Γυναίκες 30+ άφαντες
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 60
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    990

    Γυναίκες 30+ άφαντες

    Στα 20 25 30 το να βρεις μια κοπέλα, εύκολο, μισές ελεύθερες μισές με σχέση αλλά το σκέφτονται.

    Τώρα στα 35 μου οι γυναίκες άφαντες. Όσες ήξερα 30+ πλέον παντρεμένες με παιδιά , ή εξωτερικό κτλ

    Έχετε ίδιο πρόβλημα? Δεν είχε ούτε έχω θέμα με τις γυναίκες, πάντα είχα καλά κορίτσια και με αγαπούσαν και τις αγαπούσα και τις αγαπάω πολύ , αλλά 30+ ΔΕ ΠΑΙΖΕΙ ΤΙΠΟΤΑ!!! Εντάξει Αθήνα κάτι λίγο είχε, αλλά βόρεια Ελλάδα ειδικά επαρχία, όλες παντρεμένες, όσοι μείναμε ελεύθεροι δηλαδή σε τέτοια ηλικία τέλος?

    Είναι η ιδέα μου ή έτσι είναι; Μισό χρόνο πλέον επαρχία και έχω γνωρίσει 0 ελεύθερες 30+ , στα 25 μου γνώριζα 2-3 το μήνα ( όχι ότι έκανα κάτι με όλες φυσικά, αλλά υπήρχαν)
    25αρες είναι πλέον 10 χρόνια μικρότερες που να συνεννοηθούμε :)

    Θελα σχόλια και συμβουλές , μέχρι πριν 2 χρόνια ήμουν συνέχεια σε σχέσεις από μικρός και τώρα που λέω να παντρευτώ ... δε παίζει ούτε μύγα θηλυκιά.

    Την πατήσαμε οι 35+ άνδρες ?

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

  2. #2
    Member
    Join Date
    Jun 2019
    Location
    Greece
    Posts
    34
    Καλησπέρα Georgewww δίκη μου εμπειρία λόγω ηλικίας δεν έχω όμως ένα αντίστοιχο πρόβλημα περνούσε η αδερφή μου που ζει στην επαρχία και είναι σε αυτήν την ηλικία...τελικά όμως κατάφερε να βρει κάτι ωστόσο από Αθήνα και είναι στο πηγαινε-ελα..είσαι όμως σίγουρος ότι δεν απορρίπτεις πολλές γυναίκες αβίαστα ;

  3. #3
    Quote Originally Posted by Georgewww View Post
    Στα 20 25 30 το να βρεις μια κοπέλα, εύκολο, μισές ελεύθερες μισές με σχέση αλλά το σκέφτονται.

    Τώρα στα 35 μου οι γυναίκες άφαντες. Όσες ήξερα 30+ πλέον παντρεμένες με παιδιά , ή εξωτερικό κτλ

    Έχετε ίδιο πρόβλημα? Δεν είχε ούτε έχω θέμα με τις γυναίκες, πάντα είχα καλά κορίτσια και με αγαπούσαν και τις αγαπούσα και τις αγαπάω πολύ , αλλά 30+ ΔΕ ΠΑΙΖΕΙ ΤΙΠΟΤΑ!!! Εντάξει Αθήνα κάτι λίγο είχε, αλλά βόρεια Ελλάδα ειδικά επαρχία, όλες παντρεμένες, όσοι μείναμε ελεύθεροι δηλαδή σε τέτοια ηλικία τέλος?

    Είναι η ιδέα μου ή έτσι είναι; Μισό χρόνο πλέον επαρχία και έχω γνωρίσει 0 ελεύθερες 30+ , στα 25 μου γνώριζα 2-3 το μήνα ( όχι ότι έκανα κάτι με όλες φυσικά, αλλά υπήρχαν)
    25αρες είναι πλέον 10 χρόνια μικρότερες που να συνεννοηθούμε :)

    Θελα σχόλια και συμβουλές , μέχρι πριν 2 χρόνια ήμουν συνέχεια σε σχέσεις από μικρός και τώρα που λέω να παντρευτώ ... δε παίζει ούτε μύγα θηλυκιά.

    Την πατήσαμε οι 35+ άνδρες ?

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
    Δεν νομιζω να είναι τοσοοο τραγικα όπως τα περιγράφεις.και εγώ από επαρχια ειμαι
    Ναι οι γνωριμίες είναι πιο περιορισμενες αλλα σίγουρα θα υπάρχουν και ελευθερες/οι σε αυτες τις ηλικιες.
    Κι αν είναι όλες παντρεμενες στο χωριό σου ψαξε στα διπλανα χωριά μην απελπιζεσαι....
    Υπαρχουν πολλες γυναίκες που είναι μόνες και πολλες που εχουν το ίδιο ακριβώς θέμα με σένα. Υπάρχει πολυ μοναξιά γυρω σου ανοιξε τα μάτια και σιγουρά κάτι καλό θα έρθει και για σένα.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    990
    Ε κοίτα σίγουρα όλοι θέλουμε κάτι αντίστοιχο, δε γίνεται φυσικά εγώ να είμαι 70 κιλά αδύνατος και η γυναίκα 65 :) θέλεις κάτι αντίστοιχο σε εμφάνιση και ταιριαστό σε χαρακτήρα.
    Αλλά από κει που στα 25 είχες 10 ελεύθερες να γνωρίσεις ταιριαζες με 2 , τώρα πως να ταιριάξεις και να πας παρακάτω με 1-2 ελεύθερες και αν τύχει.

    Ήθελα να δω αν και οι γυναίκες εχουν το ίδιο πρόβλημα ή άλλοι άντρες , μιλάω πάντα για 30+ , μικρές έχει, δε με ενδιαφέρουν :) αλλά στο τέλος με βλέπω να καταλήγω με μικρη και αμέσως θα εμφανιστεί η 33 ώριμη, ωραία και θα πει , "α αυτός μικρή ήθελε, ε βέβαια εμείς γερασαμε δε μας θέλουν" (ειρωνεία)

    :)

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    990
    Quote Originally Posted by Αποστολια View Post
    Δεν νομιζω να είναι τοσοοο τραγικα όπως τα περιγράφεις.και εγώ από επαρχια ειμαι
    Ναι οι γνωριμίες είναι πιο περιορισμενες αλλα σίγουρα θα υπάρχουν και ελευθερες/οι σε αυτες τις ηλικιες.
    Κι αν είναι όλες παντρεμενες στο χωριό σου ψαξε στα διπλανα χωριά μην απελπιζεσαι....
    Υπαρχουν πολλες γυναίκες που είναι μόνες και πολλες που εχουν το ίδιο ακριβώς θέμα με σένα. Υπάρχει πολυ μοναξιά γυρω σου ανοιξε τα μάτια και σιγουρά κάτι καλό θα έρθει και για σένα.
    Μα αυτό διαβάζω/ακούω στη θεωρία, γι'αυτό έβαλα και το thread και στην πράξη βλέπω αλλά, ε λέω τρελός θα είμαι :)
    Εκτός αν δε βγαίνουν ή έτυχε σε μένα ναναι όλες πιασμένες , κοίτα να δεις λέω κάποτε λέγαμε έχουμε χρόνο και τώρα όλες με καροτσάκια :ο

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,605
    το προβλημα σου δεν ειναι οι γυναικες, αλλα η επαρχια...
    εκει, ετσι κι αλλιως ειναι περιορισμενες οι επιλογες. ε, θα γνωρισεις 5-10 -20 δεν θα ταιριαξετε, η θα κανετε κατι που δεν πηγε καλα, μετα, που να βρεις αλλες;
    ειναι καλα, αν εισαι ζευγαρωμενος και θελεις μια ηρεμη ζωη με τον ανθρωπο και την οικογενεια σου. ΔΕΝ ειναι για ντολτσε βιτα.
    η επαρχια ειναι προβλημα αν εισαι μονος, εκτος αν εισαι παιδακι στο σχολειο και γνωριζεις εκατονταδες ανθρωπους...

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    990
    Εμ από Αθήνα σιγά μην ήθελε καμιά να έρθει επαρχία , τουλάχιστον αυτή που ειχα τελευταία δε ψηνόταν όπως και οι περισσότερες νομίζω, οπότε είπα να βρω μια ντόπια,
    Μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα :)

    Ήμουν απλά περίεργος να δω αν ισχύει το ίδιο και για τις γυναίκες, δηλαδή απλά επειδή είμαστε λίγοι/λίγες οι ελεύθεροι
    δε τυχαίνει εύκολα να συναντηθούμε ή είναι της φαντασίας μου :ο

    Πάντως έχει φύγει πάρα πολύς νέος κοσμος από επαρχία. Να δω τι θα γίνει όταν πλέον θα εχει μόνο γέρους η Ελλάδα , διώξανε τα νέα παιδιά, τι να πω. 0 βοήθεια για ξεκίνημα ζωής στους νέους, σιγά μη καθοντουσαν


    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    154
    Quote Originally Posted by Georgewww View Post
    Ε κοίτα σίγουρα όλοι θέλουμε κάτι αντίστοιχο, δε γίνεται φυσικά εγώ να είμαι 70 κιλά αδύνατος και η γυναίκα 65 :) θέλεις κάτι αντίστοιχο σε εμφάνιση και ταιριαστό σε χαρακτήρα.
    Αλλά από κει που στα 25 είχες 10 ελεύθερες να γνωρίσεις ταιριαζες με 2 , τώρα πως να ταιριάξεις και να πας παρακάτω με 1-2 ελεύθερες και αν τύχει.

    Ήθελα να δω αν και οι γυναίκες εχουν το ίδιο πρόβλημα ή άλλοι άντρες , μιλάω πάντα για 30+ , μικρές έχει, δε με ενδιαφέρουν :) αλλά στο τέλος με βλέπω να καταλήγω με μικρη και αμέσως θα εμφανιστεί η 33 ώριμη, ωραία και θα πει , "α αυτός μικρή ήθελε, ε βέβαια εμείς γερασαμε δε μας θέλουν" (ειρωνεία)

    :)

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
    Σε λυπήθηκε η ψυχή μου!!!
    Ε τι να κάνουμε τώρα, θα πνίξεις το πόνο σου στο κορμί μιας 18χρονης!!!
    Αυτά είναι δράματα!!!

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    990
    Quote Originally Posted by aggelosstr View Post
    Σε λυπήθηκε η ψυχή μου!!!
    Ε τι να κάνουμε τώρα, θα πνίξεις το πόνο σου στο κορμί μιας 18χρονης!!!
    Αυτά είναι δράματα!!!
    Χαχα ε καλά όχι και 18 αλλά 30-
    ;) Ε κουράζεσαι φίλε μετά από κάποια ηλικία θέλεις λιμάνι. Στα 25 μου έλεγα αποκλείεται να κουραστω και να θέλω λιμάνι, αλλά ο χρόνος και το γήρας είναι σκληρά :ο


    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Quote Originally Posted by Georgewww View Post
    Στα 20 25 30 το να βρεις μια κοπέλα, εύκολο, μισές ελεύθερες μισές με σχέση αλλά το σκέφτονται.

    Τώρα στα 35 μου οι γυναίκες άφαντες. Όσες ήξερα 30+ πλέον παντρεμένες με παιδιά , ή εξωτερικό κτλ

    Έχετε ίδιο πρόβλημα? Δεν είχε ούτε έχω θέμα με τις γυναίκες, πάντα είχα καλά κορίτσια και με αγαπούσαν και τις αγαπούσα και τις αγαπάω πολύ , αλλά 30+ ΔΕ ΠΑΙΖΕΙ ΤΙΠΟΤΑ!!! Εντάξει Αθήνα κάτι λίγο είχε, αλλά βόρεια Ελλάδα ειδικά επαρχία, όλες παντρεμένες, όσοι μείναμε ελεύθεροι δηλαδή σε τέτοια ηλικία τέλος?

    Είναι η ιδέα μου ή έτσι είναι; Μισό χρόνο πλέον επαρχία και έχω γνωρίσει 0 ελεύθερες 30+ , στα 25 μου γνώριζα 2-3 το μήνα ( όχι ότι έκανα κάτι με όλες φυσικά, αλλά υπήρχαν)
    25αρες είναι πλέον 10 χρόνια μικρότερες που να συνεννοηθούμε :)

    Θελα σχόλια και συμβουλές , μέχρι πριν 2 χρόνια ήμουν συνέχεια σε σχέσεις από μικρός και τώρα που λέω να παντρευτώ ... δε παίζει ούτε μύγα θηλυκιά.

    Την πατήσαμε οι 35+ άνδρες ?

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
    Tι προβλημα εχεις με τις πιο μικρες, δεν καταλαβα.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    990
    Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    Tι προβλημα εχεις με τις πιο μικρες, δεν καταλαβα.
    Ε μου φαίνεται περίεργο να λέω ... Michael Jackson και να με κοιτάει σα Κινέζο και να λέει "φαι είναι αυτό?" Χαχα νοιώθεις τόσο μόνος μετά ;)

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    Αν στο ακουσμα του Τζακσον μονο αυτο λεει, εισαι πιο τυχερος μαλλον απ' οτι νομιζεις.
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Nov 2018
    Posts
    634
    Το προβλημα σου δεν ειναι οι 30αρες αλλα η επαρχια.
    Στα χωρια (ακομα και κωμοπολεις) γυναικα πανω απο 30, αστεφανωτη
    και ελαφρως εμφανισιμη ενδεχεται να δημιουργησει προβλημα σε οσες
    στεφανωθηκαν. Οποτε ... τιθεται σε μια ιδιοτυπη (διακριτικη) καραντινα.
    Ολες την κανουν παρεα ... αλλα ΟΧΙ ... και να της γνωρισουν καποιον.
    Ποιον ?

    Αν ειναι λιγο μεγαλη η πολη ... τα στεκια γινονται περισσοτερα και οι
    πιθανοτητες να την γνωριζουν (ως ανυπανδρη) λιγοτερες. Επισης,
    τα αρσενικα (ανυπανδρα) σε κοντινη ηλικια γινονται περισσοτερα.
    Υπαρχει κατι που δουλευει πολυ καλα στα χωρια (και εχει εκλειψει
    απο τις πολεις) : η επωνυμια. Αν εισαι του μπαρμπα τετοιου, οι γιαγιαδες
    γνωριζουν τι θα παρει η εγγονη τους (εκει που "καιει", στο οικονομικο).
    Αν εισαι κομητης απο Αθηνα, ειτε δεν προλαβαινουν να μαθουν για σενα
    ειτε ... δεν προλαβαινουν να το επιβεβαιωσουν. Επισης, αμα κλεψεις
    την εγγονη (η κορη) στην Αθηνα, δεν εχουν τα μεσα (ασφυκτικο κλοιο)
    που θα σε αναγκασει να την κανεις μανουλα και να την "εξασφαλισεις"
    (μαγικη λεξη, κακα τα ψεμματα). Αρα ... δεν υφιστασαι ως επιλογη.
    Εχεις απορριφθει προκαταβολικα.

    Τουλαχιστον, ετσι τα αντιληφθηκα πριν παρα πολλα χρονια στο Πολυκαστρο
    (νομου Κιλκις).

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    990
    Έχεις δίκιο, αλλά εγώ είμαι από δω απλά επέστρεψα από Αθήνα μετά από χρόνια, δε θα γυρίσω Αθήνα.

    Κι εγώ αυτό σκέφτηκα, αντί να βγαίνω βράδυ, να βγαίνω πρωί με τις γιαγιάδες να τις ψήσω ότι είναι καλός για την εγγονή χσχσχαχαχα

    Πρέπει να βγω στον Αυτιά ;)

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    Greece
    Posts
    1,459
    δοκιμασε να γραφτεις badoo και tinder, ψαχνονται πολλες γυναικες εκει.βαλε μεγαλη αποσταση και θα βρεις.να μην σου πω θα δημιουργησεις και χαρεμι :P

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 67
    Last Post: 30-08-2015, 19:56
  2. 4 ΓΥΝΑΙΚΕΣ
    By stefanos14587 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 3
    Last Post: 19-12-2012, 20:55
  3. γυναικεσ !!!
    By elis in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 34
    Last Post: 13-07-2012, 16:08
  4. ΓΥΝΑΙΚΕΣ
    By soares in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 13
    Last Post: 06-09-2009, 04:54
  5. Γυναίκες XY?
    By perimpanoy in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 0
    Last Post: 11-09-2005, 20:16

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •