοσον ειχες προβληματα, λογικο ειναι να φοβασαι.
    .
    Φοβια , φοβος , αμα εχεις παει 3 δικαστηρια , φοβασαι ......

  15. #45
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Φοβια , φοβος , αμα εχεις παει 3 δικαστηρια , φοβασαι ......
    Και γιατί να τρέχεις; Δεν φοβάσαι μήπως σκοτωθείς ή σκοτώσεις κάποιον, τον αστυνομικό φοβάσαι;
    Δεν μπορείς να βάλεις την λογική πάνω από τα γούστα σου;

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. Αγχωδης διαταραχή/ κρίσεις πανικού και Αστυνομία
    By dimka in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 9
    Last Post: 18-05-2016, 14:45
  2. φοβια
    By fabulous in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 0
    Last Post: 17-04-2012, 14:58
  3. Προκαθορισμένο Διαφθείρει η αστυνομία την προσωπικότητα?
    By Minas in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 2
    Last Post: 23-10-2010, 18:33
  4. Replies: 21
    Last Post: 25-09-2010, 10:50
  5. ανχος καταθεση στη αστυνομια
    By predator in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 10
    Last Post: 14-02-2010, 10:37

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •