Τί κάνεις ;;; - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 24 of 24
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by Leo-X View Post
    Εϊναι σάν να έχεις πάρει LSD . Είναι σαν να βλέπεις μία άλλη διάσταση .
    Δεν εχω παρει lsd αλλα μαλλον καταλαβαινω τι λες... Φαίνεται ενδιαφέρον
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    990
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Ο πρώτος που είχα επισκεφτεί με κατάθλιψη ηθελε να με βγαλει με το ζορι οτι ειχα νευρική ανορεξια. Πραγμα που δεν ισχυε, ειχα χασει όντως κιλα λόγω κατάθλιψης και με τη θεληση μου πηγα σε ψυχίατρο γιατί ειχα φτάσει σε ενα σημείο να μη κανω τιποτα περα απο το να κοιμαμαι και να καπνιζω. Περα της λαθος διάγνωσης του ήταν και τέρμα ειρωνικός.. Με λιγα λογια ενα γίδι ορθιο. Στον επόμενο ψυχίατρο ήμουν τυχερη και τον εχω εδω και ενα χρονο. Εσυ πως ξεκινησες τα νταραβερια με τους ψυχιατρους; τι δε σου αρεσε;
    Μουδωσες ιδέα, επειδή μου αρέσουν οι πολύ αδύνατες, θα βάλω thread ζητείται κοπέλα με νευρική ανορεξία :) καφρικο αλλά ειλικρινές [emoji14] είμαι στο κατάλληλο forum

    Τώρα για τον φίλο μας, φίλε ποια δουλειά λες? Δε σου βγάλανε σύνταξη - επίδομα ? Πώς ήταν μέσα? Πες μας εντυπώσεις.

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

  3. #18
    Banned
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    24
    Quote Originally Posted by Georgewww View Post
    Μουδωσες ιδέα, επειδή μου αρέσουν οι πολύ αδύνατες, θα βάλω thread ζητείται κοπέλα με νευρική ανορεξία :) καφρικο αλλά ειλικρινές [emoji14] είμαι στο κατάλληλο forum

    Τώρα για τον φίλο μας, φίλε ποια δουλειά λες? Δε σου βγάλανε σύνταξη - επίδομα ? Πώς ήταν μέσα? Πες μας εντυπώσεις.

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
    Πράγματι είσαι στο κατάλληλο forum . Είμαι μικρός για σύνταξη , εννοείς πρόωρη σύνταξη ;

  4. #19
    Banned
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    24
    Όταν λές ''πώς ήταν μέσα'' πού εννοείς , στη δουλειά ή στο άσυλο ;

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    990
    Quote Originally Posted by Leo-X View Post
    Όταν λές ''πώς ήταν μέσα'' πού εννοείς , στη δουλειά ή στο άσυλο ;
    Στο άσυλο. Και αν σε βοήθησε τελικά ή πιστεύεις τζάμπα χρόνος.

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

  6. #21
    Banned
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    24
    Quote Originally Posted by Georgewww View Post
    Στο άσυλο. Και αν σε βοήθησε τελικά ή πιστεύεις τζάμπα χρόνος.

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
    Στο άσυλο ... έχει δύο τμήματα , στο ένα είσαι συνέχεια μέσα κλεισμένος , χειρότερα απο φυλακισμένος και στο άλλο τμήμα είσαι πάλι μέσα κλεισμένος αλλα άμα το ζητήσεις μπορείς να βγείς για καμια ώρα την ημέρα έξω στο προαύλειο . Έχει πρόγραμμα ώς εξής : Πρωί , μεσημέρι , βράδυ σου δίνουν φάρμακα , σου ελέγχουν και το στόμα εάν τα κατάπιες και κάθε πρωί και βράδυ σου κάνουν και ενέσεις . Αν με βοήθησε ; Με βοήθησε για ένα λόγο , γιατί είδα όλα αυτά τα άτομα εκει μέσα , τους συγκατοίκους μου με διάφορα σοβαρά προβλήματα και είδα και τον εαυτό μου και σκέφτηκα ''εγώ δέν ανήκω εδω μέσα με όλους αυτούς''. Επειδή πρίν μπώ εκει μέσα , καθώς ήμουν στα όρια νευρικού κλονισμού , σκέφτηκα ''εκει μέσα θα βρώ την ηρεμία μου'' , όταν μπήκα συνειδητοποίησα πως έκανα λάθος και σκέφτηκα πως το όποιο πρόβλημά μου , μπορώ να το λύσω έξω στην κοινωνία .

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    990
    Quote Originally Posted by Leo-X View Post
    Στο άσυλο ... έχει δύο τμήματα , στο ένα είσαι συνέχεια μέσα κλεισμένος , χειρότερα απο φυλακισμένος και στο άλλο τμήμα είσαι πάλι μέσα κλεισμένος αλλα άμα το ζητήσεις μπορείς να βγείς για καμια ώρα την ημέρα έξω στο προαύλειο . Έχει πρόγραμμα ώς εξής : Πρωί , μεσημέρι , βράδυ σου δίνουν φάρμακα , σου ελέγχουν και το στόμα εάν τα κατάπιες και κάθε πρωί και βράδυ σου κάνουν και ενέσεις . Αν με βοήθησε ; Με βοήθησε για ένα λόγο , γιατί είδα όλα αυτά τα άτομα εκει μέσα , τους συγκατοίκους μου με διάφορα σοβαρά προβλήματα και είδα και τον εαυτό μου και σκέφτηκα ''εγώ δέν ανήκω εδω μέσα με όλους αυτούς''. Επειδή πρίν μπώ εκει μέσα , καθώς ήμουν στα όρια νευρικού κλονισμού , σκέφτηκα ''εκει μέσα θα βρώ την ηρεμία μου'' , όταν μπήκα συνειδητοποίησα πως έκανα λάθος και σκέφτηκα πως το όποιο πρόβλημά μου , μπορώ να το λύσω έξω στην κοινωνία .
    Με το "εκει μέσα θα βρώ την ηρεμία μου" με καλύψεις (το οποίο δε συνέβη όπως λες) άρα μάλλον είναι βαριές περιπτώσεις όπως λες και είδες.

    Λες να είναι σε όλα έτσι? Τώρα θα μου πεις αν υπήρχε "χώρος ηρεμίας" θα πήγαινε η μισή Ελλάδα :/ αλλά λέμε μήπως παίζει κάτι.

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

  8. #23
    Banned
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    24
    Quote Originally Posted by Georgewww View Post
    Με το "εκει μέσα θα βρώ την ηρεμία μου" με καλύψεις (το οποίο δε συνέβη όπως λες) άρα μάλλον είναι βαριές περιπτώσεις όπως λες και είδες.

    Λες να είναι σε όλα έτσι? Τώρα θα μου πεις αν υπήρχε "χώρος ηρεμίας" θα πήγαινε η μισή Ελλάδα :/ αλλά λέμε μήπως παίζει κάτι.

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
    Επειδή έχω εμπειρία και απο νευρολογική κλινική στο εξωτερικό , εκεί σε αντιμετωπίζουνε ποιό ανθρώπινα , σε σημείο που σε αφήνουν να αποφασίσεις άν θέλεις να κάτσεις και πόσο χρόνο , ενώ στην Ελλάδα θα σου βγάλουνε την πίστη μέχρι να πάρεις εξιτήριο

  9. #24
    Banned
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    24
    Quote Originally Posted by Georgewww View Post
    Με το "εκει μέσα θα βρώ την ηρεμία μου" με καλύψεις (το οποίο δε συνέβη όπως λες) άρα μάλλον είναι βαριές περιπτώσεις όπως λες και είδες.

    Λες να είναι σε όλα έτσι? Τώρα θα μου πεις αν υπήρχε "χώρος ηρεμίας" θα πήγαινε η μισή Ελλάδα :/ αλλά λέμε μήπως παίζει κάτι.

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
    Υπήρχαν περιπτώσεις εκει μέσα που η ίδια η οικογένειά τους με την παρέμβαση εισαγγελέα τους έβαζαν εκει μέσα με το ζόρι

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Τι κάνεις όταν βλέπεις οτι δεν κάνεις
    By Νεραιδα in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 8
    Last Post: 14-02-2016, 01:55
  2. να ζει κανείς ή να μη ζει?
    By favvel in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 36
    Last Post: 11-12-2013, 07:36
  3. Κανεις εδω???
    By Winston_man_2 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 8
    Last Post: 01-01-2011, 12:18
  4. ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ?
    By ΧΡΙΣΤ in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 5
    Last Post: 06-11-2010, 00:15
  5. με ΙΨΔ κανεις?
    By spirosk in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 69
    Last Post: 15-09-2008, 17:35

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •