Με κοροιδεψε κανονικοτατα - Page 12
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 12 of 30 FirstFirst ... 2101112131422 ... LastLast
Results 166 to 180 of 440
  1. #166
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    990
    Quote Originally Posted by Miliva21 View Post
    Καλά το σκέφτεσαι.....θα το βρεις αφού τα πας και καλά με τις γυναίκες σημαίνει ότι είσαι ελκυστικός τύπος......όμορφος δεν ξέρω.....Αλλά ελκυστικός σίγουρα ......
    Εγώ είμαι τεσσερα χρόνια μόνη....και αντέχω αλλά δεν θέλω άλλο σκαρτο πια ......τους είδα όλους φτάνει
    Α αν είσαι 4 χρόνια οκ πάσο. Ειδικά στα 24 είπες είσαι? Είναι σκληρό. Ούτε εγώ το έκανα αυτό :ο

    Είχα εμφάνιση λέγειν και χιούμορ γιαυτο κολλουσαν, αλλά με την αχαριστία τσατιζομαι ειδικά όταν ήμουν πιο μικρός. Μόνο ύψος πολύ δεν έχω χαχα

    Αθήνα δεν είπες είσαι ή σε μεγάλη πόλη τεσπα, άρα έχεις πολλές επιλογές.

    Ίσως να αλλάξεις στέκια , γενικά νομίζω μετά τα 28-30 ο άντρας είναι σοβαρός. Ψάξε κυρίως εκεί ( φυσικά δεν εννοώ να αποκλείσεις άλλες ηλικίες αν τύχει)

  2. #167
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Γεια σου Μιλιβα
    Θεωρώντας ως δεδομένο ότι όποιος γράφει στο φόρουμ θέλει να βοηθηθεί και ζητά την ειλικρινή γνώμη των άλλων και έχοντας στο νου μου παλιότερα ποστς σου με παρόμοιο περιεχόμενο, θα σου έλεγα τα εξής :

    1. Όντως βγάζεις επιθετικότητα κάθε φορά που κάποιος πάει να σου πει κάτι διαφορετικό από την εικόνα που έχεις στο νου σου "οι άντρες σήμερα θέλουν μόνο σεξ"

    2. Συμφωνώ με όσους σου είπαν πως φαίνεται να έχεις ανασφάλειες σε σχέση με το σεξ και γενικά τις συναναστροφές (όλοι έχουμε ή ειχαμε κάποια στιγμή, δεν το λέω ως κατηγορία) οι οποίες σε εμποδίζουν από το να αφεθείς και να απολαύσεις μια γνωριμία είτε είναι ερωτικη είτε είναι φιλική.

    3. Η αίσθηση μου από όσα γράφεις κατά καιρούς (και μπορεί να κάνω τεράστιο λάθος) είναι οτι δεν είσαι ειλικρινής στις γνωριμίες σου. Οχι επειδή είσαι κακός άνθρωπος, αλλά από άμυνα καταλήγεις τελικά άλλο να θες, άλλο να δείχνεις και άλλο να λες οτι θες. Με αποτέλεσμα να δίνεις αντιφατικά μηνύματα στον άλλον απέναντι και φυσικά να την κάνει γιατί κανείς ή ελάχιστοι έχουν την διάθεση να κάτσουν να σκάσουν πρώτα μέχρι να αποφασίσουμε εμείς τι θέλουμε.

    4. Το θέμα σου νομίζω οτι δεν είναι οι σεξουαλικές/ερωτικές σχέσεις και κακώς εστιάζεις εκεί αλλά γενικότερα οι σχέσεις και ο τρόπος που αλληλεπιδράς με τους άλλους.

    5. Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι ότι ενώ εντοπίζεις το πρόβλημα (πχ δεν έχω αρκετές παρέες, δεν συναντώ τους κατάλληλους ανθρώπους κτλ), ενώ τα αντιλαμβάνεσαι ως προβλήματα αυτά δηλαδή και σε απασχολούν και δείχνεις να ψάχνεις λύση... τελικά δεν κάνεις το βήμα. Εφόσον αυτό είναι κάτι που σε απασχολεί και σε προβληματίζει και σου χαλά την καθημερινότητα....γιατί είσαι τόσο αρνητική στην ψυχοθεραπεία πχ και αρκείσαι στο να ψάχνεις λύσεις μέσα από ένα φόρουμ; Έχω παρατηρήσει γενικά πως ενώ εσύ αρχικά το φέρνεις ως πρόβλημα (το τονίζω γιατί θα μπορούσε κάποιος άλλος στην θέση σου να ήταν σουπερ με την ζωή του, την κοινωνικότητα του κτλ, να γούσταρε και να μην τον απασχολούσε κάτι άλλο) μετά από λίγο στην συζήτηση το αναιρείς κ αρχίζεις να το παρουσιάζεις ως μη πρόβλημα, ότι οκ περνώ και μόνη μου καλά και τέτοια.

    Αν κάτι θεωρείς πως σε προσβάλει από τα παραπάνω ζητώ συγγνώμη, ο στόχος μου δεν είναι αυτός. Όπως είπα και στην αρχή θεωρώ δεδομένο πως όποιος γράφει εδώ, το κάνει γιατί άμεσα ή έμμεσα αναζητά βοήθεια ακόμα κι αν δεν το αντιλαμβάνεται την στιγμή που το κάνει. Επίσης θεωρώ πως μπορούν να πιάσουν τόπο και να σε βοηθήσουν αυτά που γράφω, αν πίστευα πως δεν υπάρχει περίπτωση να καταλάβεις δεν θα έμπαινα στην διαδικασία.

  3. #168
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    990
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Δεν εχω παντρευτεί ακομα. Δυο φορες πηγα να την κάνω τη πατατα και εφυγα τρεχοντας. Περα απο τη πλακα μπορω οποτε θες να σε βοηθήσω έστω απο εδω εφοσον μπορώ.
    Εσένα σταλιτσα σε έχω καπαρωσει εγώ :) θα ντυθώ κλαρηνογαμπρος και θα σε περιμένω στην εκκλησία.

    Βρε σίγουρα δε σε λένε Δήμητρα χαχα δε λέω αλλά.

    Θα την κάψεις την κοπέλα, θα παρατάει τους γαμπρούς στα σκαλιά της εκκλησίας, εκτός αν είσαι λεσβία και μας το κρύβεις [emoji848][emoji41]

  4. #169
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by Georgewww View Post
    Εσένα σταλιτσα σε έχω καπαρωσει εγώ :) θα ντυθώ κλαρηνογαμπρος και θα σε περιμένω στην εκκλησία.

    Βρε σίγουρα δε σε λένε Δήμητρα χαχα δε λέω αλλά.

    Θα την κάψεις την κοπέλα, θα παρατάει τους γαμπρούς στα σκαλιά της εκκλησίας, εκτός αν είσαι λεσβία και μας το κρύβεις [emoji848][emoji41]
    Χαχαχα σε τι να πρώτο απαντήσω. Με λενε Τανια, δε κρύβω και πολύ την ταυτότητα μου εδω... Οι κλαρινογαρνποι δεν ειναι το φόρτε μου. Θελω τον άντρα μου απλο. Με το τζινακι του τη βερμουδα του τη φόρμα του. Οχι καλε μου δεν ειμαι λεσβια, δε με ελκυει το γυναικείο σωμα..Λες να αλλαξω γουστα τωρα στα γεράματα;
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  5. #170
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by Georgewww View Post
    Εσένα σταλιτσα σε έχω καπαρωσει εγώ :) θα ντυθώ κλαρηνογαμπρος και θα σε περιμένω στην εκκλησία.

    Βρε σίγουρα δε σε λένε Δήμητρα χαχα δε λέω αλλά.

    Θα την κάψεις την κοπέλα, θα παρατάει τους γαμπρούς στα σκαλιά της εκκλησίας, εκτός αν είσαι λεσβία και μας το κρύβεις [emoji848][emoji41]
    Παιδιά να σας παντρεψουμε και εγώ κουμπάρα

  6. #171
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Ρε παιδια γιατι δε μπορείς να ανεβάσεις φωτο ενω εχεις αυτή την επιλογή;;;;;
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  7. #172
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    990
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Χαχαχα σε τι να πρώτο απαντήσω. Με λενε Τανια, δε κρύβω και πολύ την ταυτότητα μου εδω... Οι κλαρινογαρνποι δεν ειναι το φόρτε μου. Θελω τον άντρα μου απλο. Με το τζινακι του τη βερμουδα του τη φόρμα του. Οχι καλε μου δεν ειμαι λεσβια, δε με ελκυει το γυναικείο σωμα..Λες να αλλαξω γουστα τωρα στα γεράματα;
    Καλά ειρωνικά το είπα το κλαρηνογαμπρος, έχω γράψει πολλές φορές πόσο μου αρέσει η απλότητα.

    Όνομα δε λέω (που να μαντέψει κανείς από το georgewww χαχα)

    Miliva21 θα με κλέψει η φαντασία - Τάνια, και μετά πάλι θα λες βρήσκω μόνο λιγουριδες που θέλουν σεξ , ενώ εγώ ο καημένος τι ζητώ? αδύνατο σώμα κοντά μαλλιά και απλότητα [emoji38]
    Σεξ δε με νοιάζει είχα στη ζωή μου, βαρεθηκα , καλύτερα να μη κάνεις συχνά σεξ από την αρχή μπας και κρατήσει η όρεξη πιο πολλά χρόνια και δε βαρεθεις μετά από 5 μήνες :)

  8. #173
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    990
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Ρε παιδια γιατι δε μπορείς να ανεβάσεις φωτο ενω εχεις αυτή την επιλογή;;;;;
    Μόνο εσύ δε μπορείς γιατί σε κάναν μπαν λογω επιδειξιομανίας χαχαχα

    Μη δω φωτό ποτέ ξανά με γκόμενα που έχει γυρισμένο το κεφάλι και φαίνονται μόνο τα μαλλιά της, τραγικό ... αμέσως μετά το duck face.

  9. #174
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by elisabet View Post
    Γεια σου Μιλιβα
    Θεωρώντας ως δεδομένο ότι όποιος γράφει στο φόρουμ θέλει να βοηθηθεί και ζητά την ειλικρινή γνώμη των άλλων και έχοντας στο νου μου παλιότερα ποστς σου με παρόμοιο περιεχόμενο, θα σου έλεγα τα εξής :

    1. Όντως βγάζεις επιθετικότητα κάθε φορά που κάποιος πάει να σου πει κάτι διαφορετικό από την εικόνα που έχεις στο νου σου "οι άντρες σήμερα θέλουν μόνο σεξ"

    2. Συμφωνώ με όσους σου είπαν πως φαίνεται να έχεις ανασφάλειες σε σχέση με το σεξ και γενικά τις συναναστροφές (όλοι έχουμε ή ειχαμε κάποια στιγμή, δεν το λέω ως κατηγορία) οι οποίες σε εμποδίζουν από το να αφεθείς και να απολαύσεις μια γνωριμία είτε είναι ερωτικη είτε είναι φιλική.

    3. Η αίσθηση μου από όσα γράφεις κατά καιρούς (και μπορεί να κάνω τεράστιο λάθος) είναι οτι δεν είσαι ειλικρινής στις γνωριμίες σου. Οχι επειδή είσαι κακός άνθρωπος, αλλά από άμυνα καταλήγεις τελικά άλλο να θες, άλλο να δείχνεις και άλλο να λες οτι θες. Με αποτέλεσμα να δίνεις αντιφατικά μηνύματα στον άλλον απέναντι και φυσικά να την κάνει γιατί κανείς ή ελάχιστοι έχουν την διάθεση να κάτσουν να σκάσουν πρώτα μέχρι να αποφασίσουμε εμείς τι θέλουμε.

    4. Το θέμα σου νομίζω οτι δεν είναι οι σεξουαλικές/ερωτικές σχέσεις και κακώς εστιάζεις εκεί αλλά γενικότερα οι σχέσεις και ο τρόπος που αλληλεπιδράς με τους άλλους.

    5. Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι ότι ενώ εντοπίζεις το πρόβλημα (πχ δεν έχω αρκετές παρέες, δεν συναντώ τους κατάλληλους ανθρώπους κτλ), ενώ τα αντιλαμβάνεσαι ως προβλήματα αυτά δηλαδή και σε απασχολούν και δείχνεις να ψάχνεις λύση... τελικά δεν κάνεις το βήμα. Εφόσον αυτό είναι κάτι που σε απασχολεί και σε προβληματίζει και σου χαλά την καθημερινότητα....γιατί είσαι τόσο αρνητική στην ψυχοθεραπεία πχ και αρκείσαι στο να ψάχνεις λύσεις μέσα από ένα φόρουμ; Έχω παρατηρήσει γενικά πως ενώ εσύ αρχικά το φέρνεις ως πρόβλημα (το τονίζω γιατί θα μπορούσε κάποιος άλλος στην θέση σου να ήταν σουπερ με την ζωή του, την κοινωνικότητα του κτλ, να γούσταρε και να μην τον απασχολούσε κάτι άλλο) μετά από λίγο στην συζήτηση το αναιρείς κ αρχίζεις να το παρουσιάζεις ως μη πρόβλημα, ότι οκ περνώ και μόνη μου καλά και τέτοια.

    Αν κάτι θεωρείς πως σε προσβάλει από τα παραπάνω ζητώ συγγνώμη, ο στόχος μου δεν είναι αυτός. Όπως είπα και στην αρχή θεωρώ δεδομένο πως όποιος γράφει εδώ, το κάνει γιατί άμεσα ή έμμεσα αναζητά βοήθεια ακόμα κι αν δεν το αντιλαμβάνεται την στιγμή που το κάνει. Επίσης θεωρώ πως μπορούν να πιάσουν τόπο και να σε βοηθήσουν αυτά που γράφω, αν πίστευα πως δεν υπάρχει περίπτωση να καταλάβεις δεν θα έμπαινα στην διαδικασία.
    Καλησπέρα Ελισάβετ ....

    Το θεωρώ χάσιμο χρόνου τη ψυχοθεραπεία είχα πάει σε κάτι ψυχολόγους....Δεν θεωρώ ότι με βοήθανε......νομίζω ότι γίνομαι χειρότερα σκαλίζοντας τα...Και θέλουν και χρήμα και συχνά ραντεβού και σε βάθος χρόνου .....αν γίνει κάτι......

    Έχω.....ανασφάλεια....πιστεύε� �ς όμως ότι εγώ κάνω κάτι και τους απωθω ;;; και σε αυτή τη περίπτωση;; τι λάθος έκανα μαζί του....; του έδειξα ότι μου αρέσει εγώ του έστειλα και εκείνος δεν επεδίωξε ξανά κάτι...

    Δεν ξέρω που κολλάει το θέμα και δεν γίνεται το βήμα είμαι και εγώ πολύ μπερδεμένη....

    Πληγωνομαι να τα σκαλιζω......Γιατί νιώθω μειονεκτικά να κλαίγομαι συνέχεια....Δεν ξέρω τι πρέπει να κάνω......

    Νιώθω ότι δεν έχω πέσει σε καλές περιπτώσεις αντρών......οσο για τους φίλους ας μη το αναλύσουμε θέλω να είμαι χαρούμενη με ότι έχω....

  10. #175
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by Georgewww View Post
    Μόνο εσύ δε μπορείς γιατί σε κάναν μπαν λογω επιδειξιομανίας χαχαχα

    Μη δω φωτό ποτέ ξανά με γκόμενα που έχει γυρισμένο το κεφάλι και φαίνονται μόνο τα μαλλιά της, τραγικό ... αμέσως μετά το duck face.
    Αχ οχι ρε γαμωτο. Και τωρα πως θα ανεβάσω φωτο μου να με θαυμάσετε;;;;;
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  11. #176
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Αχ οχι ρε γαμωτο. Και τωρα πως θα ανεβάσω φωτο μου να με θαυμάσετε;;;;;
    Παιδιά σόρρυ λίγο γιατί εδώ η Ελισάβετ άνοιξε ένα μεγάλο θέμα που με απασχολεί

  12. #177
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by Georgewww View Post
    Καλά ειρωνικά το είπα το κλαρηνογαμπρος, έχω γράψει πολλές φορές πόσο μου αρέσει η απλότητα.

    Όνομα δε λέω (που να μαντέψει κανείς από το georgewww χαχα)

    Miliva21 θα με κλέψει η φαντασία - Τάνια, και μετά πάλι θα λες βρήσκω μόνο λιγουριδες που θέλουν σεξ , ενώ εγώ ο καημένος τι ζητώ? αδύνατο σώμα κοντά μαλλιά και απλότητα [emoji38]
    Σεξ δε με νοιάζει είχα στη ζωή μου, βαρεθηκα , καλύτερα να μη κάνεις συχνά σεξ από την αρχή μπας και κρατήσει η όρεξη πιο πολλά χρόνια και δε βαρεθεις μετά από 5 μήνες :)
    Δεν πειράζει δεν θα παρεξηγηθώ κάνε τη δουλειά σου μπορείς να της στείλεις προσωπικό μνμ αν θες τουλάχιστον κάποιος να βγει ζευγαρώμενος εδώ μέσα

  13. #178
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by Miliva21 View Post
    Δεν πειράζει δεν θα παρεξηγηθώ κάνε τη δουλειά σου μπορείς να της στείλεις προσωπικό μνμ αν θες τουλάχιστον κάποιος να βγει ζευγαρώμενος εδώ μέσα
    Εγω ειμαι ζευγαρωμενη ασε που το μαλλι ειναι μεχρι τη μέση.. Δε του κανω εγω
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  14. #179
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    990
    Quote Originally Posted by Miliva21 View Post
    Παιδιά σόρρυ λίγο γιατί εδώ η Ελισάβετ άνοιξε ένα μεγάλο θέμα που με απασχολεί
    Κάνει ενα μάζεμα σε όλα τα παραπάνω η Ελισάβετ, αν και δε θεωρώ ότι χρειάζεται ψυχο η περίπτωση σου, ου μπλέξεις με αυτά , αλλά μια επέκταση του κύκλου σου όπως λέει, ναι συμφωνώ , θα έχεις και μεγαλύτερο δείγμα για να επιλέξεις.

    Στο σεξ διαφωνώ , πρέπει να είναι χωρίς πίεση. Δεν πιστεύω ότι έχεις κανένα πρόβλημα ψυχο , προσωπικά νομίζω ότι εσύ και αρκετοί άλλοι ειδικά εδώ μέσα είναι μια χαρά αλλά η άρρωστη κοινωνία με τις ανώμαλες νόρμες της, μας καταδεικνύει ως στοιχεία που αποκλίνουν, πες άντε γεια και άκου την καρδιά σου , σιγά μη τους κάτσεις νωρίς επειδή έτσι κάνουν οι άλλες , η κοινωνία και δε ξέρω κι εγώ ποιος άλλος αρρωστος νους.

  15. #180
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    990
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Εγω ειμαι ζευγαρωμενη ασε που το μαλλι ειναι μεχρι τη μέση.. Δε του κανω εγω
    Δε μου κάνει έχει πολλά μαλλια χαχα και μένει μακριά , εγώ είμαι βόρεια Ελλάδα :)

    Είναι ιντερνετική φίλη, όπως λέμε φανταστικός φίλος , και μετά σε πάνε στον ψυχο [emoji39]

Page 12 of 30 FirstFirst ... 2101112131422 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •