Xanax και πάλι xanax - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 7 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 46 to 60 of 92
  1. #46
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by akis1 View Post
    εγω ακομα και μετα απο 2 χρονια αν το παρω βραδυ κοιμαμε σαν ζωον ενα 10ωρο... η μονη παρενεργεια που εχω ειναι οταν το παρω πρεπει να αποφυγω να φαω... γιατι εχω σπασμους και δυσκολευομαι πολυ στο μασημα με αποτελεσμα να χανω κιλα γιατι δεν τρωω πολυ...
    Εμενα δυστυχώς για υπνο δε με βοηθάει πια. Σπασμούς εννοείς τρομο; γιατί εχω μπόλικο αλλα ειχα και πριν το χαπι. Το χαπι απλά τον απογείωσε
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  2. #47
    Ο τρόμος πως εκδηλώνεται; με τρέμουλο στα χέρια;
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  3. #48
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by Constantly curious View Post
    Ο τρόμος πως εκδηλώνεται; με τρέμουλο στα χέρια;
    Ή χερια ή πόδια ή κεφάλι ακομα και σε φωνή
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  4. #49
    Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Και η αποχή από ουσία φέρνει τρόμο άκρων. Αυτό το κεντρικό νευρικό σύστημα είναι αχανες. Το ρεμερον βοηθάει στον ύπνο αλλά φέρνει αύξηση βάρους. Το πήρα το έζησα αλλά ευτυχώς το άλλαξα χωρίς να μου φέρει θέμα. Τον Σεπτέμβριο θα βρεις σίγουρα την άκρη σου.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  5. #50
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by Constantly curious View Post
    Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Και η αποχή από ουσία φέρνει τρόμο άκρων. Αυτό το κεντρικό νευρικό σύστημα είναι αχανες. Το ρεμερον βοηθάει στον ύπνο αλλά φέρνει αύξηση βάρους. Το πήρα το έζησα αλλά ευτυχώς το άλλαξα χωρίς να μου φέρει θέμα. Τον Σεπτέμβριο θα βρεις σίγουρα την άκρη σου.
    Δε θα με χαλουσε να παρω μερικα γιατί είμαι μόνο 50 και δε παχαινω με τιποτα. Θέλω να παω 55..τρομο ειχα και πριν τα χαπια.. Οι φιλοι που με ξέρουν και ειναι σε κλαδο υγειας μου ειπαν ότι εχω ιδιοπαθη τρομο.. Θελω να παω σε νευρολόγο απο Σεπτέμβρη να δω και με αυτό τι θα κανω γιατί υπάρχουν στιγμές που δε μπορω να πιασω κατι απο το τρεμουλο ή να φαω.. Με ταιζει ο δικος μου λες και ειμαι μωρό
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  6. #51
    Το είχες από παιδική ηλικία ή εμφανίστηκε από 20 και μετα; στην αρχή το αντιμετωπισες ψύχραιμα έκανες χιούμορ ή φρίκαρες; έχω περάσει διαστήματα με τρόμο στα χέρια αλλά ήταν σε συνδυασμό με κορυφωσεις άγχους. Υπάρχει γονιδιακα κληρονομικότητα στην οικογένεια με νευρολογική ευαισθησία; εμένα υπάρχει και κάπου χαλαρωσα πλέον... Τικ στο μάτι είναι στάνταρ άμα βαρεσω κόκκινο νευρων. Να καθισω αποκλείεται επίσης. Παλιά περπατούσα μεγάλες αποστάσεις για να εκτονωσω την ένταση. Δεν πειράζει να μας βοηθάνε όταν κάποιες φορές δεν μπορούμε. Έχεις δίκιο να σε ενοχλεί αλλά για το ταίρι σου ειναι και εκδήλωση στοργής.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  7. #52
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by Constantly curious View Post
    Το είχες από παιδική ηλικία ή εμφανίστηκε από 20 και μετα; στην αρχή το αντιμετωπισες ψύχραιμα έκανες χιούμορ ή φρίκαρες; έχω περάσει διαστήματα με τρόμο στα χέρια αλλά ήταν σε συνδυασμό με κορυφωσεις άγχους. Υπάρχει γονιδιακα κληρονομικότητα στην οικογένεια με νευρολογική ευαισθησία; εμένα υπάρχει και κάπου χαλαρωσα πλέον... Τικ στο μάτι είναι στάνταρ άμα βαρεσω κόκκινο νευρων. Να καθισω αποκλείεται επίσης. Παλιά περπατούσα μεγάλες αποστάσεις για να εκτονωσω την ένταση. Δεν πειράζει να μας βοηθάνε όταν κάποιες φορές δεν μπορούμε. Έχεις δίκιο να σε ενοχλεί αλλά για το ταίρι σου ειναι και εκδήλωση στοργής.
    Ναι εκείνος το να με ταιζει το χει βρει παιχνίδι.. Το χω απο παιδάκι... Δλδ απο ηλικια 10 και μετα παρατηρούσα έντονο τρομο σε χερια με την πάροδο των χρόνων εννοείται χειροτέρεψε.. Ο παππούς μου ειχε παρκινσον αλλα δε νομιζω να σχετίζεται... Μακάρι να είχα ενα απλο τικ στο ματι. Τωρα ειμαι κυριολεκτικά κουλή.. Μου φεύγουν τα πραγματα συνέχεια απο τα χερια.. Είναι λιγο τραγικό για τα 30 μου χρόνια
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  8. #53
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Εμενα δυστυχώς για υπνο δε με βοηθάει πια. Σπασμούς εννοείς τρομο; γιατί εχω μπόλικο αλλα ειχα και πριν το χαπι. Το χαπι απλά τον απογείωσε
    σπασμους τρεμει το κεφαλι μου και τα χερια μου και φενεται πολυ οταν με πιανει... και ολοι με ρωτανε αν ειμαι καλα......

    και να πρεπει να λεω εγω ναι μια χαρα ειμαι.....!!!!!!

  9. #54
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by akis1 View Post
    σπασμους τρεμει το κεφαλι μου και τα χερια μου και φενεται πολυ οταν με πιανει... και ολοι με ρωτανε αν ειμαι καλα......

    και να πρεπει να λεω εγω ναι μια χαρα ειμαι.....!!!!!!
    Εμενα ευτυχώς δε τρεμει το κεφαλι (ακομα) αλλα εχω βαρεθεί να ακουω το '' πως τρεμεις έτσι ρε'' '' ειναι σα να έχει παρκινσον '' και το γνωστό ανέκδοτο με το τυρί και τα μαρακονια
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  10. #55
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Δε θα με χαλουσε να παρω μερικα γιατί είμαι μόνο 50 και δε παχαινω με τιποτα. Θέλω να παω 55..τρομο ειχα και πριν τα χαπια.. Οι φιλοι που με ξέρουν και ειναι σε κλαδο υγειας μου ειπαν ότι εχω ιδιοπαθη τρομο.. Θελω να παω σε νευρολόγο απο Σεπτέμβρη να δω και με αυτό τι θα κανω γιατί υπάρχουν στιγμές που δε μπορω να πιασω κατι απο το τρεμουλο ή να φαω.. Με ταιζει ο δικος μου λες και ειμαι μωρό
    οχχ τοσο πολυ ρε συ? και εγω οταν παω να πιασω πιρουνι να φαω τρεμουν τα χερια μου...... ειναι απιστευτα σπαστικο..... ουτε να καταπιω δεν μπορω... δεν μου εχουνε βρει τι ακριβως ειναι... εχω κανει μαγνιτικη αλλα δεν νομιζω οτι η μαγνιτικη μπορει να διξει αν υπαρχει ιδιοπαθης τρομος μαλλον τα ιδια εχουμε... με την διαφορα οτι εγω μπορω να φαω μονο αν πιω κανναβη.......πφφφ

  11. #56
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Εμενα ευτυχώς δε τρεμει το κεφαλι (ακομα) αλλα εχω βαρεθεί να ακουω το '' πως τρεμεις έτσι ρε'' '' ειναι σα να έχει παρκινσον '' και το γνωστό ανέκδοτο με το τυρί και τα μαρακονια
    εμενα ξεκινησε απο το κεφαλι και πλεον εφτασε στα χερια.... :/

    δεν ειναι απλα τρεμουλο ειναι τιναγματα..... σαν μυοκλονιες.....

  12. #57
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by akis1 View Post
    οχχ τοσο πολυ ρε συ? και εγω οταν παω να πιασω πιρουνι να φαω τρεμουν τα χερια μου...... ειναι απιστευτα σπαστικο..... ουτε να καταπιω δεν μπορω... δεν μου εχουνε βρει τι ακριβως ειναι... εχω κανει μαγνιτικη αλλα δεν νομιζω οτι η μαγνιτικη μπορει να διξει αν υπαρχει ιδιοπαθης τρομος μαλλον τα ιδια εχουμε... με την διαφορα οτι εγω μπορω να φαω μονο αν πιω κανναβη.......πφφφ
    Η διάγνωση του ιδιοπαθη τρομου γίνεται κατά κύριο λογο απο κλονοκη εξέταση... Ναι οταν με πιάσει το τρεμουλο δε μπορώ να κανω τπτ.. Ουτε να φάω ουτε να γράψω.. Γενικά είναι λίγο αισχρή η φάση. Το μονο καλο ειναι οτι οι γονείς μου οι οποίοι θα πληρώσουν και τη νευρολόγο και τις εξετάσεις θεωρούν οτι πρεπει να παω χωρίς να ξέρουν οτι παίρνω αγωγή. Τουλάχιστον θα πλερωσουν γιατι ειμαι και άνεργη
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  13. #58
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Η διάγνωση του ιδιοπαθη τρομου γίνεται κατά κύριο λογο απο κλονοκη εξέταση... Ναι οταν με πιάσει το τρεμουλο δε μπορώ να κανω τπτ.. Ουτε να φάω ουτε να γράψω.. Γενικά είναι λίγο αισχρή η φάση. Το μονο καλο ειναι οτι οι γονείς μου οι οποίοι θα πληρώσουν και τη νευρολόγο και τις εξετάσεις θεωρούν οτι πρεπει να παω χωρίς να ξέρουν οτι παίρνω αγωγή. Τουλάχιστον θα πλερωσουν γιατι ειμαι και άνεργη
    για ποιο λογο να μην το ξερει ο νευρολογος οτι περνεις αγωγη πρεπει να εχει ιστορικο..... δεν γινεται να μην πεις τπτ.....!

  14. #59
    Κλινική εξέταση εννοούσες Ε; κρατάει λίγο μέσα στην ημέρα ; είχε πάει γνωστος μου σε νευρολόγο και δεν τον ρώτησε για αγωγή από ψυχιατρο. Το τικ είναι η ακούσια συσπαση που κάνει το βλέφαρο και κρατά ώρες με κοιτάνε παράξενα δεν ασχολούμαι. Το τρέμουλο στο χέρια οκ εκεί άκουγα πολλά. Πλέον αισθάνομαι πως δεν ελέγχω τον αυχένα μου αλλά ούτε και την κίνηση του κεφαλιού. Πρέπει να είμαι ομως φουλαρισμενη νεύρα. Εύχομαι να λάβεις μια απάντηση αλλά και τρόπο θεραπείας για τη μείωση της έντασης του συμπτωματος. Αν στο λένε κολλητοί για να σε κάνουν να το δεις χιουμοριστικά κατανοητό. Αν στο πει κάνας εξυπνάκιας είναι ούφο. Ιδιοπαθη τρόμο σίγουρα έχουν παρά πολλοί άνθρωποι και πολλές φορές δεν ξέρουν και πως λέγεται. Απλά σε άλλους κρατάει πολύ σε άλλους λιγο άλλοι δε δίνουν σημασία. Άλλοι στεναχωριούνται λογικό εφόσον σου αφαιρεί δυνατότητες. Το γράψιμο για σχολή είναι πολύ δύσκολο το φαγητό είναι ζήτημα επιβίωσης και αργότερα δουλειά πρέπει να υπάρχει κατανόηση στο ότι ίσως σε πιάσει μέσα στο ωράριο. Μήπως για αυτό ξεκίνησες την αγωγή; μπορεί να σε έχει φθείρει ψυχολογικά παρά πολύ όλα αυτά τα χρόνια. Συγνώμη τώρα με τις υποθέσεις μου. Καλά αποτέλεσμα εύχομαι ολόψυχα με τον νευρολόγο.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  15. #60
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by akis1 View Post
    για ποιο λογο να μην το ξερει ο νευρολογος οτι περνεις αγωγη πρεπει να εχει ιστορικο..... δεν γινεται να μην πεις τπτ.....!
    Βρε για τους γονείς μου λεω οτι δε γνωρίζουν. Η νευρολογος εννοείται θα μάθει τα πάντα
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

Page 4 of 7 FirstFirst ... 23456 ... LastLast

Similar Threads

  1. Xanax
    By φύλλο στον άνεμο in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 14-07-2017, 16:02
  2. xanax
    By ferro in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 11
    Last Post: 29-06-2016, 15:59
  3. xanax
    By elirene in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 02-06-2010, 14:17
  4. xanax
    By positivecreep21 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 27-10-2009, 15:19
  5. Xanax
    By Thinker in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 11
    Last Post: 18-06-2009, 12:22

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •