Με κοροιδεψε κανονικοτατα - Page 28
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 28 of 30 FirstFirst ... 182627282930 LastLast
Results 406 to 420 of 440
  1. #406
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by Okey View Post
    Γεια σου μίλιβα, στο θέμα σου είναι πολλές οι σελίδες και νομίζω κάπου γράφτηκε και στα όσα διάβασα αλλά αν δεν έχεις ακόμα ολοκληρώσει, γενικώς τα βλέπεις κάπως αλλιώς τα πράγματα στο μυαλό σου. Πώς είναι κάποιος που δεν έχει κάνει παιδί; Πώς είναι κάποιος που δεν έχει δουλέψει; Πώς είναι κάποιος που δεν έχει σπουδάσει; Πώς είναι δηλαδή κάποιος που μόνο φαντάζεται κάτι και το αναλύει χωρίς να το έχει κάνει, ε κάπου εκεί συνήθως μπαίνουν σκέψεις που το κάνουν το θέμα πιο πολύπλοκο απ' ότι είναι και ίσως και να τον σαμποτάρουν αυτές οι σκέψεις εκείνον τον άνθρωπο χωρίς να το καταλαβαίνει. Δεν προτείνω βέβαια να ολοκληρώσεις μόνο και μόνο για να τα δεις λίγο αλλιώς, αλλά να συνειδητοποιήσεις ότι σε επηρεάζει κάτι νοητικά χωρίς να το έχεις ορίσει η ίδια.

    Τα υπόλοιπα έχουν πολύ να κάνουν και με την τύχη κυρίως, γιατί τυχαία μεν θα βρεις κάποιον να ταιριάξετε, αλλά, σκοπίμως δε, θα κάνεις και τις κατάλληλες κινήσεις για να δείτε αν ταιριάζετε και για να παραμείνετε ταιριαστοί. Δε θέλει πολύ σενάριο και φαντασία και μεγάλα λόγια και συμπεράσματα και υποθέσεις και ψέμματα και ρολάκια και αηδίες, θέλει λίγο κοίταγμα στα μάτια και να εννοείς τα λίγα πράγματα που λες και να τα πιστεύεις. Εάν νιώθει κι ο άλλος έτσι θα το δεις ίσως απ' την πρώτη στιγμή, ίσως και αφού περάσετε καλά χωρίς να εστιάζετε στο αν θα κάνετε σχέση και κουραφέξαλα, αφού θα έχουν παρέλθει μερικά φυσιολογικά ραντεβού. Δεν είναι κάτι στάνταρ το πότε. Ο χρόνος βοηθάει να γνωρίσεις και να εκτιμήσεις.

    Η ιδέα που έχεις στο μυαλό σου με τις εμπειρίες και σε κολλάει είναι μηδενικής πραγματικής σημασίας για ανθρώπους που ψάχνουν να κολλήσουν όντως σαν άνθρωποι και όχι αποκλειστικά ως γενετήσιες ορμές. Επίσης ο τίτλος που έβαλες προιδέαζε για κάτι πολύ ακραίο και άσχημο αλλά αυτό που έκανε απλά ο άλλος ήταν να μην επικοινωνήσει ξανά. Το ένιωσες ως τεράστια απόρριψη ενώ όφειλες να το δεις πιο χαλαρά και να χάσεις το ενδιαφέρον σου, όχι να αρχίζεις να προβληματίζεσαι τόσο πολύ, παρά το ότι σου άρεσε. Ίσως φταίει που είναι και καλοκαίρι και η ατμόσφαιρα είναι γενικώς ζεστή και ηλεκτρισμένη, ίσως το ότι είσαι κάποια χρόνια μόνη σου που έγραφες κάπου, και αυτό πλέον να σε μπερδεύει/επηρεάζει στις αντιδράσεις/αποφάσεις σου.

    Σου προτείνω να κοιτάς για άτομα κοντά στην ηλικία σου, ασχέτως εμπειριών. Υπάρχουν πολλοί νεαροί, ακόμα και νεώτεροί σου που έχουν μυαλό και είναι προσγειωμένοι, αλλά πιθανόν να μην είναι έμπειροι κι εκείνοι όπως εσύ και να κομπλάρουν όπως όλοι κομπλάραμε λίγο στις αρχικές μας εμπειρίες. Αν είστε όμως σιωπηλοί και ήσυχοι και οι δυο, δεν πρόκειται να βρεθεί εύκολα η στιγμή που θα γνωριστείτε.

    Ίσως ο τρόπος που περιγράφεις τον εαυτό σου να ταιριάζει περισσότερο σε εργασιακό περιβάλλον γιατί εκεί συνήθως υπάρχει περισσότερη σοβαρότητα και το παιχνίδι των γνωριμιών παίζει λίγο διαφορετικά απ' ότι στη φάση των σπουδών όπου υπάρχει αρκετή ανασφάλεια και καφρίλα.

    Τέλος να σου πω να ξέρεις οτι αρκετοί άντρες όταν βλέπουν μια γυναίκα που εμφανισιακά τους ελκύει πάρα πολύ, μία από τις διάφορες σκέψεις που κάνουν είναι "Αποκλείεται να 'ναι μόνη της, κάποιος θα την έχει προλάβει!!" και πολλούς τους κρατάει πίσω με αποτέλεσμα να μην εκδηλώνονται από μόνοι τους, αν δεν τους τσιγκλίσει κάποια σύμπτωση ή κάποιος φίλος ή η ίδια η κοπέλα αν τύχει και το καταλάβει μόνη της. Δηλαδή να μην έχεις κι εσύ στο μυαλό σου ότι μόνο όσοι σου την πέφτουν τους αρέσεις και στους υπόλοιπους όχι.
    Ευχαριστώ για την απάντηση σου
    Επειδή με το θέμα του σεξ έχει γίνει πολύ μεγάλη παρεξήγηση
    ......και μου έχουν βγει λίγο τα ματάκια με αυτά που έχω διαβάσει από το ότι είμαι ασεξουαλ μέχρι και το ότι δεν θέλω τα ζευγάρια να κάνουν σεξ

    Εγώ έχω κάνει σεξ....με τη σχέση που είχα μικρή αλλά ήμασταν κ οι δύο άπειροι τότε και εγώ ίσως δεν ήμουν έτοιμη....Δεν ήμουν και πολύ έρωτευμενη με τον πρώην μου ....Και αντιμετώπιζα το σεξ με φόβο κάτι που με φρικάρε..
    .Χωρίσαμε με αυτόν εντέλει....Και από τότε επδ έχω φρικάρει λίγο και δεν έκανα κάποια γνωριμία της προκοπής ( που να υπάρχει μια εξέλιξη στη γνωριμία και κάποιον να μου αρέσει πολύ) δεν το έχω επιχειρήσει ξανά....

    Έχω πει βέβαια ότι θέλω να το ξαναπροσπαθησω με κάποιον που θα μου αρέσει πολύ και θα υπάρχει ένα ενδιαφέρον από τη μέρια του όπου και αν βγει.....

    Δεν νμζ ότι είμαι ασεξουαλ γτ σκέφτομαι συχνά το σεξ και με τον τελευταίο που γνώρισα ήθελα αν βγαίναμε και άλλα ραντεβού και δεν εξαφανιζόταν να προχωρήσω .....Επίσης έχω φαντασιώσεις....εφόσον μιλάμε για το σεξ...
    Ίσως να είμαι ντεμι σεξουαλ η πιο εγκεφαλική

    Όπως και να έχει θέλω να πιστεύω πως για όλους υπάρχει το κατάλληλο άτομο και ο κατάλληλος χρόνος....

    Αυτά μιας και πιάσαμε το σεξ σαν κουβέντα

  2. #407
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Νομιζω , miliva , οτι εισαι πιο εγκεφαλικη απο τον μεσο ορο ..... και αρκετα εκλεκτικη ..........

  3. #408
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,636
    Quote Originally Posted by Miliva21 View Post
    Ευχαριστώ για την απάντηση σου
    Επειδή με το θέμα του σεξ έχει γίνει πολύ μεγάλη παρεξήγηση
    ......και μου έχουν βγει λίγο τα ματάκια με αυτά που έχω διαβάσει από το ότι είμαι ασεξουαλ μέχρι και το ότι δεν θέλω τα ζευγάρια να κάνουν σεξ

    Εγώ έχω κάνει σεξ....με τη σχέση που είχα μικρή αλλά ήμασταν κ οι δύο άπειροι τότε και εγώ ίσως δεν ήμουν έτοιμη....Δεν ήμουν και πολύ έρωτευμενη με τον πρώην μου ....Και αντιμετώπιζα το σεξ με φόβο κάτι που με φρικάρε..
    .Χωρίσαμε με αυτόν εντέλει....Και από τότε επδ έχω φρικάρει λίγο και δεν έκανα κάποια γνωριμία της προκοπής ( που να υπάρχει μια εξέλιξη στη γνωριμία και κάποιον να μου αρέσει πολύ) δεν το έχω επιχειρήσει ξανά....

    Έχω πει βέβαια ότι θέλω να το ξαναπροσπαθησω με κάποιον που θα μου αρέσει πολύ και θα υπάρχει ένα ενδιαφέρον από τη μέρια του όπου και αν βγει.....

    Δεν νμζ ότι είμαι ασεξουαλ γτ σκέφτομαι συχνά το σεξ και με τον τελευταίο που γνώρισα ήθελα αν βγαίναμε και άλλα ραντεβού και δεν εξαφανιζόταν να προχωρήσω .....Επίσης έχω φαντασιώσεις....εφόσον μιλάμε για το σεξ...
    Ίσως να είμαι ντεμι σεξουαλ η πιο εγκεφαλική

    Όπως και να έχει θέλω να πιστεύω πως για όλους υπάρχει το κατάλληλο άτομο και ο κατάλληλος χρόνος....

    Αυτά μιας και πιάσαμε το σεξ σαν κουβέντα
    που ειδες καποιος να σε πει ασεξουαλ;
    εγω δεν ειδα τετοιο πραγμα.
    λες σε πολλα μνμτα, για τους τοσους και τοσους που εχεις βγει αυτα τα συντομα ραντεβου που τελικα δεν ειχαν καλη συνεχεια.
    ΠΟΣΑ ηταν τελικα αυτα τα τοσα πολλα ραντεβου; στο περιπου.
    ηταν 10; 50; 100; ποσα περιπου;

  4. #409
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,636
    Quote Originally Posted by Eagle guy View Post
    Ρέμεντυ, το σεξ δεν είναι βρώμικο, αλλά υπάρχει μια υπερβολή γύρω από αυτό στη σημερινή εποχή, δε νομίζεις? Τώρα, πέρα από το αν ο george την πέφτει ή όχι μέσα από αυτό το θέμα, θέλω να σε ρωτήσω κάτι. Εσύ θεωρείς ότι αν κάποιος (που δεν είναι ασέξουαλ) ψάχνει σχέση χωρίς να δίνει σημασία στο σεξ, είναι κορόιδο ή ξενέρωτος? Αυτό θέλω να ξέρω
    το τι ψαχνει ο καθενας στις σχεσεις του, εξαρταται απο τον ιδιο, οχι απο το πως το βλεπω εγω.
    αν αξιολογει οτι ψαχνει αλλα πραγματα και οτι δεν τον ενδιαφερει το σεξ, ειτε γιατι δεν εχει υψηλη λιμπιντο (λογω παθησης, φαρμακων η και ιδιοσυγκρασιας), ειτε γιατι ετσι το αξιολογει βρε παιδι μου, δεν το εχει τοπ στην ζωη του, νομιζω οτι η καλυτερη επιλογη θα ηταν να βρει ατομο που το βλεπει αναλογα το θεμα.
    αν το βλεπει διαφορετικα, νομιζω καπου θα κολλησει το πραγμα.
    δεν ειναι θεμα ουτε ξενερωτου, ουτε κοροιδου.
    ειναι θεμα συμβατοτητας και "θελω".

    μπορω να σου απαντησω μονο προσωπικα.
    εγω θεωρω πολυ σημαντικη για την ερωτικη σχεση το θεμα του σεξ, ΜΑΖΙ με πολλα αλλα ομως. οχι μονο του.
    επομενως δεν θ ηθελα να με πλησιασει ατομο που δεν τον ενδιαφερει το θεμα, η που δεν ενδιαφερεται και πολυ σεξουαλικα για μενα, αλλα με πλησιαζει για αλλους λογους.

  5. #410
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,636
    Quote Originally Posted by elisabet View Post
    Συμφωνώ απόλυτα.
    Αυτό προσπαθούσα να εξηγήσω κι εγώ στα κορίτσια. Προσωπικά άνδρας που να μου ζητάει σχέση χωρίς να χουμε κάνει σεξ ...εκτός από σπάνιες περιπτώσεις εμφανώς προβληματικές, έχει να μου συμβεί από το δημοτικό. Αν δεν ταιριάζετε μετά τι κάνεις δηλαδή; Λες συγγνώμη λάθος; Επίσης η περίπτωση άνδρα που δεν σκέφτεται καν το ενδεχόμενο να μην ταιριάζει σεξουαλικά με κάποια, είναι.... από μακριά κι αγαπημένοι.
    ακριβως. ΕΜΦΑΝΩΣ προβληματικες...

  6. #411
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    154
    Προσπαθώ να φτιάξω το προφίλ για το ιδανικό ταίρι της Μιλίβοβα.
    Πρέπει να είναι νέος, όμορφος, να τα καταφέρνει κάπως με το φλερτ.
    Να μην είναι βαρετός, που σημαίνει να κρατά το ενδιαφέρον της, να έχει χιούμορ, να συγχρονίζετε με την εποχή του, να γνωρίζει πράγματα, και να γνωρίζει πότε είναι η ώρα για να πει κάτι.
    Να είναι μετριοπαθής σεξουαλικά, στα πρώτα ραντεβού όχι νύξη, αλλά δεν πρέπει καν να αναφέρονται λέξεις που μπορεί να θεωρηθούν υπονοούμενα.
    Αφού σταθεροποιηθεί η σχέση θα μπορεί σιγά σιγά να περάσει σε αυτό το στάδιο, χωρίς όμως υπερβολές. Δηλαδή ντεμι-σέξουαλ κάπως. Αυτό σημαίνει κατά προσέγγιση 10 φορές το χρόνο, συμπεριλαμβανομένων των εθνικών εορτών.
    Θα πρέπει φυσικά να έχει μάτια μόνο για κείνη. Να τη παίρνει τακτικά τηλέφωνο, και να της λέει "Μου λείπεις!" Ακόμα και αν πριν ένα λεπτό την έχει αφήσει στη πόρτα της.
    Θεωρώ όμως πως είναι ελαστική, και θα συγχωρήσει μια πιο εκτεταμένη διακοπή της επικοινωνίας, όπως σε περίπτωση λοιμού, σεισμού, καταποντισμού, ή είναι θυμωμένη η ίδια, από τη γαϊδουρινή συμπεριφορά ετέρου ήμισυ (πχ έβαλε το ποτό στο τραπεζάκι χωρίς σουβέρ, δεν έβαλε το καπάκι πίσω στην οδοντόκρεμα, δεν έκλεισε το καπάκι της τουαλέτας. Η κόλαση έχει γεμίσει με τέτοιους τύπους).

    Έχουμε κάποιον τέτοιο τύπο υπόψην μας;

  7. #412
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    που ειδες καποιος να σε πει ασεξουαλ;
    εγω δεν ειδα τετοιο πραγμα.
    λες σε πολλα μνμτα, για τους τοσους και τοσους που εχεις βγει αυτα τα συντομα ραντεβου που τελικα δεν ειχαν καλη συνεχεια.
    ΠΟΣΑ ηταν τελικα αυτα τα τοσα πολλα ραντεβου; στο περιπου.
    ηταν 10; 50; 100; ποσα περιπου;
    Θα σου πω..

    Πραγματικά αυτοί που μου άρεσαν ήταν 2-3 θες να ξαναπώ γτ δεν συνέχισε...; να ξαναπώ...
    Τον έναν τον γνώρισα από κοινή παρέα μόλις χώρισα μου τράβηξε το ενδιαφέρον βγήκαμε συνολικά 2-3 φορές οι δυο μας και αυτό με κενα πολύ μεγαλα ενδιάμεσα αφού εξαφανιζόταν...
    Εγώ αυτό που ένιωσα ήταν ότι ο τύπος ήθελε απλώς να καμακωσει χωρίς να ενδιαφέρεται για μένα σαν κοπελα και τι θέλω....Ήταν φλου γενικά κ σαν χαρακτήρας "όλα στα @ρχιδι@ μ" στάνταρ είχε και άλλες στο standby γτ με έπαιρνε τηλ ότι να ναι..σε φάση δεν έχω παρέα και για να μη μείνω μόνος ας βγω τελευταία φορά μαζί σου....Χωρίς να ενδιαφέρεται να με ειδοποιήσει πιο πριν για να δει εγώ αν μπορώ.. Και τα πρόγραμμα μου....
    Πάει αυτός...Ίσως κ γω να μην ήμουν έτοιμη γτ μόλις είχα χωρίσει πέρα από όλα τα άλλα καραμπινάτα προβλήματα....

    Ο επόμενος τον γνώρισα από το φβ δεν μιλήσαμε πολύ από εκεί μ είπε να βγούμε...βγήκα μια φορά μαζί του....κανονική γνωριμία φαινόταν πιο σοβαρό παιδί ήταν στα τριάντα ....απλά μιλούσαμε ......γνωριστήκαμε δεν το εφερε η κουβέντα στα ερωτικά μιλάγαμε περι ανέμων και υδάτων ......με βρήκε γλυκιά Αλλά ίσως να μην του έβγαλα κάτι παραπάνω....γτ δεν ξαναβγηκαμε...δεν επικοινωνήσαμε.....

    Κ ο τρίτος είναι ο τελευταίος που γράφω.....

    Με όλους τους αλλους άντε να είναι σχεδόν στις δέκα γνωριμίες το πολύ......(δυο ραντεβού με τον καθένα τους μαξ......) Δεν άρεσαν σε μένα παρά πολύ....Και παραλληλα μπορεί από το πρώτο ραντεβού στη μιση από τη μια ώρα μα μου μιλούσαν για το σεξ....Η εμμέσως να με πίεζαν......Και γενικα πέραν αυτού ήταν και ότι να ναι σαν τύποι.....

    Επδ είμαι γυναίκα και διαίσθησή έχω....Δεν τους λέω μαλακές επδ θέλαν σεξ...Είναι ειλικρινές να στο πει κάποιος αυτό..το θέμα είναι ο τρόπος που θα στο πει....Γενικά τι άνθρωπος είναι..... και πως θα σου συμπεριφερθεί ..Μπορεί ένας άντρας να θέλει μόνο σεξ Αλλά να είναι τόσο κύριος...να μη σε πιέσει να μη νιώσεις ότι σε προσβάλει να έχει ποιότητα.....αυτόν δεν θα τον βάλλω στο σωρο....

    Εγώ λέω μπάζα τους υπόλοιπους γιατι δεν μου έβγαλαν οι περισσότεροι καμία ποιότητα σαν άνθρωποι με βάσει όλα τα υπόλοιπα ........τρόπος σκέψης......χαρακτήρας ......ενδιαφέροντα....

    Πχ είμαι μια κοπέλα που έχει ποιότητα σαν χαρακτήρας.....πιστεύω για τον εαυτό μου...εχω κάποια ποιοτικά χαρακτηριστικά.....Ε....με τους περισσότερους δεν ταίριαζαμε....τυχαίνε με κάποιους να βγαίνω και να μου λένε μετά τυχαία γνωστοί ότι "α καλά με αυτόν βγήκες;;"

    Δεν ψάχνω σωστά....βασικά δεν έψαχνα καθόλου απλά ήμουν ανοικτή σε ότι βγει και μου προτείνει......Δεν φιλτράρισα συν του ότι δεν έχω κοινωνικές συναναστροφές τόσες πολλές και ευνοϊκές να γνωρίσω άτομα να μου ταιριάζουν....

    Ξεκινούσα χόμπυ διάφορα.....Όμως επειδή τα ξεκινούσα με προτεραιότητα στο να αρέσουν σε μένα πάνω από όλα....για να βρω ένα ενδιαφέρον στη ζωή ...μου και όχι για να βρω μόνο γκόμενο..Ήταν χόμπυ γυναικεία....

  8. #413
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by aggelosstr View Post
    Προσπαθώ να φτιάξω το προφίλ για το ιδανικό ταίρι της Μιλίβοβα.
    Πρέπει να είναι νέος, όμορφος, να τα καταφέρνει κάπως με το φλερτ.
    Να μην είναι βαρετός, που σημαίνει να κρατά το ενδιαφέρον της, να έχει χιούμορ, να συγχρονίζετε με την εποχή του, να γνωρίζει πράγματα, και να γνωρίζει πότε είναι η ώρα για να πει κάτι.
    Να είναι μετριοπαθής σεξουαλικά, στα πρώτα ραντεβού όχι νύξη, αλλά δεν πρέπει καν να αναφέρονται λέξεις που μπορεί να θεωρηθούν υπονοούμενα.
    Αφού σταθεροποιηθεί η σχέση θα μπορεί σιγά σιγά να περάσει σε αυτό το στάδιο, χωρίς όμως υπερβολές. Δηλαδή ντεμι-σέξουαλ κάπως. Αυτό σημαίνει κατά προσέγγιση 10 φορές το χρόνο, συμπεριλαμβανομένων των εθνικών εορτών.
    Θα πρέπει φυσικά να έχει μάτια μόνο για κείνη. Να τη παίρνει τακτικά τηλέφωνο, και να της λέει "Μου λείπεις!" Ακόμα και αν πριν ένα λεπτό την έχει αφήσει στη πόρτα της.
    Θεωρώ όμως πως είναι ελαστική, και θα συγχωρήσει μια πιο εκτεταμένη διακοπή της επικοινωνίας, όπως σε περίπτωση λοιμού, σεισμού, καταποντισμού, ή είναι θυμωμένη η ίδια, από τη γαϊδουρινή συμπεριφορά ετέρου ήμισυ (πχ έβαλε το ποτό στο τραπεζάκι χωρίς σουβέρ, δεν έβαλε το καπάκι πίσω στην οδοντόκρεμα, δεν έκλεισε το καπάκι της τουαλέτας. Η κόλαση έχει γεμίσει με τέτοιους τύπους).

    Έχουμε κάποιον τέτοιο τύπο υπόψην μας;
    Υπερβολές.......
    Πολλές άσχετες και χωρίς νόημα υπερβολές.................Που πλατιαζουν το θέμα .....Δεν πιάνουν καμία ουσία.....Και είναι άστοχες ..........Δεν βάζω ταμπέλες στο τι θέλω.....μπορεί να γνωρίσω κάποιον που να μην έχει τα περισσότερα από όσα γράφεις και να μ αρέσει.....
    Οπότε υπερβάλλεις

  9. #414
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,636
    Quote Originally Posted by aggelosstr View Post
    Προσπαθώ να φτιάξω το προφίλ για το ιδανικό ταίρι της Μιλίβοβα.
    Πρέπει να είναι νέος, όμορφος, να τα καταφέρνει κάπως με το φλερτ.
    Να μην είναι βαρετός, που σημαίνει να κρατά το ενδιαφέρον της, να έχει χιούμορ, να συγχρονίζετε με την εποχή του, να γνωρίζει πράγματα, και να γνωρίζει πότε είναι η ώρα για να πει κάτι.
    Να είναι μετριοπαθής σεξουαλικά, στα πρώτα ραντεβού όχι νύξη, αλλά δεν πρέπει καν να αναφέρονται λέξεις που μπορεί να θεωρηθούν υπονοούμενα.
    Αφού σταθεροποιηθεί η σχέση θα μπορεί σιγά σιγά να περάσει σε αυτό το στάδιο, χωρίς όμως υπερβολές. Δηλαδή ντεμι-σέξουαλ κάπως. Αυτό σημαίνει κατά προσέγγιση 10 φορές το χρόνο, συμπεριλαμβανομένων των εθνικών εορτών.
    Θα πρέπει φυσικά να έχει μάτια μόνο για κείνη. Να τη παίρνει τακτικά τηλέφωνο, και να της λέει "Μου λείπεις!" Ακόμα και αν πριν ένα λεπτό την έχει αφήσει στη πόρτα της.
    Θεωρώ όμως πως είναι ελαστική, και θα συγχωρήσει μια πιο εκτεταμένη διακοπή της επικοινωνίας, όπως σε περίπτωση λοιμού, σεισμού, καταποντισμού, ή είναι θυμωμένη η ίδια, από τη γαϊδουρινή συμπεριφορά ετέρου ήμισυ (πχ έβαλε το ποτό στο τραπεζάκι χωρίς σουβέρ, δεν έβαλε το καπάκι πίσω στην οδοντόκρεμα, δεν έκλεισε το καπάκι της τουαλέτας. Η κόλαση έχει γεμίσει με τέτοιους τύπους).

    Έχουμε κάποιον τέτοιο τύπο υπόψην μας;
    διαφωνω.
    να σου πω εγω το προφιλ που πιστευω οτι χρειαζεται.
    να εχει μια basic καλη εμφανιση. να ειναι ευγενικος.
    να μην ειναι βλακας, ωστε να εχει ενδιαφερον η παρεα μαζι του και να μην ειναι αστοιχειωτος. δλδ να εχει καποια basic μορφωση και πανω.
    να ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ οτι πρεπει να σεβαστει τους ρυθμους της στο ποτε θα προχωρησει παραπερα απο αποψη ερωτικη, η γνωριμια και να εχει υπομονη μεχρι να γινει αυτο χωρις να πιεζει.
    δεν ειναι πολλα αυτα που χρειαζονται.

  10. #415
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,636
    Quote Originally Posted by Miliva21 View Post
    Θα σου πω..

    Πραγματικά αυτοί που μου άρεσαν ήταν 2-3 θες να ξαναπώ γτ δεν συνέχισε...; να ξαναπώ...
    1.Τον έναν τον γνώρισα από κοινή παρέα μόλις χώρισα μου τράβηξε το ενδιαφέρον βγήκαμε συνολικά 2-3 φορές οι δυο μας και αυτό με κενα πολύ μεγαλα ενδιάμεσα αφού εξαφανιζόταν...
    Εγώ αυτό που ένιωσα ήταν ότι ο τύπος ήθελε απλώς να καμακωσει χωρίς να ενδιαφέρεται για μένα σαν κοπελα και τι θέλω
    ....Ήταν φλου γενικά κ σαν χαρακτήρας "όλα στα @ρχιδι@ μ" στάνταρ είχε και άλλες στο standby γτ με έπαιρνε τηλ ότι να ναι..σε φάση δεν έχω παρέα και για να μη μείνω μόνος ας βγω τελευταία φορά μαζί σου....Χωρίς να ενδιαφέρεται να με ειδοποιήσει πιο πριν για να δει εγώ αν μπορώ.. Και τα πρόγραμμα μου....
    Πάει αυτός...Ίσως κ γω να μην ήμουν έτοιμη γτ μόλις είχα χωρίσει πέρα από όλα τα άλλα καραμπινάτα προβλήματα....

    Ο επόμενος 2.τον γνώρισα από το φβ δεν μιλήσαμε πολύ από εκεί μ είπε να βγούμε...βγήκα μια φορά μαζί του....κανονική γνωριμία φαινόταν πιο σοβαρό παιδί ήταν στα τριάντα ....απλά μιλούσαμε ......γνωριστήκαμε δεν το εφερε η κουβέντα στα ερωτικά μιλάγαμε περι ανέμων και υδάτων ......με βρήκε γλυκιά Αλλά ίσως να μην του έβγαλα κάτι παραπάνω....γτ δεν ξαναβγηκαμε...δεν επικοινωνήσαμε.....

    Κ 3.ο τρίτος είναι ο τελευταίος που γράφω.....

    4.Με όλους τους αλλους άντε να είναι σχεδόν στις δέκα γνωριμίες το πολύ......(δυο ραντεβού με τον καθένα τους μαξ......) Δεν άρεσαν σε μένα παρά πολύ....Και παραλληλα μπορεί από το πρώτο ραντεβού στη μιση από τη μια ώρα μα μου μιλούσαν για το σεξ....Η εμμέσως να με πίεζαν......Και γενικα πέραν αυτού ήταν και ότι να ναι σαν τύποι.....

    Επδ είμαι γυναίκα και διαίσθησή έχω....Δεν τους λέω μαλακές επδ θέλαν σεξ...Είναι ειλικρινές να στο πει κάποιος αυτό..το θέμα είναι ο τρόπος που θα στο πει....Γενικά τι άνθρωπος είναι..... και πως θα σου συμπεριφερθεί ..Μπορεί ένας άντρας να θέλει μόνο σεξ Αλλά να είναι τόσο κύριος...να μη σε πιέσει να μη νιώσεις ότι σε προσβάλει να έχει ποιότητα.....αυτόν δεν θα τον βάλλω στο σωρο....

    Εγώ λέω μπάζα τους υπόλοιπους γιατι δεν μου έβγαλαν οι περισσότεροι καμία ποιότητα σαν άνθρωποι με βάσει όλα τα υπόλοιπα ........τρόπος σκέψης......χαρακτήρας ......ενδιαφέροντα....

    Πχ είμαι μια κοπέλα που έχει ποιότητα σαν χαρακτήρας.....πιστεύω για τον εαυτό μου...εχω κάποια ποιοτικά χαρακτηριστικά.....Ε....με τους περισσότερους δεν ταίριαζαμε....τυχαίνε με κάποιους να βγαίνω και να μου λένε μετά τυχαία γνωστοί ότι "α καλά με αυτόν βγήκες;;"

    Δεν ψάχνω σωστά....βασικά δεν έψαχνα καθόλου απλά ήμουν ανοικτή σε ότι βγει και μου προτείνει......Δεν φιλτράρισα συν του ότι δεν έχω κοινωνικές συναναστροφές τόσες πολλές και ευνοϊκές να γνωρίσω άτομα να μου ταιριάζουν....

    Ξεκινούσα χόμπυ διάφορα.....Όμως επειδή τα ξεκινούσα με προτεραιότητα στο να αρέσουν σε μένα πάνω από όλα....για να βρω ένα ενδιαφέρον στη ζωή ...μου και όχι για να βρω μόνο γκόμενο..Ήταν χόμπυ γυναικεία....
    1. για ποιο πραγμα να εισαι ετοιμη; αφου οπως τον περιγραφεις, ο τυπος ηταν αδιαφορος για σενα και ο'τι ναναι σε συμπεριφορα. επομενως, καλως εξαφανιστηκε.
    2. καθολου περιεργο να μην του εβγαλες κατι παραπανω, χωρις να φταις σε κατι φγι αυτο. εσενα, σου εβγαλε κατι παραπανω;;
    3. δεν εχουμε ιδεα γιατι εξαφανσιτηκε ο τριτος και δεν μπορουμε να βγαλουμε συμπερασματα. μπορει να ηταν δεσμευμενος και να εψαχνε ξεπετες, μπορει να ηθελε ενα πηδημα μονο, ειδε οτι δεν βγαινει με 2 συναντησεις και την εκανε. εφοσον δεν ηθελες το αντιστοιχο, καλα εκανε και την εκανε.
    4. οι υπολοιποι 10 (το πολυ), ΕΦΟΣΟΝ ΔΕΝ ΣΟΥ ΑΡΕΣΑΝ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΟΤΙ ΝΑΝΑΙ, ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΣΥΖΗΤΑΜΕ ΣΑΝ ΥΠΟΨΗΦΙΟΥΣ;;;; οτι ναναι ανδρες, υπαρχουν 100 και 200 στην ζωη καθε γυναικας. δεν θεωρουνται υποψηφιοι εφοσον δεν τους γουσταρει... γιατι επιβαρυνεις την "στατιστικη" σου με οτι ναναι τυπους που ειναι εκτος συζητησης;

    επομενως, μενουμε με τους 3 βρε μιλεβα.
    και νομιζεις εσυ, οτι 3 γνωριμιες στα 4 χρονια, ειναι καλο δειγμα για να αποφασισεις αν υπαρχει ανδρας εκει εξω, για σενα;
    ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ.

  11. #416
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    378
    Γεια σου Maliva,
    δεν μπόρεσα να διαβάσω όλα τα ποστ αλλά όσα διάβασα από εσένα μου φαίνονται πολύ φυσιολογικοί και εύλογοι προβληματισμοί μιας κοπέλας στα αρχικά βήματα της ερωτικής της ζωής.
    Δεν έχει νόημα κατέμε να αναλύσουμε πολλά, το βασικότερα πιστεύω είναι οι ευκαιρίες που έχεις γύρω σου και ότι η δυσκολία σου μπορεί να μην είναι προσωπική αλλά κοινωνική δηλαδή να άπτεται καθαρά στις λίγες ευκαιρίες που έχεις λόγω των περιορισμένων κοινωνικών επαφών.
    Αυτό που λέω σου βγάζει νόημα;
    Έχεις παρέες με αγόρια ή κάνεις περισσότερο παρέα με κοπέλες;

  12. #417
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    154
    Καλά λίγη πλακίτσα κάναμε, μη το παίρνετε και τις μετρητοίς!

    Quote Originally Posted by Miliva21 View Post
    Ξεκινούσα χόμπυ διάφορα.....Όμως επειδή τα ξεκινούσα με προτεραιότητα στο να αρέσουν σε μένα πάνω από όλα....για να βρω ένα ενδιαφέρον στη ζωή ...μου και όχι για να βρω μόνο γκόμενο..Ήταν χόμπυ γυναικεία....
    Γυναικεία χόμπυ; Αν γράφτηκες σε σύλλογο πλεξίματος, δεν πιστεύω να περίμενες να έρθει άνδρας για να μάθει στρίφωμα και πανωκαβαλήκι;
    Για τι χόμπυ μιλάμε;
    Θα πρέπει να είναι ανάλογα με το είδος άνδρα που ξάχνεις.
    Αν θέλεις γυμνασμένο φέτες, θα πας γυμναστήριο.
    Αν θέλεις περιπετειώδη θα γραφτείς σε σχολή ελεύθερης πτώσης.
    Αν σου αρέσει ο χορός θα πας σε χοροδιδασκαλείο.
    Αν θες διανοούμενο θα μας σε παρουσιάσεις βιβλίων, ή βραδιές ποίησης.

    Εσύ τι χόμπυ διάλεξες;

  13. #418
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,636
    Quote Originally Posted by aggelosstr View Post
    Καλά λίγη πλακίτσα κάναμε, μη το παίρνετε και τις μετρητοίς!


    Γυναικεία χόμπυ; Αν γράφτηκες σε σύλλογο πλεξίματος, δεν πιστεύω να περίμενες να έρθει άνδρας για να μάθει στρίφωμα και πανωκαβαλήκι;
    Για τι χόμπυ μιλάμε;
    Θα πρέπει να είναι ανάλογα με το είδος άνδρα που ξάχνεις.
    Αν θέλεις γυμνασμένο φέτες, θα πας γυμναστήριο.
    Αν θέλεις περιπετειώδη θα γραφτείς σε σχολή ελεύθερης πτώσης.
    Αν σου αρέσει ο χορός θα πας σε χοροδιδασκαλείο.
    Αν θες διανοούμενο θα μας σε παρουσιάσεις βιβλίων, ή βραδιές ποίησης.

    Εσύ τι χόμπυ διάλεξες;
    κι αν της αρεσει το σεξ, να παει σε μπουρδελο;

  14. #419
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    154
    Χαχαχα!
    Ειδικά η Μιλιβα!

  15. #420
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,636
    Quote Originally Posted by aggelosstr View Post
    Χαχαχα!
    Ειδικά η Μιλιβα!
    δλδ ενας διανοουμενος, δεν τρωει ωστε να τον γνωρισεις σε εστιατοριο η σε σουπερ μαρκετ; πρεπει να πας σε βραδιες ποιησης;
    αυτο θελω να πω. λιγο μονοδιαστατα το αναλυεις.
    δεν θελει κανεις κατι τοσο συγκεκριμενο, πχ "ανδρα με φετες" ωστε να ψαχνει στα γυμναστηρια.
    θελει καποια βασικα καλα χαρακτηριστικα και βασικα, εναν ταιριαστο της χαρακτηρα. που συχναζουν αυτοι;
    ΠΑΝΤΟΥ.(εκτος απ το κλαμπ πλεξιματος, οκ..)

Page 28 of 30 FirstFirst ... 182627282930 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •