Δεν ξέρω αν κολλάει καλύτερα στο κομμάτι ΙΔΨ του φόρουμ αλλά έχω την εμμονή με τα δόντια μου να τας βουρτσίζω 4 φορές την ημέρα και μετά να τα παραμελώ για 3-4 μέρες. Το ίδιο και με τα ντους. Μια κάνω δύο φορές τη μέρα, μια μένω χωρίς για κανένα τριήμερο. Είμαι άνεργος και μένω με γονείς, 35 και έχω αρκετό ελεύθερο χρόνο κι όμως πολλές φορές βαλτώνω στο ίντερνετ και δεν κάνω τίποτα με αποτέλεσμα η προσωπική μου υγιεινή να υποφέρει (ευτυχώς βέβαια σε επίπεδα που δεν ενοχλώ τους γύρω μου με δυσάρεστες οσμές.) Το ίδιο παθαίνω και με το πλύσιμο του προσώπου, ενυδάτωση, ξύρισμα. Μέχρι και φαβοριτες ενίοτε βάφω λόγω κρίσης ηλικίας και γιατί μου αρέσει να καλύπτω τις λευκές τρίχες γιατί με κάνουν να νιώθω γέρος. Είχα φτάσει σε σημείο να τις βάφω κάθε δεύτερη μέρα. Γενικώς η διαδικασία του να προσέχω τον εαυτό μου είχε γίνει ολόκληρη ιεροτελεστία που στο τέλος με κούρασε και έφτασα να τα παραμελώ όλα. Αυτό με τα δόντια με ανησυχεί πιο πολύ γιατί έχω που έχω σφράγγισματα αρκετά, δεν θέλω να μου πέσουν ή να έχω αλλά προβλήματα. Έχω κάνει και δύο απονευρωσεις πρέπει να είμαι δίπλα προσεκτικός αλλά τελευταία τα πλένω κάθε δύο τρεις μέρες αφού άνθρωποι δεν βλέπω και με πιάνει τρελή βαρεμάρα. Τι να είναι όλα αυτά? Από μικρό με πιάνανε.