Ladose
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 10 of 10

Thread: Ladose

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    196

    Ladose

    Γεια σας ξεκίνησα τα ladose εδώ και 8 μέρες και διάβασα τις παρενεργειες και έπαθα σοκ γιατί έχω υπόταση και την ρίχνουν δηλαδή μπορεί να πάθω υποτασικο σοκ ξέρω γω και επίσης έχω μια ελαφριά βραδυκαρδια και γράφει ότι δεν κάνει να τα παίρνουν.
    Μίλησα με καρδιολόγος μου είπε ότι δεν έχω σιμαντικη βραδυκαρδια μέχρι 44 πευτουν καμιά φορά οι παλμοί μου και ότι μόλις συμπληρώσω μήνα να κάνω ένα καρδιογράφημα.
    Ο ψυχίατρος μου είπε ότι προκαλούν αρυθμιες.
    Το αποτέλεσμα να νομίζω ότι θα πάθω ανακοπη ενώ είδη 8 μέρες εκτός τις κεφαλγιες είναι πολύ καλύτερα και η όρεξη μου κοπεικε γιατί είχα επεισόδια υπερφαγίας συνεχώς . Εσείς χάσατε βάρος; Έχεις κανείς άλλος υπόταση υπερφαγία και λόγια βραδυκαρδια σαν εμένα;;;
    Πίνω και ζαναξ περίπου ένα μικιγκραμ .

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    196
    Γεια σας πως θα δω αν μου απάντησε κάποιος έχω να γράψω δυο χρόνια περίπου εδω

  3. #3
    Quote Originally Posted by Katerina2015 View Post
    Γεια σας πως θα δω αν μου απάντησε κάποιος έχω να γράψω δυο χρόνια περίπου εδω
    Καλησπέρα!Όλα τα αντικαταθλιπτικά μπορεί να έχουν παρενέργειες αλλά εφόσον δεν έχεις κάποια ιδιαίτερη βραδυκαρδια μην ανησυχείς.Κι εγώ έχω βραδυκαρδια και έχω βάλει χολτερ για να δούμε μέχρι που φτάνουν το βράδυ όταν κοιμάμαι και αν ήταν κάτι ανησυχητικό πίστεψε με θα σου έλεγα.Αν θες να σιγουρευτεις βάλε χολτερ να σου φύγει η ιδέα.Απο την άλλη μην διαβάζεις μέσα το χαρτάκι θα σε τρελάνει κι εκτός αυτού θα νομίζεις ότι θα τα πάθεις όλα...εμπιστευσου τους γιατρούς σου,ακολούθησε την αγωγή σου και θα δεις πως όταν στρώσει το άγχος σου θα ηρεμήσουν όλα μέσα σου...Εγώ έχω συνήθως πίεση 80 /40 mmHg και 90/50 mmHg... πραγματικά ηρέμησε και θα δεις ότι όλα πάνε καλά...Απλά τρωγε περισσότερο αλάτι αν φοβάσαι τόσο την υπόταση και πινε άφθονα υγρα!!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    196
    Quote Originally Posted by Κατερινα82 View Post
    Καλησπέρα!Όλα τα αντικαταθλιπτικά μπορεί να έχουν παρενέργειες αλλά εφόσον δεν έχεις κάποια ιδιαίτερη βραδυκαρδια μην ανησυχείς.Κι εγώ έχω βραδυκαρδια και έχω βάλει χολτερ για να δούμε μέχρι που φτάνουν το βράδυ όταν κοιμάμαι και αν ήταν κάτι ανησυχητικό πίστεψε με θα σου έλεγα.Αν θες να σιγουρευτεις βάλε χολτερ να σου φύγει η ιδέα.Απο την άλλη μην διαβάζεις μέσα το χαρτάκι θα σε τρελάνει κι εκτός αυτού θα νομίζεις ότι θα τα πάθεις όλα...εμπιστευσου τους γιατρούς σου,ακολούθησε την αγωγή σου και θα δεις πως όταν στρώσει το άγχος σου θα ηρεμήσουν όλα μέσα σου...Εγώ έχω συνήθως πίεση 80 /40 mmHg και 90/50 mmHg... πραγματικά ηρέμησε και θα δεις ότι όλα πάνε καλά...Απλά τρωγε περισσότερο αλάτι αν φοβάσαι τόσο την υπόταση και πινε άφθονα υγρα!!





    Τρόμαξα πολύ Κατερίνα μου . Εσύ πόσα έχεις παλμούς σε ηρεμία εμένα μέχρι 48 πευτουν όταν είναι ήρεμη στο καναπέ καμιά φορά όχι Σιχνα.
    Και έχω και ημικρανιες αλλά θα φύγουν μου είπαν
    ...τα έπινα και παλιά και είχα χάσει και βάρος εσύ έχασες;.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    196
    Και χολντερ έβαλα και τεστ κοπώσεως όλα τέλεια

  6. #6
    Nefeli28
    Guest
    Μου κόπηκε εντελώς η όρεξη με το λαντοζ.
    Είχα ταχυκαρδίες και υπερδιεγερση.
    Στον καθένα δρα διαφορετικά...

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    196
    Στην αρχή είναι έτσι μετά από κανένα δυο μήνες φεύγουν αυτά είπαν. Έχασες βάρος πολύ; Έχω θέλω να χάσω είναι ελαφρά υπέρβαρη. Έγινες καλά ψυχολογικά;

  8. #8
    Nefeli28
    Guest
    Έχασα βάρος, δρν μπορούσα καθόλου να φάω για κάποιο διάστημα.
    Επειδή όμως χειροτερευα ψυχολογικά, μου τα σταμάτησε

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    196
    Εγώ είμαι πάρα πολύ καλά ψυχολογικά απλά φοβήθηκα γιατί διάβασα τις παρενεργειες τόσο καιρό επειτηδες δεν τις διάβαζα. Έχω πολύ λίγη βραδυκαρδια και ο γιατρός είπε ότι μπορεί να μου κάνει αρρυθμίες και φοβάμαι για εφραγμα. Εμένα με έπιανε κάτι σαν αμόκ σαν βουλιμία έτρωγα ότι έβρισκα ξανφεικα χωρίς να πειναω τώρα μερικές μέρες μου κόπηκε η όρεξη πριν λίγο με έπιασε πάλι η υπερφαγία αλλά σε μικρότερο βαθμό.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    196
    Εχει κανείς άλλος βραδυκαρδια και να πίνει αντικαταθλιπτικά; τελικά εγώ μέχρι 53 μάλλον έχω κάποιες φορές η 58 με τα ζαναξ δεν έχω τόσο καλή μνήμη.. ο καρδιολόγος θέλει να μου κάνει προληπτικά ένα καρδιογράφημα τέλος της άλλης εβδομάδας καλού κακού

Similar Threads

  1. LADOSE
    By stratosdr in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 223
    Last Post: 22-11-2022, 06:23
  2. Ladose Ναι ή Οχι
    By specialguy in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 45
    Last Post: 30-10-2022, 00:40
  3. Ladose
    By Soulfly in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 47
    Last Post: 31-05-2016, 20:37
  4. valdoxan ladose....ladose valdoxan....αμπε μπα μπλομ!!!
    By kapamaru!! in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 8
    Last Post: 14-06-2012, 13:06
  5. ladose...
    By Fleur in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 17
    Last Post: 04-05-2010, 22:42

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •