Αίσθημα καψίματος!!!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 8 of 8
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2018
    Posts
    228

    Αίσθημα καψίματος!!!!

    Βρε παιδιά που θα πάει όλο αυτό??? Σας έχει συμβεί ποτέ να νιώσετε αισθηση καψιματος στο γόνατο η γενικά κάπου στο σωμα σας??? Νομίζω πως δεν θα ηρεμήσω ποτέ... Στο μυαλό μου θα τριγυρνούν πάλι άρρωστιες... Εχω αυτή την αίσθηση σαν μυρμηγκιασμα, μετα καψιμο κάπως έτσι μπορώ να το περιγράψω... Μπορεί το άγχος κ η σωματοποιηση να δημιουργήσει κάτι τέτοιο??

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by Vasomp View Post
    Βρε παιδιά που θα πάει όλο αυτό??? Σας έχει συμβεί ποτέ να νιώσετε αισθηση καψιματος στο γόνατο η γενικά κάπου στο σωμα σας??? Νομίζω πως δεν θα ηρεμήσω ποτέ... Στο μυαλό μου θα τριγυρνούν πάλι άρρωστιες... Εχω αυτή την αίσθηση σαν μυρμηγκιασμα, μετα καψιμο κάπως έτσι μπορώ να το περιγράψω... Μπορεί το άγχος κ η σωματοποιηση να δημιουργήσει κάτι τέτοιο??
    Και εγώ το έχω... Νομίζω ότι είναι όντως από το άγχος.. Δεν εχω ανησυχήσει ακόμα
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2018
    Posts
    228
    Κάπως έτσι ξεκίνησε πέρυσι ο Γολγοθάς μου με καψίματα .. Τότε έκανα μαγνητική είδα ένα σωρό γιατρούς όλοι μίλησαν για άγχος... Τωρα πάλι αυτή η αίσθηση κ μόλις googλαρα εννοείται κ αυτη η ΣΚΠ εκεί εμμονή...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    546
    Πολλοί αναφέρουν το σύμπτωμα του burning skin, Όταν αρχίζουν η διακόπτουν αντικαταθληπτικα/αγχολυτικα.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by Vasomp View Post
    Κάπως έτσι ξεκίνησε πέρυσι ο Γολγοθάς μου με καψίματα .. Τότε έκανα μαγνητική είδα ένα σωρό γιατρούς όλοι μίλησαν για άγχος... Τωρα πάλι αυτή η αίσθηση κ μόλις googλαρα εννοείται κ αυτη η ΣΚΠ εκεί εμμονή...
    Αν ειχες σκπ θα είχες πληθώρα αλλων συμπτωμάτων. Περα απο το αγχος να ξέρεις φταίει και η διατροφή και η έλλειψη ασκησης ισως και τα φάρμακα αν εισαι σε αγωγή. Γενικα πολλά παίζουν ρολο. Εγω τα εχω σχεδον καθημερινα και απλα τα αγνοω.. Ετσι και αλλιως θα παω σε νευρολόγο για αλλο πρόβλημα που εχω οπότε θα τα αναφερω κ αυτα να ειμαι καλυμμένη
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2018
    Posts
    228
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Αν ειχες σκπ θα είχες πληθώρα αλλων συμπτωμάτων. Περα απο το αγχος να ξέρεις φταίει και η διατροφή και η έλλειψη ασκησης ισως και τα φάρμακα αν εισαι σε αγωγή. Γενικα πολλά παίζουν ρολο. Εγω τα εχω σχεδον καθημερινα και απλα τα αγνοω.. Ετσι και αλλιως θα παω σε νευρολόγο για αλλο πρόβλημα που εχω οπότε θα τα αναφερω κ αυτα να ειμαι καλυμμένη
    Δεν έχω πάρει ποτέ κάποια αγωγή, γυμνάζομαι πάντως.. Ωστόσο έχω πάθει εμμονή με τις άρρωστιες, φοβίες, έχω άπειρο στρες κ αϋπνίες τελευταία...

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by Vasomp View Post
    Δεν έχω πάρει ποτέ κάποια αγωγή, γυμνάζομαι πάντως.. Ωστόσο έχω πάθει εμμονή με τις άρρωστιες, φοβίες, έχω άπειρο στρες κ αϋπνίες τελευταία...
    Η διατροφή σου είναι καλη; το άγχος γενικα κανει πολυ ζημιά. Εγώ εφτασα να εχω δεκατα για μήνες και τελικά ήταν απο αυτο. Τα ζαναξ με έχουν σωσει
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2018
    Posts
    228
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Η διατροφή σου είναι καλη; το άγχος γενικα καλη πολυ ζημιά. Εγώ εφτασα να εχω δεκατα για μήνες και τελικά ήταν απο αυτο. Τα ζαναξ με έχουν σωσει
    Ναι θα έλεγα είναι νορμαλ η διατροφή μου καλη... Εγω προσωπικά βιωνω κάθε μέρα εμμονές στο μυαλό μου τις οποίες προσπαθώ να καταπολεμήσω... Οτι σώματικη ενόχληση τη μεταφραζω ως αρρώστια αυτομάτως κ συνήθως ανίατη χαχα. Το ψάξιμο στο ίντερνετ με έχει καταστρέψει για αυτο το λόγο ότι κ να νιώσω όλο κ καπου κάτι εχω διαβάσει κ κατα συνέπεια φτάνω σε αδιέξοδο. Ώρες ώρες λεω είναι δυνατόν να τα δημιουργώ ολα μόνη μου??

Similar Threads

  1. Αίσθημα καψίματος σε ολο το σώμα!!!
    By minaspap in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 6
    Last Post: 21-02-2018, 16:52
  2. αισθήμα καψίματος στα πνευμονια και σωμα
    By deleted_member16022018 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 10
    Last Post: 29-01-2018, 18:43
  3. Αίσθημα καψίματος σε ολο το σώμα!!!
    By minaspap in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 1
    Last Post: 04-12-2017, 20:06
  4. ιψδ και αισθημα τρελλας
    By lawer in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 11
    Last Post: 17-10-2016, 12:47
  5. Αίσθημα κούρασης
    By mihalis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 6
    Last Post: 31-01-2013, 21:43

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •