Χωρισμός μετά από σχεδον 4 χρόνια
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 63
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2019
    Posts
    27

    Unhappy Χωρισμός μετά από σχεδον 4 χρόνια

    Καλησπέρα. Ονομάζομαι Γιώργος, είμαι 28 χρονών και πριν από περίπου 3 μήνες χώρισα με την κοπέλα που ήμουν(βασικά με χώρισε). Ο λόγος που μου είπε ότι θέλει να χωρίσουμε είναι γιατί δεν νιώθει ασφάλεια, δλδ, έτυχε αυτά τα χρόνια που ήμασταν μαζί να αλλάξω αρκετές δουλειές(είτε γιατί με έδιωχναν λόγω περικοπών, είτε γιατι έφευγα εγώ ο ίδιος πιο πολύ γιατί τα χρήματα ήταν λιγα) αλλά χωρίς να δείξω ότι είμαι κανένας τεμπέλης γιατί πολύ απλά πάντα δούλευα, ποτέ δεν έμεινα άνεργος και το κυριότερο δεν ήμουν ούτε είμαι κανένας τεμπέλης γιατί δεν μου αρέσει να κάθομαι. Και η πρόφασή της ήταν αυτή. Την ρώτησα πάρα πολλές φορές αν υπάρχει κάποιος αλλος και μου έλεγε οχι. Επίσης μου έλεγε οτι μαγαπάει ότι της λείπω κτλ κτλ αλλά δεν μπορεί να γυρίσει. Το θέμα όμως δεν ηταν όλα αυτά τα περι ανασφάλειας αλλά ένα άλλο πάρα πολύ πιο συμαντικό πρόβλημα και το οποίο πρόβλημα την έκανε να ξεκινήσει τον ψυχολόγο από την εφηβία(η αληθεια ειναι οτι δεν θα ηθελα να πω πιο ειναι αυτο το προβλημα, παντως δεν εχει να κανει με κερατο, βιασμο κτλκτλ) . Αφού λοιπόν την πίεσα πάραωπολύ τελικά μου το είπε, αν κι εγω ειχα καταλαβει κατι τον τελευταιο 1μιση χρονο αλλα δςν τολμουσα να ανοιξω κουβεντα. Βεβαια κατι που ξεχασα να πω ειναι οτι πριν μου το πει ειχαμε βρεθει 2 3 φορες και καναμε τα παντα πολλες φορες και για αρκετες ωρες. Αφου λοιπον μου ειπε τι και πως και αφου αποκαλυφθηκαν ολα εμενα δεν με εριξε ολο αυτο. Ισα ισα ηθελα και θελω ακομα να ειμαι διπλα της και να δωσω ακομα και την ζωη μου προκειμενου να την βοηθησω και να το ξεπερασει. Απο τοτε λοιπον που μου τα ειπε ολα παλι βρεθηκαμε κανα 2 φορες και παλι τα ιδια. Δεν ηταν απομακρη, συζητουσαμε, ξαπλωναμε αγκαλια, παλι τα καναμε ολα και για πολλες ωρες. Κατι που επισης ξεχασα να αναφερω ειναι οτι οσο βρισκομασταν εγω καποιες φορες την ελεγα μωρο μου, κοριτσι μου κ.α κι αυτην μου ελεγε οτι δεν ειναι τιποτε απο αυτα αλλα δεν το ελεγε με νευρα και με υφος, το ελεγε και απλα χαμογελουσε-χαζογελουσε. Την τελευταια φορα που βρεθηκαμε με ειπε αυτη μωρο μου και την ρωτησα πως και με ειπες μωρο σου και μου ειπε ε σε ειπα, μου βγηκε. Τεσπα αυτα τα λιγα πραγματα απο μενα. Πιστευω οτι ακομα μαγαπαει και νιωθει πραγματα απλα πιστευω η ντροπη της για το προβλημα που αντιμετωπιζει δεν την αφηνει + κατι που ξεχασα να πω οτι ειναι πολυ εγωιστρια και πεισματαρα. Αυτα.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Μας λες οτι χωρισες αλλα δεν μας είπες το κυριότερο. Τον λόγο.. Το αν σε αγαπάει το ξέρει μονο εκείνη. Μη ξεχνάς ότι μετά απο 4 χρονια μπαίνει και η συνήθεια στη μέση
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2019
    Posts
    27
    Εχει να κανει με καποιο προβλημα που οπως ειπα πιο πανω ειναι και ο λογος που ξεκινησε τον ψυχολογο.. Ειναι κατι που πολλες φορες το κανει καποιος χωρις να εχει καταλαβει οτι το εκανε..σαν να ελεγχεται απο κατι.. Θα ηθελα να μην πω παραπανω γι αυτο το προβλημα.. Μπορει να μην βοηθαω ετσι αλλα πραγματικα δεν μπορω να πω αλλα

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by Geor12345 View Post
    Εχει να κανει με καποιο προβλημα που οπως ειπα πιο πανω ειναι και ο λογος που ξεκινησε τον ψυχολογο.. Ειναι κατι που πολλες φορες το κανει καποιος χωρις να εχει καταλαβει οτι το εκανε..σαν να ελεγχεται απο κατι.. Θα ηθελα να μην πω παραπανω γι αυτο το προβλημα.. Μπορει να μην βοηθαω ετσι αλλα πραγματικα δεν μπορω να πω αλλα
    Να κάνεις οτι σε ευχαριστείς ενοείται. Απλα μας λείπει ενα μεγαλο μερος της ιστορίας. Οπως και να χει δε νομίζω και για την ιδια να ειναι ευκολο. Μετα απο 4 χρονια δεν παιζει μονο αγάπη. Παιζει και συνήθεια και κοινες παρέες φανταζομαι και πολλα ακομα. Εσυ θεωρείς σωστή την απόφαση της να χωρίσετε; δλδ εχει δίκιο για τον λόγο που στο ειπε; επίσης θεωρώ φυσιολογικο αν εχει καποιο ψυχολογικο θέμα να θέλει να το περασει μόνη της.
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2019
    Posts
    27
    Εκτος απο το προβλημα το οποιο οπως ειπα δεν μπορω να πω τι αλλο λειπει ή ξεχασα να πω; και επισης ειναι και κατι που δεν μπορεις να το λυσεις μονος σου

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2019
    Location
    Σύννεφο
    Posts
    313
    Ναι βρε φίλε αλλά αφού δεν αναφέρεις τίποτα για το πρόβλημα της κι αφού δε ζητάς κάτι από εμάς, τότε γιατί άνοιξες το θέμα;

    Όσον αφορά το πρόβλημα της κοπέλας, μήπως δεν θες να το αναφέρεις επειδή φοβάσαι μήπως κακοχαρακτειριστείς εσύ που θες να είσαι μαζί της;

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by Geor12345 View Post
    Εκτος απο το προβλημα το οποιο οπως ειπα δεν μπορω να πω τι αλλο λειπει ή ξεχασα να πω; και επισης ειναι και κατι που δεν μπορεις να το λυσεις μονος σου
    Νομίζω οτι λείπουν πολλα. Καταρχας. Θεωρείς οτι είχατε προβλήματα; η εκεί που εισασταν μια χαρα σου ειπε τέλος; ως τι συναντιέστε τώρα; και οταν βρίσκεστε τι ακριβώς συμβαίνει; κατα τη γνώμη σου ο λόγος που σου είπε ειναι πράγματι λογος να χωρίσεις; μη κολλας με τον λόγο, εφοσον δε θες να τον πεις μην το πεις αλλα γινε λιγο πιο συγκεκριμένος για να καταλαβουμε πεντε πράγματα
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2019
    Posts
    27
    Ωραια λοιπον.. Το προβλημα λεγεται κλεπτομανια.. Το ειπα ������

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by Geor12345 View Post
    Ωραια λοιπον.. Το προβλημα λεγεται κλεπτομανια.. Το ειπα [emoji17]
    Εντάξει εσυ και αλλιώς το σαιτ ειναι ανωνυμο οποτε δεν εχεις να φοβάσαι κατι. Η κλεπτομανια που ακριβώς σας επιρρεαζει στο θεμα της σχέσης σας; σορρυ αν γινομαι αδιακριτη αλλα προσπαθώ και εγω να καταλάβω
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2019
    Location
    Σύννεφο
    Posts
    313
    Quote Originally Posted by Geor12345 View Post
    Ωραια λοιπον.. Το προβλημα λεγεται κλεπτομανια.. Το ειπα [emoji17]
    Εντάξει βρε φίλε μην τρελαίνεσαι. Μπράβο σου που θες να είσαι στο πλάι της και να τη βοηθήσεις να το ξεπεράσει. Δεν έχει βελτιωθεί το πρόβλημα της με τα χρόνια; Πάντως αυτό με τη δουλειά σου, όντως μπορεί να της δημιουργεί ανασφάλεια. Εσύ πως το σκέφτεσαι;

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2019
    Posts
    27
    Ελειπαν πολλες φορες πραγματα απο το σπιτι, τα οποια βεβαια εγω τα αντικαθηστουσα χωρις να παρει χαμπαρι κανεις για να μην το καταλαβει κιολας κανεις..

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    ενταξει, αλλα πως συνδεει το προβλημα της αυτο, με την δικη σας σχεση;
    μηπως ειναι ασυνδετα;

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2019
    Posts
    27
    Οχι δυστυχς μεχρι και πριν χωρισουμε καθολου

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by Geor12345 View Post
    Οχι δυστυχς μεχρι και πριν χωρισουμε καθολου
    Οποτε για να καταλάβω έπαιρνε πράγματα και απο το σπιτι σου οποτε αισθανόταν ασχημα και σου ειπε να χωρίσετε; γιατί αυτό βγάζει μια λογική.
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2019
    Posts
    27
    Πιστευω οι περισσοτεροι θα ενιωθαν ετσι και ειναι λογικο να ντρεπεσαι

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Χωρισμός μετά από 5 χρόνια
    By deleted_member005 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 14
    Last Post: 26-12-2018, 00:12
  2. Χωρισμός μετά από 2.5 Χρόνια μετά από πολλούς χωρισμούς
    By kingchris1234 in forum Οριακή - Μεταιχμιακή Διαταραχή Προσωπικότητας
    Replies: 7
    Last Post: 04-12-2018, 21:23
  3. Χωρισμός μετά από 2.5 Χρόνια μετά από πολλούς χωρισμούς
    By kingchris1234 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 47
    Last Post: 26-11-2018, 22:28
  4. Χωρισμός μετα απο 5 χρονια
    By Fall 7 times, stand up 8 in forum Αυτοεκτίμηση - Αυτοπεποίθηση
    Replies: 10
    Last Post: 20-04-2017, 10:27
  5. ΧΩΡΙΣΜΟΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 7 ΧΡΟΝΙΑ
    By JULYSUPERSTAR in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 51
    Last Post: 14-02-2017, 17:03

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •