Εχω χασει τα παντα απο πραγματα μεχρι τον εαυτο μου - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 23 of 23
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    990
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Εγω πάντως μια χαρα νιώθω και χωρίς τη ψευδαίσθηση οτι υπάρχει κάτι μετα.. Ζω το τωρα οσο πιο εντονα μπορώ
    Ψευδαίσθηση μπορεί να είναι και το ότι δεν υπάρχει τίποτα μετά :) δεν έχεις αποδείξεις ούτε για το ένα ούτε για το άλλο. Δε σε εμποδίζει κάνεις να ζήσεις το τώρα αν πιστεύεις και στο μετά.

    Τώρα για τις μαρτυρίες, ας μην αρχίσω :)

    Πάντως ως ορθολογιστής και θετικιστης πάλι ... Ο Θεός είναι πολύ λογική έννοια.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by Georgewww View Post
    Ψευδαίσθηση μπορεί να είναι και το ότι δεν υπάρχει τίποτα μετά :) δεν έχεις αποδείξεις ούτε για το ένα ούτε για το άλλο. Δε σε εμποδίζει κάνεις να ζήσεις το τώρα αν πιστεύεις και στο μετά.

    Τώρα για τις μαρτυρίες, ας μην αρχίσω :)

    Πάντως ως ορθολογιστής και θετικιστης πάλι ... Ο Θεός είναι πολύ λογική έννοια.
    Θα μου επιτρέψεις να εχω αντίθετη άποψη πάνω σε θέματα θρησκείας. Σεβαστή ωστόσο η άποψη σου και ας μη συμφωνώ.. Που πήγε η ρεμεντι; δε θα έρθει και εδώ να πει οτι χαλαμε το θεμα;
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by Confused889 View Post
    Γεια σας...καλησπερα..εχω χασει πραγματα αξειες,μεχρι και τον εαυτο μου..θυμαμε περιστατικα ομορφες στιγμες πραγματα που φυγαν και εχω μεινει μονος σε ολο αυτο με την αρρωστια μου..δεν κερδισα τιποτα απο ολα αυτα,απι γυναικες δουλειες καταστασεις και εχω μεινει μονος απ ολα...κσθε μερα ειμαι μια στιγμη πριν φυγω,μην μ πειτε καλεσε το νουμερο αυτοκτονιων και τετοια..θα θελα να φυγω με ομορφο τροπο..μου μενουν απιθημενα απο την διαφαραχη μου γιατι ημουν δραστηριος και με γυναικες και με λευτα και με φιλους..εκανα καποιες καταχρησεις αλλα οχι για χρονια..δεν θελω να συνεχισω αλλο,δεν θελω να ζησω νε αρρωστια και φαρμακα..εχω ζησει πολυ ελευθερος για να ζησω εγλοβισμενος,καθε μερα πολεμο με τον εαυτο μου και χιλιες δυο σκεψεις..εδω και 3 χρονια μου λοιπουν ολα το κρεβατι,το γλυκο μεθυσι οι διακοπες το φλερτ ολα εχουν χαθεί...δεν θελω να ζησω σε καταστολη..
    Φίλε μου δεν θα ζήσεις σε καταστολή. Κανείς δεν θέλει να ζήσει έτσι, έχεις δίκιο, αλλά θα πρέπει να σκεφτείς πως είναι απλά μια φάση που θα περάσει.
    Καταλαβαίνω πως σου έχει γίνει κάποια διάγνωση...σε παρακολουθεί γιατρός; Βρίσκεσαι σε αγωγή; Αν ναι, θα χεις δει κι άπο άλλα παιδιά εδώ μέσα που ζουν παρόμοιες καταστάσεις πως η αρχή είναι πάντα δύσκολη αλλά μετά σταθεροποιείται η κατάσταση και οι περισσότεροι άνθρωποι μαθαίνουν να ζουν με την όποια διάγνωση και να βρίσκουν τους ρυθμούς τους. Φαντάζομαι πως θα είναι δύσκολο να επιστρέψεις στην προηγούμενη κατάσταση που ζούσες με τα ξενύχτια, τις γυναίκες κτλ αλλά δώσε χρόνο στον εαυτό σου να επανέλθει. Οι περισσότεροι άνθρωποι με διάφορα ψυχ προβλήματα καταφέρνουν και ζουν φυσιολογικά την ζωή τους χωρίς να νιώθουν ότι είναι σε καταστολή. Δυστυχώς οι ασθένειες αυτές θέλουν χρόνο και υπομονή και πολύ θάρρος, αλλά δεν είσαι μόνος. Χιλιάδες άνθρωποι πέρασαν ή περνούν τώρα από το στάδιο που είσαι εσύ και τα καταφέρνουν.

    Υγ. Νοσηρή φαντασία και george όντως χαλάσατε το θέμα του παιδιού! Λίγος σεβασμός στον άνθρωπο που έχει ένα πρόβλημα και περιμένει απαντήσεις δεν βλάπτει!

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by elisabet View Post
    Φίλε μου δεν θα ζήσεις σε καταστολή. Κανείς δεν θέλει να ζήσει έτσι, έχεις δίκιο, αλλά θα πρέπει να σκεφτείς πως είναι απλά μια φάση που θα περάσει.
    Καταλαβαίνω πως σου έχει γίνει κάποια διάγνωση...σε παρακολουθεί γιατρός; Βρίσκεσαι σε αγωγή; Αν ναι, θα χεις δει κι άπο άλλα παιδιά εδώ μέσα που ζουν παρόμοιες καταστάσεις πως η αρχή είναι πάντα δύσκολη αλλά μετά σταθεροποιείται η κατάσταση και οι περισσότεροι άνθρωποι μαθαίνουν να ζουν με την όποια διάγνωση και να βρίσκουν τους ρυθμούς τους. Φαντάζομαι πως θα είναι δύσκολο να επιστρέψεις στην προηγούμενη κατάσταση που ζούσες με τα ξενύχτια, τις γυναίκες κτλ αλλά δώσε χρόνο στον εαυτό σου να επανέλθει. Οι περισσότεροι άνθρωποι με διάφορα ψυχ προβλήματα καταφέρνουν και ζουν φυσιολογικά την ζωή τους χωρίς να νιώθουν ότι είναι σε καταστολή. Δυστυχώς οι ασθένειες αυτές θέλουν χρόνο και υπομονή και πολύ θάρρος, αλλά δεν είσαι μόνος. Χιλιάδες άνθρωποι πέρασαν ή περνούν τώρα από το στάδιο που είσαι εσύ και τα καταφέρνουν.

    Υγ. Νοσηρή φαντασία και george όντως χαλάσατε το θέμα του παιδιού! Λίγος σεβασμός στον άνθρωπο που έχει ένα πρόβλημα και περιμένει απαντήσεις δεν βλάπτει!
    Κοπελα μου χαλάρωσε λιγάκι. Κουβέντα στη κουβέντα κάναμε. Σε φόρουμ εισαι. Θα μας κουνήσεις και το δακτυλο λες και είμαστε σχολείο
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    715
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Κοπελα μου χαλάρωσε λιγάκι. Κουβέντα στη κουβέντα κάναμε. Σε φόρουμ εισαι. Θα μας κουνήσεις και το δακτυλο λες και είμαστε σχολείο
    Καλημερα,Ισως δεν υπαρχει τιποτα μεσα σου ακομα...καλο ειναι αν δεν εχεις κατι να μην ανακατευεσαι σε τετοιες περιπτωσεις γιατι δεν ξερεις τι σου ξημερωνει καποιοι ισως και να γελανε..αλλοι ομως κλενε καθημερινα και ζουνε σε τεντομενο σκοινι..με αυτους που συναντησανε στην ζωη τους και τα περιστατικα που τους εφεραν σε ακραια σημεια..Οχι μονο σε εμενα αλλα σεβασμος σε ολους εδω μεσα ..

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by Confused889 View Post
    Καλημερα,Ισως δεν υπαρχει τιποτα μεσα σου ακομα...καλο ειναι αν δεν εχεις κατι να μην ανακατευεσαι σε τετοιες περιπτωσεις γιατι δεν ξερεις τι σου ξημερωνει καποιοι ισως και να γελανε..αλλοι ομως κλενε καθημερινα και ζουνε σε τεντομενο σκοινι..με αυτους που συναντησανε στην ζωη τους και τα περιστατικα που τους εφεραν σε ακραια σημεια..Οχι μονο σε εμενα αλλα σεβασμος σε ολους εδω μεσα ..
    Ξερω μια χαρά να σέβομαι. Το οτι μιλησα με τον Γιώργο στο ποστ σου πανω σε κάτι που ανεφερε εκεινος δε σημαίνει ότι δε σε σεβάστηκα καπου..Και αν θεωρεις οτι όντως δε σε σεβάστηκα θελω να μου πεις που ακριβώς το διέκρινες.
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    715
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Ξερω μια χαρά να σέβομαι. Το οτι μιλησα με τον Γιώργο στο ποστ σου πανω σε κάτι που ανεφερε εκεινος δε σημαίνει ότι δε σε σεβάστηκα καπου..Και αν θεωρεις οτι όντως δε σε σεβάστηκα θελω να μου πεις που ακριβώς το διέκρινες.
    Λοιπον...κοπελα μου γλυκια !!σιγουρα εισαι οκ..δεν διεκρινα κατι και δεν χρειαζετε.Ολα ειναι καλα ελπιζω να υπαρχουν πιο καλες απαντησεις και συνεργασια ..αν εχεις κατι ομορφο αντι να ρθουμε σε ριξει μπορεις να μ το πεις

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by Confused889 View Post
    Λοιπον...κοπελα μου γλυκια !!σιγουρα εισαι οκ..δεν διεκρινα κατι και δεν χρειαζετε.Ολα ειναι καλα ελπιζω να υπαρχουν πιο καλες απαντησεις και συνεργασια ..αν εχεις κατι ομορφο αντι να ρθουμε σε ριξει μπορεις να μ το πεις
    Θεωρω οτι απο τη στιγμή που έχεις τασεις αυτοκτονιας κατι δε παει καλα με την θεραπεία σου... Νομίζω οτι μονο ο ψυχιατρος σου μπορεί ουσιαστικά να σε βοηθήσει γιατι δε μας έθεσες συγκεκριμένο πρόβλημα μιλας πολυ γενικά και αοριστα. Και εγω που ήμουν καποτε στη θέση σου μονο ο ψυχίατρος με βοηθησε με την αγωγή που μου εγραψε.σου ευχομαι να βρεις την ηρεμία σου γρήγορα
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Τα έχω χάσει..
    By apogoiteumeni in forum Παχυσαρκία
    Replies: 60
    Last Post: 14-03-2020, 03:14
  2. παντα μια καινουργια αρχη κ παντα ενα μπλεξιμο....
    By _kassandra_ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 45
    Last Post: 07-04-2013, 20:37
  3. εχω χασει τον εαυτο μου
    By astanapane in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 6
    Last Post: 19-03-2013, 15:05
  4. Replies: 10
    Last Post: 15-08-2012, 16:03
  5. εχω χασει τον εαυτο μου..
    By kyknos25 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 05-07-2011, 13:23

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •