Έχω σχέση αλλα θελω αλλον - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 17 of 17
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by dimitra.karantzi View Post
    Γειά σας!Έχω σχέση 2.5 χρόνια με ένα παιδί το οποίο στην αρχή της σχέσης επέλεξα επειδη φαινόταν διαφορετικός και στην αρχή ήταν όλα καλά αλλά δεν προσπαθεί οσο θα ήθελα για να διατηρήσει το ενδιαφέρον είναι βολεμένος και με έχει κάνει να βαριεμαι.απο την άλλη καθε χρονο το καλοκαίρι στην Αθήνα όπου παω διακοπές συναντάω έναν έρωτα με τον οποίο παντα υπήρχε κοινό ενδιαφέρον και ποθος,ειχα με κάνει κάτι στο παρελθόν αλλα επειδη μονο τις διακοπές τον βλέπω δεν γίνεται κατι παραπανω ομως καθώς περνάνε τα χρόνια συνεχίζω να τον θελω.το ίδιο και αυτός.το προηγούμενο καλοκαίρι δεν με ενδιέφερε γτ ήμουν ερωτευμένη.ομως φέτος νιωθω τρελό ποθο να τον δω και εκείνος το ίδιο εννοειται. Ομως είναι στη μέση η σχέση π Ναι μεν με αγαπάει πολύ αλλά τον βαριεμαι τι να κανω;
    Πολύ απλά γιατί δεν χωρίζεις???γιατί σε αγαπάει???ναι αλλά δεν τον αγαπάς και βαριέσαι αφόρητα...
    Φοβασε μην σου ρίξει άκυρο ο άλλος που μένει μακριά??
    Ε και??μόνη σου το είπες νέα είσαι υπόθετο όμορφη είσαι....που είναι το πρόβλημα??θα βρεις πανευκολα άλλον...εκτός αν δεν θέλεις να μείνεις μόνη έστω και μερικές μέρες..

  2. #17
    Εγώ απλά θεωρώ ότι αφού δεν είσαι ευτυχισμένη με το αγόρι σου δεν είναι δίκαιο για αυτόν να κάθεσαι μαζί του ενώ δεν έχεις συναισθήματα αληθινά για αυτόν. Δεν του αξίζει κάτι τέτοιο, το καλύτερο είναι να βρει κάποια που να μπορεί να του προσφέρει κάτι τέτοιο. Κατά την γνώμη μου αν δεν δουλεύει κάτι δεν έχει ουσία να το κρατάς απλά και μόνο επειδή δεν υπάρχει κάτι καλύτερο στην παρούσα φάση. Το λέω από την άποψη ότι δεν είναι και για τους δύο σας δίκαιο να κρατάτε μια σχέση που και οι δύο να νιώθετε το ίδιο.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Σε σχέση αλλά... νέα προοπτική;
    By BloodSimple in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 6
    Last Post: 20-06-2015, 12:40
  2. Nομιζω ειμαι ερωτευμενη με αλλον, και εχω σχεση....
    By triantafyllo in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 32
    Last Post: 26-09-2014, 23:14
  3. Είμαι σε σχέση αλλά θέλω να φλερτάρω με άλλους...
    By La_lou! in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 14
    Last Post: 19-08-2012, 03:20
  4. ΘΕΛΩ ΑΛΛΑ ΦΟΒΑΜΑΙ
    By HaMLeT-MachiNe in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 17
    Last Post: 13-12-2011, 02:47
  5. Replies: 3
    Last Post: 15-07-2010, 00:49

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •