Φοβιες - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 32 of 32

Thread: Φοβιες

  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2018
    Posts
    464
    Quote Originally Posted by Dimitris236 View Post
    Ήταν ότι πιο ωραίο διάβασα
    ..σε ευχαριστώ πάρα πολύ...απλά ήθελα να εκφράστω ανώνυμα κάπως κάπου..να το βγάλω από μέσα μου...δεν θέλω να.μιλησω στους δικούς μου γιατί είναι μεγάλοι σε ηλικία και θα στεναχωρέθουν...και σαφώς όχι δικαιώματα στην δουλειά μου..όλη αυτή η κατάσταση με λύγισε..
    Κάθε πρωί φοραω ένα χαμόγελο και πάω στην δουλειά όταν ομως γυρίζω στην καμπίνα μου με πιάνει όλη αυτή η μελαγχολία... Επίσης έχω βροχικο άσθμα και με πιάνει κατά διαστήματα...το έχω χρόνια αυτό...απλά θέλω μια καλύτερη ζωή μετέπειτα..τελείωσα την σχολή μπαρκαρω ως ανθυποπλοιαρχος τώρα και μετά θέλω να κάνω μεταπτυχιακό να μεινω στην στεριά...όταν ήμουν μικρός ο πατέρας μου έκανε απόπειρα αυτοκτονίας μπροστά στα μάτια μου λόγο ψυχολογικής διαταραχής ...ήμουν 10 και είμασταν μόνοι μας στο σπίτι...το ξέρω ότι μαγαπαει..πάντα ειμασταν αγαπημένη οικογένεια...απλά είχε κάποια θέματα με τον εαυτό του. Λόγο της δουλειάς του . Σωματοφύλακας και όλο αυτό του γύρισε σε σχιζοφρένεια...εγώ υποσχεθηκα ότι θα καταφέρω να βγω από τον βούρκο και να γίνω κάτι που θα προσφέρω και θα βοηθήσω
    ...τότε όταν ήμουν μικρός ένιωσα ότι ο πατέρας μου δεν μαγαπουσε και το εκανε αυτο..όμως ξέρω ότι μαγαπαει σαν την ζωή του όλη και όλο αυτό ήταν διαταραχή του τότε....είχε μείνει όμως κατακάθι στην ψυχή μου και για αυτό δενομαι έτσι με ανθρώπους...γιατί με πληγώνει άμα με αφηνουν..μπορεί να μην το δείχνω αλλά έτσι είναι...και τέλος πάντων και ένας σκοπός μου είναι να στηρίξω τους γονείς μου γιατί και οι 2 είναι μεγάλοι και τους αγαπάω όσο τίποτα άλλο.
    Τερμάτισε το μαζί της και πλέον προτεραιότητα είναι ο εαυτός σου.

    Και μια συζήτηση με έναν ψυχολόγο θα σε ωφελήσει ώστε να τακτοποιήσεις όλα αυτά τα θέματα που έχεις μέσα σου από την παιδική σου ηλικία. Δεν είναι ντροπή. Επένδυση σε ένα καλλίτερο μέλλον για σένα είναι.

    Καλές θάλασσες και να προσέχεις.
    "Life is 10% what happens to you and 90% how you react to it" - Charles R. Swindoll

  2. #32
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    17
    Είναι στα σχέδιά μου να το κάνω όταν θα γυρίσω το να πάω σε ψυχολόγο..δεν θέλω φάρμακα...αλλά θέλω να θεραπευτω..αγαπάω την ζωή μου

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Similar Threads

  1. Φοβίες
    By take a break in forum Άλλες Ειδικές Φοβίες
    Replies: 12
    Last Post: 06-12-2016, 12:35
  2. φοβίες
    By annachtz in forum Διαταραχή Μετατραυματικού Στρες
    Replies: 28
    Last Post: 28-12-2014, 15:40
  3. φοβιες..
    By 66psy in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 24-11-2014, 19:29
  4. οι τοπ φοβιες
    By dominic in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 0
    Last Post: 14-02-2012, 20:31
  5. Οι φοβίες μου.
    By m1 in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 22
    Last Post: 11-09-2007, 03:45

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •