Xanax και πάλι xanax - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 92
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Μην παίρνεις όρκο. Απο οργανισμο σε οργανισμο διαφέρει.. Δε θεωρώ ότι με χαλάει ο συνδιασμος γιατί ειναι πολυ ελαφρυα χαπια τα μινιτραν γενικότερα. Ουτε συνταγή γιατρού δε θέλουν... Νομιζω οτι απλα τα ζαναξ δε μου εκατσαν καλα
    ισως... δεν ειναι σε ολους το ιδιο η βενζοδιαζεπινες....

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by akis1 View Post
    ισως... δεν ειναι σε ολους το ιδιο η βενζοδιαζεπινες....
    Θα φανεί τον Σεπτέμβριο που ξαναεχω επίσκεψη. Ειπα το καλοκαίρι να κάνω μια αποτοξίνωση απο τα πηγαινε ελα του ψυχιατρου
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Θα φανεί τον Σεπτέμβριο που ξαναεχω επίσκεψη. Ειπα το καλοκαίρι να κάνω μια αποτοξίνωση απο τα πηγαινε ελα του ψυχιατρου
    ποσο καιρο περνεις το 1mg? προσοχη μην το σταματησεις αποτομα.....

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Αν θυμάμαι και καλά πανω απο 4 μηνες
    Quote Originally Posted by akis1 View Post
    ποσο καιρο περνεις το 1mg? προσοχη μην το σταματησεις αποτομα.....
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Αν θυμάμαι και καλά πανω απο 4 μηνες
    τοτε μην το κοψεις αποτομα..... καλο θα ειναι να περνεις για αρχη μονο 0.5 και μετα απο μερικες εβδομαδες 0.25 και μετα το κοβεις σταδιακα... πρεπει να μιλησεις με τον γιατρο σου... παρε τηλ ισως σου πει να περνεις και μονο 0.25 την ημερα την ημερα.. εχει να κανει με τον καθε οργανισμο... εσυ μπορει να το κοψεις και αμεσως... αν μου λες οτι αν δεν το παρεις μια μερα νιοθεις καλα.. τοτε εισαι κομπλε... αλλα πρεπει να μιλησεις σημερα κιολας με τον γιατρο σου...!

    επισης πιο αντιψυχωσικο περνεις σε χαμηλη δοσολογια?

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by akis1 View Post
    τοτε μην το κοψεις αποτομα..... καλο θα ειναι να περνεις για αρχη μονο 0.5 και μετα απο μερικες εβδομαδες 0.25 και μετα το κοβεις σταδιακα... πρεπει να μιλησεις με τον γιατρο σου... παρε τηλ ισως σου πει να περνεις και μονο 0.25 την ημερα την ημερα.. εχει να κανει με τον καθε οργανισμο... εσυ μπορει να το κοψεις και αμεσως... αν μου λες οτι αν δεν το παρεις μια μερα νιοθεις καλα.. τοτε εισαι κομπλε... αλλα πρεπει να μιλησεις σημερα κιολας με τον γιατρο σου...!

    επισης πιο αντιψυχωσικο περνεις σε χαμηλη δοσολογια?
    Καλησπέρα.. Δε σκόπευα να το κοψω χωρίς να το πω στον ψυχίατρο μου.. Βασικά δε θελω να το κοψω να το αντικαταστήσω θέλω... Παίρνω μινιτραν των 2 25
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Καλησπέρα.. Δε σκόπευα να το κοψω χωρίς να το πω στον ψυχίατρο μου.. Βασικά δε θελω να το κοψω να το αντικαταστήσω θέλω... Παίρνω μινιτραν των 2 25
    το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση για παραβίαση των όρων χρήσης.
    Last edited by Aeon; 01-07-2019 at 19:03.

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by akis1 View Post
    το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση για παραβίαση των όρων χρήσης....
    Τα μινιτραν τα εχω παρει πολυ καλα.... Χρειάζονται αντικατασταση γιατί δε κοιμαμαι μόνο με τα μινιτραν
    Last edited by Aeon; 01-07-2019 at 19:03.
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Τα μινιτραν τα εχω παρει πολυ καλα.... Χρειάζονται αντικατασταση γιατί δε κοιμαμαι μόνο με τα μινιτραν
    και θα παρεις αντιψυχοσικα για να κοιμασε? :/

    αν ησουν στο εξωτερικο τωρα και επερνες σκευασμα χαλαρωσης απο κανναβη δεν θα σκευτοσουν πια τα φαρμακα.... εγω με κανναβη ξεπερασα της κρισης πανικου... απο εναν φανταστικο γιατρο που με βοηθησε απιστευτα...!

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by akis1 View Post
    και θα παρεις αντιψυχοσικα για να κοιμασε? :/

    αν ησουν στο εξωτερικο τωρα και επερνες σκευασμα χαλαρωσης απο κανναβη δεν θα σκευτοσουν πια τα φαρμακα.... εγω με κανναβη ξεπερασα της κρισης πανικου... απο εναν φανταστικο γιατρο που με βοηθησε απιστευτα...!
    Mα δεν ειπα οτι θα παρω αλλα αντιψυχωτικα
    Ειπα να μου τα αλλάξει με αλλα αγχολυτικα γιατί χωρίς χαπι δε κλεινω βλέφαρο
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    το πρβλημα ειναι οτι δεν πρεπει να περνεις βενζοδιαζεπινες/ανχολυτικα για να κοιμασε......... εγω παλευω να κοψω εδω και ενα χρονο το xanax.... και εσυ θελεις απλα να το αλλαξεις με κατι αλλο.... η βενζο ειναι πολυ εθιστικες σε σημειο που μετα απο μακροχρονια χρηση φερνουν τρομερες αυπνιες και ανχος... χειροτερα απο πριν....... ελπιζω ο γιατρος σου να ειναι καλος... γιατι και ο δικος μου γιατρος ειναι κολημενος με τα xanax.... αραγε γτ....?

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by akis1 View Post
    το πρβλημα ειναι οτι δεν πρεπει να περνεις βενζοδιαζεπινες/ανχολυτικα για να κοιμασε......... εγω παλευω να κοψω εδω και ενα χρονο το xanax.... και εσυ θελεις απλα να το αλλαξεις με κατι αλλο.... η βενζο ειναι πολυ εθιστικες σε σημειο που μετα απο μακροχρονια χρηση φερνουν τρομερες αυπνιες και ανχος... χειροτερα απο πριν....... ελπιζω ο γιατρος σου να ειναι καλος... γιατι και ο δικος μου γιατρος ειναι κολημενος με τα xanax.... αραγε γτ....?
    Οτι με έχουν βοηθήσει με εχουν βοηθήσει. Αλλα εχουν και τις παρενέργειες οπως έχουν ολα τα φάρμακα. Εχω εναν φιλο γιατρο που εμπιστευομαι απολυτα και αυτος μου μιλησε για αντικατάσταση. Δε μιλάω απαραίτητα για βενζο αλλα για οτιδηποτε μπορεινα μου φέρει υπνο γιατι με 3.μινιτραν δε μπορω να κοιμηθώ. Εχω πολυ ενέργεια
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Οτι με έχουν βοηθήσει με εχουν βοηθήσει. Αλλα εχουν και τις παρενέργειες οπως έχουν ολα τα φάρμακα. Εχω εναν φιλο γιατρο που εμπιστευομαι απολυτα και αυτος μου μιλησε για αντικατάσταση. Δε μιλάω απαραίτητα για βενζο αλλα για οτιδηποτε μπορεινα μου φέρει υπνο γιατι με 3.μινιτραν δε μπορω να κοιμηθώ. Εχω πολυ ενέργεια
    το xanax σε βοηθαει να κοιμασε το βραδυ αμεσως? ρωτα τον μηπως μπορεις να το περνεις μονο βραδυ... και μονο 0.5 παρε τον σημερα ενα τηλ γιατι οπως καταλαβα σε ριχνει πολυ το xanax αν το παρεις μεσα στην ημερα...

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by akis1 View Post
    το xanax σε βοηθαει να κοιμασε το βραδυ αμεσως? ρωτα τον μηπως μπορεις να το περνεις μονο βραδυ... και μονο 0.5 παρε τον σημερα ενα τηλ γιατι οπως καταλαβα σε ριχνει πολυ το xanax αν το παρεις μεσα στην ημερα...
    Οχι πια ουτε αυτο με βοηθάει. Στην αρχή κοιμομουν σαν ζωον
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Οχι πια ουτε αυτο με βοηθάει. Στην αρχή κοιμομουν σαν ζωον
    εγω ακομα και μετα απο 2 χρονια αν το παρω βραδυ κοιμαμε σαν ζωον ενα 10ωρο... η μονη παρενεργεια που εχω ειναι οταν το παρω πρεπει να αποφυγω να φαω... γιατι εχω σπασμους και δυσκολευομαι πολυ στο μασημα με αποτελεσμα να χανω κιλα γιατι δεν τρωω πολυ...

Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast

Similar Threads

  1. Xanax
    By φύλλο στον άνεμο in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 14-07-2017, 17:02
  2. xanax
    By ferro in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 11
    Last Post: 29-06-2016, 16:59
  3. xanax
    By elirene in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 02-06-2010, 15:17
  4. xanax
    By positivecreep21 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 27-10-2009, 16:19
  5. Xanax
    By Thinker in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 11
    Last Post: 18-06-2009, 13:22

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •