ΒΟΗΘΕΙΑ..
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    4

    Unhappy ΒΟΗΘΕΙΑ..

    Καλησπερα. Εχω εντονο στρες απο τον Ιανουαριο και μετα περναω μια δυσκολη φαση ψυχολογικα. Ειχα γραψει και σε προηγουμενο ποστ οτι τον τελευταιο μηνα εχω δυσπνοια, αλλα σαν να μη μπορω να παρω τη βαθια- χορταστικη ανασα. Κ φοβαμαι. Εκλεισα να ξαναπαω σε πνευμονολογο, οπως και σε γαστρεντερολογο επειδη εχω καποιες καουρες. Φοβαμαι τη γαστροσκοπηση και γενικα τα αποτελεσματα. φοβαμαι για το χειροτερο. Διαβασα χθες για τη διαφραγματοκηλη κ νομιζω οτι αυτο εχω. Οτι εκει οφειλεται το θεμα με την ανασα. Γιατι ειχα κανει και αξονικη στους πνευμονες και δεν ειχα κατι. Επισης φοβαμαι οταν τρωω. Νιωθω οτι μου κολλαει το φαι στο λαιμο. Ολοι μου λενε οτι ειναι ψυχολογικο. Αλλα υπαρχει τετοια περιπτωση? Υπαρχει καποιος αλλος με τετοια συμπτωματα? Κοντευω να τρελαθω. Ολη μερα ειμαι σε ασχημη κατασταση.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by Christina89 View Post
    Καλησπερα. Εχω εντονο στρες απο τον Ιανουαριο και μετα περναω μια δυσκολη φαση ψυχολογικα. Ειχα γραψει και σε προηγουμενο ποστ οτι τον τελευταιο μηνα εχω δυσπνοια, αλλα σαν να μη μπορω να παρω τη βαθια- χορταστικη ανασα. Κ φοβαμαι. Εκλεισα να ξαναπαω σε πνευμονολογο, οπως και σε γαστρεντερολογο επειδη εχω καποιες καουρες. Φοβαμαι τη γαστροσκοπηση και γενικα τα αποτελεσματα. φοβαμαι για το χειροτερο. Διαβασα χθες για τη διαφραγματοκηλη κ νομιζω οτι αυτο εχω. Οτι εκει οφειλεται το θεμα με την ανασα. Γιατι ειχα κανει και αξονικη στους πνευμονες και δεν ειχα κατι. Επισης φοβαμαι οταν τρωω. Νιωθω οτι μου κολλαει το φαι στο λαιμο. Ολοι μου λενε οτι ειναι ψυχολογικο. Αλλα υπαρχει τετοια περιπτωση? Υπαρχει καποιος αλλος με τετοια συμπτωματα? Κοντευω να τρελαθω. Ολη μερα ειμαι σε ασχημη κατασταση.
    Αυτο με την ανασα το πάθαινα εγω οταν ειχα ξεκινησει κρίσεις πανικου δυστυχώς μετα εγινε ακομα χειρότερο με ζαλαδες ιλιγγους ναυτια και δε μαζεύεται. Κανε τις εξετάσεις να σου φυγει καθε αγχος αλλα αν δε δείξουν κάτι που ειναι και το πιο πιθανό θα σε συμβούλευα να δεις εναν ψυχολογο γιατί σαν κρίσεις πανικού ακούγονται
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    107
    και μένα σαν κρίσεις πανικού μου ακούγονται αλλά. όντως κάνε τις. εξετάσεις να σ φύγει αυτή η σκέψη...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    196
    Φοβάμαι και εγώ όσο τίποτα άλλο να κάνω γαστροσκόπηση.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    117
    Quote Originally Posted by Christina89 View Post
    Καλησπερα. Εχω εντονο στρες απο τον Ιανουαριο και μετα περναω μια δυσκολη φαση ψυχολογικα. Ειχα γραψει και σε προηγουμενο ποστ οτι τον τελευταιο μηνα εχω δυσπνοια, αλλα σαν να μη μπορω να παρω τη βαθια- χορταστικη ανασα. Κ φοβαμαι. Εκλεισα να ξαναπαω σε πνευμονολογο, οπως και σε γαστρεντερολογο επειδη εχω καποιες καουρες. Φοβαμαι τη γαστροσκοπηση και γενικα τα αποτελεσματα. φοβαμαι για το χειροτερο. Διαβασα χθες για τη διαφραγματοκηλη κ νομιζω οτι αυτο εχω. Οτι εκει οφειλεται το θεμα με την ανασα. Γιατι ειχα κανει και αξονικη στους πνευμονες και δεν ειχα κατι. Επισης φοβαμαι οταν τρωω. Νιωθω οτι μου κολλαει το φαι στο λαιμο. Ολοι μου λενε οτι ειναι ψυχολογικο. Αλλα υπαρχει τετοια περιπτωση? Υπαρχει καποιος αλλος με τετοια συμπτωματα? Κοντευω να τρελαθω. Ολη μερα ειμαι σε ασχημη κατασταση.
    Καλησπέρα. Πάμε να τα βάλουμε σε μια τάξη.
    1. Εξετασεις εκανες γιατι να ξανα πας και να σου πουν δεν εχεις κατι παλι απο 3 μηνες θα ξανα πας. (Τα ιδια εκανα και εγω)
    δεν ξανα ασχολείσαι με εξετάσεις.
    2. Δεν διαβάζεις και δεν γουγλαρεις τίποτα για αρρώστιες στο internet συντηρείς το ανχος σήμερα η διαφραγματοκυλη αύριο π.χ μπορεί να είναι το δόντι .
    3. Κάνε ένα τεστ στον εαυτό σου και πάνε σε ένα ειδικό κάνε την θεραπεία σου και αν ειναι καλά σε 2μήνες τότε είναι ψυχολογικό.( από τον Ιανουάριο γράφεις ότι δεν περνάει, πες ένα STOP)
    5. Αν επηρεάζει την ζωή σου το ανχος πρέπει να ζητήσεις άμεσα από ειδικό γιατρό .

  6. #6
    Η γαστροσκοπηση δεν είναι επικίνδυνη εξέταση μην φοβάσαι καθόλου!!!

Similar Threads

  1. ΒΟΗΘΕΙΑ!Διακοπη εφεξορ αποτομα ΒΟΗΘΕΙΑ!
    By anxious4ever in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 47
    Last Post: 11-04-2019, 23:39

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •