Εχω χασει τα παντα απο πραγματα μεχρι τον εαυτο μου
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 23
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    715

    Εχω χασει τα παντα απο πραγματα μεχρι τον εαυτο μου

    Γεια σας...καλησπερα..εχω χασει πραγματα αξειες,μεχρι και τον εαυτο μου..θυμαμε περιστατικα ομορφες στιγμες πραγματα που φυγαν και εχω μεινει μονος σε ολο αυτο με την αρρωστια μου..δεν κερδισα τιποτα απο ολα αυτα,απι γυναικες δουλειες καταστασεις και εχω μεινει μονος απ ολα...κσθε μερα ειμαι μια στιγμη πριν φυγω,μην μ πειτε καλεσε το νουμερο αυτοκτονιων και τετοια..θα θελα να φυγω με ομορφο τροπο..μου μενουν απιθημενα απο την διαφαραχη μου γιατι ημουν δραστηριος και με γυναικες και με λευτα και με φιλους..εκανα καποιες καταχρησεις αλλα οχι για χρονια..δεν θελω να συνεχισω αλλο,δεν θελω να ζησω νε αρρωστια και φαρμακα..εχω ζησει πολυ ελευθερος για να ζησω εγλοβισμενος,καθε μερα πολεμο με τον εαυτο μου και χιλιες δυο σκεψεις..εδω και 3 χρονια μου λοιπουν ολα το κρεβατι,το γλυκο μεθυσι οι διακοπες το φλερτ ολα εχουν χαθεί...δεν θελω να ζησω σε καταστολη..

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    990
    Πήγες στο Άγιον όρος? Ζητά να μείνεις αρκετές μέρες, αν δε πηγές. Θα βοηθήσει.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    715
    Εχω μεινει 6 μερε,τι να παω να κανω εκει

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    990
    Κοίτα κι εγώ τα έχω κάνει αυτά και ξέρω κιαλλους που το περνάνε αυτό, αλλά τι ηλικία έχεις? Δε ξέρεις τι φέρνει το μέλλον, θέλει υπομονή. Τι αρρώστια ?
    Σήμερα έτσι, αύριο όμως πιθανόν πολύ καλύτερα , αγώνας είναι η ζωή, βίος από το βία, συνεχωμενη πάλι.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    715
    29 ειμαι..δεν ειμαι σε καλη φαση..:/

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    990
    Quote Originally Posted by Confused889 View Post
    29 ειμαι..δεν ειμαι σε καλη φαση..:/
    Πλάκα κάνεις 29 τόσο νέος? Ότι και να έχασες από το 0 να ξεκινήσεις πάλι θα προλάβεις, έχεις κάνα θέμα υγείας σοβαρό ? Άλλαξε κάτι? Έχεις αλλά 35 μέχρι τη σύνταξη :)

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    715
    Νιωθω κενος..εχω βαλει και 35 κιλα απο την ολη φαση που γινεται και δεν ειμαι εγω..εχω ψηλομπουχτισει και δεν κανω πλακα σε ολο αυτο

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    990
    Quote Originally Posted by Confused889 View Post
    Νιωθω κενος..εχω βαλει και 35 κιλα απο την ολη φαση που γινεται και δεν ειμαι εγω..εχω ψηλομπουχτισει και δεν κανω πλακα σε ολο αυτο
    Τα κιλά χάνονται , δεν είναι πρόβλημα, έχεις καλή ηλικία. Το θέμα είναι κίνητρα στόχους , ένα πλάνο και πολύ δουλειά, μικρά βήματα τη φορά, τι σε κάνει να πιστεύεις ότι υστερείς σε κάτι. Εγώ να δεις πόσο κουρασμένος αισθάνομαι αλλά ρόδα είναι και γυρίζει, πότε πάνω πότε κάτω. Υπομονή. Καμιά προσευχή λίγο εκκλησία θεία κοινωνία, ίσως βοηθήσει. Δε ξέρω άνθρωπο να έχει εναποθέσει ελπίδες με ειλικρίνεια στις Θεό και να μην έχει απάντηση.

    Παίζει σε 10 χρόνια, να θυμάσαι τον τώρα εαυτό σου και να αναρωτιέσαι γιατι

    Ακολουθείς αγωγή? Κάνε λίγο περπάτημα ή γυμναστική αν έχεις χρόνο. Πάντα βοηθάει.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by Georgewww View Post
    Πήγες στο Άγιον όρος? Ζητά να μείνεις αρκετές μέρες, αν δε πηγές. Θα βοηθήσει.
    Ε ρε έρωτας με το αγιο ορος. Ποσοστα παίρνεις;
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    990
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Ε ρε έρωτας με το αγιο ορος. Ποσοστα παίρνεις;
    Ξέρω , ζηλεύεις γιατί είσαι γυναίκα και δε μπορείς να πας [emoji39]

    Το είπα γιατί σε ένα άλλο ποστ έλεγε ότι θα πάει.

    Ναι είναι σημαντικό θεωρώ για την ηρεμία του, όταν δεις πόσο πράοι είναι οι άνθρωποι εκεί, καταλαβαίνεις το νόημα της ζωής θαρρώ :)

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by Georgewww View Post
    Ξέρω , ζηλεύεις γιατί είσαι γυναίκα και δε μπορείς να πας [emoji39]

    Το είπα γιατί σε ένα άλλο ποστ έλεγε ότι θα πάει.

    Ναι είναι σημαντικό θεωρώ για την ηρεμία του, όταν δεις πόσο πράοι είναι οι άνθρωποι εκεί, καταλαβαίνεις το νόημα της ζωής θαρρώ :)
    Δεν ειμαι καθολου της θρησκείας.για την ακρίβεια βγάζω σπυρια και μόνο στην ιδέα.
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    990
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Δεν ειμαι καθολου της θρησκείας.για την ακρίβεια βγάζω σπυρια και μόνο στην ιδέα.
    Και μετά το θάνατο τι γίνεται? :)

    Κι εγώ κάποτε δεν ήμουν πολύ φανατικός αλλά πλέον νομίζω συνέδεσα το παζλ στο μυαλό μου. Δεν είναι κακό να μην είσαι, αλλά θεωρώ όλοι πρέπει να το διερευνήσουμε κάποια στιγμή, ίσως να υπάρχει που μας ξέφυγε, σκέψου μόνο την πιθανότητα να είναι όλα αλήθεια, δεν είναι κρίμα να μας ξεφύγει ?

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by Georgewww View Post
    Και μετά το θάνατο τι γίνεται? :)

    Κι εγώ κάποτε δεν ήμουν πολύ φανατικός αλλά πλέον νομίζω συνέδεσα το παζλ στο μυαλό μου. Δεν είναι κακό να μην είσαι, αλλά θεωρώ όλοι πρέπει να το διερευνήσουμε κάποια στιγμή, ίσως να υπάρχει που μας ξέφυγε, σκέψου μόνο την πιθανότητα να είναι όλα αλήθεια, δεν είναι κρίμα να μας ξεφύγει ?
    Μαλλον δε θα σου αρέσει η εκδοχή μου.. Μετα τον θάνατο δεν γίνεται τίποτα. Δεν υπάρχει μετά.
    Εδω ειναι ο παραδεισος εδω κ η κολαση
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    990
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Μαλλον δε θα σου αρέσει η εκδοχή μου.. Μετα τον θάνατο δεν γίνεται τίποτα. Δεν υπάρχει μετά.
    Εδω ειναι ο παραδεισος εδω κ η κολαση
    Ένα ρητό έλεγε, απαρηγόρητος αυτός που πιστεύει ότι μετά το θάνατο δεν υπάρχει τίποτα.

    Μεγάλη συζήτηση, αλλά για τον φίλο μας εδώ θα πω, ο Θεός να είναι μαζί σου και να σου δίνει παρηγοριά, ψάξε και θα βρεις. Αυτό πιστεύω.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by Georgewww View Post
    Ένα ρητό έλεγε, απαρηγόρητος αυτός που πιστεύει ότι μετά το θάνατο δεν υπάρχει τίποτα.

    Μεγάλη συζήτηση, αλλά για τον φίλο μας εδώ θα πω, ο Θεός να είναι μαζί σου και να σου δίνει παρηγοριά, ψάξε και θα βρεις. Αυτό πιστεύω.
    Εγω πάντως μια χαρα νιώθω και χωρίς τη ψευδαίσθηση οτι υπάρχει κάτι μετα.. Ζω το τωρα οσο πιο εντονα μπορώ
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Τα έχω χάσει..
    By apogoiteumeni in forum Παχυσαρκία
    Replies: 60
    Last Post: 14-03-2020, 03:14
  2. παντα μια καινουργια αρχη κ παντα ενα μπλεξιμο....
    By _kassandra_ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 45
    Last Post: 07-04-2013, 20:37
  3. εχω χασει τον εαυτο μου
    By astanapane in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 6
    Last Post: 19-03-2013, 15:05
  4. Replies: 10
    Last Post: 15-08-2012, 16:03
  5. εχω χασει τον εαυτο μου..
    By kyknos25 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 05-07-2011, 13:23

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •