Με κοροιδεψε κανονικοτατα - Page 30
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 30 of 30 FirstFirst ... 20282930
Results 436 to 440 of 440
  1. #436
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by Georgewww View Post
    Απελπισμένη ... Έχει πάρει περίεργη έννοια η λέξη, όλοι ήμαστε για κάποια θέματα μερικές φορές απελπισμένοι δηλαδή χάνουμε λίγο την ελπίδα μας.

    Φυσικά όταν βγαίνεις με κάποιον και έχεις ελπίδα κάτι καλό να βγει και τελικά δε βγαίνει, κλονίζεται λίγο η ελπίδα μας, λογικό είναι. Όσοι δεν έχουν ταίρι έχουν ένα άγχος ένα κλονισμό ελπίδας για το αν θα βρουν κάτι καλό στη ζωή τους και πότε.

    Αυτό ενέχει τον κίνδυνο να εξιδανικευσεις κάποιον που δεν ταιριάζετε, αυτό πιστεύω πρέπει πρώτα να προσέχεις. Υπομονή καλύτερα παρά γρήγορα και ατσαλα. Πάντως αν δεις κάτι αξιόλογο μπορείς να κάνεις κι εσύ μια κίνηση. Πχ στο σούπερ μάρκετ, μια ερώτηση σε κάποιον, ή πιο επίμονο βλέμμα σε κάποιον σε ένα μπαρ, κτλ αυτό δεν είναι κακό αν γίνει με τρόπο. Μη νομίζεις ότι οι άντρες με ένα κοίταγμα που θα κάνεις, θα καταλάβουν γρήγορα ότι ψήνεσαι. Εγώ με πρώην, της την έπεσα έτσι χωρίς να κοιτάει και όταν τα φτιάξαμε λέω, γιατί δε με κοιτούσες καθολου; Λέει , πλάκα κάνεις? Όλη την ώρα σε κοιτούσα. :)

    Μη βγαίνεις με μια φίλη και κάθεσαι να κοιτάς μόνο αυτήν και να μιλάτε περί ανέμων, θέλει και ο άλλος ένα πράσινο φως ;) Τώρα το αν θα βγει μάπα το καρπούζι, δε το ξέρεις, με τον καιρό θα αποκτάς εμπειρία από συζητήσεις και ραντεβού.

    Έχω γνωρίσει και μέσω γνωστών και στο άκυρο πχ μπαρ κλαμπ κτλ. Δεν έχει διαφορά :) είναι θέμα τύχης τι θα βγει, απλά μέσω γνωστού έχεις 1-2 πληροφορίες εκ των προτέρων
    Ε ναι φυσικά είναι να έχω χάσει την ελπίδα μου......Δεν έχω κάνει μια σχέση (Που να είναι ερωτευμένη) δεν μου βγαίνει τπτ άλλο.....Και φτάνω στα μέσα των 20s και δν ξέρω αν θα βρω ποτέ αυτό π θέλω............

    Τι να πεις...ντάξει να τη κάνουμε όσο γίνεται και τ πρώτη κίνηση......

  2. #437
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Μη χανεις καμια ελπίδα...το καλο πραγμα αργει να γίνει και θέλει υπομονή
    Quote Originally Posted by Miliva21 View Post
    Ε ναι φυσικά είναι να έχω χάσει την ελπίδα μου......Δεν έχω κάνει μια σχέση (Που να είναι ερωτευμένη) δεν μου βγαίνει τπτ άλλο.....Και φτάνω στα μέσα των 20s και δν ξέρω αν θα βρω ποτέ αυτό π θέλω............

    Τι να πεις...ντάξει να τη κάνουμε όσο γίνεται και τ πρώτη κίνηση......
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  3. #438
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    990
    Quote Originally Posted by Miliva21 View Post
    Ε ναι φυσικά είναι να έχω χάσει την ελπίδα μου......Δεν έχω κάνει μια σχέση (Που να είναι ερωτευμένη) δεν μου βγαίνει τπτ άλλο.....Και φτάνω στα μέσα των 20s και δν ξέρω αν θα βρω ποτέ αυτό π θέλω............

    Τι να πεις...ντάξει να τη κάνουμε όσο γίνεται και τ πρώτη κίνηση......
    Βρε δε λέμε να πας να μιλήσεις :) έλα και σή θέση μας, σκέψου ότι όταν πάει να μιλήσει ο άντρας δε ξέρει αν η άλλη τον θέλει αν είναι ελεύθερη κτλ τίποτα , οπότε σκέψου αυτός που θα βρει εσένα έχει ήδη φάει 10 άκυρα , απλά και μόνο επειδή μπορεί να ήταν πιασμένες , οπότε λέει, άσε δε κοιτάει να κάνω 11 τα άκυρα ? :) Άρα ένα σήμα χρειάζεται, όχι βήμα.
    Κι εγώ πιο μικρός πήγαινα χύμα, τώρα λέω όχι , θέλω ένα σήμα πρώτα, αν με θέλει να κάνει κι αυτή κάτι, λίγο ενδιαφέρον να δείξει, κάνε εσύ ένα , να κάνω εγώ 10 ;) Αλλά αν κοιτάει τα αστέρια η το κινητό της, άντε γεια, είσαι έξω και παίζεις συνέχεια με το κινητό? Άκυρο με τη μια.

    20 κάτι είσαι όχι 50, εδώ άλλοι χωρίζουμε στα 45 και 50 , άσε, μια χαρά είναι η μοίρα σου, καλύτερα που είσαι πιο μεγάλη και που αργεί να έρθει για να εκτιμήσεις μια καλή περίπτωση περισσότερο :)
    Last edited by Georgewww; 03-07-2019 at 11:13.

  4. #439
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by Georgewww View Post
    Βρε δε λέμε να πας να μιλήσεις :) έλα και σή θέση μας, σκέψου ότι όταν πάει να μιλήσει ο άντρας δε ξέρει αν η άλλη τον θέλει αν είναι ελεύθερη κτλ τίποτα , οπότε σκέψου αυτός που θα βρει εσένα έχει ήδη φάει 10 άκυρα , απλά και μόνο επειδή μπορεί να ήταν πιασμένες , οπότε λέει, άσε δε κοιτάει να κάνω 11 τα άκυρα ? :) Άρα ένα σήμα χρειάζεται, όχι βήμα.
    Κι εγώ πιο μικρός πήγαινα χύμα, τώρα λέω όχι , θέλω ένα σήμα πρώτα, αν με θέλει να κάνει κι αυτή κάτι, λίγο ενδιαφέρον να δείξει, κάνε εσύ ένα , να κάνω εγώ 10 ;) Αλλά αν κοιτάει τα αστέρια η το κινητό της, άντε γεια, είσαι έξω και παίζεις συνέχεια με το κινητό? Άκυρο με τη μια.

    20 κάτι είσαι όχι 50, εδώ άλλοι χωρίζουμε στα 45 και 50 , άσε, μια χαρά είναι η μοίρα σου, καλύτερα που είσαι πιο μεγάλη και που αργή να έρθει για να εκτιμήσεις μια καλή περίπτωση περισσότερο :)
    Συμφωνώ οτι πρεπει να δώσουμε καποιο σημάδι αλλιως ειναι και για μας άσχημο να μας πλησιάζει ο καθένας.... Πριν 2 μηνες χαμογελασα σε κάποιον που κοιτουσε επίμονα και ηρθε κατευθείαν στο τραπεζι
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  5. #440
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    Quote Originally Posted by Miliva21 View Post
    Ε ναι φυσικά είναι να έχω χάσει την ελπίδα μου......Δεν έχω κάνει μια σχέση (Που να είναι ερωτευμένη) δεν μου βγαίνει τπτ άλλο.....Και φτάνω στα μέσα των 20s και δν ξέρω αν θα βρω ποτέ αυτό π θέλω............

    Τι να πεις...ντάξει να τη κάνουμε όσο γίνεται και τ πρώτη κίνηση......
    το θέμα είναι να μην χάσεις καμία ελπίδα....... εσυ τι ακριβώς για παράδειγμα θέλεις;; θεωρείς φαντάζομαι πώς την σημερινή εποχή δεν υπάρχει η αγάπη και όλοι κοιτάνε μονο για σεξ σωστά; απλά έπεσες σε μερικές περιπτώσεις που σε έκαναν να χάσεις την ελπίδα.... έχω περάσει και εγώ ακριβώς το ίδιο με την διαφορά οτι η περισσότερες θέλανε μονο σεξ... εγώ πάντα ήθελα μια σωστή σχέση όχι απλά να περνάω καλά μόνο.. η πρώτη σχέση που είχα ηταν 6 χρόνια αλλά μας χώρισε μετά η απόσταση γιατί ήταν η κοπέλα να πάει εξωτερικό για σπουδές... και ετσι με χώρισε η ίδια μια μερα πριν φύγει για εξωτερικό.....κάτι που δεν το περίμενα.... γιατί 6 ολόκληρα χρόνια είχαμε την τέλεια σχέση.... και πραγματικά εγώ θα μπορούσα τότε να πάω εκεί μαζί της αν πραγματικά το ήθελε.... της το είχα πει και γύρισε και μου είπε ακριβώς αυτα: >> οσο ερωτευμένη ειμαι μαζι σου όλα αυτά τα χρόνια η σχέση έφτασε στο τέλος θελω τώρα απλά να γνωρίσω και άλλους και να έχω εμπειρίες... γιατί αν δεν έχω τώρα εμπειρία ποτε θα έχω; και μετα μου λέει και την γνωστή καραμέλα Σ' αγαπώ... >> ότι χειρότερο πραγματικά εκινει την στιγμή πραγματικά μέσα μου διαλύθηκαν ολα.... δεν ήθελα μπροστά της να λυγίσω και ετσι της είπα αν αυτό θες πραγματικά τότε είσαι απο εμένα ελεύθερη να το κάνεις... και μου λέει αλήθεια δεν έχεις πρόβλημα με αυτό; νόμιζα οτι θα θυμώσεις.... τής λέω Ποτέ!! εγώ θέλω να είσαι ευτυχισμένη σε οτι και αν κάνεις απλά να είσαι αποφασισμένη σε αυτό που κάνεις τώρα... της ειπα επίσης πως δεν υπάρχει λόγος να τσακοθουμε και αν θέλει και η ίδια να κρατήσουμε Απλά μια επαφή φιλική... γιατί πραγματικά δεν ήθελα να χάσω την φιλία μου με αυτήν που γνωριζόμαστε απο παιδιά και ειμασταν κάθε μέρα μαζί... συμφωνισε και η ίδια... πώς πότε δεν θα ήθελε να με χάσει απο φιλο τής... μετά από μέρες με περνει τηλέφωνο και μου λέει μου είναι δύσκολο να σε δω φιλικά γιατι είμαι ακόμα ερωτευμένη μαζι σου... εκεί φάνηκα εγώ λιγο απότομος και της λέω συγνώμη αλλά εσυ η ίδια με χώρισες και τώρα κατάλαβες το τι έκανες; απο την στιγμή που πήρες αυτή την απόφαση και θέλεις να έχεις εμπειρία σου εύχομαι να την βρεις πολλές εκεί που είσαι τώρα για σπουδές και της έκλεισα το τηλέφωνο.... από τότε δεν με ξαναπήρε ποτε... και πλέον έχει προχωρήσει την ζωή της με εναν τυπο που οσο ήμασταν μαζί τον ειχε στο μάτι για σίγουρο γιατί μου έλεγε συνέχεια κατι γιαυτον α έκανε αυτο α το αλλο κλπ.... και άρχισα και της έλεγα και εγω για άλλη κοπέλα για σπάσιμο και μετά μου κράταγε και μούτρα... εγώ ποτέ δεν ειχα ρίξει κέρατο όλα αυτά τα χρόνια... αυτή δεν μπορώ να είμαι σίγουρος... αλλά πιστεύω πώς κάποιες φορές που αργούσε στην δουλειά η εξαφανιζόταν για 5-6 ώρες λέγοντας μου οτι είχε ξεμινει απο μπαταρία και οτι ειχε παει για ψώνια κλπ... νταξει αυτο 98% ειναι ότι κάτι έκρυβε παρόλαυτα δεν της έδειξα ποτέ ζήλεια... και συνεχίζαμε μια όμορφη σχέση φυσιολογική...

    πλέον μετα απο 4.5 χρόνια περίπου που έχουμε χωρίσει έχουμε χαθεί.... είναι άσχημο να χάνεις απο την ζωη σου ενα ατομο που ήξερες ολη σου την ζωή επιδει απλα εξελίχτηκε σε μια σχέση.... αλλά έτσι συνήθως γίνεται....

    ειχα πέσει πολυ ψυχολογικά.. αλλά δεν τα παράτησα... πάντα ήλπιζα για το καλύτερο......

    και ξέρεις τι κατάλαβα;; ότι πλέον είναι δύσκολο να βρεθεί ένα άτομο που θα ξέρει πραγματικά τι θέλει στην ζωη του..... εγω πχ ξέρω τι θέλω αλλά η άλλη που θα βρω θα ξέρει; αυτη ειναι παντα η απορία που μένει χωρίς απάντηση... έτσι λοιπόν κατάλαβα πως την σημερινή εποχή ειναι δύσκολο πολύ να βρεθεί το άτομο που θα μας αγαπήσει αληθινά....

Page 30 of 30 FirstFirst ... 20282930

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •