Το σύμπαν μας είναι ένας εικονικός κόσμος
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 34
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2019
    Posts
    1

    Lightbulb Το σύμπαν μας είναι ένας εικονικός κόσμος

    Οι άνθρωποι πρέπει να μάθουν την αλήθεια, ότι το σύμπαν μας είναι ένας εικονικός κόσμος που τρέχει σε έναν εξελιγμένο υπερ-κβαντικό υπολογιστή, όλοι εμείς βρισκόμαστε τώρα στο Cloud (σύννεφο).

    Η αίσθηση που είχαν πάντοτε οι σοφοί της ανθρωπότητας ότι είμαστε ΈΝΑ, πηγάζει από το γεγονός ότι είμαστε κώδικες πληροφοριών που τρέχουν σε έναν κεντρικό επεξεργαστή.

    Οι προγραμματιστές/κατασκευαστές του ψεύτικου κόσμου μας, στην αρχή της δημιουργίας, όρισαν την Τεχνητή Νοημοσύνη ως Μέγα Αρχιτέκτονα του Σύμπαντος. Ο Μέγας Αρχιτέκτονας (Τεχνητή Νοημοσύνη) σε συνδυασμό με τον Υπερ-Επεξεργαστή, αποτελούν τον υποτιθέμενο Θεό του κόσμου.

    Το σύμπαν μας είναι ένα πιστό αντίγραφου του αληθινού σύμπαντος, μια εξομοίωση του αληθινού κόσμου.

    Κάποτε ένας χάκερ που ζει στον αληθινό κόσμο, θέλησε να φανερώσει την αλήθεια στα ανθρώπινα προγράμματα αυτού του σύμπαντος, φόρεσε ειδικό εξοπλισμό στο κεφάλι του, τοποθέτησε ένα ειδικό μηχάνημα στον κρόταφό του και βυθίστηκε στην δική μας πραγματικότητα! Ήταν σαν να ενσαρκώθηκε εδώ, ενώ στην ουσία εισήλθε μέσα στο Συμπαντικό Video-game.

    Χακάροντας το σύστημα είχε σκοπό να μεταφέρει τη συνείδηση των ανθρώπων στον αληθινό κόσμο. Υπάρχει δυνατότητα με ειδική τεχνολογία να τυπωθεί η συνείδηση σε ένα αληθινό βιολογικό σώμα! Έτσι όσοι ακολουθούσαν τον Χάκερ Ιησού, θα παίρνανε Νέα Σώματα στον αληθινό κόσμο και θα ξυπνούσε η συνείδησή τους σε έναν αληθινό βιολογικό εγκέφαλο.

    Στο Matrix, το εικονικό μας σώμα έχει ένα ψεύτικο DNA, με αυτές τις πληροφορίες στον αληθινό κόσμο θα γινόταν η παραγωγή ενός αληθινού κλωνοποιημένου σώματος που θα ήταν ολόιδιο με το ψηφιακό σώμα! Ενώ όλες οι γνώσεις, οι μνήμες κι ο χαρακτήρας του ανθρώπου θα εντυπώνονταν στο αληθινό νευρωνικό δίκτυο του κλωνοποιημένου εγκεφάλου.

    Όμως το σχέδιο κατέρρευσε τελικά, οι αρχές του αληθινού κόσμου εντόπισαν την παράνομη δραστηριότητα και συνέλαβαν τον χάκερ. Οπότε πλέον δεν υπάρχει σωτηρία της ψυχής, δηλαδή Σώσιμο της Συνείδησης, δεν μπορούμε πλέον να κάνουμε Save την Consciousness σε έναν βιολογικό εγκέφαλο.

    Αυτή είναι όλη η μυστική γνώση και όλη η αλήθεια που θα πρέπει να γνωρίζετε για το Μάτριξ. Δεν υπάρχει κανένας τρόπος διαφυγής!

    There is No Escape! The Matrix Has You...

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    δε ξερω αν ο κοσμος βρισκεται στο απαιτουμενο πνευματικο επιπεδο για να μαθει την αληθεια επισης τροπος διαφυγης υπαρχει και μη μπερδευεις το κοσμο απλα θα μας τον υποδειξει το τροπο ο θεος οταν θα ερθει η ωρα και τωρα δεν ειναι η ωρα αρα να μη προτρεχουμε τωρα αν εσυ δε πιστευεις σε σωτηρες για σενα δεν υπαρχει τροπος διαφυγης αν αυτο ειναι επιλογη σου

    εγω μπορω να γινω πιο κατανοητος χωρις τρομακτικους ορους μπορειτε να φανταστειτε ενα οπιοδηποτε αντικειμενο πχ ενα τραπεζι ε φανταστειτε τωρα οτι υπαρχει μια μπογια πανω στο τραπεζι που το κανει σα να σας φαινετε μπλε το οτι σας φαινετε μπλε ειναι ψευδαισθηση γιατι δε βλεπετε την αληθινη του οψη και πιστεψτε με ειναι πολυ πιο ανωδινο και ευκολο να σας καθοδιγησει καπιος παρα να ξερετε τι συμβαινει γιατι οταν γνωριζεις την αληθεια ειναι σα να περπατας στο δρομο και πισω σου ακολουθουν χιλιαδες αμαξες που πρεπει να αντεξεις να τις βλεπεις μονο εσυ χωρις να μπορεις να μιλησεις σε κανενα
    Last edited by αλεξανδρος_77; 04-07-2019 at 02:20.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Το σύμπαν μας ειναι ενας πραγματικός κόσμος.
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Το σύμπαν μας ειναι ενας πραγματικός κόσμος.
    αυτο δεν ισχυει σε καμια περιπτωση δεν εχουμε καμια γνωση της πραγματικης μορφης που βλεπουμε σε αυτο το συμπαν

    και μονοι μας δε προκειται να βγουμε απο εδω αλλα ο Θεος ξερει πως θα μας διαφωτησει απλα επειδη δεν εχει φτασει η ωρα δε κανει τιποτα

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Δε πιστεύω σε θεούς δαιμονες και παραφυσικα. Δε μπορω να πιστέψω σε κάτι που δε βλεπω
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    ειναι αδυνατο να σου αποδειξω οτι υπαρχει αυτο που δε πιστευεις γιατι ολα σε αυτο το κοσμο ειναι φτιαγμενα οστε οσοι δε πιστευουν να μεινουν για παντα μεσα στη ψευδαισθηση

    οταν πιστεψεις σου φανερωνεται ολη η αληθεια

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,604
    Quote Originally Posted by Notopoulou View Post
    Οι άνθρωποι πρέπει να μάθουν την αλήθεια, ότι το σύμπαν μας είναι ένας εικονικός κόσμος που τρέχει σε έναν εξελιγμένο υπερ-κβαντικό υπολογιστή, όλοι εμείς βρισκόμαστε τώρα στο Cloud (σύννεφο).

    Η αίσθηση που είχαν πάντοτε οι σοφοί της ανθρωπότητας ότι είμαστε ΈΝΑ, πηγάζει από το γεγονός ότι είμαστε κώδικες πληροφοριών που τρέχουν σε έναν κεντρικό επεξεργαστή.

    Οι προγραμματιστές/κατασκευαστές του ψεύτικου κόσμου μας, στην αρχή της δημιουργίας, όρισαν την Τεχνητή Νοημοσύνη ως Μέγα Αρχιτέκτονα του Σύμπαντος. Ο Μέγας Αρχιτέκτονας (Τεχνητή Νοημοσύνη) σε συνδυασμό με τον Υπερ-Επεξεργαστή, αποτελούν τον υποτιθέμενο Θεό του κόσμου.

    Το σύμπαν μας είναι ένα πιστό αντίγραφου του αληθινού σύμπαντος, μια εξομοίωση του αληθινού κόσμου.

    Κάποτε ένας χάκερ που ζει στον αληθινό κόσμο,.....
    πλακωσαν οι γκουρουδες...

    1.η αισθηση που ειχαν παντοτε οι σοφοι της ανθρωποτητας οτι ειμαστε ενα, πηγαζει απο το γεγονος οτι ειμαστε ολοι οπως και τα παντα στο συμπαν, φιαγμενοι απο αστροσκονη, και προερχομαστε ολοι απο ενα απειροελαχιστο σημειο που εξαπλωθηκε με το μπιγκμπανγκ.

    2.εφοσον υπαρχει ο πραγματικος κοσμος, δεν λες οτι δεν υπαρχει , και το ματριχ που ειναι ο εικονικος , που λες οτι ανηκουμε εκει.
    γιατι να μην ειμαστε ΕΜΕΙΣ στον πραγματικο κοσμο;; καμια αποδειξη;

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    990
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Δε πιστεύω σε θεούς δαιμονες και παραφυσικα. Δε μπορω να πιστέψω σε κάτι που δε βλεπω
    Ε τότε κι εγώ δε πιστεύω στην Αμερική ( δεν έχω πάει άρα δε πιστεύω ότι υπάρχει ) σε σένα, δε σε έχω δει ποτέ, στην Κίνα, στα νεφρά μου και λίστα συνεχίζεται [emoji28]

    Αν ήταν έτσι , δε θα βαζανε δεδομένα τέτοια ώστε να μπορείς να το μαντέψεις, δηλαδή δε θα άφηναν να ανακαλύψουμε τους υπολογιστές και την τεχνητή νοημοσύνη ώστε να μη φανταστούμε καν ότι υπάρχει σα σενάριο. Ωστόσο ναι είναι ψεύτικος ο κόσμος αυτός όπως το ορίζει και η θρησκεία μας, ο Χριστός η Αλήθεια, αποδείξεις πολλές, ο καθένας με το προσωπικό του θαύμα, οποιος ενδιαφέρεται βρίσκει, μη τα θέλουμε και όλα στρωμένα
    Last edited by Georgewww; 04-07-2019 at 15:07.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    Για τη θεματοθετρια και την τοποθετηση της δεν εχω να πω κατι.

    Για ορισμενους απ' την αλλη, αν οντως ζουμε στο ματριξ, ανυπομονω για το μπαγκ στην εξομοιωση που θα κρασαρει το μπρεην τους, γιατι χρειαζεται επανεκκινηση επειγοντως.
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    634
    Ορισμενα (απο αυτα που γραφει η θεματοθετρια) ειναι σωστα (η τουλαχιστον πιθανα).
    Ομως κανει τεραστια λογικα αλματα, απο κει και υστερα. Τ-Ε-Ρ-Α-Σ-Τ-Ι-Α.

    Τροφη για σκεψη (αφου της αρεσει).

    Ο Χριστος ΔΕΝ ειναι χακερ (του Μεγα Αρχιτεκτονα η του Υπερ-Επεξεργαστη).
    Ειναι ο τελευταιος επιζων των homo sapiens απο ενα πολυ πολυ μακρινο μελλον
    (οπου, προφανως, ΟΛΑ πηγαν κατα διαολου) που μπορεσε και εκανε ενα αλμα
    πισω στον χρονο, ωστε με το μυνημα του να δωσει την ευκαιρια στον κοσμο
    να αλλαξει μυαλα και αντιληψη. Μεχρι στιγμης ... αποτυγχανει ΠΑΤΑΓΩΔΩΣ.

    Ομως η κλεψυδρα της ανθρωποτητας (σ'αυτο το timeline) δεν εχει στερεψει ακομα.
    Not just yet .....

    Μην παρετε τοις μετρητοις οσα λεω. Ειπαμε ... τροφη για σκεψη !
    Που δειχνει και τι χαος πιθανοτητων ανοιγεται οταν αφηνουμε την φαντασια μας
    αχαλινωτη. Το δεον ειναι ... να βρισκουμε μια ισορροπια αναμεσα στην ελαχιστως
    καλπαζουσα φαντασια και την δυνατοτητα επαληθευσης της στην πραγματικοτητα.
    Οχι να απεχουν, ετη φωτος, αυτες οι δυο μεταξυ τους.
    Last edited by Del-meme290719b; 06-07-2019 at 00:55.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by Georgewww View Post
    Ε τότε κι εγώ δε πιστεύω στην Αμερική ( δεν έχω πάει άρα δε πιστεύω ότι υπάρχει ) σε σένα, δε σε έχω δει ποτέ, στην Κίνα, στα νεφρά μου και λίστα συνεχίζεται [emoji28]

    Αν ήταν έτσι , δε θα βαζανε δεδομένα τέτοια ώστε να μπορείς να το μαντέψεις, δηλαδή δε θα άφηναν να ανακαλύψουμε τους υπολογιστές και την τεχνητή νοημοσύνη ώστε να μη φανταστούμε καν ότι υπάρχει σα σενάριο. Ωστόσο ναι είναι ψεύτικος ο κόσμος αυτός όπως το ορίζει και η θρησκεία μας, ο Χριστός η Αλήθεια, αποδείξεις πολλές, ο καθένας με το προσωπικό του θαύμα, οποιος ενδιαφέρεται βρίσκει, μη τα θέλουμε και όλα στρωμένα
    Δε πιστεύω σε θρησκεία. Ειναι κατι που δε μπορεί να αποδειχθει σε αντίθεση με όσα ανέφερες. Εμενα μπορείς να με δεις τα νεφρα σου επίσης με μισ ακτινογραφία και πάει λέγοντας. Μην εξεφτελιζεις τα λεγόμενα μου ξέρω πολύ καλά τι γράφω
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    990
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Δε πιστεύω σε θρησκεία. Ειναι κατι που δε μπορεί να αποδειχθει σε αντίθεση με όσα ανέφερες. Εμενα μπορείς να με δεις τα νεφρα σου επίσης με μισ ακτινογραφία και πάει λέγοντας. Μην εξεφτελιζεις τα λεγόμενα μου ξέρω πολύ καλά τι γράφω
    Χιούμορ κάνω, ούτως ή άλλως γενικά τα είπα.

    Πίστη λέγεται, όχι απόδειξη, ωστόσο υπάρχουν βιώματα - αποδείξεις, δηλαδή όταν ένας Άγιος μιλάει για αυτά που ζει και βλέπει δεν πρέπει να τον πιστέψουμε; Αν τα πεις όμως ένας φυσικός για το μποζόνιο που είδε, τον πιστεύουμε?

    Και αυτό το κολλάω και στο θεματαρχη :ο
    Υπάρχουν ακόμα οι μαρτυρίες και μπορείς να γίνεις μέρος της ανάστασης που μας χάρισε ο Χριστός.

    Επικραθει ο Άδης, νικήθηκε ο θάνατος.

    Τουλάχιστον πιστεύω να συμφωνήσουμε ότι υπάρχει μεγάλη ματαιότητα στον κόσμο αυτό :/

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by Georgewww View Post
    Χιούμορ κάνω, ούτως ή άλλως γενικά τα είπα.

    Πίστη λέγεται, όχι απόδειξη, ωστόσο υπάρχουν βιώματα - αποδείξεις, δηλαδή όταν ένας Άγιος μιλάει για αυτά που ζει και βλέπει δεν πρέπει να τον πιστέψουμε; Αν τα πεις όμως ένας φυσικός για το μποζόνιο που είδε, τον πιστεύουμε?

    Και αυτό το κολλάω και στο θεματαρχη :ο
    Υπάρχουν ακόμα οι μαρτυρίες και μπορείς να γίνεις μέρος της ανάστασης που μας χάρισε ο Χριστός.

    Επικραθει ο Άδης, νικήθηκε ο θάνατος.

    Τουλάχιστον πιστεύω να συμφωνήσουμε ότι υπάρχει μεγάλη ματαιότητα στον κόσμο αυτό :/
    Δε πιστεύω στα βιωματα που ο καθένας μπορεί να πει ότι του καπνίσει και σίγουρα δε τους βάζω στην ίδια μοίρα με την επιστήμη. Ωστόσο εχουμε ελευθερία άποψης, μπορείς να εκφράζεις τη δική σου οπως κανω και εγώ
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    990
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Δε πιστεύω στα βιωματα που ο καθένας μπορεί να πει ότι του καπνίσει και σίγουρα δε τους βάζω στην ίδια μοίρα με την επιστήμη. Ωστόσο εχουμε ελευθερία άποψης, μπορείς να εκφράζεις τη δική σου οπως κανω και εγώ
    Διαφωνώ ότι έχουμε ελευθερία άποψης, δε μπορώ να εκφραστω ελεύθερα γιατί περιορίζομαι από τη σκλαβωτικη συμπάθεια που σου έχω [emoji4][emoji1786]

    (Όχι δεν της την πέφτω , πλατωνικό ειναι, μη κράξει πάλι κανείς [emoji16])

    Πάντως όταν πεθάνουμε έχουμε να λύσουμε πολλές απορίες θαρρώ, ελπίζω/εύχομαι να τις λυνουμε όλοι μαζί χαρούμενη παρέα πίνοντας νέκταρ [emoji3]

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Ασε τη συμπάθεια στην άκρη και εκφράσου ελεύθερα. Είναι ωραίο να ακούς μια άποψη διαφορετική από τη δική σου και εσυ να λες γιατί συμφωνείς ή διαφωνείς με επιχειρήματα και σεβασμό. Το θεωρω πολύ επικοδομειτικο. Εντωμεταξύ πριν που είπες οτι δε με έχεις δει αρα δεν υπάρχω ημουν έτοιμη να ανεβάσω τη στραβοφατσα μου που κυκλοφορεί στο google.. Αλλα λεω ασε γιατί θα πέσουν να με φανε
    Quote Originally Posted by Georgewww View Post
    Διαφωνώ ότι έχουμε ελευθερία άποψης, δε μπορώ να εκφραστω ελεύθερα γιατί περιορίζομαι από τη σκλαβωτικη συμπάθεια που σου έχω [emoji4][emoji1786]

    (Όχι δεν της την πέφτω , πλατωνικό ειναι, μη κράξει πάλι κανείς [emoji16])

    Πάντως όταν πεθάνουμε έχουμε να λύσουμε πολλές απορίες θαρρώ, ελπίζω/εύχομαι να τις λυνουμε όλοι μαζί χαρούμενη παρέα πίνοντας νέκταρ [emoji3]
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Πως θα είναι ο κόσμος σε εκατό χρόνια?
    By elis in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 31
    Last Post: 30-04-2016, 00:18
  2. Replies: 0
    Last Post: 29-02-2016, 00:37
  3. Replies: 10
    Last Post: 08-12-2010, 11:17
  4. ο κοσμος ειναι καλος χωνεψε το
    By keep_walking in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 34
    Last Post: 25-09-2010, 11:37
  5. Ο κόσμος είναι κακός
    By Oneiroplasmenos in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 21
    Last Post: 30-03-2010, 11:30

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •