Με κοροιδεψε κανονικοτατα - Page 14
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 14 of 30 FirstFirst ... 4121314151624 ... LastLast
Results 196 to 210 of 440
  1. #196
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    990
    "Αλλιώς μαζεμένη σοβαρή κι με λίγες εμπειρίες ειλικρινής και συναισθηματική ειμαι εγώ....γιατι δεν έκατσαν μαζί μου αν έψαχναν αυτο το τύπο γυναίκας;"

    Περιμενεεεε και βρες αυτόν που θα εκτιμήσει αυτό που λες, μη πας να γίνει ένα με τη μάζα γιατι εκεί συχνάζουν περισσότεροι. Αν είσαι σπάνιο κορίτσι Ε σπάνιο αγόρι θα πρέπει να βρεις, δύσκολο αλλά τέλειο όταν γίνει.

    Όχι δε χρειάζεται να γίνεις άλλη από αυτό που είσαι για να αρέσεις στους στατιστικά περισσότερους, ΔΕΝ ΣΕ (ΜΑΣ) ΝΟΙΑΖΕΙ ΑΥΤΟ.

  2. #197
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by elisabet View Post
    Ποιος είπε να το φορτωθείς και νανιώσεις μειονεκτικά; Για να διορθωθεί πάντως κάτι, ο, τι κι αν είναι αυτό, προυποθέτει το να αναλάβουμε την ευθύνη για αυτό. Και δεν το εννοώ καθόλου ενοχικά αυτό που λεω. Αλλά αν θεωρώ πχ πως μου τυχαίνουν συνεχώς μαλάκες επειδή απλά ...τυχαίνει, ε θα συνεχίσει να τυχαίνει μιλίβα, δεν θα αλλάξει από μόνο του όσο εγώ συνεχίζω και κάνω τα ίδια. Θα πρέπει να αναλάβω την ευθύνη ότι αυτό που μου συμβαίνει με κάποιο τρόπο το προκαλώ ή το προσκαλώ για να μπορέσω να το αλλάξω.

    Τι να σου πω; Εσύ νομίζεις τώρα πως έχω βρει το μεγάλο μυστικό που θα διορθώσει τα πάντα, αλλά όπως σου προέιπα όλοι μας εδώ μόνο υποθέσεις μπορούμε να κάνουμε. Μπορεί να ισχύουν χίλια δύο σενάρια.
    Το πρώτο που βλέπω πχ είναι πως δεν ήσουν ειλικρινής. Θεωρείς οτι επειδή εσύ έκανες κίνηση να βρεθείτε, έκανες το καθήκον σου και μετά απλά περίμενες τον άλλον. Ο άλλος πχ μπορεί να νόμιζε ότι εσύ βαριέσαι αφόρητα, είσαι μόνη σου και δεν έχεις τι να κάνεις κι έτσι του πρότεινες να βγείτε. Και να σκέφτηκε : α καλά...σιγά μη ξαναβγω, αυτή θέλει απλά παρέα. Θα μπορούσες πχ να του πεις ότι ξέρεις σε γουστάρω πολύ και μου αρέσει που σε γνωρίζω αλλά έχω κι εγω τα κολλήματα μου και θέλω τον χρόνο μου για να νιώσω οικεία με κάποιον, αλλά δεν του είπες αυτό. Προτίμησες να το παίξεις κάτι άλλο από αυτό που είσαι και να του πεις πως δεν ενδιαφέρεσαι για σχέση. Εγώ πχ αν μου λεγες πως δεν ενδιαφέρεσαι για σχέση και ταυτόχρονα δεν προχωρούσες και ερωτικά μαζί μου θα σκεφτόμουν ή ότι είσαι απελπισμένη για παρέα ή ότι δεν με γουστάρεις ή ότι έχεις κάποιο πρόβλημα.

    Για το σεξ επίσης θεωρώ πως έχεις εντελώς λανθασμένη προσέγγιση. Είναι σα να το θεωρείς οτι αθ το κάνεις ως χάρη στον άλλον αντί να το θεωρείς απόλαυση ΔΙΚΗ ΣΟΥ. Ο άλλος δεν είναι χαζός, το αντιλαμβάνεται αυτό. Δεν θέλει να του κάνεις χάρη, να γουστάρεις θέλει. Κυκλοφορούν πολλές ωραίες κοπέλες εκεί εξώ, δεν λέει τίποτα αυτό.

    Το βασικό σου λάθος πιστεύω πως είναι αυτό που σου είπα από την αρχή. Άλλο δείχνεις, άλλο θες κι άλλο λες. Και αυτό μπερδέυει τους άλλους και κανείς δεν θέλει να μπερδεύεται. Οι λόγοι που το κάνεις αυτό θεωρώ πως θέλουν ψάξιμο γιατί το κάνεις χωρίς να το καταλαβαίνεις και χωρίς να έχεις πρόθεση να εξαπατήσεις κανέναν.
    Δεν νιώθω ότι πάω να κάνω κανενός τη χάρη Αλλά δεν μου έχει βγει...Όταν με προσεγγίζουν άγαρμπα και λιγουρικα η λένε ότι θέλουν σεξ εμένα δεν ν αρέσει γιατί δεν ψάχνω αυτό......

    Δηλαδή πιστεύεις ότι έφταιξα στον τελευταίο και ότι θα μπορούσα να του πω τι;; Αφού δεν μου έδωσε μια ευκαιρία....μετα το ραντεβού εγώ του έστειλα μνμ την επόμενη και του είπα ότι τον σκεφτόμουν....Δεν μετράει;; αν βγαίναμε ακόμη μια φορά θα του έλεγα για μένα.......θα τον Ρωτούσα καταρχάς αν το εννοούσε αυτό μεταξύ μας ότι θα ήθελε να προσπαθήσει μια σχέση μαζί μου...Γιατί έτσι όπως το είπε μεταξύ σοβαρού και αστείου δεν κατάλαβα αν το εννοεί....

    Ντάξει σύμφωνοι σε αυτό θα κάνω ξεκάθαρα τα θέλω μου.....

  3. #198
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by Miliva21 View Post
    Εννοώ ότι δεν θα τον πρηξεις για να φιληθείτε ούτε θα τους ψησεις το ψάρι στα χείλη μέχρι να του κάτσεις....Ούτε θα τονίζεις πόσο καλή είσαι πόσο διαφορετική είσαι....

    Αυτό που νιώθω εγώ ότι θέλουν.....Είναι μια κοπέλα χαλαρή που να μην σκέφτεται πολύ και να είναι θερμή πολύ μαζί τους να μην έχει αναστολές....Και γρήγορα τους κάτσει τόσο το καλύτερο....Αλλά να τους πουλήσει το παραμύθι ότι είναι και κορίτσι από σπίτι και εγώ μόνο με σενα ήμουν τόσο θερμή και προχώρησα τόσο γρήγορα....

    Αλλιώς μαζεμένη σοβαρή κι με λίγες εμπειρίες ειλικρινής και συναισθηματική ειμαι εγώ....γιατι δεν έκατσαν μαζί μου αν έψαχναν αυτο το τύπο γυναίκας;
    Γιατί δεν τους έδειξες αυτό! Τους έδειξες αυτό που λες μόνη σου πως ΘΕΣ να είσαι πιο πάνω. Χαλαρή, άνετη με εμπειρίες που δεν διαφέρει από τις άλλες.
    Πώς είσαι ειλικρινής όταν δεν λες αυτό που θες;
    Πώς να καταλάβει ο άλλος ότι είσαι συναισθηματική αν εσύ το παίζεις άνετη και χαλαρή και πως δεν θες σχέσεις;

    Όσοι όντως μπορεί να ήθελαν αυτό τον τύπο γυναίκας, έφυγαν γιατί εσύ πλάσαρες άλλο πρόσωπο.
    Κάποιοι μπορεί και να μην ήθελαν αυτό τον τύπο γυναίκας, δεν είναι κακό.

  4. #199
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by elisabet View Post
    Γιατί δεν τους έδειξες αυτό! Τους έδειξες αυτό που λες μόνη σου πως ΘΕΣ να είσαι πιο πάνω. Χαλαρή, άνετη με εμπειρίες που δεν διαφέρει από τις άλλες.
    Πώς είσαι ειλικρινής όταν δεν λες αυτό που θες;
    Πώς να καταλάβει ο άλλος ότι είσαι συναισθηματική αν εσύ το παίζεις άνετη και χαλαρή και πως δεν θες σχέσεις;

    Όσοι όντως μπορεί να ήθελαν αυτό τον τύπο γυναίκας, έφυγαν γιατί εσύ πλάσαρες άλλο πρόσωπο.
    Κάποιοι μπορεί και να μην ήθελαν αυτό τον τύπο γυναίκας, δεν είναι κακό.
    Με αυτούς που βγήκα ραντεβού δεν νομίζω ότι ήθελαν κορίτσι για σπίτι και τους τη χάλασα....εξάλλου όλοι καταλαβαίνουν ότι είμαι σοβαρή ακόμα και από το ντύσιμο δεν μπορώ να καταλάβω....τεσπα

    Θα κάνω ξεκάθαρα τα θέλω μου απλά δεν θέλω να νιώθω πως εγώ έφταιξα που δεν μου ξαναστειλε ο τελευταίος

  5. #200
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Εσυ πως μπορείς να έφταιξες βρε κορίτσι μου; δυο φορές εσυ εκανες τη κίνηση και μάλιστα τη τελευταια έκοψε και τη κουβέντα. Δεν ήταν για σένα απλα. Βάλε μια τελεια και πηγαινε παρακατω
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  6. #201
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    154
    Quote Originally Posted by Miliva21 View Post
    Ό,τι θα ήθελα κάποια σχέση μπορώ να τους το πω ...... ότι δεν έχω τόσες έμπειριες δεν μπορώ να τους Το πω στα 2 ραντεβού που βγαίνουμε......

    Του είχα πει του ένα ότι είχα σχέση πριν χρόνια και μόνο που δεν γελασε......Η ο άλλος ο τελευταίος μου είπε...."Γενικά από όσο σε κόβω είσαι ήρεμη κοπέλα και χαριτωμένη.....αν είσαι και ζωηρή( σεξουαλικά εννοούσε σε έμπειριες μαλλον) είναι το τέλειο ......

    Του είπα ότι είμαι πιο επιλεκτική στις σχέσεις μου και ότι έκανα μια σχέση προς το πάρον.....Μετά από κάμποση ώρα μου πέταξε το ανέκδοτο για τη σχέση και μετά από το ραντεβού δεν έκανε μόνος του κίνηση να με βρει...

    Άρα τι μου λες ότι θα τους αρέσει....σιγά να μην τους αρέσει
    Αν ξαναδιαβάσεις αυτά που έγραψες, θα καταλάβεις πως αυτά που είπες, δεν αρέσουν μόνο σε αυτούς που δεν αρέσουν σε σένα (σαν χαρακτήρες).
    Το να μην είσαι έμπειρη, δεν θα αρέσει σε αυτούς που θέλουν γρήγορο σεξ χωρίς ευθύνες.

  7. #202
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,843
    Quote Originally Posted by Miliva21 View Post
    Εννοώ ότι δεν θα τον πρηξεις για να φιληθείτε ούτε θα τους ψησεις το ψάρι στα χείλη μέχρι να του κάτσεις....Ούτε θα τονίζεις πόσο καλή είσαι πόσο διαφορετική είσαι....

    Αυτό που νιώθω εγώ ότι θέλουν.....Είναι μια κοπέλα χαλαρή που να μην σκέφτεται πολύ και να είναι θερμή πολύ μαζί τους να μην έχει αναστολές....Και γρήγορα τους κάτσει τόσο το καλύτερο....Αλλά να τους πουλήσει το παραμύθι ότι είναι και κορίτσι από σπίτι και εγώ μόνο με σενα ήμουν τόσο θερμή και προχώρησα τόσο γρήγορα....

    Αλλιώς μαζεμένη σοβαρή κι με λίγες εμπειρίες ειλικρινής και συναισθηματική ειμαι εγώ....γιατι δεν έκατσαν μαζί μου αν έψαχναν αυτο το τύπο γυναίκας;
    επειδη προσπαθουσες να δειξεις οτι εισαι αυτη που νομιζεις οτι θελουν, αλλα δεν ησουν κι αυτο φαινοταν μολις εκανες πισω κι εφευγαν, κι οσοι ηθελαν αυτο που πραγματικα εισαι, δεν το εβλεπαν γιατι υποκρινοσουν κατι αλλο απο φοβο, κι ετσι εφευγαν κι αυτοι. φαινεται "δηθεν" η συμπεριφορα καποιου που δειχνει κατι αλλο απο αυτο που ειναι. ΑΥΤΟ ειναι που ξενερωνει κι οχι το να καταλαβουν οτι δεν εχεις εμπειριες.
    ΔΕΝ ΣΕ ΕΒΡΙΣΚΑΝ ΠΟΥΘΕΝΑ ΟΥΤΕ ΟΙ ΜΕΝ, ΟΥΤΕ ΟΙ ΔΕ, ΓΙΑΤΙ ΕΣΥ ΔΕΝ ΗΣΟΥΝ ΕΚΕΙ. ΗΣΟΥΝ ΚΡΥΜΜΕΝΗ.

  8. #203
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,843
    Quote Originally Posted by Miliva21 View Post
    Ναι ακούστηκα επιθετική γιατί έχω θυμο μέσα μου όντως όταν αναφέρομαι με βάσει τις εμπειρίες μου στο ερωτικό θέμα ......

    Έχω θυμο και με μένα και με τους άντρες που γνωρίζω και με το σύμπαν και με όλα.....

    Όχι όταν βγαίνω ειμαι αισιόδοξη και είναι γλυκιά ....Πολύ γλυκιά και καλή και έχω ακούσει πολλές μαλακιες που θα έπρεπε να είχα βρίσει πολύ άσχημα άντρες Αλλά δεν το έκανα.....

    Και θυμώνω όταν πχ ακούω ότι εσύ φταις κουκλίτσα μου που δεν τους κάθεσαι γρήγορα σιγά μην κάτσει κανένας να σε περιμένει.......Μην είσαι πουριτανη......Μην εισαι δήθεν ......μαγκια τους αντρες και γυναίκες αν είναι πιο γρήγοροι.....το θέμα είναι ότι αυτό το έχουμε κάνει κανόνα και το θεωρούμε και απολύτως φυσιολογικό χωρίς να είναι απαραίτητα ( ουδέτερο ειναι) και κάθε άλλο το θεωρούμε απόκλιση ......
    αυτο ειναι που κανεις λαθος και στην συζητηση και στην συμπεριφορα σου εξω με τις γνωριμιες.
    ΚΑΝΕΙΣ εδω δεν σου ειπε να τους κατσεις γρηγορα.

    το οτι πολλοι (και πολλες) θελουν και σεξουαλικη επαφη εκτος απο παρεα , γρηγορα, γιατι ετσι γουσταρουν, ειναι δικο τους θεμα και δικαιωμα τους επισης.
    ουτε ειναι ανηθικοι κι εσυ ηθικη που δεν θελεις, ουτε το αντιθετο ομως.

    αυτο που λεμε ειναι οτι ΕΣΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕΙΣ ΤΟΥΣ ΡΥΘΜΟΥΣ ΣΟΥ. τους ρυθμους που σου επιβαλει η συναισθηματικοσωματικη σου κατασταση.
    και να μην κανεις εκπτωσεις σε αυτο, ουτε να υποχωρεις στις πιεσεις.
    αυτο που κανεις εσυ ομως, ειναι να κατηγορεις ανδρες και γυναικες επειδη εχουν και θελουν σεξουαλικες επαφες.
    ΔΕΝ φταινε αυτοι που δεν βρισκεις καποιον οπως τον θελεις, ουτε ειναι ανηθικοι και λαμογια επειδηε συ αισθανεσαι αλλιως.
    αυτο ειναι που δεν καταλαβαινεις.
    κι αυτοι μια χαρα ειναι, κι εσυ μια χρα εισαι.
    αλλα πρεπει να βρεις καποιον που να δεχεται εσενα οπως εισαι, κι αν δεν τον βρισκεις ακομα, δεν ειναι επειδη ειναι σκαρτος, αλλα επειδη θελετε διαφορετικα πραγματα σε μια γνωριμια.
    δικαιωμα σας και των δυο.

  9. #204
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,843
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Το να εχει κάποιες απόψεις που μπορεί να μην ταιριάζουν με τις δικες σου ειναι δικαίωμα της. Ο καθένας πραττει όπως θελει. Επέτρεψε μου μονο επειδη εχω κανει πολλες ελεύθερες σχέσεις να πω οτι αυτο που περιγραφεις δεν γίνεται σχεδον ποτε. Αν κανεις ελεύθερη σχέση παντα ο ενας απο τους δυο θα το σταματήσει επειδή θα εχει βρει καποιον που θα ταιριαζει για να κάνει σχέση.. Ετσι πάνε αυτά. Μην παρουσιαζεις λοιπον την δικιά σου εξαίρεση για κανόνα. Επίσης πως να το κάνουμε κάποια άτομα ειναι πιο ρομαντικά δε θέλουν να το δίνουν δεξια και αριστερά δεν έχει αυτό το δικαίωμα ; και για να σε προλάβω εγω δεν ειμαι του ρομαντισμού μιλάω καθαρα για την κοπελα που άνοιξε το θέμα
    μαλλον δεν καταλαβες.
    εγω δεν μιλαω για ελευθερες σχεσεις.
    μιλαω για κανονικες δεσμευτικες σχεσεις.
    αλλα λεω, οτι και οι πιο σοβαρες και μακροχρονιες σχεσεις, ΞΕΚΙΝΑΝΕ ΜΕΤΑ απο μια γνωριμια που περιλαμβανει τα παντα και διασκεδαση και μοιρασματα και σεξ ομως.
    κανενας δεν ξεκιναει μια σχεση αν δεν εχει κανει σεξ με τον αλλον, ΟΣΟ κι αν αργησει αυτο.
    ναι, μπορει να βγαινεις πολυ καιρο και να κανεις μονο βολτες και συζητησεις, δεν θα σκεφτεις ποτε οτι ειναι σχεση αυτο ομως, ουτε κανεις θα προτεινει "σχεση" σε μια κοπελα αν δεν εχουν κανει ΚΑΙ σεξ.
    κι αυτο δενε χει να κανει με το ποσο γρηγορα θα γινει.
    η κοπελια μας εδω, εχει στο μυαλο της καποιον που θα της ζητησει να κανουν σχεση χωρις να εχουν καμια επαφη. αυτο δεν γινεται απλα. μπορει να αργησει, ναι. καποιος που θα ενδιαφερθει πολυ για εκεινην, θα την περιμενει οσο χρειαστει, αλλα δεν θα θεωρει οτι εχουν"σχεση", αν δεν προχωρησει η γνωριμια τους. αυτο ειπα.

  10. #205
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by Miliva21 View Post
    Δεν νιώθω ότι πάω να κάνω κανενός τη χάρη Αλλά δεν μου έχει βγει...Όταν με προσεγγίζουν άγαρμπα και λιγουρικα η λένε ότι θέλουν σεξ εμένα δεν ν αρέσει γιατί δεν ψάχνω αυτό......

    Δηλαδή πιστεύεις ότι έφταιξα στον τελευταίο και ότι θα μπορούσα να του πω τι;; Αφού δεν μου έδωσε μια ευκαιρία....μετα το ραντεβού εγώ του έστειλα μνμ την επόμενη και του είπα ότι τον σκεφτόμουν....Δεν μετράει;; αν βγαίναμε ακόμη μια φορά θα του έλεγα για μένα.......θα τον Ρωτούσα καταρχάς αν το εννοούσε αυτό μεταξύ μας ότι θα ήθελε να προσπαθήσει μια σχέση μαζί μου...Γιατί έτσι όπως το είπε μεταξύ σοβαρού και αστείου δεν κατάλαβα αν το εννοεί....

    Ντάξει σύμφωνοι σε αυτό θα κάνω ξεκάθαρα τα θέλω μου.....
    Διάβασε αυτά που σου λέει η ρεμ. συμφωνώ απόλυτα.
    Βγάζει δηθενιά η συμπεριφορά σου μιλιβα. Πας να το παίξεις άλλο από αυτό που είσαι επειδή εσύ δεν έχεις καλή γνώμη για αυτό που είσαι και θεωρείς πως και στους άλλους δεν θα αρέσει. Αν δεν αποδεχτείς τον εαυτό σου δεν θα το κάνει κανείς, στο υπογράφω.

    Δεν είπε κανείς να πεις την ιστορία της ζωής σου από το πρώτο ραντεβού αλλά είναι άλλο αυτό κι άλλο να παρουσιάζεσαι αλλιώς από αυτό που είσαι. Και τι θα λεγες στο τρίτο ραντεβού ξερω γω; Α...δεν είμαι άνετη και χαλαρή τελικά, σου την έφερα, ψάχνω για σχεση; Και τι περίμενες να απαντήσει ο άλλος στο τρίτο ραντεβού για το αν θέλει να έχει σχέση μαζί σου; Κανείς δεν ξέρει τόσο σύντομα και χωρίς να έχει εξελιχθεί η γνωριμία αν όντως θέλει σχέση μαζί σου ή όχι. Ξεκινάει να σε γνωρίζει και βλέπει.
    Εσύ επειδή την έχεις πατήσει θες ο άλλος να δεσμευτεί χωρίς εσύ να έχεις δεσμευτεί στο παραμικρό πρώτα. Δεν γίνεται αυτό. Ο έρωτας εμπεριέχει ΡΙΣΚΟ. Πρέπει να είσαι διατεθειμένη να χάσεις και να εκτεθείς για να προχωρήσεις. Εκ του ασφαλούς έρωτες δεν υπάρχουν.

  11. #206
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    1,137
    Εγώ νομίζω ότι το πρόβλημα είναι ότι δείχνεις απελπισμένη για σχέση επειδή δεν έχεις κάνει και το μυρίζονται υποσυνείδητα οι άντρες. Ποτέ πετυχημένη σχέση δεν κάνουν δύο μισά, αλλά δύο ολόκληρα, δηλαδή άτομα που είναι καλά και μόνα τους αλλά θέλουν να μοιραστούν κάτι με τους άλλους (εγώ ας πούμε είμαι καλά μόνος μου αλλά δε θέλω να μοιραστώ πράγματα με άλλες).

  12. #207
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    154
    Quote Originally Posted by Eagle guy View Post
    Εγώ νομίζω ότι το πρόβλημα είναι ότι δείχνεις απελπισμένη για σχέση επειδή δεν έχεις κάνει και το μυρίζονται υποσυνείδητα οι άντρες. Ποτέ πετυχημένη σχέση δεν κάνουν δύο μισά, αλλά δύο ολόκληρα, δηλαδή άτομα που είναι καλά και μόνα τους αλλά θέλουν να μοιραστούν κάτι με τους άλλους (εγώ ας πούμε είμαι καλά μόνος μου αλλά δε θέλω να μοιραστώ πράγματα με άλλες).
    Πλάκα κάνεις!
    Δεν υπάρχει πιο ελκυστικό πράγμα από το να δείχνει μια γυναίκα απελπισμένη. Είναι το χαρακτηριστικό που βγάζει τον ιππότη μέσα από τον άνδρα.

  13. #208
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by Eagle guy View Post
    Εγώ νομίζω ότι το πρόβλημα είναι ότι δείχνεις απελπισμένη για σχέση επειδή δεν έχεις κάνει και το μυρίζονται υποσυνείδητα οι άντρες. Ποτέ πετυχημένη σχέση δεν κάνουν δύο μισά, αλλά δύο ολόκληρα, δηλαδή άτομα που είναι καλά και μόνα τους αλλά θέλουν να μοιραστούν κάτι με τους άλλους (εγώ ας πούμε είμαι καλά μόνος μου αλλά δε θέλω να μοιραστώ πράγματα με άλλες).
    Θα σου απαντήσω αυτό που λένε οι φίλοι μου....μου λένε ότι δεν είμαι καμία κιόλας που δείχνω απελπισμένα ότι θέλω σχέση......Δεν πίεσα κανέναν για τπτ

  14. #209
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    αυτο ειναι που κανεις λαθος και στην συζητηση και στην συμπεριφορα σου εξω με τις γνωριμιες.
    ΚΑΝΕΙΣ εδω δεν σου ειπε να τους κατσεις γρηγορα.

    το οτι πολλοι (και πολλες) θελουν και σεξουαλικη επαφη εκτος απο παρεα , γρηγορα, γιατι ετσι γουσταρουν, ειναι δικο τους θεμα και δικαιωμα τους επισης.
    ουτε ειναι ανηθικοι κι εσυ ηθικη που δεν θελεις, ουτε το αντιθετο ομως.

    αυτο που λεμε ειναι οτι ΕΣΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕΙΣ ΤΟΥΣ ΡΥΘΜΟΥΣ ΣΟΥ. τους ρυθμους που σου επιβαλει η συναισθηματικοσωματικη σου κατασταση.
    και να μην κανεις εκπτωσεις σε αυτο, ουτε να υποχωρεις στις πιεσεις.
    αυτο που κανεις εσυ ομως, ειναι να κατηγορεις ανδρες και γυναικες επειδη εχουν και θελουν σεξουαλικες επαφες.
    ΔΕΝ φταινε αυτοι που δεν βρισκεις καποιον οπως τον θελεις, ουτε ειναι ανηθικοι και λαμογια επειδηε συ αισθανεσαι αλλιως.
    αυτο ειναι που δεν καταλαβαινεις.
    κι αυτοι μια χαρα ειναι, κι εσυ μια χρα εισαι.
    αλλα πρεπει να βρεις καποιον που να δεχεται εσενα οπως εισαι, κι αν δεν τον βρισκεις ακομα, δεν ειναι επειδη ειναι σκαρτος, αλλα επειδη θελετε διαφορετικα πραγματα σε μια γνωριμια.
    δικαιωμα σας και των δυο.
    Τώρα γίνεσαι πολύ άδικη .......!!!!!

    Πες μου τώρα που το είπα αυτό; δείξε μου το χωριο το αντίστοιχο που έγραψα Ότι οι άνθρωποι δεν πρέπει να έχουν σεξουαλικες επαφες. Μιλά με επιχειρήματα γιατί αυτά που γράφεις τα βγάζεις από το μυαλό σου......Και το φυσιολογικό είναι να κάνει κάποιος σεξ στις σχέσεις του και εγώ θέλω να κάνω...........

    Αλλά δεν μπορώ να το θεοποιουν ΜΟΝΟ αυτό και να παραγκωνίζουν όλα τα υπόλοιπα

    Γιατί αυτό γίνεται δυστυχώς στη καθημερινή εποχή
    ...
    Έχουμε υπέρ θεοποιήσει το σεξ και θεωρεί κάθε άλλο λεπτομέρεια

    Για μένα ως άνθρωπος πιστεύω ότι για να έρθει το σεξ πρέπει να έρθουν άλλα πράγματα πρώτα....έλξη...Επικοινωνία... ..Μια ανθρώπινη συμπεριφορά από την άλλη πλευρά

    Από που και ως που !;;;;;;;;;;;;;;κατέληξες στην άποψη ότι εγώ δεν θέλω οι άνθρωποι να κάνουν σεξ....;;;;

    Δεν βγάζω σκαρτους τους άντρες που θέλουν σεξ....τους βγάζω σκαρτους επειδή ΔΕΝ ΈΧΟΥΝ ΤΡΟΠΟΥΣ δυστυχώς οι περισσότεροι.........!!!! Και τους βγάζω σκαρτους όταν λένε ψέματα για να το κερδίσουν αυτό....Η όταν είναι ωμοι και προσβάλουν μια γυναίκα!!!!

    Και από τη στιγμή που έγω θέλω σχέση και πέφτω σε αυτούς που θέλουν να πηδήξουν τι πρέπει να πω;;; αχ τι ωραία;;;!! Που πέφτω μονίμως σε άντρες που δεν έχουν καμία όρεξη να κάνουν μια σχεσουλα μαζί σου αλλά ψάχνουν μόνο αυτό;;;;;
    Μου φαίνεται ρεμεντυ ότι έχεις ξεχάσει πόσοι άντρες υπάρχουν εκεί έξω και φέρονται σαν λιγουρια στις γυναίκες η ως σεξουαλικά αντικείμενα....Και δεν είναι καθόλου ευγενικοί!!!
    Μήπως να σου περιγράψω ακριβώς τι μου έχουν πει άντρες που έχω βγει μαζι τους για να δεις ότι έχω δίκιο ;;;


    Δεν είναι μαλακές επδ θέλουν σεξ....Αλλά επδ γίνονται προσβλητικόι πιεστικόι και ψεύτες για να σε ριξουν ....Όχι όλοι....πολλοί όμως από όσους έχω βγει

  15. #210
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by elisabet View Post
    Διάβασε αυτά που σου λέει η ρεμ. συμφωνώ απόλυτα.
    Βγάζει δηθενιά η συμπεριφορά σου μιλιβα. Πας να το παίξεις άλλο από αυτό που είσαι επειδή εσύ δεν έχεις καλή γνώμη για αυτό που είσαι και θεωρείς πως και στους άλλους δεν θα αρέσει. Αν δεν αποδεχτείς τον εαυτό σου δεν θα το κάνει κανείς, στο υπογράφω.

    Δεν είπε κανείς να πεις την ιστορία της ζωής σου από το πρώτο ραντεβού αλλά είναι άλλο αυτό κι άλλο να παρουσιάζεσαι αλλιώς από αυτό που είσαι. Και τι θα λεγες στο τρίτο ραντεβού ξερω γω; Α...δεν είμαι άνετη και χαλαρή τελικά, σου την έφερα, ψάχνω για σχεση; Και τι περίμενες να απαντήσει ο άλλος στο τρίτο ραντεβού για το αν θέλει να έχει σχέση μαζί σου; Κανείς δεν ξέρει τόσο σύντομα και χωρίς να έχει εξελιχθεί η γνωριμία αν όντως θέλει σχέση μαζί σου ή όχι. Ξεκινάει να σε γνωρίζει και βλέπει.
    Εσύ επειδή την έχεις πατήσει θες ο άλλος να δεσμευτεί χωρίς εσύ να έχεις δεσμευτεί στο παραμικρό πρώτα. Δεν γίνεται αυτό. Ο έρωτας εμπεριέχει ΡΙΣΚΟ. Πρέπει να είσαι διατεθειμένη να χάσεις και να εκτεθείς για να προχωρήσεις. Εκ του ασφαλούς έρωτες δεν υπάρχουν.
    Ακριβώς....λες ξεκινάει να σε γνωρίζει......ποτέ να με γνωρίσει αφού με τους περισσότερους έχω βγει μόνο μια φορά.....άντε δύο φορές......;;;;;;
    Δεν έχει μείνει και κανένας να βγαίνουμε κανένα διάστημα να εχουμε βγει κάμποσα ραντεβού.....!

    Τι έγινε δλδ με αυτούς; λες ότι εγώ τους παρεξηγώ και ότι δεν θέλουν μόνο σεξ .....Και να μην τους θεωρώ λιγουρια....

    Τότε τι έγινε και δεν ξαναβγήκαν μαζί μου ;;

    κανένας δεν με βρήκε ελκυστική;;; μιλώντας μαζί μου για να βγει κάποιες παραπανω φορές ;; και αν δεν με βρήκε ελκυστική στο πρώτο ραντεβού τότε για τι με βρήκε ελκυστική για να έρθει να μου μιλήσει και να μου ζητήσει ο ίδιος να βγει μαζί μου εξαρχής .....;;;;
    Ποια γνωριμία μου λες.....;;δυο ραντεβουδακια όλα κ όλα Χωρίς να γνωριζόμαστε από πριν......Και μετά άντε γεια....

    Δηθενια ;;; Ναι στον τελευταίο δν προσδιορίσα ακριβώς τι ήθελα γτ φοβήθηκα στιγμιαία ότι θα μου πει πως θέλει να περνάει καλά οπως όλοι όσοι έχω βγει.....Και το άφησα φλου.....ενδιαφέρον όμως έδειξα γιατί εγώ του έστειλα μνμ να του πω ότι τον σκέφτομαι.....Γιατί δεν ξαναβγηκαμε τότε....

    Και να φεύγουν από το δεύτερο ραντεβού επδ με θεωρούν παγωμένη η αδιάφορη γιατί το παθαίνουν αυτό;; επδ έχει γίνει μάλλον μόδα να βγαίνεις δυο φορές με κάποια να κάνουν σεξ χωρίς καν να έχουν πει τα στοιχειώδη;;; και μη μου πεις ότι της βίασαν όταν βγήκαν με τις άλλες ....συναινετικό ήταν και μαγκιά τους ...Αλλά δεν φταίω εγώ να με θεωρούν αδιάφορη επδ έχουν συνηθίσει αλλιώς.....και να πρέπει να απολογούμαι γιατί δεν τους έκατσα ακόμα και ότι θα τους κάτσω επδ αυτοί φοβούνται γιατί έχουν συνηθίσει διαφορετικά!!

    Αχ μωρό μου σόρρυ είμαστε δεύτερο ραντεβού και δεν σου έχω κάτσει ακόμα....Όμως μη νομίζεις ότι δεν σε θελω επδ δεν σου έχω κάτσει ακομα ενω καλά καλά δεν θυμάμαι το επώνυμο σου.... δεν είμαι καμία περίεργη....θα σου κάτσω σύντομα....μη νομίζεις ότι με κερνάς τσάμπα τους καφέδες....

    Έχετε δίκιο ...
    .Αυτό θα λέω για να μην είμαι δήθεν και να μην με παρεξηγουν
    Last edited by Miliva21; 28-06-2019 at 14:19.

Page 14 of 30 FirstFirst ... 4121314151624 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •