Με κοροιδεψε κανονικοτατα - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 30 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 16 to 30 of 440
  1. #16
    Quote Originally Posted by Miliva21 View Post
    εχεις δικιο απλα κολλησα πολυ εκεινη τη στιγμη και φοβηθηκα μηπως χαλασει αυτο το κλιμα και μου πει οτι δεν θελει κατι σοβαρο...γι αυτο απαντησα φλου.....ομως μονος του ειπε οτι θελει σχεση και εγω χαρηκα εστω στιγμιαια....ναι την απεβαλα την απαισιοδοξια και ενθουσιαστηκα πολυ γρηγορα μαζι του...επδ ηθελα να ενθουσιαστω και παλι καλα σημαδια δεν υπηρξαν στην υποθεση...

    συμφωνω οτι οποιος θελει στελνει....απο τη στιγμη που εκανα κιολας τη κινηση μου.......νομιζω πως αν τον εκαιγε θα εκανε τη κινηση του
    Καταλαβαίνω γιατί δεν του το είπες από την αρχή αυτό. Γιατι σου αρεσε πολύ και δεν ήθελες να τον χάσεις.
    Δεν μπορείς να ξέρεις ποτε τι σκεφτεται η τι έχει ο αλλος στο κεφάλι του.συνηθως σε αυτές τις περιπτώσεις παίζει να υπάρχει κάτι άλλο στη ζωή του η απλα δεν ταιριαξατε σαν ζευγαρι.οπότε απομακρυνσου και εσυ τώρα.αν θες να του ζητησεις μια εξήγηση για όλα αυτά ζητα την.
    Last edited by Αποστολια; 21-06-2019 at 23:33.

  2. #17
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by Xfactor View Post
    κοιτα αμα ηθελε μονο σεξ, θα σου πεταγε σποντες, θα σε καλουσε σπιτι του, θα προσπαθουσε να χωσει τα χερακια του στο σωμα σου κ.λ.π...Αλλα ισως το κανει με ποιο γλυκο τροπο και να θελει παλι αυτο who know!.
    Κατι αλλο παιζει εδω.....Το ψησιμο θεωρω, πως πανω απο εβδομαδα δεν ειναι ψησιμο, ειναι αδιαφορια, η χαλαροτητα......
    Ισως λεω εγω τωρα, μαζι με εσενα ειχε γνωρισει και καμια αλλη κοπελιτσα, ταυτοχρονα και απλα εκανε ντειτ να δει με ποια ταιριαζει...
    Για εμενα εφοσον σου αρεσει ,διεκδίκησε τον, παρε τηλεφωνο να ρωτησεις, πες του χαθηκαμε κ.λ.π...και να κανονισετε κατι ......Μην κανεις πισω τοσο ευκολα γιατι ποτε δεν θα βρεις κατι αμοιβαιο.
    Με λιγα λογια μην το αφησεις φλου,.
    μια εβδομαδα εχει περασει απο τοτε που μιλησαμε λιγο αφου του εστειλα εγω πρωτη

  3. #18
    Μιλιβα γεια σου κ απο μενα!
    Καταρχας να σου πω κ συμπεραινοντας απο τα λεγομενα σου οτι εισαι νεα κοπελα καθως εχεις εξεταστικη οπως λες!επικεντρωσου εκει κ πουθενα αλλου!
    Συμπεραινω κ με τα οσα γραφεις οτι εισαι συνεσταλμενη κ κ δεν επιδιωκεις προχειροτητες κ ξεπετες!
    Το εχω συμπερανει κ απο τα αλλα ποστς,στα σχολια σου λαιρο τωρα,τα εχω ξεχωρισει μεταξυ κανα 2,3 ακομα...
    Στο θεμα σου τωρα...πιστευω οτι πολυ καλα το διαχειριστηκες κ δεν προχωρησες αμεσως μαζι του,δεν επιδιωξες φαση 1 βραδυας κλπ...
    Απο κει κ υστερα τον βλεπω οπως μας τον παρουσιαζεις πολυ χαλαρο κ οντως μεγαλυτερος εχει εμπειρια κ πολυ περισσοτερο στη πειθω κ καμακι!
    Να το πω αλλιως...υπαρχουν καποιοι οπως πρωτοανεφερες που επιδιωκουν να κρεββατοσουν να το πω ευγενικα την κοπελα μια δυο φορες κ δρομο...
    Απο κει κ υστερα ολοι αυτοι λειτουργουν με καποια συγκεκριμενο τροπο...συνηθως εχουν προχειρη συμπεριφορα κ φτωχο λεξιλογιο...αν κατσει σου λεει....καλως αλλιως παμε παρακατω!
    Υπαρχουν κ αλλοι βεβαια που ειναι πιο ευγενικοι,εχουν τροπο κ οχι κοπο που λεμε...κ καταφερνουν αυτο που θελουν...κ υστερα ψαχνεις να τους βρεις!
    Ετσι πιστευω ειναι κ η περιπτωση σου κ ευτυχως εληξε με ομορφο τροπο διχως κρεββατι κ λοιπες στεναχωριες απο μερους σου!
    Εαν ζεις αθηνα η καπου αλλου σε μεγαλη πολη πρεπει να κινησει το ενδιαφερον σου το πως σε βρηκε κ πως σεδιαλεξε μεταξυ αγνωστων?σε εχει ξανα δει καπου κ τα σχετικα!
    Καλο ειναι λοιπον να υπαρχει 1 μετρο εμπιστοσυνης στην αρχη...θεωρω λαθος που τον αφησες να σε παει σπιτι κ να γνωριζει αμεσως που μενεις...
    Κ αφου σε γουσταρει κ κανατε σχεση γιατι ειναι αφαντος?κ στην αρχη κιολας που υπαρχει ενθουσιασμος!
    Κατι μυριζει...προσεχε απο μερους σου πως θα εξελιχθει η ολη φαση εντος των ημερων κ αν σου πει το κλασσικο χαθηκα λογω υποχρεωσεων κλπ...να εχεις ενδιασμους!
    Προσεξε ποσο θα δεθεις μαζι του κ μην επιδιωξεις κατι που τυχον μετανιωσεις στο κοντινο μελλον...μιας κ εισαι διαθετιμενη για κατι πιο ουσιαστικο!
    Μην αναλλωνεσαι απο δω κ κει...
    Ολα καλα να σου πανε κ καλη συνεχεια στην εξεταστικη σου κουκλα!

  4. #19
    Ίσως να υπάρχει κάποιος πρόσφατος χωρισμός στον οποίον δεν έχουν ξεκαθαριστεί οι καταστάσεις και τα συναισθήματα. Ίσως να "ξενέρωσε" με κάτι που δεν σου πάει ο νους.
    Η πιο πιθανή απάντηση βρίσκεται νομίζω στο σημείο που περιγράφεις οτι φιλιόσασταν και δεν τον άφησες να σε αγγίξει σε κάποια σημεία. Αυτό νομίζω οτι είναι πιθανόν να τα δείχνει όλα. Ο τύπος ήθελε κρεββάτι και ας λέει για σχέση. Και μάλλον βαριέται να ασχοληθεί με εσένα ως άτομο, δηλαδή να περιμένει λίγο και να έχετε μια πιο ανθρώπινη σχέση, έστω και μικρής διάρκειας.
    Η γνώμη μου είναι να μην ξανασχοληθείς και αν σου στείλει να το σκεφτείς πολύ καλά διότι η συμπεριφορά του είναι ανακόλουθη και αν δεν συμβαίνει κάτι από τα παραπάνω που ανέφερα, τότε δεν είναι λογικός και ισορροπημένος άνθρωπος και δεν είναι καλό να μπλέξεις μαζί του.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    Μη χαλιέσαι για όσους σε χαλάνε...

    Όλα τα όνειρά μας μπορούν να γίνουν πραγματικότητα εάν έχουμε το κουράγιο να τα πείσουμε....

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,626
    Quote Originally Posted by Miliva21 View Post
    μια εβδομαδα εχει περασει απο τοτε που μιλησαμε λιγο αφου του εστειλα εγω πρωτη
    μιλιβα, καλησπερα.
    νομιζω οτι ειναι πολυ συντομο διαστημα για να βγαλεις συμπερασματα.
    μιλαμε για 2 μονο συναντησεις που κι αυτες εγιναν αν δεν κανω λαθος με αποσταση μιας εβδομαδας και τωρα εχει περασει αλλη μια εβδομαδα.
    μπορει να ξαναεμφανιστει. οποιος κι αν ειναι ο σκοπος του.
    το θεμα ειναι οτι νομιζω οτι εκφραζεσαι υπερβολικα (εννοω οτι αυτα που εκφραζεις δειχνουν να επενδυσες υπερβολικα) για 2 μονο συναντησεις που ειχατε και οπου το πιο χοντρο που εγινε ηταν ενα φιλι...
    δωσε λιγο χρονο στην περιπτωση και για να δεις αν θα εμφανιστει και για να δεις τι τρεχει, γιατι αυτην την στιγμη δεν βγαινει κανενα συμπερασμα.
    μπορει απο το να τρεχει σε δουλειες, μεχρι να παιζει και με αλλες η και να εχει σχεση και να μην στο ειπε.
    για ενα πραγμα ειμαι απολυτα σιγουρη.
    ΔΕΝ εκανε πισω επειδη του τα ειπες φλου για την σχεση.
    αλλος ειναι ο λογος, δεν ξερουμε ποιος.
    και κατα την γνωμη μου καλα εκανες και τα ειπες φλου. κι ο ιδιος μπορει να σου μιλησε για σχεση γιατι πιστευε αυτο θελεις να ακουσεις.
    ΑΝ τυχον αποφασισεις να επικοινωνησεις εσυ, μη τυχον και ξεκινησεις ξεκαθαρισματα κλπ. δενε χετε τπτ με τον ανθρωπο. 2 βολτες πηγατε.
    αν ομως παρεις, πες του κατι αναλαφρο του τυπου "τι γινεσαι εσυ; χαθηκες. παμε καμια βολτα;" ουτε δραματα περι εξαφανισεων, ουτε ξεκαθαρισματα περι σχεσεων. δενε χετε τπτ με τον ανθρωπο. μια γνωριμια εχετε!

  7. #22
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    μιλιβα, καλησπερα.
    νομιζω οτι ειναι πολυ συντομο διαστημα για να βγαλεις συμπερασματα.
    μιλαμε για 2 μονο συναντησεις που κι αυτες εγιναν αν δεν κανω λαθος με αποσταση μιας εβδομαδας και τωρα εχει περασει αλλη μια εβδομαδα.
    μπορει να ξαναεμφανιστει. οποιος κι αν ειναι ο σκοπος του.
    το θεμα ειναι οτι νομιζω οτι εκφραζεσαι υπερβολικα (εννοω οτι αυτα που εκφραζεις δειχνουν να επενδυσες υπερβολικα) για 2 μονο συναντησεις που ειχατε και οπου το πιο χοντρο που εγινε ηταν ενα φιλι...
    δωσε λιγο χρονο στην περιπτωση και για να δεις αν θα εμφανιστει και για να δεις τι τρεχει, γιατι αυτην την στιγμη δεν βγαινει κανενα συμπερασμα.
    μπορει απο το να τρεχει σε δουλειες, μεχρι να παιζει και με αλλες η και να εχει σχεση και να μην στο ειπε.
    για ενα πραγμα ειμαι απολυτα σιγουρη.
    ΔΕΝ εκανε πισω επειδη του τα ειπες φλου για την σχεση.
    αλλος ειναι ο λογος, δεν ξερουμε ποιος.
    και κατα την γνωμη μου καλα εκανες και τα ειπες φλου. κι ο ιδιος μπορει να σου μιλησε για σχεση γιατι πιστευε αυτο θελεις να ακουσεις.
    ΑΝ τυχον αποφασισεις να επικοινωνησεις εσυ, μη τυχον και ξεκινησεις ξεκαθαρισματα κλπ. δενε χετε τπτ με τον ανθρωπο. 2 βολτες πηγατε.
    αν ομως παρεις, πες του κατι αναλαφρο του τυπου "τι γινεσαι εσυ; χαθηκες. παμε καμια βολτα;" ουτε δραματα περι εξαφανισεων, ουτε ξεκαθαρισματα περι σχεσεων. δενε χετε τπτ με τον ανθρωπο. μια γνωριμια εχετε!
    βρε ρεμεντυ μου τωρα με ξερεις....
    ξερεις οτι ειμαι δυσκολη στο να νιιωσω ενδιαφερον για καποιον και ενθουσιαστηκα γρηγορα........το ξερω οτι προσπαθεις να με προσγειωσεις και να μου πεις οκει ηρεμησε δυο φορες βγηκατε μονο......ομως εδω μου ειπε να κανουμε σχεση....οπως και αν το ειπε...εστω στο χαλαρο εστω κατι....εδειξε ενδιαφερον και εμενα μου αρεσε να κανω σχεση μαζι του.....και το παθαινω σπανια αυτο....

    υπερβολικη ξε-υπερβολικη οκει........
    το θεμα ειναι οτι το παραμυθι μου το πουλησε .....και τωρα μια βδομαδα μετα δεν εμφανιζεται πουθενα......
    γινε λιγο λογικη......και πες μου ...ως γυναικα και πιο εμπειρη σε τετοια θεματα τι φαινεται να συμβαινει απο τη συμπεριφορα του...
    επιπλεον ασε με εμενα να αντιδρω υπερβολικα.......εχω βγει ενα σωρο ραντεβου και με ακυρους που εκαναν φανερο το σκοπο τους αμεσα.....τετοιο δουλεμα..και ενδιαφερν ομως δεν εχω φαει μεχρι στιγμης...

    εσυ δλδ..τον δικαιολογεις...? οταν λεει κατι και μετα γινεται αφαντος...? δλδ αν ερθει μια μερα και μου στειλει μετα απο 2 η 3 βδομαδες τι πρεπει να κανω? να του πω καλως τον πασα μου περασε μεσα σε περιμενα...καταλαβαινω εισαι απασχολημενος ελα να το πιασουμε απο κει που το αφησαμε σαν να μην τρεχει τιποτα?.....και εγω κανω πως δεν ακουσα οσα ειπες και κανω και τη παπια που εξαφανιστηκες..?

    νταξει...φυσικα και δεν θα του στειλω να του πω που εισι ρε μαλακα ουτε θα συμπεριφερθω λες και ειχαμε σχεση...βασικα δεν ξερω καν αν θελω να του ξαναστειλω γτ ξενερωσα και δεν μου παει να τρεχω πισω απο εναν αντρα στον οποιο εχω ηδη δειξει ενδιαφερον....

    σχεση δεν ειχαμε ομως στο ντουκου δεν μπορεις και να το περασεις.....

    φυσικα και μπορει να συμβαινει το οτιδηποτε...απο το να ειχε σχεση να εβγαινε με αλλη να ηθελε μονο σεξ....να επαιξε....παντως το να εχει δουλειες το αποκλειω ως δικαιολογια....οταν ενδιαφερεσαι στελνεις ενα μνμ...ειναι το λιγοτερο

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    107
    τι ηλικια έχετε;;; εσύ και αυτός εννοώ... κοίτα εγώ λέω η δεν θέλει να συνεχίσετε και εξαφανίστηκε αλλά τη θεωρώ απαράδεκτη συμπεριφορά μπορούσε να στο πει χύμα τουλάχιστον ξέρεις δεν γουστάρω... η θα το πάω στο τραγικό αλλά να έπαθε κάτι ο άνθρωπος και να βρίσκεται σε ένα νοσοκομείο...

  9. #24
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by xaraaaa View Post
    τι ηλικια έχετε;;; εσύ και αυτός εννοώ... κοίτα εγώ λέω η δεν θέλει να συνεχίσετε και εξαφανίστηκε αλλά τη θεωρώ απαράδεκτη συμπεριφορά μπορούσε να στο πει χύμα τουλάχιστον ξέρεις δεν γουστάρω... η θα το πάω στο τραγικό αλλά να έπαθε κάτι ο άνθρωπος και να βρίσκεται σε ένα νοσοκομείο...
    να βρισκεται σε νοσοκομειο το αποκλειω...γτ τον δειχνει ενεργο στο φβ και επιπλεον οταν του ειχα στειλει εγω τελευταια φορα εκεινος διεκοψε τη συνομιλια και δεν με ρωτησε κατι αλλο να συνεχιστει η κουβεντα....αυτος ειναι στα τριαντα και εγω εξι χρονια μικροτερη του...

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    107
    τότε αποφεύγει μάλλον.. μήπως είναι σε σχέση η το χειρότερο παντρεμένος; εγώ στη θέση σου θα του έστελνα ένα μνμ του τύπου δεν θέλω να ενοχλώ και να γίνομαι φορτικη αλλά αν σε ενόχλησε κάτι μπορείς να μ το πεις η αν δεν θέλεις να σε ξαναενοχλήσω πες του το με το να εξαφανίζεται χωρίς εξήγηση δεν είναι σωστή συμπεριφορά... έτσι θα έλεγα και αν δεν απαντήσει ούτε τότε.... πίστεω πως δεν αξίζει κορίτσι μου να ασχολείσαι άλλο με τον τυπο

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2019
    Location
    Σύννεφο
    Posts
    313
    Miliva21 δύο φορές έκανες κίνηση κι έστειλες μήνυμα. Πόσες ακόμα να το κάνεις; Αν ενδιαφερόταν πραγματικά πιστεύω ότι θα το έδειχνε. Ασχολήσου με τα μαθήματα σου κι όταν τελειώσεις με την εξεταστική ασχολείσαι και με τους άντρες. Τζάμπα στεναχωριέσαι.

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Εφοσον θεωρείς οτι σε κοροιδεψε γιατι θες να ασχοληθείς μαζί του περισσότερο ακριβώς; μη πατατε την αξιοπρέπεια σας για τον καθε πεταμένο

    Στάλθηκε από το SM-A9000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    107
    σωστόοςςς ο believeInYourself....

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Επειδή τον κράζετε ότι πιθανόν έλεγε ότι ήθελε να ακούσει η άλλη και απλά ήθελε να πηδήσει και τι γάιδαρος είναι που χάθηκε, με αντίστροφη λογική, μπορεί εκείνος να γούσταρε και να ήθελε σχέση, αλλά επειδή η Miliva απάντησε στο φλου κι ότι δεν θέλει σχέση αυτή τη στιγμή, να προσπάθησε να ανταποκριθεί αντίστροφα. Δηλαδή αφού γουστάρω και η κοπελιά δεν είναι για κάτι σοβαρό αυτή τη στιγμή, ας ρίξω κανένα πούτσο γιατί μάλλον αυτό θέλει: ) Και μετά αφού είδε ότι ούτε σχέση θέλει τώρα, ούτε σεξ θέλει η κοπέλα, μπορεί κι αυτός να είπε ότι δεν αξίζει να χαλάω τον χρόνο μου.

    Θέλω να πω αν δεν είσαι ξεκάθαρος ο ίδιος και παίζεις την κολοκυθιά, δεν είναι ωραίο να κάνεις δίκη προθέσεων για τους άλλους.

  15. #30
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Επειδή τον κράζετε ότι πιθανόν έλεγε ότι ήθελε να ακούσει η άλλη και απλά ήθελε να πηδήσει και τι γάιδαρος είναι που χάθηκε, με αντίστροφη λογική, μπορεί εκείνος να γούσταρε και να ήθελε σχέση, αλλά επειδή η Miliva απάντησε στο φλου κι ότι δεν θέλει σχέση αυτή τη στιγμή, να προσπάθησε να ανταποκριθεί αντίστροφα. Δηλαδή αφού γουστάρω και η κοπελιά δεν είναι για κάτι σοβαρό αυτή τη στιγμή, ας ρίξω κανένα πούτσο γιατί μάλλον αυτό θέλει: ) Και μετά αφού είδε ότι ούτε σχέση θέλει τώρα, ούτε σεξ θέλει η κοπέλα, μπορεί κι αυτός να είπε ότι δεν αξίζει να χαλάω τον χρόνο μου.

    Θέλω να πω αν δεν είσαι ξεκάθαρος ο ίδιος και παίζεις την κολοκυθιά, δεν είναι ωραίο να κάνεις δίκη προθέσεων για τους άλλους.
    ναι αλλα εγω ενδιαφερομαι...δεν θελω να θεωρησει κατι τετοιο.....μηπως μονο και μονο γ αυτο πρεπει να του στειλω.....? αλλα αν ηθελε σχεση μαζι μου δεν θα αρπαζε την ευκαιρια? του εστειλα μνμ....την μεθεπομενη μερα....οποιος ενδιαφερεται σπαει το κεφαλι του να καταλαβει τι συμβαινει...προσπαθει......οπ� �ς εγω τωρα...δεν ξερω τι να κανω

Page 2 of 30 FirstFirst 123412 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •