Έχω σχέση αλλα θελω αλλον
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    5

    Έχω σχέση αλλα θελω αλλον

    Γειά σας!Έχω σχέση 2.5 χρόνια με ένα παιδί το οποίο στην αρχή της σχέσης επέλεξα επειδη φαινόταν διαφορετικός και στην αρχή ήταν όλα καλά αλλά δεν προσπαθεί οσο θα ήθελα για να διατηρήσει το ενδιαφέρον είναι βολεμένος και με έχει κάνει να βαριεμαι.απο την άλλη καθε χρονο το καλοκαίρι στην Αθήνα όπου παω διακοπές συναντάω έναν έρωτα με τον οποίο παντα υπήρχε κοινό ενδιαφέρον και ποθος,ειχα με κάνει κάτι στο παρελθόν αλλα επειδη μονο τις διακοπές τον βλέπω δεν γίνεται κατι παραπανω ομως καθώς περνάνε τα χρόνια συνεχίζω να τον θελω.το ίδιο και αυτός.το προηγούμενο καλοκαίρι δεν με ενδιέφερε γτ ήμουν ερωτευμένη.ομως φέτος νιωθω τρελό ποθο να τον δω και εκείνος το ίδιο εννοειται. Ομως είναι στη μέση η σχέση π Ναι μεν με αγαπάει πολύ αλλά τον βαριεμαι τι να κανω;

  2. #2
    Γειά! Καταλαβαίνω την όλη φάση. Εσύ για το αγόρι σου που είστε μαζί 2.5 χρόνια τι αισθάνεσαι; Επίσης αν αποφασίσεις να τον αφήσεις ο άλλος που σου αρέσει είναι σίγουρο ότι θα θέλει να είστε μαζί; Γιατί από ότι κατέλαβαινω θες να είστε μαζί αλλά εκείνος τι θέλει (το θέμα είναι αν τον αφήσεις να γίνει με προοπτική να γίνει κάτι με τον άλλο, όχι χωρίς να είναι κάτι σιγουρο); Εγώ προσωπικά πριν να αφήσω το αγόρι μου θα ήμουν σίγουρη ότι αξίζει και ότι και ο άλλος θέλει να είμαστε μαζί οπότε σκέψου το δίπλα εκτός και αν πλέον δεν είσαι ευτυχισμένη στην σχέση οπότε εκεί σίγουρα θα κοιτάξεις πρώτα τι είναι το καλύτερο για εσένα.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    209
    η ερωτηση τι να κανω και να θες απαντηση απο αλλους και ξενους δεν στεκει. κανε οτι νομιζεις για σενα καλυτερο. δηλαδη αν σου πουμε δεκα ατομα ασε τον βαρεμενο και πιασε το παθος θα χωρισεις; η αν σου πουμε αλλοι τοσοι κρατα το σιγουρο και που να μπλεκεις τωρα σε περιεργες κατασταστεις τοτε δεν θα χωρισεις; αυτο θελω να πω.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Αν το ενδιαφέρον σου για αυτόν τον παλιό ήταν πραγματικό θα είχατε κάνει κάτι ήδη πιο σοβαρό, παρά να τον ποθείς τα καλοκαίρια όταν δεν είσαι ερωτευμένη με άλλον. Απλά τον εξειδανικεύεις ή μπερδεύεις το απωθημένο ή τον πόθο με τον έρωτα. Πέρισυ που ήσουν ερωτευμένη με το αγόρι σου χεσμένο τον είχες. Αυτό φυσικά δεν σημαίνει ότι πρέπει να μείνεις με το αγόρι σου. Αφού τον βαριέσαι κι έχεις ξενερώσει, τι κάθεσαι και κάνεις μαζί του;

  5. #5
    Θες να είσαι και με τους δύο ή θες να χωρισεις με τον φίλο σου?

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    990
    Quote Originally Posted by Αποστολια View Post
    Θες να είσαι και με τους δύο ή θες να χωρισεις με τον φίλο σου?
    Ααα κακό κορίτσι, όχι και με τους δύο. Παίρνουμε μια απόφαση και τέλος.

    Πιστεύεις ότι με τον άλλο ... δε θα βαρεθεις μετά από ... 2.5 χρόνια?

    Το έχεις συζητησει με το αγόρι σου ότι βαριέσαι ? Κανείς κάτι εσύ για να ξυπνήσει και να κουνηθεί ?

    Ηλικίες? Το πάτε για σοβαρά?(αν υποθέσουμε ότι το ξεπερνατε το βαριέμαι)

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Τραγικό απο ολες τις απόψεις.. Ωραια σχέση.. Εύχομαι να μην μου τύχει
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    1,489
    Αφού τον βαριέσαι και δεν περνάς ωραία θα έπρεπε να χωρίσεις χωρίς να φοβάσαι αν θα μείνεις μόνη, περιμένοντας να πιαστείς από κάπου αλλού. Εφόσον δεν μπορείς να το κάνεις αυτό είναι όλα λάθος, πάλι σε λούμπα θα πέσεις, διότι προτιμάς να είσαι σε μια σχέση που σε χαλάει από το να είσαι μόνη.
    Με λίγα λόγια η σχέση που έχεις εσύ με τον εαυτό σου είναι χειρότερη από την σχέση που εχεις με το παιδί που βαριέσαι και χαλιέσαι.

    Να το δούμε αλλιώς? Ο άλλος τύπος βλέπει μια κοπέλα που έχει σχέση και κάθε τόσο κσυλαντιζει μαζί του ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ και κατ' επανάληψη. Εαν χωρίσεις και μείνεις μ αυτόν πιστεύεις θα σε πάρει ποτέ στα σοβαρά?

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by dimitra.karantzi View Post
    Γειά σας!Έχω σχέση 2.5 χρόνια με ένα παιδί το οποίο στην αρχή της σχέσης επέλεξα επειδη φαινόταν διαφορετικός και στην αρχή ήταν όλα καλά αλλά δεν προσπαθεί οσο θα ήθελα για να διατηρήσει το ενδιαφέρον είναι βολεμένος και με έχει κάνει να βαριεμαι.απο την άλλη καθε χρονο το καλοκαίρι στην Αθήνα όπου παω διακοπές συναντάω έναν έρωτα με τον οποίο παντα υπήρχε κοινό ενδιαφέρον και ποθος,ειχα με κάνει κάτι στο παρελθόν αλλα επειδη μονο τις διακοπές τον βλέπω δεν γίνεται κατι παραπανω ομως καθώς περνάνε τα χρόνια συνεχίζω να τον θελω.το ίδιο και αυτός.το προηγούμενο καλοκαίρι δεν με ενδιέφερε γτ ήμουν ερωτευμένη.ομως φέτος νιωθω τρελό ποθο να τον δω και εκείνος το ίδιο εννοειται. Ομως είναι στη μέση η σχέση π Ναι μεν με αγαπάει πολύ αλλά τον βαριεμαι τι να κανω;
    καλημερα.
    διαφορετικος απο ποιον; τι νομιζες και διαψευστηκες; διαφορετικος απο καποιον πρωην; δεν σε καταλαβαινω.
    και τι ειναι ο ανθρωπος; κλοουν, για να πρεπει να προσπαθει να σε κανει να μην βαριεσαι; προσπαθησε ΕΣΥ να μην βαριεσαι, αν ειναι θεμα προσπαθειας.
    αλλα δυστυχως, ΔΕΝ ειναι θεμα προσπαθειας.
    αν βαριεσαι, απλα δεν ταιριαζετε. και τοτε γιατι εισαι μαζι του;;;
    αστο, ξερω.
    επειδη, δεν εχεις καμια καλυτερη προταση...
    ο αλλος που θελεις, σε θελει; εννοω αν θελει να ειστε μαζι, οχι αν θελει σεξ.

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    5
    Είμαστε φοιτητές και το θεμα είναι ότι μόνο η σκέψη ότι με αγαπαει με κρατάει.που δεν είναι και σίγουρη για αυτο γιατί είναι ανασφαλής και μπορει απλα να έχει γραπωθει από πάνω μ.εομαι νέα ομως και δεν μπορώ να μενω σε μια μέτρια σχέση

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    5
    Το θέμα είναι ότι η σχέση μου δεν προσπαθεί καθόλου .απλα βολεύεται.δεν προτείνει να κάνουμε κάτι ωραίο. Μόνο εγώ πάντα. Μόνο εγω να τον ενθουσίασω κλπ.δεν έχει ενδιαφέροντα και φίλους.δεν με.κανει να νιώθω γυναίκα ρε φιλε

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    5
    Το θέμα είναι ότι η σχέση μου δεν προσπαθεί καθόλου .απλα βολεύεται.δεν προτείνει να κάνουμε κάτι ωραίο. Μόνο εγώ πάντα. Μόνο εγω να τον ενθουσίασω κλπ.δεν έχει ενδιαφέροντα και φίλους.δεν με.κανει να νιώθω γυναίκα ρε φίλε.Με κάνει να βαριεμαι .Δεν έχει όρεξη για ζωη

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    990
    Quote Originally Posted by dimitra.karantzi View Post
    Το θέμα είναι ότι η σχέση μου δεν προσπαθεί καθόλου .απλα βολεύεται.δεν προτείνει να κάνουμε κάτι ωραίο. Μόνο εγώ πάντα. Μόνο εγω να τον ενθουσίασω κλπ.δεν έχει ενδιαφέροντα και φίλους.δεν με.κανει να νιώθω γυναίκα ρε φίλε.Με κάνει να βαριεμαι .Δεν έχει όρεξη για ζωη
    Και τι κάνει όλη μέρα? Τηλεόραση ή ηλεκτρονικά παιχνίδια? Του τα είπες ποτέ ξεκάθαρα όλα αυτά? Ότι σκέφτεσαι πχ να φυγεις?

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Χωρίς να εχω διαβάσει μονο απο τον τίτλο σου γίνεσαι ευκολα παρεξήγησημη. Αν δε σου κανει ο συντροφος σου απλα χωρισε. Μη μένεις με εναν άνθρωπο που δε τραβάει.
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by dimitra.karantzi View Post
    Είμαστε φοιτητές και το θεμα είναι ότι μόνο η σκέψη ότι με αγαπαει με κρατάει.που δεν είναι και σίγουρη για αυτο γιατί είναι ανασφαλής και μπορει απλα να έχει γραπωθει από πάνω μ.εομαι νέα ομως και δεν μπορώ να μενω σε μια μέτρια σχέση
    απο αυτα που λες, δειχνεις οτι ΕΣΥ εισαι η ανασφαλης που εχεις γραπωθει απο πανω του για να μην μεινεις μονη σου.
    εισαι με ανδρα που δεν αγαπας, δεν σε γεμιζει, λες μετρια την σχεση σου, και καθεσαι μονο επειδη δεν εχεις καποια καλυτερη προταση. παω στοιχημα οτι αυτος που θελεις δεν ξερεις αν θελει να ειναι μαζι σου η απλα φλερταρει, γι αυτο δεν τολμας να φυγεις.
    οταν δεν σου κανει καποιος, φευγεις πρωτη, δεν γκρινιαζεις..

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Σε σχέση αλλά... νέα προοπτική;
    By BloodSimple in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 6
    Last Post: 20-06-2015, 12:40
  2. Nομιζω ειμαι ερωτευμενη με αλλον, και εχω σχεση....
    By triantafyllo in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 32
    Last Post: 26-09-2014, 23:14
  3. Είμαι σε σχέση αλλά θέλω να φλερτάρω με άλλους...
    By La_lou! in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 14
    Last Post: 19-08-2012, 03:20
  4. ΘΕΛΩ ΑΛΛΑ ΦΟΒΑΜΑΙ
    By HaMLeT-MachiNe in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 17
    Last Post: 13-12-2011, 02:47
  5. Replies: 3
    Last Post: 15-07-2010, 00:49

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •