Με κοροιδεψε κανονικοτατα - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 30 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 31 to 45 of 440
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by Miliva21 View Post
    ναι αλλα εγω ενδιαφερομαι...δεν θελω να θεωρησει κατι τετοιο.....μηπως μονο και μονο γ αυτο πρεπει να του στειλω.....? αλλα αν ηθελε σχεση μαζι μου δεν θα αρπαζε την ευκαιρια? του εστειλα μνμ....την μεθεπομενη μερα....οποιος ενδιαφερεται σπαει το κεφαλι του να καταλαβει τι συμβαινει...προσπαθει......οπ� �ς εγω τωρα...δεν ξερω τι να κανω
    Να μην ρίξεις αλλο την αξιοπρέπεια σου. Είτε ετσι ειτε αλλιως πέφτεις πολυ αν τον παρακαλάς. Πήγαινε παρακάτω

    Στάλθηκε από το SM-A9000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2019
    Location
    Σύννεφο
    Posts
    313
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Επειδή τον κράζετε ότι πιθανόν έλεγε ότι ήθελε να ακούσει η άλλη και απλά ήθελε να πηδήσει και τι γάιδαρος είναι που χάθηκε, με αντίστροφη λογική, μπορεί εκείνος να γούσταρε και να ήθελε σχέση, αλλά επειδή η Miliva απάντησε στο φλου κι ότι δεν θέλει σχέση αυτή τη στιγμή, να προσπάθησε να ανταποκριθεί αντίστροφα. Δηλαδή αφού γουστάρω και η κοπελιά δεν είναι για κάτι σοβαρό αυτή τη στιγμή, ας ρίξω κανένα πούτσο γιατί μάλλον αυτό θέλει: ) Και μετά αφού είδε ότι ούτε σχέση θέλει τώρα, ούτε σεξ θέλει η κοπέλα, μπορεί κι αυτός να είπε ότι δεν αξίζει να χαλάω τον χρόνο μου.

    Θέλω να πω αν δεν είσαι ξεκάθαρος ο ίδιος και παίζεις την κολοκυθιά, δεν είναι ωραίο να κάνεις δίκη προθέσεων για τους άλλους.
    Miliva του είπες εσύ πως δεν θες σχέση αυτή τη στιγμή; Τι του είπες ακριβώς;

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Δεν έχει κανένα λόγο να τον παρακαλάει. Ωστόσο αν γουστάρει δεν χάνει κάτι να κάνει μια προσπάθεια να βρεθούν από κοντά. Γιατί ρίχνεις την αξιοπρέπειά σου αν παλέψεις λίγο για κάτι που θες; Δεν σέρνεται πίσω του στα πατώματα, δεν της είπε να μην τον ξαναενοχλήσει, ούτε κάθεται η κοπέλα και κλαίει πάνω στη φωτογραφία του τα τελευταία 40 χρόνια.

    Αν θες μία γνώμη Μίλιβα, στείλε του ένα μήνυμα να προτείνεις μία έξοδο για καφέ κάπου ήσυχα ή κάπου όπου θα μπορείτε να συζητήσετε ωραία και καλά και όπου δεν θα παραπέμπει αμέσως σε κάτι σεξουαλικό. Και δες τι θα απαντήσει. Αν αποφύγει να βρεθείτε και δεν δώσει κάποια σοβαρή δικαιολογία, τότε δεν νομίζω να αξίζει να ασχολείσαι.
    Αν δεχθεί, κάντε μια ωραία συζήτηση, πιο ειλικρινή αυτή τη φορά, χωρίς να το φέρνετε γύρω-γύρω. Μην τον πιάσεις από τα μούτρα τον άνθρωπο μόλις συναντηθείτε, αλλά μη φύγετε και χωρίς να έχει γίνει νύξη για το τι παίζει μεταξύ σας. Δώστου να καταλάβει ότι του αρέσεις και θα ήθελες να ξαναβρεθείτε και να δείτε πως θα πάει και από το όλο κλίμα κάτι θα καταλάβεις. Κάνε σαφή τα όριά σου και τι περιμένεις από αυτόν. Από την άλλη μην περιμένεις κι εσύ να σου εξομολογηθεί αιώνια αγάπη. Δες το σαν χαλαρή γνωριμία. Δηλάδή πως ξεκινάνε οι σχέσεις, με το δεύτερο ραντεβου κάθεστε και λέτε "Τώρα μπαίνουμε σε σοβαρή σχέση"; Δεν νομίζω, ο καιρός θα δείξει. Αυτός ήδη έχει πει ότι του αρέσεις, ήδη ζήτησε αστεία-σοβαρά να τα φιάξετε, εσύ κάθεσαι και τα μασάς. Αν κάνει κίνηση να σε χουφτώσει και δεν θες, εξήγησέ του πως το βλέπεις. Πες του "είναι νωρίς, έχω πιο αργούς ρυθμούς σε αυτά τα πράγματα" ή κάτι τέτοιο. Υπάρχει και κόσμος που έχει απενοχοποιήσει το σεξ, δεν σημαίνει ότι αν γίνει στο δεύτερο ραντεβού ας πούμε δεν μπορεί να υπάρχουν κι άλλες προθέσεις ή αν κάποιος δεν κάνει κίνηση ότι δεν περιμένει απλά να κάνει σεξ. Αυτά είναι σχετικά. Μπορεί όντως ο τύπος να είναι αλλού για αλλού, μπορεί να θέλει μόνο σεξ, μπορεί όμως και να συμβαίνει ακριβώς το αντίθετο. Μην το υπεραναλύεις στο μυαλό σου. Κάνε μια προσπάθεια ακόμα και πιάστο από εκεί το θέμα...

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Δεν έχει κανένα λόγο να τον παρακαλάει. Ωστόσο αν γουστάρει δεν χάνει κάτι να κάνει μια προσπάθεια να βρεθούν από κοντά. Γιατί ρίχνεις την αξιοπρέπειά σου αν παλέψεις λίγο για κάτι που θες; Δεν σέρνεται πίσω του στα πατώματα, δεν της είπε να μην τον ξαναενοχλήσει, ούτε κάθεται η κοπέλα και κλαίει πάνω στη φωτογραφία του τα τελευταία 40 χρόνια.

    Αν θες μία γνώμη Μίλιβα, στείλε του ένα μήνυμα να προτείνεις μία έξοδο για καφέ κάπου ήσυχα ή κάπου όπου θα μπορείτε να συζητήσετε ωραία και καλά και όπου δεν θα παραπέμπει αμέσως σε κάτι σεξουαλικό. Και δες τι θα απαντήσει. Αν αποφύγει να βρεθείτε και δεν δώσει κάποια σοβαρή δικαιολογία, τότε δεν νομίζω να αξίζει να ασχολείσαι.
    Αν δεχθεί, κάντε μια ωραία συζήτηση, πιο ειλικρινή αυτή τη φορά, χωρίς να το φέρνετε γύρω-γύρω. Μην τον πιάσεις από τα μούτρα τον άνθρωπο μόλις συναντηθείτε, αλλά μη φύγετε και χωρίς να έχει γίνει νύξη για το τι παίζει μεταξύ σας. Δώστου να καταλάβει ότι του αρέσεις και θα ήθελες να ξαναβρεθείτε και να δείτε πως θα πάει και από το όλο κλίμα κάτι θα καταλάβεις. Κάνε σαφή τα όριά σου και τι περιμένεις από αυτόν. Από την άλλη μην περιμένεις κι εσύ να σου εξομολογηθεί αιώνια αγάπη. Δες το σαν χαλαρή γνωριμία. Δηλάδή πως ξεκινάνε οι σχέσεις, με το δεύτερο ραντεβου κάθεστε και λέτε "Τώρα μπαίνουμε σε σοβαρή σχέση"; Δεν νομίζω, ο καιρός θα δείξει. Αυτός ήδη έχει πει ότι του αρέσεις, ήδη ζήτησε αστεία-σοβαρά να τα φιάξετε, εσύ κάθεσαι και τα μασάς. Αν κάνει κίνηση να σε χουφτώσει και δεν θες, εξήγησέ του πως το βλέπεις. Πες του "είναι νωρίς, έχω πιο αργούς ρυθμούς σε αυτά τα πράγματα" ή κάτι τέτοιο. Υπάρχει και κόσμος που έχει απενοχοποιήσει το σεξ, δεν σημαίνει ότι αν γίνει στο δεύτερο ραντεβού ας πούμε δεν μπορεί να υπάρχουν κι άλλες προθέσεις ή αν κάποιος δεν κάνει κίνηση ότι δεν περιμένει απλά να κάνει σεξ. Αυτά είναι σχετικά. Μπορεί όντως ο τύπος να είναι αλλού για αλλού, μπορεί να θέλει μόνο σεξ, μπορεί όμως και να συμβαίνει ακριβώς το αντίθετο. Μην το υπεραναλύεις στο μυαλό σου. Κάνε μια προσπάθεια ακόμα και πιάστο από εκεί το θέμα...
    Εγω πηγα με βάση τιτλου. Εφοσον θεωρεί ότι την κοροιδεψε τι θελει να ασχοληθεί; εύλογη η απορια μου. Εγω αν ειχα υποψια οτι καποιος με κοροιδεψε δε θα ηθελα ουτε να τον χεσω

    Στάλθηκε από το SM-A9000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  5. #35
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Εγω πηγα με βάση τιτλου. Εφοσον θεωρεί ότι την κοροιδεψε τι θελει να ασχοληθεί; εύλογη η απορια μου. Εγω αν ειχα υποψια οτι καποιος με κοροιδεψε δε θα ηθελα ουτε να τον χεσω

    Στάλθηκε από το SM-A9000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    οτι με κοροιδεψε το υποθετω εγω απο τη στιγμη που μου τα πεταξε ολα αυτα τοσο νωρις περι σχεσης και μετα εξαφανιστηκε......εβαλα και γω σαν τιτλο οτι με κοροιδεψε και ηθελα να δω τι θα γραψετε κ εσεις....δεν ξερω τι συνεβη υποθεσεις κανω και γω μαζι σας

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    107
    εγώ πάντως είμαι στην άποψη να επικοινωνήσεις τελευταία φορά να δεις αν θα απαντήσει μην τυχόν και σ εξηγείσει γιατί χάθηκε ετσι

  7. #37
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by believeInYourself View Post
    Miliva του είπες εσύ πως δεν θες σχέση αυτή τη στιγμή; Τι του είπες ακριβώς;
    με ρωτησε τι θα ηθελα στη ζωη μου μετα την εξεταστικη και σταθηκα λιγο να το σκεφτω και δεν ηξερα τι να απαντησω και του ειπα οτι ερθει..οτι βγει...κ ημουν σε αμηχανια....και μετα ρωτησα εκεινον και ειπε στα σοβαρα πολυ σοβαρα οτι θελει σχεση.......μετα περι μεταξυ πλακας και σοβαρου μου το εφερε στο να κανουμε σχεση μαζι......το ειπε σχεδον ετσι...απλα επδ μου ηρθε αποτομο τον αμφισβητησα
    Last edited by Miliva21; 22-06-2019 at 21:32.

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2019
    Location
    Σύννεφο
    Posts
    313
    Στείλε ένα τελευταίο μήνυμα. Δε χάνεις τίποτα. Δε θα πέσει η υπόληψη σου. Η Sonia σου έγραψε πιο πάνω. Στη χειρότερη και να μην απαντήσει καθόλου, χέστηκες. Αν δεν πάρεις ρίσκα στη ζωή κι αν δεν κάνεις λάθη, δε θα μάθεις.

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Μόλις διάβασα ολο το κείμενο σου για να μπορώ να εχω ολοκληρωμένη αποψη και οχι βάση τιτλου. Θεωρώ ότι αν ενδιαφεροταν θα εστελνε. Το πιο πιθανό για μενα ειναι να ξενερωσε που δε συνέχισε το μπαλαμουτι αλλα αυτο δε το κάνει ένας άνθρωπος που θέλει σχεση όντως αντιθετα εχει υπομονή. Εγω θα ξαναπώ να μη του ξαναστειλεις γιατι ηδη δυο φορές εσυ έστειλες πρώτη και μάλιστα τη τελευταια φορα δε συνεχισε καν τη κουβέντα οποτε θεωρω ολοφάνερο οτι δε θελει καποια συνέχεια. Τωρα αν του ξαναστειλεις και τρίτη θεωρω οτι θα ξεπέσεις.δε ξερω με ποια λογική οι κοπελες σου είπαν να του ξαναστειλεις. Τρίτη φορά παλι εσυ πρώτη και δεν ειναι κυνήγι; ε οχι κοριτσια μου ομορφα ειναι. Εγω ια τον αφηνα και αν δεν εστελνε θα ξενερωνα ακόμα χειρότερα. Τι δικαιολογια να της πει δλδ; χερακια δεν εχει να στείλει αν θέλει; γιατί θα πρέπει να του στέλνεις πάντα εσυ;

    Στάλθηκε από το SM-A9000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    Quote Originally Posted by Miliva21 View Post
    βρε ρεμεντυ μου τωρα με ξερεις....
    ξερεις οτι ειμαι δυσκολη στο να νιιωσω ενδιαφερον για καποιον και ενθουσιαστηκα γρηγορα........το ξερω οτι προσπαθεις να με προσγειωσεις και να μου πεις οκει ηρεμησε δυο φορες βγηκατε μονο......ομως εδω μου ειπε να κανουμε σχεση....οπως και αν το ειπε...εστω στο χαλαρο εστω κατι....εδειξε ενδιαφερον και εμενα μου αρεσε να κανω σχεση μαζι του.....και το παθαινω σπανια αυτο....

    υπερβολικη ξε-υπερβολικη οκει........
    το θεμα ειναι οτι το παραμυθι μου το πουλησε .....και τωρα μια βδομαδα μετα δεν εμφανιζεται πουθενα......
    γινε λιγο λογικη......και πες μου ...ως γυναικα και πιο εμπειρη σε τετοια θεματα τι φαινεται να συμβαινει απο τη συμπεριφορα του...
    επιπλεον ασε με εμενα να αντιδρω υπερβολικα.......εχω βγει ενα σωρο ραντεβου και με ακυρους που εκαναν φανερο το σκοπο τους αμεσα.....τετοιο δουλεμα..και ενδιαφερν ομως δεν εχω φαει μεχρι στιγμης...

    εσυ δλδ..τον δικαιολογεις...? οταν λεει κατι και μετα γινεται αφαντος...? δλδ αν ερθει μια μερα και μου στειλει μετα απο 2 η 3 βδομαδες τι πρεπει να κανω? να του πω καλως τον πασα μου περασε μεσα σε περιμενα...καταλαβαινω εισαι απασχολημενος ελα να το πιασουμε απο κει που το αφησαμε σαν να μην τρεχει τιποτα?.....και εγω κανω πως δεν ακουσα οσα ειπες και κανω και τη παπια που εξαφανιστηκες..?

    νταξει...φυσικα και δεν θα του στειλω να του πω που εισι ρε μαλακα ουτε θα συμπεριφερθω λες και ειχαμε σχεση...βασικα δεν ξερω καν αν θελω να του ξαναστειλω γτ ξενερωσα και δεν μου παει να τρεχω πισω απο εναν αντρα στον οποιο εχω ηδη δειξει ενδιαφερον....

    σχεση δεν ειχαμε ομως στο ντουκου δεν μπορεις και να το περασεις.....

    φυσικα και μπορει να συμβαινει το οτιδηποτε...απο το να ειχε σχεση να εβγαινε με αλλη να ηθελε μονο σεξ....να επαιξε....παντως το να εχει δουλειες το αποκλειω ως δικαιολογια....οταν ενδιαφερεσαι στελνεις ενα μνμ...ειναι το λιγοτερο
    Quote Originally Posted by Miliva21 View Post
    να βρισκεται σε νοσοκομειο το αποκλειω...γτ τον δειχνει ενεργο στο φβ και επιπλεον οταν του ειχα στειλει εγω τελευταια φορα εκεινος διεκοψε τη συνομιλια και δεν με ρωτησε κατι αλλο να συνεχιστει η κουβεντα....αυτος ειναι στα τριαντα και εγω εξι χρονια μικροτερη του...
    δεν ηξερα οτι τονε χεις φμ και ενω ειναι ενεργος δεν σου μιλαει, ουτε οτι διεκοψε εκεινος την συνομιλια που ειχατε μετα απο πρωτοβουλια σου. τοτε, οπωσδηποτε δεν ειναι απασχολημενος με δουλειες...

    ο'τι και να πουμε υποθεσεις ειναι, γιατι εχουμε πολυ λιγα στοιχεια γι αυτον με 2 συναντησεις.
    κατ αρχας και μονο ο τροπος που σε γνωρισε μπορει να δειχνει οτι γνωριζει συχνα γυναικες στον δρομο, οποτε ψηνει διαφορες κι ο'τι κατσει. δεν εκατσε με σενα, πηγε παρακατω.
    μετα, μπορει να ξενερωσε γιατι ενω του ειπες οτι δεν εχεις στο μυαλο σου σχεση, εδειξες να μην θελεις ουτε και σεξ οταν σε πλησιασε, μπορει να του φανηκες κρυα απεναντι του, οποτε απομακρυνθηκε.
    μπορει και να ηθελε μονο σεξ και τα περι σχεσης να τα πεταξε επειδη ξερει οτι τα περισσοτερα κοριτσια αυτο θα ηθελαν να ακουσουν.
    μπορει να εχει σχεση και να μην εχει πολυ χρονο εξαιτιας αυτου.
    μπορει να εχει διαφορες περιπτωσεις γυναικων σε εκκρεμοτητα γυρω του και να ασχολειται με καποια αλλη τωρα και να ξαναεμφανστει αργοτερα.
    δεν ξερω τι απ ολα..
    Last edited by Remedy; 22-06-2019 at 09:07.

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    378
    Miliva21
    δεν καταλαβαίνω γιατί είσαι τόσο απογοητευμένη και στενοχωρημένη.
    Εμένα όλα όμορφα μου φαίνονται.
    Αλλά στη ζωή μας πρέπει να είμαστε ανοιχτοί στις εκπλήξεις που θα έρθουν και να μην κολλάμε.
    Ένιωσες ενθουσιασμό για έναν τύπο που απότι φαίνεται και σε εκείνον άρεσες.
    το ότι δεν συνεχίστηκε δεν σημαίνει ότι υπάρχει λόγος να γεμίζεις αρνητικότητα για 1-2 βδομάδες, θλίψη και να θεωρείς ότι σε κορόιδεψαν..
    Πολλοί άνθρωποι στην ηλικία των 30 σκέφτονται το ενδεχόμενο μιας σοβαρής σχέσης που μπορεί να οδηγήσει σε οικογένεια και επιλέγουν ερωτικό σύντροφο με τέτοια κριτήρια.
    Από την άλλη, άλλοι άνθρωποι στην ηλικία των 30 έχουν απελευθερωθεί είναι πιο σίγουροι για τον εαυτό τους και μπορεί να επιλέγουν να είναι πιο χαλαροί τους αρέσει να γνωρίζουν κόσμο και όπως κυλήσει ή ότι τους βγει.
    Ο τρόπος που σκέφτεσαι δείχνει ότι είσαι ακόμη μικρή αν και βέβαια στον έρωτα όλοι μικροί είμαστε θα μου πεις..
    Είναι ωραίο που είχες το θάρρος να του στείλεις η ίδια μήνυμα αλλά μην ξεχνάς ότι πέρα από την προσέγγιση όλες οι άλλες φορές που επικοινωνήσατε ήταν από δική σου κίνηση. Οπότε αν τελικά δεν του είχες στείλει εσύ μετά την γνωριμία
    θα σου έστελνε άραγε εκείνος;
    Είναι διαφορετικό να χαίρεσαι να δεις έναν άνθρωπο και διαφορετικό να τον αναζητάς. Εσύ τον αναζητάς, εκείνος φαίνεται να χαίρεται όταν σε βλέπει αλλά δεν φαίνεται να σε αναζητάει. Μπορεί αυτή τη στιγμή να μην έχει την ανάγκη και πρέπει να είναι αποδεκτό.
    Το ότι σου είπε για πλάκα να τα φτιάξετε δείχνει κάτι γλυκό που ένιωσε εκείνη τη στιγμή για σένα, κάτι στιγμίαιο, παρά ότι θέλησε να σου πουλήσει παραμύθι. Αλλωστε, όποιος και να σου πει να τα φτιάξετε στο δεύτερο ραντεβού καταλαβαίνεις ότι το λέει με ελαφρότητα και όχι με έναν ουσιαστικό τρόπο αφού δεν σε ξέρει και δεν εχει δεθεί με κανέναν τρόπο με σένα..
    Τώρα να του στελνες να ξεκαθαρίσεις τι; Είναι άκυρο.. Να του στείλεις να του πεις ότι σου αρέσει, δεν χρειάζεται, 30 χρονών είναι, το ξέρει ήδη και μονο που τον έχεις αναζητήσει..
    Το μόνο που θα μπορούσες για μένα να κάνεις είναι να το αφήσεις να γεμίσεις πάλι, να γνωρίσεις κόσμο και άμα έχεις όρεξη αργότερα κάποια στιγμή να του στείλεις ένα μήνυμα, με θετική ενέργεια πάντα.

  12. #42
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Εγω πηγα με βάση τιτλου. Εφοσον θεωρεί ότι την κοροιδεψε τι θελει να ασχοληθεί; εύλογη η απορια μου. Εγω αν ειχα υποψια οτι καποιος με κοροιδεψε δε θα ηθελα ουτε να τον χεσω

    Στάλθηκε από το SM-A9000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    σε οποιον και να πας 24 ωρες διπλα σου στο τελος θα τον σκασεις και θα τη κανει

  13. #43
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by Art_Phil View Post
    Miliva21
    δεν καταλαβαίνω γιατί είσαι τόσο απογοητευμένη και στενοχωρημένη.
    Εμένα όλα όμορφα μου φαίνονται.
    Αλλά στη ζωή μας πρέπει να είμαστε ανοιχτοί στις εκπλήξεις που θα έρθουν και να μην κολλάμε.
    Ένιωσες ενθουσιασμό για έναν τύπο που απότι φαίνεται και σε εκείνον άρεσες.
    το ότι δεν συνεχίστηκε δεν σημαίνει ότι υπάρχει λόγος να γεμίζεις αρνητικότητα για 1-2 βδομάδες, θλίψη και να θεωρείς ότι σε κορόιδεψαν..
    Πολλοί άνθρωποι στην ηλικία των 30 σκέφτονται το ενδεχόμενο μιας σοβαρής σχέσης που μπορεί να οδηγήσει σε οικογένεια και επιλέγουν ερωτικό σύντροφο με τέτοια κριτήρια.
    Από την άλλη, άλλοι άνθρωποι στην ηλικία των 30 έχουν απελευθερωθεί είναι πιο σίγουροι για τον εαυτό τους και μπορεί να επιλέγουν να είναι πιο χαλαροί τους αρέσει να γνωρίζουν κόσμο και όπως κυλήσει ή ότι τους βγει.
    Ο τρόπος που σκέφτεσαι δείχνει ότι είσαι ακόμη μικρή αν και βέβαια στον έρωτα όλοι μικροί είμαστε θα μου πεις..
    Είναι ωραίο που είχες το θάρρος να του στείλεις η ίδια μήνυμα αλλά μην ξεχνάς ότι πέρα από την προσέγγιση όλες οι άλλες φορές που επικοινωνήσατε ήταν από δική σου κίνηση. Οπότε αν τελικά δεν του είχες στείλει εσύ μετά την γνωριμία
    θα σου έστελνε άραγε εκείνος;
    Είναι διαφορετικό να χαίρεσαι να δεις έναν άνθρωπο και διαφορετικό να τον αναζητάς. Εσύ τον αναζητάς, εκείνος φαίνεται να χαίρεται όταν σε βλέπει αλλά δεν φαίνεται να σε αναζητάει. Μπορεί αυτή τη στιγμή να μην έχει την ανάγκη και πρέπει να είναι αποδεκτό.
    Το ότι σου είπε για πλάκα να τα φτιάξετε δείχνει κάτι γλυκό που ένιωσε εκείνη τη στιγμή για σένα, κάτι στιγμίαιο, παρά ότι θέλησε να σου πουλήσει παραμύθι. Αλλωστε, όποιος και να σου πει να τα φτιάξετε στο δεύτερο ραντεβού καταλαβαίνεις ότι το λέει με ελαφρότητα και όχι με έναν ουσιαστικό τρόπο αφού δεν σε ξέρει και δεν εχει δεθεί με κανέναν τρόπο με σένα..
    Τώρα να του στελνες να ξεκαθαρίσεις τι; Είναι άκυρο.. Να του στείλεις να του πεις ότι σου αρέσει, δεν χρειάζεται, 30 χρονών είναι, το ξέρει ήδη και μονο που τον έχεις αναζητήσει..
    Το μόνο που θα μπορούσες για μένα να κάνεις είναι να το αφήσεις να γεμίσεις πάλι, να γνωρίσεις κόσμο και άμα έχεις όρεξη αργότερα κάποια στιγμή να του στείλεις ένα μήνυμα, με θετική ενέργεια πάντα.
    Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου...
    Δεν τον ξανά ενόχλησα......ούτως ή άλλως.....μου φάνηκε υπερβολικό να του στείλω πάλι εγώ......οπότε τελείωσε αυτό και πάω παρακάτω....

    Το γιατί είμαι απογοητευμένη δεν το ξέρεις γιατί δεν ξέρεις την ιστορία μου...Είμαι χρόνια μόνη έχω βγει πολλά ραντεβού χωρίς να μπορώ να βρω αυτό που θέλω και απογοητεύομαι όταν μου γεμίζουν τα μυαλά με υποσχέσεις που τελικά ήταν λόγια του αέρα...

    Σόρρυ Αλλά δεν μπορώ να το δω έτσι.....ότι δήθεν τα ένιωσε εκείνη τη στιγμή αλλά δεν τα εννοούσε.....Και ότι δεν με θέλει αλλά προσπαθεί να το επισημοποιησει κάπως όταν με βλέπει.....Και δεν καταλαβαίνω γιατί θα πρέπει να είμαι εγώ εκείνη που θα δείχνει πάντα κατανόηση στους άλλους;

    Οι άλλοι δλδ γιατί δεν δείχνουν κατανόηση στο τι θέλω εγώ;;; Γιατί να μην σκεφτεί ότι κρίμα είναι το κοριτσάκι και το κάθε κοριτσάκι να του πέτας φούμαρα για σχέσεις και μεταξωτές κορδέλες εφόσον δεν το πιστεύεις και δεν θα το τηρησεις....

    Γιατί πρέπει να παίζουμε με τις ελπίδες και την εμπιστοσύνη των άλλων ;

    Ο πρώην μου μου ζήτησε να τα φτιάξουμε από το δεύτερο ραντεβού και έτσι έγινε....όντως .....Δεν εξαφανίστηκε.....

    Εμένα δεν με ρώτησε κάνεις που ένιωσα χαρούμενη και που περίμενα να μου στείλει να βρεθούμε ξανά.. Ούτε ότι μας φανταζόμουν μαζί σε σχέση και έμεινα με τη χαρά.....κανένας δεν τον ανάγκασε να πει κάτι το οποίο ήξερε ότι δεν θέλει εξαρχής....

    Δεν θα τους δικαιολογούμε κιόλας.....

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by Miliva21 View Post
    Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου...
    Δεν τον ξανά ενόχλησα......ούτως ή άλλως.....μου φάνηκε υπερβολικό να του στείλω πάλι εγώ......οπότε τελείωσε αυτό και πάω παρακάτω....

    Το γιατί είμαι απογοητευμένη δεν το ξέρεις γιατί δεν ξέρεις την ιστορία μου...Είμαι χρόνια μόνη έχω βγει πολλά ραντεβού χωρίς να μπορώ να βρω αυτό που θέλω και απογοητεύομαι όταν μου γεμίζουν τα μυαλά με υποσχέσεις που τελικά ήταν λόγια του αέρα...

    Σόρρυ Αλλά δεν μπορώ να το δω έτσι.....ότι δήθεν τα ένιωσε εκείνη τη στιγμή αλλά δεν τα εννοούσε.....Και ότι δεν με θέλει αλλά προσπαθεί να το επισημοποιησει κάπως όταν με βλέπει.....Και δεν καταλαβαίνω γιατί θα πρέπει να είμαι εγώ εκείνη που θα δείχνει πάντα κατανόηση στους άλλους;

    Οι άλλοι δλδ γιατί δεν δείχνουν κατανόηση στο τι θέλω εγώ;;; Γιατί να μην σκεφτεί ότι κρίμα είναι το κοριτσάκι και το κάθε κοριτσάκι να του πέτας φούμαρα για σχέσεις και μεταξωτές κορδέλες εφόσον δεν το πιστεύεις και δεν θα το τηρησεις....

    Γιατί πρέπει να παίζουμε με τις ελπίδες και την εμπιστοσύνη των άλλων ;

    Ο πρώην μου μου ζήτησε να τα φτιάξουμε από το δεύτερο ραντεβού και έτσι έγινε....όντως .....Δεν εξαφανίστηκε.....

    Εμένα δεν με ρώτησε κάνεις που ένιωσα χαρούμενη και που περίμενα να μου στείλει να βρεθούμε ξανά.. Ούτε ότι μας φανταζόμουν μαζί σε σχέση και έμεινα με τη χαρά.....κανένας δεν τον ανάγκασε να πει κάτι το οποίο ήξερε ότι δεν θέλει εξαρχής....

    Δεν θα τους δικαιολογούμε κιόλας.....
    Έχεις κάθε δικαίωμα να απογοητεύεις και το θεωρώ και φυσιολογικό απο τη στιγμή που σου αρεσε. Σωστα τα λες. Και πολύ καλα εκανες και δε του εστειλες. Σιγα μην τον παρακαλέσεις κιολας. Θα βρεις αλλον καλυτερο
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  15. #45
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Έχεις κάθε δικαίωμα να απογοητεύεις και το θεωρώ και φυσιολογικό απο τη στιγμή που σου αρεσε. Σωστα τα λες. Και πολύ καλα εκανες και δε του εστειλες. Σιγα μην τον παρακαλέσεις κιολας. Θα βρεις αλλον καλυτερο
    Θεώρησα πως έκανα τη κίνηση μου και ξέρω ότι δεν είναι κανένα παιδάκι και πόσο μάλλον κανένα ντροπαλό παιδάκι να θέλει να μου στείλει αλλά να μην τολμάει........

    Δεν ξέρω τους λόγους του αλλα είναι ξεκάθαρο ότι δεν θέλει να το συνεχίσουμε.........

    Και έτσι το αφήνω και εγώ γτ έχω βαρεθεί να χαλάω τη ζαχαρένια μου για αστείες καταστάσεις....

    Οσο για το ότι θα βρω αυτό που ψάχνω δεν είμαι και τόσο σίγουρη αλλα τι να κάνουμε για κανένα τα πράγματα δεν είναι εύκολα στα ερωτικά...Πόσο μάλλον για μένα

Page 3 of 30 FirstFirst 1234513 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •