Χωρισμος
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2019
    Posts
    8

    Χωρισμος

    Καλησπερα σας.

    Σημερα ειναι μια απο τις 7 μερες που περναω πολυ δυσκολα... χρειαζομαι βοηθεια στον γολγοθα.
    Ημουν με μια κοπελα 3 χρονια... μεγαλος ερωτας πριν 1 χρονο ξεκινησαμε να συζησουμε.
    Ολα καλα με ονειρα κτλ... περασαμε δυσκολες καταστασεις και τις ξεπερασαμε... πιεστικε πολυ... και εγω.
    Πριν 20 μερες ολα καλα... συνεχιζαμε στο ονειρο...Ταξιδι στο εξωτερικο να χτισουμε.οικογενεια... τσακώθηκαμε 1 τελευταια φορα οπως αππδειχθηκε... και μου ζητησε να χωρισουμε...
    Πρωτες τρεις μερες απο μεριας μου σπασμοδικες. Επικοινωνια με φιλες ψαξιμο fb κτλ... Της εδωσα και το δαχτυλιδο γαμου που της ετοιμαζα για 1 μηνα μετα.απορηψη εννοειται ...απλα ηθελα να δει οτι η πιεση μου και το αγχος μου ηταν για να φτασω σε αυτο... Μεχρι που τα καταλαβε ολα... υπηρξε ενας ενθουσιασμος και στα ματια ενος 3ου. Σφραγισε τελειως... τσατιστηκε επεσα στα ματια της και μου εστειλε το τελειωτικο μηνυμα... ΤΗΝ ΛΑΤΡΕΥΩ . Ολοι μου λενε αστην να ηρεμησει...ειναι η μονη ελπιδα να της λυψεις και να γυρισει... δεν εχουμε καμια επικοινωνια 1 μερα τωρα κ πεθαινω... εσβησα fb κτλ να μην ειμαι μεσα συνέχεια... ερωτησεις οπως... Ποναει? Με σκεφτεται κτλ με λιωνουν... ενοχες για καθε δευτερολεπτο που δεν ημουν μαζι της... ετσι ειναι μονο οτι χασεις καταλαβαινεις ποσο το θες... μεχρι χτες ειχα 1 /100 ελπιδες τωρα που εμαθε για το οτι μπηκα στο fb της εγινε 0... της ζητησα απλα να καταλαβει τον πονο μου...
    Last edited by Haikgr; 07-07-2019 at 17:02. Reason: Επιπλεον πραγματα

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Τα λες εντελώς μπερδεμένα για να καταλάβουμε τους λόγους που χωρίσατε, ωστόσο αυτοί που σε συμβουλεύουν να την αφήσεις να ηρεμήσει και να σκεφτεί έχουν δίκιο. Εσύ τα αισθήματά σου και τις προθέσεις σου τα έχεις κάνει σαφέστατα. Δεν έχεις κάτι άλλο να κάνεις. Τώρα η μπάλα είναι στο δικό της γήπεδο.

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2019
    Posts
    8
    Τα λεω μπερδεμενα γτ το κεφαλι μου εγινε σαλτσα...
    Την ειδα παλι σημερα ηρθε να παρει τα τελευταία πραματα της.ειπαμε λιγες κουβεντες.
    Της ειπα πως ποναω πολυ και θελω απλα να δωσουμε μια ευκαιρια... μου λεει εγω νομιζεις δεν ποναω?
    Αλλα με θεωρεις π..... της λεω εννοειται οχι δεν θεωρω τπτ... απλα να δωσουμε 1 ευκαιρια τελευταια... μου ειπε μετα απο οσα εγιναν? Πως... και της λεω απλα τα σβηνουμε ολα τα διαγραφουμε ολα... και θα γινει. Δεν με ενδιαφερει τι εγινε... μονο εκεινη

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by Haikgr View Post
    Τα λεω μπερδεμενα γτ το κεφαλι μου εγινε σαλτσα...
    Την ειδα παλι σημερα ηρθε να παρει τα τελευταία πραματα της.ειπαμε λιγες κουβεντες.
    Της ειπα πως ποναω πολυ και θελω απλα να δωσουμε μια ευκαιρια... μου λεει εγω νομιζεις δεν ποναω?
    Αλλα με θεωρεις π..... της λεω εννοειται οχι δεν θεωρω τπτ... απλα να δωσουμε 1 ευκαιρια τελευταια... μου ειπε μετα απο οσα εγιναν? Πως... και της λεω απλα τα σβηνουμε ολα τα διαγραφουμε ολα... και θα γινει. Δεν με ενδιαφερει τι εγινε... μονο εκεινη
    Ναι αλλα όντως δε μας βοηθας. Μας περιγράφεις πως ειναι η κατάσταση τώρα και δεν έχουμε καταλάβει ακριβως γιατί χωρισατε
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2019
    Posts
    8
    Ειχαμε ενα μηνα περιεργες καταστασεις.. αγχωτικες γτ ετοιμαζομασταν....
    Εγω πιεστικα πολυ 2 δουλειες. Για να παρω το δαχτυλιδι και να ετοιμασω ταξιδι στο εξωτερικο... αγχος πολυ να τα προλαβουμε ολα... και δυστυχως αφησα την σχεση μας πισω... σαν παντρεμενοι ημασταν το πληρωνω τελειως τωρα

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    990
    Quote Originally Posted by Haikgr View Post
    Ειχαμε ενα μηνα περιεργες καταστασεις.. αγχωτικες γτ ετοιμαζομασταν....
    Εγω πιεστικα πολυ 2 δουλειες. Για να παρω το δαχτυλιδι και να ετοιμασω ταξιδι στο εξωτερικο... αγχος πολυ να τα προλαβουμε ολα... και δυστυχως αφησα την σχεση μας πισω... σαν παντρεμενοι ημασταν το πληρωνω τελειως τωρα
    Αν σε θέλει, δε θα χωρίσετε πιστεύω. Δείχνε ενδιαφέρον χωρίς όμως πρήξιμο, ζέστη - κρύο, απλές κινήσεις, λίγα λουλούδια αλλά μην την πνίξεις. Ενδιαφέρον να εμπνέεις και όχι απελπισία ;)

    Και φυσικά , μάτια που δε βλέπονται... Οπότε , όποτε μπορείς... Κοντά της.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by Haikgr View Post
    Ειχαμε ενα μηνα περιεργες καταστασεις.. αγχωτικες γτ ετοιμαζομασταν....
    Εγω πιεστικα πολυ 2 δουλειες. Για να παρω το δαχτυλιδι και να ετοιμασω ταξιδι στο εξωτερικο... αγχος πολυ να τα προλαβουμε ολα... και δυστυχως αφησα την σχεση μας πισω... σαν παντρεμενοι ημασταν το πληρωνω τελειως τωρα
    Συγγνώμη αλλα αν δε μπορεί να καταλάβει ότι είχες άγχος για αυτούς τους συγκεκριμένους λόγους φταίει καθαρα εκείνη. Υπάρχει κάτι που λέγεται κατανόηση και φαίνεται να λειπει δυστυχώς απο πολλα λεξιλογια, και φυσικά απο το δικο της
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2019
    Posts
    8
    Νομιζω απλα υπαρχει και 3ος στην παρεα... και τελειωνουν ολα.εκει

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Haikgr View Post
    Νομιζω απλα υπαρχει και 3ος στην παρεα... και τελειωνουν ολα.εκει
    κι εγω αυτο καταλαβα απο το πρωτο μηνυμα σου, αλλα το ειπες πολυ κρυπτογραφημενα, και κανεις δεν καταλαβε τπτ.
    αν παρ'ολα αυτα θελεις αποψεις, εξηγησε λιγο τι συμβαινει, γιατι δεν ειμαστε και μεντιουμ...

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2019
    Posts
    8
    Δυστυχως το fb κτλ τα καταστρεφει ολα...
    Μπηκα στο fb της και ειδα να σχολιαζει με.φιλες...

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Haikgr View Post
    Δυστυχως το fb κτλ τα καταστρεφει ολα...
    Μπηκα στο fb της και ειδα να σχολιαζει με.φιλες...
    τι να σχολιαζει; εσενα; το τριτο προσωπο που λες; τι ακριβως; μιλας πολυ αποσπασματικα..

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2019
    Posts
    8
    Tο 3ο προσωπο... :( .... Εμενα οποτε ειδα πληρη εικονα...

  13. #13
    Εσύ έκανες δυο δουλειές για να της αγοράσεις δαχτυλίδι αρραβώνα ή γάμου από ότι κατάλαβα και δεν είχες όρεξη και κουράγιο για "γουτσου γουτσου ". Εκεινη γνώρισε κάποιον ή την βρήκε κάποιος από το παρελθόν. Εσύ ένιωσες ανασφάλεια και μπηκες στο λογαριασμό της να διαβάσεις μηνύματα. Ένα λεπτό τώρα. Με όλα αυτά γιατί να παντρευτείς;;; Αν δεν τα βρίσκετε καλύτερα μακριά.
    Ζήσατε μαζί παλέψατε μαζί αλλά πλέον δεν θέλει κάτι από εσένα. Ναι είναι πολύ σκληρό και οδυνηρό. Μην βασανίζεις τον εαυτό σου. Όσο μπορείς. Είσαι στο εξωτερικό λογικά εχεις φίλους έστω και έναν. Προχώρησε στη ζωή σου. Τώρα πονάς αλλά γιατί να την παρακαλάς; Άσε την να ζήσει αυτό που διάλεξε. Θα μου πεις πονάω. Έτσι είναι οι σχέσεις. Μπορείς να βρεις υποστήριξη ψυχολόγου ή οικονομικά δεν γίνεται;;;
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2019
    Posts
    8
    Δεν ξερω καποιον ψγχολογο...αλλα χρειαζομαι βοηθεια... ολα ξεκινησαν 2 βδομαδες πριννν το ειδα και στα μνματα... Μεσα σε 2 βδομαδες η γη τουμπα....

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    καλησπερα, θα σου καταθεσω και την δικη μου γνωμη οπου το κανω μετα απο μερες επιτηδες, διοτις τις πρωτες 4-5 μερες μπορει να ειναι απλος τσακωμος!
    πρωτα απο ολα φιλε μου δεν εχεις κανενα δικαιωμα να μπαινεις στο φεισμπου της, ακομα και γυναικα σου με 5 παιδακια να ειχατε εαν δεν στο εχει πει η ιδια δεν το κανεις!! ολοι οι ανθρωποι εχουμε προσωπικοτητα και προσωπικα στοιχεια, δεν εχεις δικαιωμα να κανεις κατι τετοιο οσο κι να πονας!! ερωτευομαστε την γυναικα που θελουμε για την προσωπικοτητα της ,για τις ιδιαιτεροτητες της για τις ομορφιες του αγνωστου . Ο ρομαντισμος εκει βρησκεται.
    Σχετικα με την σχεση σου φιλε μου, αν μπορεις να συγχωρεσεις την συντροφο σου για το κερατο καντω!! προσωπικα δεν θεωρω αδυναμια κατις τετοιο, εξαλου εγω γιτι να το εχω κανει κι να μην το κανει η γυναικα? Ομωςθα πρεπει να μην εχει δωθει και δεθει συναισθηματικα με τον αλλον, δυστυχως αυτο εμεις οι ανδρες δεν μπορουμε να το νιωσουμε, ειναι των γυναικων χαρακτηριστικο. Θα ελεγα γενικα, να δωσεις χρονο κι σε αυτην αλλα κι σε ενα!

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Χωρισμος....
    By jennaki88 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 34
    Last Post: 11-04-2016, 20:19
  2. Χωρισμος?
    By eleana011 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 22
    Last Post: 11-03-2013, 09:36
  3. Χωρισμός...
    By anniw in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 16
    Last Post: 02-11-2011, 23:34
  4. Χωρισμός
    By Deleted20082014 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 28
    Last Post: 08-10-2011, 02:24
  5. χωρισμός
    By zouzounitsaaa in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 32
    Last Post: 21-07-2010, 01:31

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •