Θα ήθελα την γνώμη σας παιδιά παρακαλώ πολύ! - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 20 of 20
  1. #16
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2019
    Posts
    26
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Μόλις βρεις καμια γκομενίτσα ή μια καλή παρέα εκεί που είσαι και δεν σε αφήνουν λεπτό σε ησυχία, θα δεις πως θα τα σκέφτεσαι λιγότερο όλα αυτά. Όταν πέφτουμε πολύ σε ομφαλοσκόπηση μπλοκάρουμε τις εμπειρίες που μπορεί να ζήσουμε τριγύρω, πολύ κακώς βέβαια. Καλή η σκέψη και οι προβληματισμοί, αλλά όταν διαρκούν τόσο καιρό και σου κάνουν το κεφάλι νταούλι και την ψυχολογία σκατά, πρέπει να προσπαθήσεις να ξεκολλήσεις κάπως. Προσπάθησε να μένεις σε αυτό που κάνεις εκείνη τη στιγμή, να μην έχεις δεύτερες σκέψεις.
    Όταν είμαι μαζί με την κοπέλα μου ξεχνιέμαι..φίλους κι εκεί..απλά πάντα υπάρχει στην άκρη του μυαλού μου..η διάθεση μου αλλάζει όλη την ωρα..απλά θέλω να είμαι καλά και να μπορέσω να ζήσω ότι ευχαρίστηση μου δωθεί.. συνεχώς ψάχνω το νόημα και υπεραναλυω ομως

  2. #17
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2019
    Posts
    26
    Quote Originally Posted by Jason IV View Post
    To αύριο ήταν 23 Μαϊου.


    17 μέρες από τότε που δημοσίευσες το μήνυμα σημαίνει 23 Ιουλίου.


    Τώρα λες ότι θα πας μετά τις 5 Αυγούστου.


    Παράτα τις διακοπές και πήγαινε σε ειδικό τώρα.
    Είχα πάει εκείνη την μέρα που είπα αύριο..απλά τότε ήμουν με πολυ διαφορετικη σκέψη και συναισθήματα..ήταν η αρχή..τώρα λίγο δύσκολο αν και θα μου έκανε καλό

  3. #18
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2019
    Posts
    26
    Πιστεύω πως είναι εφηβεία/αποπροσωποποίηση η κάτι τέτοιο..ταυτίζομαι πολύ με αυτά τα 2..νιώθω λες και ότι ήξερα πριν ήταν ένα ψέμα και τώρα μπαίνω στην πραγματικότητα..πριν δεν με ένοιαζε τίποτα τώρα αρχίζω και έχω άγχος,φοβο,φιλοσοφικές σκέψεις..την μια μου φαίνονται όλα ωραία την άλλη όλα μαύρα οι ορμόνες στο φουλ

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Θεωρώ ότι όλοι μας έχουμε περάσει μία φάση "τι είναι η ζωή, τι είναι ο άνθρωπος, που πάμε, που βαδίζουμε" κτλ κτλ. Άλλος την ξεπερνάει πιο εύκολα, άλλος πιο δύσκολα. Άλλο αυτό κι άλλο να επηρεάζει όλη σου την καθημερινότητα για μήνες κι άλλο να παθαίνεις κρίσεις πανικού ή αρρωστοφοβίες ή να φλερτάρεις με αυτοκαταστροφικές σκέψεις.
    Εγώ πιστεύω ότι πρέπει να ατσαλώνουμε τον εαυτό μας και πέρα από τη διάγνωση της κατάστασης, να προσπαθούμε πραγματικά να την αλλάξουμε. Αν δεν μπορούμε μόνοι, με τη βοήθεια ειδικού. Ωστόσο καλό είναι και μόνοι μας να το προσπαθήσουμε. Έχεις πράγματι προσπαθήσει να μην αφήνεσαι σε αυτές τις σκέψεις; Να αποσπάς την προσοχή σου ή να κάνεις αντίθετες, πιο χαλαρές και αισιόδοξες σκέψεις;
    Αν νομίζεις αυτή η φάση έχει κρατήσει πολύ ή τα πράγματα έχουν ξεφύγει και δεν μπορείς να τα διαχειριστείς, ένας ψυχολόγος θα σε βοηθήσει να βάλεις τις σκέψεις σου σε τάξη. Ωστόσο μην νομίζεις ότι δεν θέλει προσπάθεια εκ μέρους σου ή ο ειδικός θα πατήσει ένα μαγικό κουμπάκι και όλα θα φιάξουν μέσα σε μία μέρα. Πρέπει να πας συνειδητοποιημένος ότι θα το παλέψεις το θέμα και πρέπει να κάνεις αλλαγές.

  5. #20
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2019
    Posts
    26
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Θεωρώ ότι όλοι μας έχουμε περάσει μία φάση "τι είναι η ζωή, τι είναι ο άνθρωπος, που πάμε, που βαδίζουμε" κτλ κτλ. Άλλος την ξεπερνάει πιο εύκολα, άλλος πιο δύσκολα. Άλλο αυτό κι άλλο να επηρεάζει όλη σου την καθημερινότητα για μήνες κι άλλο να παθαίνεις κρίσεις πανικού ή αρρωστοφοβίες ή να φλερτάρεις με αυτοκαταστροφικές σκέψεις.
    Εγώ πιστεύω ότι πρέπει να ατσαλώνουμε τον εαυτό μας και πέρα από τη διάγνωση της κατάστασης, να προσπαθούμε πραγματικά να την αλλάξουμε. Αν δεν μπορούμε μόνοι, με τη βοήθεια ειδικού. Ωστόσο καλό είναι και μόνοι μας να το προσπαθήσουμε. Έχεις πράγματι προσπαθήσει να μην αφήνεσαι σε αυτές τις σκέψεις; Να αποσπάς την προσοχή σου ή να κάνεις αντίθετες, πιο χαλαρές και αισιόδοξες σκέψεις;
    Αν νομίζεις αυτή η φάση έχει κρατήσει πολύ ή τα πράγματα έχουν ξεφύγει και δεν μπορείς να τα διαχειριστείς, ένας ψυχολόγος θα σε βοηθήσει να βάλεις τις σκέψεις σου σε τάξη. Ωστόσο μην νομίζεις ότι δεν θέλει προσπάθεια εκ μέρους σου ή ο ειδικός θα πατήσει ένα μαγικό κουμπάκι και όλα θα φιάξουν μέσα σε μία μέρα. Πρέπει να πας συνειδητοποιημένος ότι θα το παλέψεις το θέμα και πρέπει να κάνεις αλλαγές.
    Λοιπόν..σήμερα και χθες βράδυ νιώθω πολύ περίεργα..νιώθω πολύ ωραία σε στυλ αρχίζω να καταλαβαίνω κάποια πράγματα κλπ βλέπω εντελώς διαφορετικα την ζωή και έχω όνειρα που θέλω να τα πραγματοποιήσω..έχω συνέχεια δύο βράδια κάτι σαν μικρά φλασμπακς από την μικρή μου ηλικία και συναισθήματα..έχω πολλά σκαμπανεβάσματα ψυχολογίας μια φουλ υπέροχα λες και έχω πάρει κάτι (δεν έχω κάνει τίποτα) και άλλο ένα συναίσθημα ότι όλα είναι μαύρα..μια έτσι μια αλλιώς..νιώθω πολύ περιεργα και μου έχει έρθει τόση όρεξη..αρχίζω να καταλαβαίνω ότι είμαι μικρός(βιάζομαι πάρα πολύ να μεγαλώσω) επίσης έχω ένα περίεργο συναίσθημα που δεν εξηγείται κάπως πριν όλα ήταν ψέματα και τώρα μπαίνω στην κανονική μου ζωή λες και μεγαλώνω..μια νιώθω φουλ δυνατός μια φουλ αδυναμος.. ορμόνες και παιχνίδια

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Φιλιες..Πολυσυζητημενο αλλα θα ηθελα πολυ τη γνωμη σας..
    By nausikak in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 43
    Last Post: 18-10-2013, 23:48
  2. Θα ήθελα πολύ την γνώμη σας
    By Georgia2 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 16
    Last Post: 24-01-2013, 16:34
  3. Θα ηθελα την γνωμη σας
    By Ναβουχοδονόσωρ in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 14
    Last Post: 13-11-2012, 08:31
  4. Θα εκτιμούσα πολύ την γνώμη σας! παρακαλώ διαθέσετε λίγο χρόνο για 'μενα...
    By _kassandra_ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 08-04-2012, 00:21
  5. θα ηθελα την γνωμη σας
    By 2sweet2b4go10_ed in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 5
    Last Post: 05-09-2008, 10:37

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •