Xanax και πάλι xanax
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 7 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 92
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898

    Xanax και πάλι xanax

    Παιζει να ειναι η πρώτη φορα που ανοιγω θέμα.Λοιπόν παιδάκια μου είμαι σε αγωγή με ζαναξ απο τον Οκτώβρη. Δε παιρνω πολυ μέσα στη μερα. Φτανω τα 1 mg με 1.25. Το θεμα ειναι οτι μου προκαλούν πολυ υπνηλία. Οσο και να κοιμαμαι θέλω και αλλο. Χθες που ήμουν αυπνη δε τα πηρα καθολου για να αντέξω να κοιμηθώ το βράδυ.. Παιδιά είναι η πρώτη φορα που ενιωσα οτι κοιμήθηκα. Που ξύπνησα με μεγάλη ευκολία. Ειστε και οι υπόλοιποι που παίρνετε ετσι;
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Εγω ταχω συνηθισει , και παιρνω πολλα , χωρις υπνηλια .............6-7 mg .......oχι οτι κανω καλα βεβαια ........τα παιρνω απο το 2004 .......

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Εγω ταχω συνηθισει , και παιρνω πολλα , χωρις υπνηλια .............6-7 mg .......oχι οτι κανω καλα βεβαια ........τα παιρνω απο το 2004 .......
    Α μπορείς να τα πάρεις για τοσο μεγάλα διαστήματα; στην αρχή δεν ειχες υπνηλια; εμενα δε μου φερνουν απλα νύστα μου φερνουν και απίστευτη κούραση χωρίς να εχω κανει τιποτα.. Μια μερα δε πήρα και πετουσα.
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Α μπορείς να τα πάρεις για τοσο μεγάλα διαστήματα; στην αρχή δεν ειχες υπνηλια; εμενα δε μου φερνουν απλα νύστα μου φερνουν και απίστευτη κούραση χωρίς να εχω κανει τιποτα.. Μια μερα δε πήρα και πετουσα.
    Aμα τα παιρνεις 15 χρονια , αποχτα ανοχη ο οργανισμος .......

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    404
    Φίλη μου τα ζαναξ δημιουργούν και εθισμό. Για ποσο καιρό θα τα παίρνεις; Έκανα αμάν να τα διακόψω και έπαιρνα κι εγώ απο τον Οκτώβρη 0.25 δύο με τρεις φορές την εβδομάδα. Τώρα έχω 20 μέρες χωρίς και είμαι πολύ καλύτερα από όταν τα έπαιρνα? Βέβαια παίρνω εναλλακτικά , βότανα ,μαγνησιο, τρυπτοφάνη , ωμέγα τρία.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by Demi71 View Post
    Φίλη μου τα ζαναξ δημιουργούν και εθισμό. Για ποσο καιρό θα τα παίρνεις; Έκανα αμάν να τα διακόψω και έπαιρνα κι εγώ απο τον Οκτώβρη 0.25 δύο με τρεις φορές την εβδομάδα. Τώρα έχω 20 μέρες χωρίς και είμαι πολύ καλύτερα από όταν τα έπαιρνα? Βέβαια παίρνω εναλλακτικά , βότανα ,μαγνησιο, τρυπτοφάνη , ωμέγα τρία.
    Αχ μακάρι να ήξερα.. Του είχα πει να τα σταματήσω και μου ειπε οτι ειναι νωρις. Το κορυφαίο ειναι οτι μου εκσνε και αύξηση δίχως λογο.
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    ο μονος φοβος που εχω με το xanax ειναι τι θα κανω αν ο γιατρος μου δεν μου το γραψει ξανα???? το περνω 2χρονια αν δεν παρω μισο χαπακι 0.25 την ημερα θα παθω μυοκλονικους σπασμους....... δεν μπορω χωρις xanax...... :(

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by akis1 View Post
    ο μονος φοβος που εχω με το xanax ειναι τι θα κανω αν ο γιατρος μου δεν μου το γραψει ξανα???? το περνω 2χρονια αν δεν παρω μισο χαπακι 0.25 την ημερα θα παθω μυοκλονικους σπασμους....... δεν μπορω χωρις xanax...... :(
    Εγω που παίρνω πανω απο ενα mg τη μερα μια μερα δεν ηπια καθόλου και πετουσα. Απίστευτη ενεργεια
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Εγω που παίρνω πανω απο ενα mg τη μερα μια μερα δεν ηπια καθόλου και πετουσα. Απίστευτη ενεργεια
    δεν μπορω σου λεω αν δεν παρω εστω μισο χαπακι....... εχω τρομερο εθισμο...... απλα πλεον μου κανει αντιθετο αποτελεσμα..... μου φερνει και ανχος μαζι με την ηρεμια....... ελπιζω να ειναι τυχαιο αυτο και να φταιει ο καιρος και η ζεστη.... :P

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by akis1 View Post
    δεν μπορω σου λεω αν δεν παρω εστω μισο χαπακι....... εχω τρομερο εθισμο...... απλα πλεον μου κανει αντιθετο αποτελεσμα..... μου φερνει και ανχος μαζι με την ηρεμια....... ελπιζω να ειναι τυχαιο αυτο και να φταιει ο καιρος και η ζεστη.... :P
    Εγω παλι το αντίθετο. Το συζήτησα με εναν φιλο γιατρο και με συμβούλεψε να μιλησω στον ψυχιατρο για αλλαγή φαρμάκου. Μου προκαλεί κοπωση και δυσκολία να ξυπνησω ακομα και μετα απο 15 ώρες και σε περίπτωση που δε τα πιω πετάω. Ειμαι αλλος άνθρωπος
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    404
    Quote Originally Posted by akis1 View Post
    δεν μπορω σου λεω αν δεν παρω εστω μισο χαπακι....... εχω τρομερο εθισμο...... απλα πλεον μου κανει αντιθετο αποτελεσμα..... μου φερνει και ανχος μαζι με την ηρεμια....... ελπιζω να ειναι τυχαιο αυτο και να φταιει ο καιρος και η ζεστη.... :P
    Aκη σου βγαζει εκνευρισμο γιατι σου ζηταει ο οργανισμος να αυξησεις. Ρωτησα ειδικο και μου ειπε οτι ειναι παρα πολυ εθιστικα . Εγω τα διέκοψα. Παιρνω το βραδυ 5htp, μαγνησιο και καποια βοτανα ,το παλευω έτσι :)

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    Quote Originally Posted by Demi71 View Post
    Aκη σου βγαζει εκνευρισμο γιατι σου ζηταει ο οργανισμος να αυξησεις. Ρωτησα ειδικο και μου ειπε οτι ειναι παρα πολυ εθιστικα . Εγω τα διέκοψα. Παιρνω το βραδυ 5htp, μαγνησιο και καποια βοτανα ,το παλευω έτσι :)
    δεν θελω να αυξησω πανω απο 0.25...... σε αυτη την περιπτωση θα εχω νευρα?

    βαλε στο πακετο και τους 9 freddo espresso Που πινω καθε μερα..... <<μην μου πεις μην πινω καφε..... ειναι η ζωη μου ολη .....:P >>

    τελεια......!!!!!! :D

  13. #13
    Εμένα με ενδιαφέρει να δοκιμάσω και εναλλακτικά εκτός από αγωγή. Η τρυπτοφανη σε τι βοηθά ακριβώς; βαλεριάνα είχα δοκιμάσει και ναι μια χαλάρωση την αισθανόμουν αν και διευκρινιζε πως πρέπει να περιμένεις να εξατμιστεί το αλκοόλ. Το μαγνήσιο επίσης έχω ακούσει πολλές φορές οτι ηρεμεί. Βότανα ντεμι; πασιφλορα βαλεριάνα τηλιο;
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    1,741
    Quote Originally Posted by Constantly curious View Post
    Εμένα με ενδιαφέρει να δοκιμάσω και εναλλακτικά εκτός από αγωγή. Η τρυπτοφανη σε τι βοηθά ακριβώς; βαλεριάνα είχα δοκιμάσει και ναι μια χαλάρωση την αισθανόμουν αν και διευκρινιζε πως πρέπει να περιμένεις να εξατμιστεί το αλκοόλ. Το μαγνήσιο επίσης έχω ακούσει πολλές φορές οτι ηρεμεί. Βότανα ντεμι; πασιφλορα βαλεριάνα τηλιο;
    αν θελεις την συμβουλη μου..... μην δοκιμαζεις διαφορα βοτανα...... καποια στιγμη θα καταλαβεις το μεγαλο λαθος που εκανες και τοτε θα ειναι αργα......

  15. #15
    Άκη δεν θα έκοβα την αγωγή μου... Μια φορά το έκανα και με σύμφωνη γνώμη του τότε γιατρού και πέρασα άσχημο επεισόδιο. Σκέφτομαι να προσθέσω στην καθημερινότητα μου συμπληρώματα αν γίνεται χαλαρωτικά και να μειώσω το αγχολυτικο.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

Page 1 of 7 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Xanax
    By φύλλο στον άνεμο in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 14-07-2017, 17:02
  2. xanax
    By ferro in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 11
    Last Post: 29-06-2016, 16:59
  3. xanax
    By elirene in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 02-06-2010, 15:17
  4. xanax
    By positivecreep21 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 27-10-2009, 16:19
  5. Xanax
    By Thinker in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 11
    Last Post: 18-06-2009, 13:22

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •