Xanax και πάλι xanax - Page 6
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 6 of 7 FirstFirst ... 4567 LastLast
Results 76 to 90 of 92
  1. #76
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Είναι όντως σωτήριο αλλά σε μενα έφτασε σε σημείο να μη με βοηθάει τόσο στον ύπνο. Μάλλον απέκτησα ανοχή.. Περιμένω να κλείσω ραντεβού αρχές Σεπτεμβρίου να του τα πω
    και εγω τα ιδια..... και με εχει διάλυση τώρα ο ιδιοπαθής τρόμος-μυοκλονίες-τινάγματα δεν ξέρω τι σκατά.... γιαυτο το λόγο ξεκίνησα το xanax και πλέον απόκτησα χειρότερα προβλήματα...... σήμερα ήμουνα νοσοκομείο με συμτώματα εγκεφαλικού και μου δώσανε rivotril και μου είπαν να περνώ μονο αυτό τώρα και να μην ξαναπάρω xanax..... ετσι αποτομα μου ειπαν να το αντικαταστησω..... τωρα ηπια ενα και περιμενω να δουμε τι θα κανει... χαχαχα

    Βίβες...!!!!!! λολ

  2. #77
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by akis1 View Post
    και εγω τα ιδια..... και με εχει διάλυση τώρα ο ιδιοπαθής τρόμος-μυοκλονίες-τινάγματα δεν ξέρω τι σκατά.... γιαυτο το λόγο ξεκίνησα το xanax και πλέον απόκτησα χειρότερα προβλήματα...... σήμερα ήμουνα νοσοκομείο με συμτώματα εγκεφαλικού και μου δώσανε rivotril και μου είπαν να περνώ μονο αυτό τώρα και να μην ξαναπάρω xanax..... ετσι αποτομα μου ειπαν να το αντικαταστησω..... τωρα ηπια ενα και περιμενω να δουμε τι θα κανει... χαχαχα

    Βίβες...!!!!!! λολ
    Εγω θα παω νευρολόγο για τον τρομο γιατί έχει ξεφύγει, κάποιες φορές δε μπορώ να φάω, ειδικά κοτόπουλο που χρησιμοποιώ χερι. Ασε που έχω βαρεθεί να ακούω γιατί τρέμω έτσι, κυρίως από τα αδέρφια μου
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  3. #78
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Εγω θα παω νευρολόγο για τον τρομο γιατί έχει ξεφύγει, κάποιες φορές δε μπορώ να φάω, ειδικά κοτόπουλο που χρησιμοποιώ χερι. Ασε που έχω βαρεθεί να ακούω γιατί τρέμω έτσι, κυρίως από τα αδέρφια μου
    γνωρίζω έναν καλο νευρολόγο που μου πρότειναν και εμενα ότι είναι εξαιρετικός.. αν είναι σου στέλνω pm...
    θα ηθελα να σε ρωτησω... με το xanax βλεπεις καπια βελτιωση στον τρομο?

    επισης περνεις καπιο αλλο φαρμακο εκτος του xanax?

  4. #79
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by akis1 View Post
    γνωρίζω έναν καλο νευρολόγο που μου πρότειναν και εμενα ότι είναι εξαιρετικός.. αν είναι σου στέλνω pm...
    θα ηθελα να σε ρωτησω... με το xanax βλεπεις καπια βελτιωση στον τρομο?

    επισης περνεις καπιο αλλο φαρμακο εκτος του xanax?
    Παίρνω και μινιτραν και ο τρόμος μου έγινε πολύ χειρότερος δυστυχώς.Σε ποια περιοχή είναι ο νευρολόγος που λες;
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  5. #80
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Παίρνω και μινιτραν και ο τρόμος μου έγινε πολύ χειρότερος δυστυχώς.Σε ποια περιοχή είναι ο νευρολόγος που λες;
    δεν μπορω να σου στειλω pm ειναι closed... ο γιατρος ειναι στο νεο κοσμο... κοντα στο μετρο...

    λογικο να γινει χειροτερος ο τρομος οταν μου λες οτι περνεις minitran..... ακομα και στην πιο χαμηλη δοσολογια..... απλα πολλες φορες δινουν τετια φαρμακα για τον τρομο και τους σπασμους αλλα κανονικα δεν πρεπει..... για τον ιδιοπαθη τρομο η ακομα και μυοκλονιες χωρις αιτια δινουν αλλα φαρμακα.... το minitran και το xanax μονο χειροτερα το κανουν το προβλήμα.... απλα το xanax σε κανει λιγο να νιωθεις καλα....

  6. #81
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Παιδια , δεν ειναι ακατορθωτο , σε 5 βδομαδες , απο 9-10 ζαναξ , /βδομαδα ( για 10 + χρονια ) , τα κατεβασα στα 5-6 , με σκληρη προσπαθεια , δεν χρειαζομαι πλεον παραπανω ......και φυσικα συνεχιζω ........αρκετα μαυτα τα παλιοφαρμακα ......πηρα την αποφαση .....για τον μηδενισμο ........

  7. #82
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Παιδια , δεν ειναι ακατορθωτο , σε 5 βδομαδες , απο 9-10 ζαναξ , /βδομαδα ( για 10 + χρονια ) , τα κατεβασα στα 5-6 , με σκληρη προσπαθεια , δεν χρειαζομαι πλεον παραπανω ......και φυσικα συνεχιζω ........αρκετα μαυτα τα παλιοφαρμακα ......πηρα την αποφαση .....για τον μηδενισμο ........
    οπα μισο.... ποσο περνεις δηλαδη τωρα? σε mg/μερα ?

    και εγω απο 8mg την ημερα πηγα σε 0.5 αλλα δεν μπορω να κοψω το 0.5........

  8. #83
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by akis1 View Post
    δεν μπορω να σου στειλω pm ειναι closed... ο γιατρος ειναι στο νεο κοσμο... κοντα στο μετρο...

    λογικο να γινει χειροτερος ο τρομος οταν μου λες οτι περνεις minitran..... ακομα και στην πιο χαμηλη δοσολογια..... απλα πολλες φορες δινουν τετια φαρμακα για τον τρομο και τους σπασμους αλλα κανονικα δεν πρεπει..... για τον ιδιοπαθη τρομο η ακομα και μυοκλονιες χωρις αιτια δινουν αλλα φαρμακα.... το minitran και το xanax μονο χειροτερα το κανουν το προβλήμα.... απλα το xanax σε κανει λιγο να νιωθεις καλα....
    Να σου στείλω εγώ όταν θα πλησιάζουν οι μέρες να πάω; γιατί καλοκαίρι δε ξεκουναω
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  9. #84
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Να σου στείλω εγώ όταν θα πλησιάζουν οι μέρες να πάω; γιατί καλοκαίρι δε ξεκουναω
    ναι ρε συ οποτε θελεις... :)

  10. #85
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    πηρα ενα χαπακι 0.25 xanax ολοκληρο αυτο το λευκο χαπι... νομιζω οτι κατι παει λαθος....... πρωτη φορα νιοθω με 0.25 τετιο κεφαλι... δεν μπορω να περπατησω..... εχω κατσει και εχω βαλει τερμα μουσικη με ακουστικα και αραζω στην καρεκλα και δεν μπορω να ανοιξω τα ματια απο την νυστα... ομως τα συμτωμματα σφιξιμο αριστερα στην μια μερια στο κεφαλι/ σφιξιμο στο σαγονι.... και δυσκολια στο να ανοιξω το στομα μου.... αλλα ειμαι σε φαση εντελως nirvana.... μου εφυγαν η φοβιες εντελως. δεν μπορω να σκευτο τπτ τωρα... εχω κανει πραγματικα κεφαλι..... λες και εχω κατεβασει 10 ρακες..... χωρις ομως το hangover..... πρωτη φορα με πιανει τοσο το xanax και μαλιστα 0.25..... υπαρχει περιπτωση να κανουν λαθος ? πραγματικα ουτε το 2mg δεν με επιανε ετσι...... που επερνα παλια.....

  11. #86
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by akis1 View Post
    οπα μισο.... ποσο περνεις δηλαδη τωρα? σε mg/μερα ?

    και εγω απο 8mg την ημερα πηγα σε 0.5 αλλα δεν μπορω να κοψω το 0.5........
    Tωρα παιρνω απο 9-10 mg , 5-6 mg , για 1.5 μηνα ........δεν δυσκολευτηκα πολυ ...μια αποφαση ειναι .....non reversible .,.......αλλα καθε μερα ητα μαχη , και θα συνεχισει με τα κολωχαπα.......περιμενα πως και πως να ερθει η ωρα να παρω την δοση μου , μεχρι που πλεον την ξεχνω , πλην του βραδιου , εκει παιρνω μαζαμενα ,,,,,,
    πραματικα πιστευω ποσο το θελεις ..........
    Last edited by Macgyver; 20-08-2019 at 03:34.

  12. #87
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Tωρα παιρνω απο 9-10 mg , 5-6 mg , για 1.5 μηνα ........δεν δυσκολευτηκα πολυ ...μια αποφαση ειναι .....non reversible .,.......αλλα καθε μερα ητα μαχη , και θα συνεχισει με τα κολωχαπα.......περιμενα πως και πως να ερθει η ωρα να παρω την δοση μου , μεχρι που πλεον την ξεχνω , πλην του βραδιου , εκει παιρνω μαζαμενα ,,,,,,
    πραματικα πιστευω ποσο το θελεις ..........
    πρεπει να τα κοψουμε τα ρημαδια..... εγω σκευτομαι πολυ σοβαρα να παρω καπιο αντικαταθλιπτικο.... γιατι περα απο το ανχος που βοηθαει εχει αποτελεσμα στης κεφαλαλγιες....

  13. #88
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    26
    Quote Originally Posted by akis1 View Post
    για το 5htp είναι ok...! για τα υπόλοιπα μην παίρνεις τίποτα..... το μονο που θα καταφέρεις είναι με τον καιρό να κανεις ζημια στον μεταβολισμό σου..... και να προκαλέσεις χειρότερο άγχος από ότι έχεις....

    αν θέλεις χαλάρωση πινε κάνα χαμομήλι με τίλιο άσε την βαλεριάνα γιατί θα σου προκαλέσει πονοκεφάλους...

    βασικα μονο το 5htp ειναι αρκετο... αλλα προσεχε τωρα με την ζεστη.... να βαζεις αντιλιακο παντα στην παραλια.. οσο περνεις 5htp...
    Να ρωτήσω γιατί λες για το 5htp κ την παραλια?Τι μπορεί να συμβεί δηλαδή?

  14. #89
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    Quote Originally Posted by toallomiso View Post
    Να ρωτήσω γιατί λες για το 5htp κ την παραλια?Τι μπορεί να συμβεί δηλαδή?
    ε απλα θα καεις στον ηλιο πιο ευκολα... :P

  15. #90
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    26
    Quote Originally Posted by akis1 View Post
    ε απλα θα καεις στον ηλιο πιο ευκολα... :P
    Οκ ευχαριστώ!Ρώτησα γιατί εγώ έχω την τάση να βγάζω πανάδες κ κάνω θεραπεια, οπότε δε θα μου άρεσε να γεμίσω ξαφνικά! ;)

Page 6 of 7 FirstFirst ... 4567 LastLast

Similar Threads

  1. Xanax
    By φύλλο στον άνεμο in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 14-07-2017, 16:02
  2. xanax
    By ferro in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 11
    Last Post: 29-06-2016, 15:59
  3. xanax
    By elirene in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 02-06-2010, 14:17
  4. xanax
    By positivecreep21 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 27-10-2009, 15:19
  5. Xanax
    By Thinker in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 11
    Last Post: 18-06-2009, 12:22

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •