Μου ειπαν να βγαλω το θυροειδη - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 22 of 22
  1. #16
    Banned
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    608
    Quote Originally Posted by teatree View Post
    Να κανεις υπερηχο σε τρεις μηνες και παρακεντηση . Αν ειχα ξανακανει κι εγω δεν θα ειχα εγχειριστεί αδικα(οπως αποδειχτηκε δεν ηταν καρκινος, οποτε αδικα αφαιρεσα τον θυρεοειδη). Παρακεντηση πρεπει να κανεις ομως, για να δεις σε ποια κατηγορια εισαι κι αναλογα πραττεις.. δεν αφαιρουμε τον θυρεοειδη με το παραμικρο...
    Γεια σου εχω κατηγορια 4 με καμια 15 οζους οι δυο ειναι με μικρο αποσβεστωσεις και δεν ειναι καλο σημαδι ασε που πρωτη φορα ακουω τετοιο πραγμα και αφου με τα χαπια δεν ειδα προκοπη μου τα σταματησε η γιατρος. Η μονη λυση ειναι να βγαλω τον θυροειδη και επειδη η γιατρος ξερει οτι με παρακολουθει ψυχιατρος δε μου τα λεει τοσο τραγικα μαλιστα προθυμοποιηθηκε να παρει την ψυχιατρο να της μιλησει τωρα δεν ξερω για ποιο λογο μαλλον για να με πεισει να κανω την επεμβαση.

  2. #17
    Banned
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    608
    Γεια σου εκανα υπερηχο σε διαγνωστικο κεντρο εχω τοσους πολλους που τον λυπηθηκα τον ανθρωπο να τα μετραει τον ειπα παρατα τα κουραστικες.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2018
    Location
    This fish has left the forum. 08/2019
    Posts
    350
    ισως ο θυροειδης σου προκαλει και ολα αυτα τα αγχη? ο θυροειδης ειναι ικανος να τρελανει, αν τον βγαλεις ισως ηρεμησεις και απο τα ψυχολογικα

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    140
    απο αυτα που περιγραφεις μαλλον καλο ειναι να τον βγαλεις να ξεμπερδευεις...το εχεις σαν εκκρεμοτητα και σου δημιουργει πανικο απ' οτι καταλαβα.

    χαρτογραφηση λεμφαδενων εκανες? αν ειναι καθαροι οι λεμφαδενες εισαι τυχερη.

    Καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη, αλλα απ'οσο ξερω(εκανα μεγαλη ερευνα λογω της δικης μου περιπτωσης)οι πολλαπλοι οζοι εχουν λιγοτερη πιθανοτητα για καρκινο, ο μονήρης οζος ειναι ανησυχητικος.

    μην σε απασχολει το νοσοκομειο, ετσι κι αλλιως θα κοιμασαι απο την γενικη αναισθησια και θα περασει η μερα γρηγορα. θα γυρισεις σπιτι σου, θα παρεις μια δυο μερες παρακεταμολη και την τριτη μερα δεν θα πονας καθολου.ευκολο χειρουργειο ειναι , κι εγω ειχα σαλταρει ενα μηνα πριν και μολις τον εβγαλα ηρεμησα. αν ειναι καλος ο χειρουργός δεν εχεις να φοβασαι τιποτα. στο λεω και στο υπογραφω!

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    140
    Επισης να προσθεσω ότι και ο δικος μου οζος ειχε απασβεστωσεις αλλα δεν ηταν καρκινος , κι εγω ετσι νομιζα κι ειμουν σε παρακρουση εναν μηνα , σε καταλαβαινω απολυτα.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2018
    Location
    This fish has left the forum. 08/2019
    Posts
    350
    εγω ειχα στο στηθος απασβεστωσεις. δεν ηταν καρκινος

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    990
    Έχω ένα υπόηχο στα 4mm έχει νόημα να το δω παρακάτω? Δεν ασχολήθηκα ποτέ, μου φάνηκε μικρός.



    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
    Last edited by Georgewww; 21-06-2019 at 10:07.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. μου ειπαν ισως να εχω ασπεργκερ
    By teras in forum Διαταραχές Αυτιστικού Φάσματος - Σύνδρομο Asperger
    Replies: 88
    Last Post: 30-07-2019, 20:59
  2. σου ειπαν ψεμματα .....
    By Macgyver in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 26
    Last Post: 13-02-2017, 13:28
  3. Συσφυξη και αλλες συμβουλες που μου ειπαν
    By MerryMaker_Misery in forum Παχυσαρκία
    Replies: 19
    Last Post: 23-06-2011, 23:09
  4. Replies: 6
    Last Post: 27-07-2008, 16:41
  5. Είπαν ...
    By erwtokritos in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 0
    Last Post: 26-04-2006, 00:23

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •